Fórum - Zobrazit téma - Zaprasená dbCache - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zaprasená dbCache
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 20:28    Předmět: Zaprasená dbCache Citovat

Nějaká přiblblá utilita mi na TX natolik zabírá místo v dbCache, že nespustim TomTom 6. Nepomáhá ani FlushIt. Nevíte o utilitce, která by odhalila viníka, abych ho mohl hnedka odstřelit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 10:48    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

jelikož nevíme co sis tam nahrnul, těžko radit Vysmátý
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 11:03    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

Badel napsal:
Nějaká přiblblá utilita mi na TX natolik zabírá místo v dbCache, že nespustim TomTom 6. Nepomáhá ani FlushIt. Nevíte o utilitce, která by odhalila viníka, abych ho mohl hnedka odstřelit?

Pokaždé si otevřu Resco a podívám se na notifikace. Potom si to porovnám s velikostmi programů (launcher>delete). Nejvíc žere Pocket Tunes, hlavně když si předzabere paměť. EzRocker též.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 16:33    Předmět: Citovat

Díky za tip, ten Pocket Tunes zkusim, ale bez něj bych byl nerad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 17:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Díky za tip, ten Pocket Tunes zkusim, ale bez něj bych byl nerad.

Taky nemusíš být Mrkající Stačí pouze v jeho nastavení odfajfkovat funkci, aby si předzabral paměť. Já tuto fci používal s tím, že mi půjde muzika přehrát kdykoliv, i se zaprasenou DBcache. Ale výsledkem bylo to, že si to ukouslo. A po spuštění ještě další.
Takže to už rok používám bez této funkce a neměl jsem ani jeden problém. V nejhorším případě pak reset.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2007 23:20    Předmět: Citovat

Tak žádnou funkci na "předzabrání" paměti jsem nenašel. Používám verzi 4.0.1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2007 23:26    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

jacktalking napsal:
Pokaždé si otevřu Resco a podívám se na notifikace. Potom si to porovnám s velikostmi programů (launcher>delete).


Co máš na mysli těmi notifikacemi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jardas
nováček
nováček


Registrace: 29.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 6:50    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

Badel napsal:
Nějaká přiblblá utilita mi na TX natolik zabírá místo v dbCache, že nespustim TomTom 6. Nepomáhá ani FlushIt. Nevíte o utilitce, která by odhalila viníka, abych ho mohl hnedka odstřelit?


taky se mi to stává, pomůže mi vždy soft reset Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 9:19    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

Badel napsal:
Nějaká přiblblá utilita mi na TX natolik zabírá místo v dbCache, že nespustim TomTom 6. Nepomáhá ani FlushIt. Nevíte o utilitce, která by odhalila viníka, abych ho mohl hnedka odstřelit?

U mě docházelo k fragmentaci DBCache, dokud jsem nezamkl UDMH a Accessorizer RLockem. Navíc se tím zvýšila stabilita celého systému.

Jinak problém s TomTomem jsem měl taky, ale vyřešil jsem ho tím, že jsem nastavil automatický režim v UDMH pro TomToma.

Mám Treo 650.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jardas
nováček
nováček


Registrace: 29.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 12:40    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

killinghawk napsal:

Jinak problém s TomTomem jsem měl taky, ale vyřešil jsem ho tím, že jsem nastavil automatický režim v UDMH pro TomToma.


co to je a kde se nastavuje UDMH Otázka Otázka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 14:31    Předmět: Re: Zaprasená dbCache Citovat

jardas napsal:
co to je a kde se nastavuje UDMH Otázka Otázka

UDMH - Unlimited Dynamic Memory Hack je utilita, která umožňuje měnit velikost heap memory.

U strojů s Palm OS je RAM rozdělena na část vyhrazenou pro ROM, DBCache a heap memory. Velikost heap memory nelze normálně měnit. UDMH umožňuje nastavit velikost heap memory pro každý program zvlášť, příp. použít tzv. automatický režim, kdy UDMH přiděluje heap memory podle požadavku dané aplikace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 16:35    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak žádnou funkci na "předzabrání" paměti jsem nenašel. Používám verzi 4.0.1.


Ve 3.1.8. se to jmenovalo Preallocate Code Memory.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 16:59    Předmět: Citovat

Ve čtyřce nic takovýho neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 17:08    Předmět: Citovat

Tak jsem si do TX chtěl nainstalovat UDMH a hned po synchronizaci a po řádném soft resetu se objevila chybová hláška "SysCall and HotSync names do not match. System might become unstable. Disabling UDMH..." Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 18:31    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak jsem si do TX chtěl nainstalovat UDMH a hned po synchronizaci a po řádném soft resetu se objevila chybová hláška "SysCall and HotSync names do not match. System might become unstable. Disabling UDMH..." Rozpačitý

Nejsem si úplně jistý, ale myslím, že to je způsobeno tím, že se MultiuserHack snaží UDMH nabulíkovat jiné HotSync name, než jaké doopravdy máš. Tady pomůže jen registrace UDMH na tvoje pravé HotSync name, nebo změna HotSync name na to, na které je UDMH registrované.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 18:34    Předmět: Citovat

To mě taky napadlo, ale je to divný, protože jsem UDMH v Multiuserhack vůbec neaktivoval a kupovat to, když nevím, jestli to pak bude fungovat, to je docela blbý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 18:43    Předmět: Citovat

Ještě může být problém s EZ Rockerem. Na mém Treu dochází ke kolizi EZ Rockeru s UDMH (způsobuje reset při spuštění UDMH). Pomůže jen vypnutí EZ Rockeru. Po nastavení UDMH ho pak můžeš zase zapnout. UDMH bude normálně fungovat. Jen ho nesmíš spouštět pokud je EZ Rocker aktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 18:53    Předmět: Citovat

EZ Rocker jsem nikdy neměl nainstalovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 19:00    Předmět: Citovat

Tak zkus aktivovat UDMH po warm resetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 20:01    Předmět: Citovat

K čemu mi to bude dobrý? To zas nepoběží ten TomTom, kvuli kterýmu to celý řešim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412