Fórum - Zobrazit téma - Vx versus T3 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vx versus T3
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 18:49    Předmět: Citovat

Badel: a vejde se vám ta ROMka vůbec do flashky? Vx má jenom 2MB a plná verze OS 4.x je větší. Bez vykuchání to tam nenacpeš. 4.0 z M505 má 3,5MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 19:21    Předmět: Citovat

Poslal mi to člověk, kterej to do Vx vecpal, takže to asi nějak jde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 19:41    Předmět: Citovat

Badel: to není odpověď na moji otázku ;-). Jak je ten soubor "PalmOS412_FullRel_EZ_EFIGS.rom" velký? Když to má v názvu "full", tak bych to na ořezanou verzi neviděl.

BTW, japonské verze Vx měly 4MB lfash.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:09    Předmět: Citovat

Americká verze má 2272 kB a evropská 3488 kB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:37    Předmět: Citovat

Badel: tak z toho musíš něco vykuchat, jinak to do 2MB flashky nedostaneš. Editrom už jsem ve svém archivu hledal, ale už nenašel Smutný. Měl jsem i funkční OS 4 pro EZ palmy, ale taky zmizel v černé díře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:38    Předmět: Citovat

Hmm, no a čim to mám teda kuchnout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:51    Předmět: Citovat

Badel: o ničem jiném nevím, zkusím ho sehnat, ale nic neslibuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 17:31    Předmět: Citovat

Badel: mám editrom, je toho 0,2MB, není problém to poslat mailem. Ale stejně mi to nedá a znovu se zeptám, proč tak nutně musíš mít ve Vx OS4? Fakt by ti nestačil originál 3.5? Ono to kuchání není až taková triviálka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 17:38    Předmět: Citovat

Souhlas s DR. OS 4 prinasel predevsim podporu SD slotu, ktery Vx nema... ja to Vx mam a pouzivam jako mobilni zalohu na PIM dalsi, pohoda jazz...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 17:46    Předmět: Citovat

Důvod je jednoduchej - s Palm OS 3.5 se nedaří zkalibrovat displej u několika kusů, které nám tu leží. Chceme proto zkusit, jak se to bude chovat pod jiným systémem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 18:19    Předmět: Citovat

Badel: šmarjá panno ..... Zlomyslný

To není problém OS, ale hw. Dělalo to i s OS 3.3. i s 3.5. Existují utility, které to řeší, např digifix http://www.freewarepalm.com/utilities/digifix.shtml . Dá se nastavit kalibrace displeje na hw tlačítko, nebo je sof, který tu kalibraci spustí po resetu automaticky. Ale některé hw chyby jsou prostě softwarově neopravitelné Mrkající . S kalibrací displeje měly Včkové palmy problémy, obvykle se po resetu rozhodil digitizér. Jak se chovají ta vaše Vxka?

BTW, možná by bývalo bylo lepší řešit rovnou ten původní problém, tzn. rozjíždění digitizéru, než se upnout na OS4. I když jsem si díky tomu udělal příjmenáý výlet do minulosti. Jestli ten soft cheš, tak mi ale musíš dát mail. Mám schovaný i článek z pilot.sk, co se dá z OS vyhodit a mám i soubory, které se tam musí dát jako náhrada. Ale už nemám žádný palm, se kterým bych si s tím mohl hrát Smutný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 18:51    Předmět: Citovat

Softwarové řešení, která doporučuješ, nám nevyhovují, protože po HR je vše opět při starém. K OS 4 se upínáme z toho důvodu, že pro zkalibrování displeje u těchto přístrojů stačí spustit aplikaci Welcome. To se ale v OS 3.5 nedaří, takže chceme zkusit, jestli by právě toto nebylo řešitelné přes OS 4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 20:09    Předmět: Citovat

Badel: možná mi něco uniká, ale čemu vadí, že po HR se zase digitizer rozjede? V Palmu Vx po HR nejsou žádná data a nemá žádnou jinou možnost obnovy dat, než hotsync, při kterém se obnoví i kalibrační soft. Navíc s OS 3.5 by mohla být ta kalibrační utilita ve flash ROM (pomocí např. FlashPro), nebo ji editromem můžeš přidat přímo do ROMky a pak ji nějaký hardreet absolutně nerozhází. Což by možná bylo vůbec nejjednodušší řešení, doplnit ROM 3.5 o kalibrační soft, ať už digifix, nebo něco jiného. Nejlepší řešení bývají někdy velmi jednoduchá.

Pořád mám pocit, že ty se snažíš drbat pravou rukou za levým uchem.

Jenom technická poznámka. OS4 je natolik obrovský, že ho do ROMky Vx dostaneš jedině bez všech vestavěných aplikací (jako je memopad, datebook, atd. musí být v RAM). Takže i když po HR bude Vx s OS 4 mít digitizer funkční, bude lautr nepoužitelný (ani kalkulačka tem nebude), dokud neprovedeš hoztsysnc a ty aplikace zase nenahraješ do RAMky. To je IMHO slepá ulička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 20:45    Předmět: Citovat

No můžeme zkusit to s tím FlashPro, to je fakt, ale nechtělo se mi do toho, protože flashovací utility jsou placený. Raději bych kuchnul ten systém a je to bez řešení zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 21:19    Předmět: Citovat

Badel: zbytečně si všechno komplikuješ a utápíš se v detailech. Podstatné je, že existuje soft, který ti digitizer zkalibruje. To víš. Co nevíš, je, jestli ti vůbec k něčemu pomůže OS4 (IMHO ne), nebo se bude digitizer rozjíždět i s ním (IMHO ano). Přesto sis jako prioritu vybral nejsložitější a dost pravděpodobně navíc nefunkční řešení.

Na tvém místě bych k tomu Vx přidal na CDčku spolu s palmdesktopem kalibrační sw (který tedy tak nějak předpokládám, že jsi vyzkoušel a že tam funguje?), protože při HR stejně bude muset uživatel udělat hotsync, aby dostal do palma zpátky data - a do té doby holt nebude moct využívat ani kalkulačku s kalendářem. HR se zase nedělá každý den 2x. A místo jánevím kolika hodin dumání a přemýšlení a experimentování s OS4 bych si zašel s nějakou hezkou babou do kina (nebo s někým jiným někam jinam, fantazii se meze nekladou Mrkající).

BTW, když už tě trápí, že Flashpro je placený soft, tak OS4 zase do Vx nepatří, tipuju že tím porušíš licenční podmínky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 21:30    Předmět: Citovat

No ono to stejně dopadne nejspíš tak, že ty Vx hodíme do koše. Obě řešení jsou polovičatý a nevhodný pro repasy na prodej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 22:08    Předmět: Citovat

Badel: vyhodit je můžeš vždycky, ale proč je prostě nezkusíš nabídnout s tím, že je potřeba použít soft pro kalibraci digitizéru? Vx si stejně koupí jenom člověk, který o Palmech něco ví a poradí si s tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 22:17    Předmět: Citovat

No sám nevim, jestli jsem to myslel tak uplně vážně. Radostný Ještě uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 7:52    Předmět: Citovat

Badel: Moc nechápu argument s tím, že se to kalibruje přes aplikaci welcome...

Já mám Vx přece taky od vás, sám problémy nemá, ale zjistil jsem že digitizer blbne pokud jsem v zimě přešel z tepla do zimy či naopak. No tak jsem ho vždy zkalibroval a bylo, vestavenou kalibraci v preferencich. Ja porad nevidim ten problem ktery jsi nastinil.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 11:18    Předmět: Citovat

Máme tu pár kousků, kde je rozkalibrování v takovým stavu, že se do preferencí vůbec nedostaneš a jediná šance je spustit kalibraci přes aplikaci Welcome. Ale už to neřešme, myslím, že všechny možné varianty řešení tu už padly. Díky za ně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412