Fórum - Zobrazit téma - TX - zkusenosti a otazky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TX - zkusenosti a otazky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 17. březen, 2007 18:24    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
u nas jsou to napriklad lowendove mobily od siemensu, rada prodejcu by ti povedela svoje.

jackaltalking: To s tim nebijenim ne nikdy nenapadlo. Vzhledem k tomu ze si dneska budu pajet kabely k TX, asi zvazim moznost dat tam vypinac nabijeni. Ikdyz ja osobne mam palm pripojen po celou dobu co sedim u pocitace, takze zadne kratke nabijeni nekrozi. Skoda ze se mi nepodarilo sehnat v elektru tlacitko na kabel, abych mel kabel se synchronizacnim tlacitkem Smutný .

Jinak by bylo fajn, kdyby baterie byli vyndavaci a jeste vic fajn by bylo kdyby Li-ion byli standartizovane stejne jako tuzkove baterie - sehnat obcas neco v CR za smysluplnou cenu je nemozne.

Low end Siemens - naprostý souhlas. Bývalý spolužák, jež pracuje u jedné nejmenované firmy na Štěrboholské 44 by mohl vyprávět hodiny. Ale pššt.. Mrkající

Jj, s bateriema to je pravda. Nějakej standard by se hodil, alespoň roztřídit na třídy (telefony, PDA,...). Teďka jsou stovky různých druhů (ne-li tisíce). Ale to je stejné s konektory na PDA, PC,...... Jednotné konektory/baterie prostě nikdy nebudou. To by totiž pak byla tak obrovská konkurence, že si ani nedokážu představit následky.

Přepínač nabíjení - nejsem elektronik, ale silnoproudař (ale mám na to jen papír.. nic nevím Vysmátý ). Ale mnohdy je nabíjení přes USB jen softwarová záležitost. Na Qtek8500 mám tweak, kdy se dá vypnout nabíjení přes USB. A to přímo ve Windows (myslím tím v telefonu). Nevím tedy, zda ten přepínač to vyřeší.
Btw, vyplatí se ti to vůbec pájet? Kolik tě to dohromady bude stát?

Ludmil napsal:
zdravím všechny
Můj názor je ten, že neustálé dobíjení Palmu mu nemůže vadit, ba naopak.
Baterie má ochranné obvody před přebíjením a hlubokým vybitím a samotný Palm možná taky. Samozřejmě to platí pro baterie Lion a Lipol. Těm naopak vybíjení až na hranici vybití vadí a zkracuje se životnost.
Já mám Palm už 3 roky, dobíjím kde to jde (auto, synchronizace, nabíječka) a baterka je v pohodě.
Toť můj názor

Dobíjení nových typů baterií (LI-xxx) může vadit a nemusí. Záleží na tom, od jaké hranice se provádí. LI-xxx mají určitý počet nabíjecích cyklu. Takže ačkoliv netrpí paměťovým efektem (TRPÍ!!! ale je to zanedbatelné oproti NIMH a předchozím), jejich životnost se také snižuje. Opravdu doporučuji článek na palmistovi, je to tam podáno velice srozumitelnou a laickou formou (žádné fázoráky a podobné).
Jinak i většina hodně starých zařízení, měla sama o sobě ochranu proti přepětí. Pamatuji si, že můj walkman též. Ale tehdy byl jen jeden typ baterií, takže když se tam daly s vyšší kapacitou, bylo to v (_I_)..
Značkové baterie (možná i neznačkové) mívají samy o sobě ochraný obvod. A PALM jistě též. Zaběhnutý výrobce si nelajzne to tam nedát a pak se soudit s někým, komu výbuch baterie utrhnul cosi..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 17. březen, 2007 20:06    Předmět: Odpoved Citovat

jacktalking: o by totiž pak byla tak obrovská konkurence, že si ani nedokážu představit následky. Ja si to predstavit dokazu - konecne normalni ceny za baterky a kabely, odpada nutnost tahat s sebou 10 nabijecek, atd. Proste uspora pro zakaznika, mene moznosti krazedi pro firmy.

Kdyz vypinacem vypnu privod proudu z USB, tak se to urcite nabijet nebude ne?

Pajet se to alespon me vyplati: konektor stoji 129 Kc a sync kabel bez tlacitka tusim 300 Kc. Ted jsem si to hotove prinesl domu.

MUzes prosim poslat presny link na ten clanek na Palmistovi? Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibike
nováček
nováček


Registrace: 16.8. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so 17. březen, 2007 20:21    Předmět: Nabijanie TX Citovat

Kto chce vediet viac o Li-ion Polymer batteriach: http://wikipedia.org/wiki/Litium_ion_bat
www.analog.com/library/analogDialogue
Je to veda na niekolko rokov. Rozsah pracovneho napatia je 2,75 az 4,2V pri okolitej teplote 20C. Adapter k TX ma 5,1V. Je jednoznacne ze pred bateriou je integrovana nabijacka vratane teplotneho menezmentu. Hranice nabitia a vybitia sa menia aj od okolitej teploty a keby neboli strazene tak sa skrati zivotnost bateria asi o tretinu. Normalne ma bateria garantovanych 1000 az 1200 cyklov (podla vyrobcu), takze za predpokladu kazdodenneho plneho vybitia a nabitia skoro 3 roky.
Malo by byt uplne jedno ako dlho nechame TX pripojeny na sietovy adapter, autonabijacku alebo USB. Elektronika sa o to postara.

Napriklad v UPS ktore mate pri PC su baterie nabijane nepretrzite pokial je pritomna siet. Dlhodobych vypadkov v sieti je malo.O ich skratenu zivotnost sa postara zvysena okolita teplota.

Pri TX je to jednoznacne pocet nabijacich cyklov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 17. březen, 2007 20:32    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Ja si to predstavit dokazu - konecne normalni ceny za baterky a kabely, odpada nutnost tahat s sebou 10 nabijecek, atd. Proste uspora pro zakaznika, mene moznosti krazedi pro firmy.

Kdyz vypinacem vypnu privod proudu z USB, tak se to urcite nabijet nebude ne?

Pajet se to alespon me vyplati: konektor stoji 129 Kc a sync kabel bez tlacitka tusim 300 Kc. Ted jsem si to hotove prinesl domu.

MUzes prosim poslat presny link na ten clanek na Palmistovi? Diky.

Jde o to, že teď je mnoho výrobců, co dělají baterie. A další neoficiální. Pokud by byl jeden standard, při tomto počtu by šly ceny strašně dolu. Taková malá inflace alá Německo.. Nevím jestli to dobře vysvětluju... Nešťastný
Ale rozhodně bych to uvítal.. USB a min USB bych narval do všeho. Teď musím mít jeden kabel pro PALM E2, druhej kabel pro Qtek. Naštěstí teď obojí jedu přes BT, takže to moc neřeším. A nabíjení taky zatím moc ne (ale náhradní baterii pro Qtek 8500 bych uvítal).

Když vypínačem vypneš přívod proudu, bude to pak stále synchronizovat? Ale jak říkám, nejsem technik. Ale USB podle mého dává a nebo je vypnuté.. Možná se pletu

Odkaz.. Jo, konečně jsem to našel - http://palmista.blogspot.com/2006_11_01_archive.html
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 24. březen, 2007 18:05    Předmět: Odpoved Citovat

Takze prihodim par dalsich postrehu:

Oproti TT1 lepe zpracovane pripojovani veci pres BT - jiz nemusim chodit do Prefs a zrusil jsem netconnectDA. Velmi chvalim.

Jen si rikam, ze Palm by si mel konecne zas ujednotnit, kde ktera hardwarova tlacitka budou - viz home na TX nebo na Treu 680.

Velmi, ale opravdu VELMI mi v ROM chybi spravce souboru s asociacemi - proste chci klepnout na soubor (jpg, mp3) a ten se mi otevre v prednastavenem programu, to je to tak tezky pridat?

SMS aplikace me stve den ze dne vic. Zlostný

jacktalking: ty baterky a kabely by to opravdu chtelo standardizovat, hlavne kvuli cene. Zjistil jsem ze bez proudu to nesynchronizuje, protoze jsem pajel napajeci kabely na nabijeci cast konektoru a nesyncilo to - ale nabijeni a USB mass storage fungovalo.

A dik za odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2007 11:23    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Velmi, ale opravdu VELMI mi v ROM chybi spravce souboru s asociacemi - proste chci klepnout na soubor (jpg, mp3) a ten se mi otevre v prednastavenem programu, to je to tak tezky pridat?


Má to původ v souborovém systému. Souborový systém PalmOSu je totiž ve skutečnosti databáze, jejíž položky mohou být datové položky nebo spustitelný kód. Dost drasticky to snižuje režii systému při práci s daty, a navíc to dost brutálně urychluje práci s programy. Pod PalmOSem totiž mizí celý řetězec disk (trvalé úložiště) - přenos - RAM, protože programy se spouští přímo z trvalého úložiště bez kopírování někam, a s daty se pracuje taky přímo "na disku". U strojů s NVFS se sice používá RAM jako cache, ale to je jednak kvůli rychlosti, ale hlavně kvůli tomu abys opakovaně nezapisoval data se kterými budeš ještě pracovat a nesnižoval životnost flashky. Prostě z flashky spustíš aplikaci, data čteš z flashky rovnou do registrů procesoru, a pokud něco zapisuješ, spadne to do RAM cache z níž se to do flashky zapíše až při ukončení aplikace.

Teoreticky by neměl být problém mechanismus pro asociace typů souborů zavést, brání tomu ale to, že operační systém nerozlišuje obsah souborů, protože pro něj jsou to data, i když se jedná o spustitelný kód. Musíš tedy něco pověsit na funkci příjmu souborů a soubor analyzovat podle obsahu. A to už je docela vysoká škola Radostný

Ale taky mě překvapuje, že do Palm dodneška nezahrnul aspoň na té úrovni, že by se daly vytvořit asociace mezi typy souborů a aplikacemi, a neznámé soubory aspoň uložit na kartu. Přitom kdo jiný by tohle měl implementovat než právě výrobce systému.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2007 17:38    Předmět: Odpoved Citovat

masoxCZ: ja vim, ja to myslel pro praci s kartou.

A dalsi postreh - poznamka v aplikaci Tasks se d-padem posouva dolu na TX po radcich a na TT1 po strance, takze TX dost nechutne zdrzuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2007 18:02    Předmět: Re: Odpoved Citovat

Nejen v poznámkách a nejen na TX. Na T680 jsem o víkendu rozhazoval do kategorií asi 700 kontaktů. Myslel jsem že mi jebne Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pawlik
nováček
nováček


Registrace: 26.7. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2007 20:47    Předmět: Citovat

na hromadnú zmenu kategórii v aplikáciach Address Book, Memo Pad a To Do je dobrá aplikácia Mass transit.
http://www.splatbang.com/palm/mt.html alebo tu
http://palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&PartnerREF=&siteid=1&prodID=1473
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 27. březen, 2007 10:10    Předmět: Citovat

Čupr, dík. Bude se hodit až budu přehazovat poznámky ;-) Těch je taky asi 700.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 04. duben, 2007 16:20    Předmět: Tlacitko Citovat

To vypinaci tlacitko me zacina stvat cimdal vic. Zapinam palma Launcher tlacitkem, jenze tim se nevratim do naposledy spustene aplikace. Vypinani resim programem Off-it, ktery spoustimz nabidky naposledy spustenych programu - dlooouhe podrzeni Launcher tlacitka. To je ale dost pomale.

Neznate nekdo lepsi reseni? Nechci mapovat Off-it na dalsi tlacitko, uz by mi jich moc nezbylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 09. duben, 2007 13:51    Předmět: Citovat

programek HOP umi namapovat vypnuti na HW tlacitko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 10. duben, 2007 21:02    Předmět: Odpoved Citovat

teret napsal:
programek HOP umi namapovat vypnuti na HW tlacitko


A zapnuti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jardas
nováček
nováček


Registrace: 29.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 6:30    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
teret napsal:
programek HOP umi namapovat vypnuti na HW tlacitko


A zapnuti?


jakýmkoliv HW tlačítkem Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 16:18    Předmět: Re: Odpoved Citovat

jardas napsal:
nox napsal:
teret napsal:
programek HOP umi namapovat vypnuti na HW tlacitko


A zapnuti?


jakýmkoliv HW tlačítkem Pobavený


Jenze ja potrebuju aby se mi zapnul v aplikaci, kterou jsou pouzival naposledy - proto potrebuji PRESNOU nahradu zapinaciho tlacitka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jardas
nováček
nováček


Registrace: 29.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 6:07    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Jenze ja potrebuju aby se mi zapnul v aplikaci, kterou jsou pouzival naposledy - proto potrebuji PRESNOU nahradu zapinaciho tlacitka.


tak to jo, to je asi problem Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 10:50    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Jenze ja potrebuju aby se mi zapnul v aplikaci, kterou jsou pouzival naposledy - proto potrebuji PRESNOU nahradu zapinaciho tlacitka.


Obávám se že tohle namapovat nejde Smutný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 13. duben, 2007 18:24    Předmět: Re: Odpoved Citovat

masoxCZ napsal:
nox napsal:
Jenze ja potrebuju aby se mi zapnul v aplikaci, kterou jsou pouzival naposledy - proto potrebuji PRESNOU nahradu zapinaciho tlacitka.


Obávám se že tohle namapovat nejde Smutný


Tak to je blbe Smutný . Mi to zkazilo radost z noveho palmika.

Dale objednavam zavazne 1x teroristicky utok na zodpovedneho inzenyra Zlomyslný .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so 14. duben, 2007 10:16    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox: co vlastně máš s tím zapínacím tlačítkem? Vůbec nefunguje? Nebo má nejakou časovou prodlevu - to je normální. TX se chová jako počítač, takže po vypnutí pár vteřin trvá, než se nechá opět zapnout (to samé platí i opačně, po zapnutí se pár vteřin nenechá vypnout). Ale když chvilku leží vypnutý, pak po stisku zapínacího tlačítka naskočí okamžitě. Aspoň ten můj TX.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 14. duben, 2007 14:55    Předmět: Re: Odpoved Citovat

DR napsal:
nox: co vlastně máš s tím zapínacím tlačítkem? Vůbec nefunguje? Nebo má nejakou časovou prodlevu - to je normální. TX se chová jako počítač, takže po vypnutí pár vteřin trvá, než se nechá opět zapnout (to samé platí i opačně, po zapnutí se pár vteřin nenechá vypnout). Ale když chvilku leží vypnutý, pak po stisku zapínacího tlačítka naskočí okamžitě. Aspoň ten můj TX.


No nechci ho pouzivat, abych ho hned neznicil - vazne je dost forove. Jinak se mi na dolni casti displeje rozhodil dotykac asi o 5 mm - nevite nekdo co s tim? Na dsipleji je folie, mozna zkusim vymenit. Bohuzel kalibrace je jen hires a nehiresplus, takze to spodni cast nenakalibruje - zas nejaky inzenyr myslel kolenem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412