Fórum - Zobrazit téma - Prosim o radu - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Prosim o radu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 18. březen, 2007 11:17    Předmět: Prosim o radu Citovat

Udelal jsem si z konektoru synchronizacni kabely - multiconnector, palm TX. Nabijeni mi funguje, Drive mode taky, ale synchronizace nejde. Pritom pres BT je to ok (a kupodivu docela rychle).

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Kdyz jde drive mode. musi byt prece kabel i konektror palmu v poradku ne?

Diky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 18. březen, 2007 13:14    Předmět: Re: Prosim o radu Citovat

nox napsal:
Udelal jsem si z konektoru synchronizacni kabely - multiconnector, palm TX. Nabijeni mi funguje, Drive mode taky, ale synchronizace nejde. Pritom pres BT je to ok (a kupodivu docela rychle).

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Kdyz jde drive mode. musi byt prece kabel i konektror palmu v poradku ne?

Diky za rady.

Drive mode jede jinak než hotsync.. Tedy, domnívám se tak. Hotsync jede přes jeden driver a drive mode přes jiný (USB mass storage).
Přirovnal bych to k flashovacímu kabelu Samsung a kabelu se kterým lze pouze synchronizovat..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 18. březen, 2007 16:12    Předmět: Re: Prosim o radu Citovat

jacktalking napsal:
nox napsal:
Udelal jsem si z konektoru synchronizacni kabely - multiconnector, palm TX. Nabijeni mi funguje, Drive mode taky, ale synchronizace nejde. Pritom pres BT je to ok (a kupodivu docela rychle).

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Kdyz jde drive mode. musi byt prece kabel i konektror palmu v poradku ne?

Diky za rady.

Drive mode jede jinak než hotsync.. Tedy, domnívám se tak. Hotsync jede přes jeden driver a drive mode přes jiný (USB mass storage).
Přirovnal bych to k flashovacímu kabelu Samsung a kabelu se kterým lze pouze synchronizovat..


Takze je chyba v PC? Ale ja to skousel na 2 pocitacich a stale nic Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 18. březen, 2007 16:33    Předmět: Re: Prosim o radu Citovat

nox napsal:
jacktalking napsal:
nox napsal:
Udelal jsem si z konektoru synchronizacni kabely - multiconnector, palm TX. Nabijeni mi funguje, Drive mode taky, ale synchronizace nejde. Pritom pres BT je to ok (a kupodivu docela rychle).

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Kdyz jde drive mode. musi byt prece kabel i konektror palmu v poradku ne?

Diky za rady.

Drive mode jede jinak než hotsync.. Tedy, domnívám se tak. Hotsync jede přes jeden driver a drive mode přes jiný (USB mass storage).
Přirovnal bych to k flashovacímu kabelu Samsung a kabelu se kterým lze pouze synchronizovat..


Takze je chyba v PC? Ale ja to skousel na 2 pocitacich a stale nic Smutný

Ne, spíš v tom, že třeba hotsync má jinak zapojené piny, než třeba je možné pro drive mode
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 18. březen, 2007 19:34    Předmět: Odpoved Citovat

To me zni jako blbost, vzdyt kabel s epouziva ten samej. Jsou to jen 2 draty na nabijeni a dalsi 2 pro data. Navic jsme to delal podle originalniho kabelu na dalku pres ICQ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 18. březen, 2007 21:11    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
To me zni jako blbost, vzdyt kabel s epouziva ten samej. Jsou to jen 2 draty na nabijeni a dalsi 2 pro data. Navic jsme to delal podle originalniho kabelu na dalku pres ICQ.

tak potom
1) chyba v pájení/zapojení, pokud je to podle návodu
2) není to podle návodu
3) bude to tak jak říkám Radostný

Já bych to za blbost nepovažoval. To je jako kabely pro flashování a normální synchronizační. Mimo to, PC nějak musí poznat, zda se přes kabel dere Hotsync a nebo Drive mode. Podle mého to bude těma pinama. Nedokážu si představit, že by PDA vysílalo nějakou sekvenci a podle toho by PC reagovalo..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 7:20    Předmět: Citovat

chjo.. pokud se pripojujes pouze pres USB, tak to se zapojenim nic spolecnyho nema. USBcko potrebuje svy 4 vodice (napajeni, prijem dat, vysilani dat, zem) aby fungovalo. co pres nej posilas je mu uplne jedno. v multiconnectoru to staci zapojit treba podle:
http://pinouts.ru/PDA/palm_treo650_pinout.shtml
pokud jede alespon neco, tak musi byt chyba v SW.
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 15:58    Předmět: Citovat

vecernik napsal:
chjo.. pokud se pripojujes pouze pres USB, tak to se zapojenim nic spolecnyho nema. USBcko potrebuje svy 4 vodice (napajeni, prijem dat, vysilani dat, zem) aby fungovalo. co pres nej posilas je mu uplne jedno. v multiconnectoru to staci zapojit treba podle:
http://pinouts.ru/PDA/palm_treo650_pinout.shtml
pokud jede alespon neco, tak musi byt chyba v SW.


Velmi uzitecny odkaz!
A kdyz uz zname pinout, nezkousel jste nekdo zbastlit pripojeni DICOTA klavesnice na TREO, TX apod.? Mela by byt seriova, ale podrobnosti neznam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 18:07    Předmět: Pomoc Citovat

A poradi mi nekdo nejakej tip co s tim? Tesil jsem s ez novyho palmu a nic. Bohuzel nemam dostupneho nikoho s originalnim kabelem a funkcnim palmem na vyzkouseni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 7:58    Předmět: Re: Pomoc Citovat

nox napsal:
A poradi mi nekdo nejakej tip co s tim? Tesil jsem s ez novyho palmu a nic. Bohuzel nemam dostupneho nikoho s originalnim kabelem a funkcnim palmem na vyzkouseni.


Ja mam originalni synchronizacni kabel TX a podle zapojeni z vyse uvedeneho odkazu je zapojeno pouze USB:
10 DGND
11 USB_D-
12 USB_D+
13 VBUS
a synchronizacni tlacitko:
6 HOTSYNC
nic vic, nic min
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 16:08    Předmět: Odpoved Citovat

sindi: a kde najdu ty DGND a podobne na usb portu a jak orientovane? A nemelo by mit tlacitko 2 pripojeni? jeden drat tezko neco aktivuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 16:23    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
sindi: a kde najdu ty DGND a podobne na usb portu a jak orientovane? A nemelo by mit tlacitko 2 pripojeni? jeden drat tezko neco aktivuje.

Propojeni USB-PALM najdes na tom odkazu co posilal vecernik (jeste jednou chvalim):
http://pinouts.ru/PDA/palm_treo650_pinout.shtml
tlacitko spina proti +, tedy pin 13 VBUS opet dle znaceni ve vyse uvedenem odkazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 20. březen, 2007 20:15    Předmět: Odpoved Citovat

Sindi: na tom odkazu je pin 1 na usb pripojen ke dvema pinum (13 a 16) na multiconectoru? To mi prijde nejake divne a taky to neodpovida tomu co jsi promeril a napsal ty.

Ja mam pripajeno napajeni podle originalni nabijecky a data na pinech 11 a 12 dle odkazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st 21. březen, 2007 8:01    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Sindi: na tom odkazu je pin 1 na usb pripojen ke dvema pinum (13 a 16) na multiconectoru? To mi prijde nejake divne a taky to neodpovida tomu co jsi promeril a napsal ty.

Ja mam pripajeno napajeni podle originalni nabijecky a data na pinech 11 a 12 dle odkazu.


Na konektoru synchronizacniho kabelu jsou osazeny pouze ty piny, ktere jsem popsal (6,10,11,12,13). Piny 14,15,16 jsou zvlast a jsou pro nabijeci kabel. Proc je spojili v popisu nevim (v Palmu primo spojeny nejsou). TX jde nabijet z nabijecky i z USB, ale radeji obe napeti nespojuj - tedy nespojuj piny 13 a 16 hlavne kdyz je zapnuta nabijecka a kabel zapojen do PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 24. březen, 2007 16:47    Předmět: Odpoved Citovat

Tak to vypada ze uz to funguje. Holt jsem nemel machrovat a pripojovat napajeci cast USB kabelu na nabijeci cast konektoru. Diky vsem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412