Fórum - Zobrazit téma - TX - zkusenosti a otazky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TX - zkusenosti a otazky
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 14. březen, 2007 15:10    Předmět: TX - zkusenosti a otazky Citovat

Tak jsem po roce upgradoval a koupil jsem si TX (predtim TT1) z druhe ruky. Nektere veci me vsak stale vrtaji hlavou:

1. Jednoduchost pripojeni k internetu z PC pres BT. Krasne jednoduche, mnou napsany navod uz neni potreba. Chvalim.

2. Zapinaci / vypinaci tlacitko neni moc kvalitne pronedeno. Pri rozebrani palmu jsem zjistil, ze je to tenky platek plastu, na nem plastovy krizek a ten macka tlacitko - odpovednemu konstrukterovi bych nejradsi udelal neco nepekneho. Zlomyslný

3. Baterka v palmu neni pripojena konektorem, ale pripajena. Mate nekdo zkusenost, zda je to od vyrobce, nebo domaci vymenou?

4. Aplikace SMS neumi pouzivat D-pad, coz je pro me nejvetsi zklamani. Pritom snad vsechny ostatni programy v ROM jde ovladat D-padem v pohode. Take podporuje jen hires a ne hiresplus. Ptam se proboha proc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 10:26    Předmět: ach jo Citovat

Konstrukter tlacitka to udelal dobre... Zire 72 to ma naprosto stejne. Nechapu, proc to odsuzujes. Ono ten kdo kritizuje nikdy neresil ty problemy co konstrukter ma - to myslim obecne.

Baterka je priletovana od vyroby... ne zrovna malo palmu melo problemy s kontaktem betrie, pokud ho nekdo vicekrat odpojoval a zapojoval. Takhle jsem uz opravoval dve Z72.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 10:31    Předmět: Citovat

No to tlačítko opravdu není nic moc. Mně na TX reaguje už dost špatně a musim ho zamačkávat s dost velkým násilím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
otakartx
nováček
nováček


Registrace: 30.11. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 13:37    Předmět: tlačítko na Tx Citovat

Ono je vážne na prd, mě už přestalo fungovat úplně. zapnout se mi ho podaří až po velké námeze. musel jsem si nainsatlovat nějakej prográmek a namapovat tlačítka na zapnutí a vypnutí.
Má někdo zkušenost s rozebíráním, stačí to rozebrat a vyčistit?
otakar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 15:41    Předmět: Odpovedi Citovat

Scorpi: Jen pro info - jsem strojar a pracuju jako konstrukter, ikdyz ne palmu. Reseni bych mel - udelat stiskavaci cast tlacitka z plneho plastu misto maleho krizku, pak by vse fungovalo jak ma. No ta baterka by stejne byla lepsi vymenna, stejne jako maji mobilni telefony.

Badel: Ja zapinam TX tlacitkem domecku a na vypnuti jsem si nastavil do Favorities program Off-it.

Otakartx: No zalezi jestli se tam neco ulomilo, nebo to uz jen nedoleha. CHtelo by to bymenit ten vrchni dil TX, nejlepe za nejaky silnejsi bez tisknouciho krizku. Ale to tezko sezenes, zkus to necim vypodlozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 16:17    Předmět: Re: TX - zkusenosti a otazky Citovat

nox napsal:
Tak jsem po roce upgradoval a koupil jsem si TX (predtim TT1) z druhe ruky. Nektere veci me vsak stale vrtaji hlavou:

1. Jednoduchost pripojeni k internetu z PC pres BT. Krasne jednoduche, mnou napsany navod uz neni potreba. Chvalim.


Tak nevim jestli jsem takovy lempl, ale me se to nepodarilo. Po hodine jsem toho nechal, protoze to zas tak moc nepotrebuju. Muzes pro info strucne popsat postup?
Jinak BT je mi v puvodni podobe na TX skoro k nicemu - synchronizace je z principu pomala, prenos dat z jineho zarizeni byl bez Getdeblu skoro nepouzitelny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 17:19    Předmět: Re: TX - zkusenosti a otazky Citovat

sindi napsal:

Tak nevim jestli jsem takovy lempl, ale me se to nepodarilo. Po hodine jsem toho nechal, protoze to zas tak moc nepotrebuju. Muzes pro info strucne popsat postup?
Jinak BT je mi v puvodni podobe na TX skoro k nicemu - synchronizace je z principu pomala, prenos dat z jineho zarizeni byl bez Getdeblu skoro nepouzitelny.


Sparujes palm s PC, pote das Prefs\Bluetooth\Setup Devices\PC setup\ a klepnes na horni tlacitko, das next, z nalezenych zarizeni vyberes pc, das ok, a to by melo byt vse (mozna jeste nejake to next).

Na pc bys mel miz zapnute sdileni pripojeni k internetu pres BT - zalezi jaky software pouzivas, pro widcomm je to tenhle obrazek:

http://palmhelp.trustica.cz/!NOX/btnet/btnet07.png

Synchronizace je skutecne pomala, prenos souboru bez Getdeblu lze jen PRC a PDB - bohuzel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 19:03    Předmět: Re: Odpovedi Citovat

nox napsal:
Scorpi: Jen pro info - jsem strojar a pracuju jako konstrukter,


Fajn, tak to jsme kolegove a oba vime ze to tak udelali aby to bylo levne a vydrzelo akorat do doby aby sis koupil novy model Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 20:43    Předmět: Re: Odpovedi Citovat

Skorpi napsal:

Fajn, tak to jsme kolegove a oba vime ze to tak udelali aby to bylo levne a vydrzelo akorat do doby aby sis koupil novy model Radostný


Prave tohle je neco co absolutne nesnasim - z ekonomickeho i ekologickeho hlediska. Podle me je tohle stejne jako kradez.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 15. březen, 2007 23:02    Předmět: Re: Odpovedi Citovat

Skorpi napsal:
nox napsal:
Scorpi: Jen pro info - jsem strojar a pracuju jako konstrukter,


Fajn, tak to jsme kolegove a oba vime ze to tak udelali aby to bylo levne a vydrzelo akorat do doby aby sis koupil novy model Radostný

To je pouze jeden z urban myth a pozůstatek z doby, kdy nám cpali do hlavy, jak nejlepší věci jsou s půlmetrovým šroubem a nejlépe metrovým vrutem, milionkrát kaleným, původem z traverzy.
Dříve se nic nedělalo na výdrž, ani dnes se nedělá. Zařízení je konstruováno na určitý počet hodin/cyklů. Např u HDD to je zaparkování,....... Pak jen záleží na tom, jak se k tomu kdo chová. Někdo má Palm Vx ještě dnes, někomu vydržel jen rok. Sice je pro mě elektronika pracovní nástroj, ale stále se k tomu chovám ohleduplně. Jsou to totiž stále peníze.
Trošičku OT.. Pochybující Radostný
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jardas
nováček
nováček


Registrace: 29.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 7:00    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No to tlačítko opravdu není nic moc. Mně na TX reaguje už dost špatně a musim ho zamačkávat s dost velkým násilím.


souhlasím Nazlobený , i když mně reaguje zatím docela dobře. Před TX jsem měl m515 a tam to bylo řešeno mnohem lépe Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZoZo
nováček
nováček


Registrace: 12.6. 2005
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 13:05    Předmět: Citovat

Myslim, ze to tlacitko funguje dobre, jenom myslim ze je umistneno na sys. sbernici, tudiz to ze "nefunguje" zapinani neni mechanicka zalezitost, ale zavisi to na momentalni odezve systemu. Proto nekomu jde, nekomu ne. Zkuste si spusti nejakou narocnejsi aplikace (napr. gamesu Edge) a vypnete to a zkuste zapnout. Na prvni pokus se to povede malokdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 13:28    Předmět: Citovat

Chová se to stále stejně špatně bez ohledu na vytížení PDA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 14:15    Předmět: Odpoved Citovat

jacktalking: Starsi vyrobky vydrzi vice, protoze jsou konstruhovany aby vydrzely - neni to mytus. A vsechny casti vyrobku by meli byt konstruhovany tak, aby vydrzeli stejnou dobu, popripade sly vymenit - jinak se clovek dostane do situace, kdy mu funguje vse krome jedne veci a ma dve moznosti: zahodit jinak fungujici vyrobek = neekonomicke, nebo jej pouzivat dale s vadou = neergonomicke.

jardas: mel jsem m505 a z konstrukcniho hlediska byla nejlepsi - proste krasa.

zoro, badel: tohle je skutecne vada konstrukce hardwaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 21:00    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
jacktalking: Starsi vyrobky vydrzi vice, protoze jsou konstruhovany aby vydrzely - neni to mytus. A vsechny casti vyrobku by meli byt konstruhovany tak, aby vydrzeli stejnou dobu, popripade sly vymenit - jinak se clovek dostane do situace, kdy mu funguje vse krome jedne veci a ma dve moznosti: zahodit jinak fungujici vyrobek = neekonomicke, nebo jej pouzivat dale s vadou = neergonomicke.

Co konkrétně na nich vydrží více? Různé rezistory, kapacitory,........ ? Jejich princip a výroba zůstává stejná. Spíš mi to trochu připomíná Pelíšky - kdybych před vás postavil 2 krabičky zápalek a o jedné z nich vám řekl že je americká, která by byla lepší? Rozpačitý
Já mám spíš opačnou zkušenost. Je mi sice zatím jen 23.. Ale i tak:
můj první walkman od Sony jsem dostal v roce 1990. Byl to však nehorázný šmejd, "bublání" při přehrávání byl jenom začátek. Můj nový walkman, co mi v roce 1995 ještě přinesl ježíšek mi vydržel dodnes (ale už ho nepoužívám).
Tesla Orava z roku 1985 - měli jsme doma, vydržela akorát 5 let. První odešel modul dálkového ovládání, pak cosi jiného. Pak jsme si pořídili Daewoo a to drží dodnes.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 22:19    Předmět: Odpoved Citovat

jackaltalking: no mechanicke soucasti jsou dnes dost mizerne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibike
nováček
nováček


Registrace: 16.8. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 22:38    Předmět: TX Citovat

Vysmátý Pouzivam TX viac ako rok a predtym Z21. Denne aktivne v priemere minimalne pol hodinky. Zapinam ho podla toho aku funkciu prave chcem. Hned na zaciatku som ho obliekol do Shinorine duraloveho puzdra a nalepil pribalenu foliu.
Vsetky tlacitka funguju doteraz OK. Neviem si predstavit, ze niekto v US by si dovolil uviest na trh vytobok s umyselne skratenou zivotnostou = to by uz nebol na trhu.
Co sa tyka pripajkovanej baterie: neviem si predstavit nic spolahlivejsie. (Poznate to z mobilov ked sa s nim niekedy trosku buchne kontakty sa na okamih dokazu prerusit a je potrebny reset). Pri priemernej teplote 23 stupnou C a nabijani originalnou nabijackou (bez prebijania) musi vydrzat 3 az 5 rokov.
K TX (a to plati aj o ostatnych mobilnych hrackach) sa treba spravat nezne ako k T..ej dame ..X Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2007 23:13    Předmět: Re: TX Citovat

tibike napsal:
Pri priemernej teplote 23 stupnou C a nabijani originalnou nabijackou (bez prebijania) musi vydrzat 3 az 5 rokov.
K TX (a to plati aj o ostatnych mobilnych hrackach) sa treba spravat nezne ako k T..ej dame ..X Pobavený

Problém je však v tom, že většina USB kabelů je zároveň i nabíječka. A spousta lidí si to neuvědomuje. Jsou tedy případy, kdy někdo spojí PDA s PC přes USB a nainstaluje jen jednu aplikaci. Pak to hned odpojí, protože "to nechci nabíjet, to udělám až večer". Takhle se životnost baterií dost zkracuje. Před pár měsíci byl i článek na palmistovi.
Já už jsem si zvykl synchronizovat přes BT. U WM je to provedeno geniálně, tam se synchronizuje akorát PIM a případně instaluje. Na PALM jsem to udělal podobně přes jednu aplikaci. Vytvořil jsem si conduit profily a ty přepínám podle potřeby. Přes BT tedy synchronizuji akorát PIM, pokud chci instalovat, podle velikosti to udělám přes BT a nebo kabel (samozřejmě změním conduit profil). Jsem toho názoru, že ačkoliv BT dost žere baterii, dokáže se postarat paradoxně o správný život baterie. Tzn vybít a pak nabít někdy večer.

Jinak by bylo fajn, kdyby baterie i v PDA byly vyndavací. Není důvod proč mají být natvrdo, kdesi pod krytem. Když zařízení spadne na zem, je jedno jestli to je smartfoun a nebo PDA = sa treba spravat nezne ako k T..ej dame ..X = pokud si dám na zařízení pozor, nespadne a baterie nevyskočí. Na to není elektronika dělaná (kromě nějakých speciálních verzí pro hardcore použití).
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 17. březen, 2007 9:21    Předmět: Odpoved Citovat

tibike: by si dovolil uviest na trh vytobok s umyselne skratenou zivotnostou = to by uz nebol na trhu - takovejch firem je spousta, by ses divil. u nas jsou to napriklad lowendove mobily od siemensu, rada prodejcu by ti povedela svoje.

jackaltalking: To s tim nebijenim ne nikdy nenapadlo. Vzhledem k tomu ze si dneska budu pajet kabely k TX, asi zvazim moznost dat tam vypinac nabijeni. Ikdyz ja osobne mam palm pripojen po celou dobu co sedim u pocitace, takze zadne kratke nabijeni nekrozi. Skoda ze se mi nepodarilo sehnat v elektru tlacitko na kabel, abych mel kabel se synchronizacnim tlacitkem Smutný .

Jinak by bylo fajn, kdyby baterie byli vyndavaci a jeste vic fajn by bylo kdyby Li-ion byli standartizovane stejne jako tuzkove baterie - sehnat obcas neco v CR za smysluplnou cenu je nemozne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludmil
nováček
nováček


Registrace: 30.1. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Horní Bříza

PříspěvekZaslal: so 17. březen, 2007 17:27    Předmět: Citovat

zdravím všechny
Můj názor je ten, že neustálé dobíjení Palmu mu nemůže vadit, ba naopak.
Baterie má ochranné obvody před přebíjením a hlubokým vybitím a samotný Palm možná taky. Samozřejmě to platí pro baterie Lion a Lipol. Těm naopak vybíjení až na hranici vybití vadí a zkracuje se životnost.
Já mám Palm už 3 roky, dobíjím kde to jde (auto, synchronizace, nabíječka) a baterka je v pohodě.
Toť můj názor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412