Fórum - Zobrazit téma - Nejde spojit treo 650 pres kabel - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nejde spojit treo 650 pres kabel

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út 13. březen, 2007 14:47    Předmět: Nejde spojit treo 650 pres kabel Citovat

Ahoj, mam problem. Nelze mi spojit a aktualizovat Treo 650 pres kabel (aplikace HotSync). Tre chvili pracuje ale pak hlasi nasledujici chybu: The connection between your handheld computer and the destkop could not be established. Please check your setup and try again.

Pri synchronizace pres Infrak vse OK. Muzete mi prosim poradit, jak nejak jinak Treo/PC nastavit.
Kabel je i dobijejici a dobijeni normalne funguje.

Diky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: út 13. březen, 2007 15:29    Předmět: Citovat

Jo tohle se mi stává taky, doporučení zní, vyčistit kontakty u trea (čistým kartáčkem), zkusit jiný kabel(půjčený), případně zkontrolovat kabel - u neoriginálních se mi stávalo, že po čase upadl nějaký drát.

Jako sw závadu bych to neviděl
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 13. březen, 2007 16:55    Předmět: Citovat

Možný to je, ale softwarovou závadu bych rozhodně nevylučoval. Takhle se klasicky projevujou nakoplý Wokna a nefunkční USB ovladače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 13. březen, 2007 18:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Možný to je, ale softwarovou závadu bych rozhodně nevylučoval. Takhle se klasicky projevujou nakoplý Wokna a nefunkční USB ovladače.

Badel+nneedd: Jelikož jsem zažil víc sw problémů na straně PC, tak doporučuji především toto:
zkoušel jsem monitorovat instalaci Hotsync, respektive PalmDesktop+Hotsync.
Samotný Hotsync si do "systému" nacpe akorát jeden ovladač, který je kriticky nutný (nevím jak to lépe vyjádřit) pro práci s PDA.
Aby se to dalo zjistit, tak:
1) zmáčknout WIN+PAUSE - nebo se jinak dostat do Hardware>Správce zařízení.
2) Kliknout na Zobrazit a zaškrtnout ZOBRAZIT SKRYTÁ ZAŘÍZENÍ.
3) U Zire 31 a E2 tento krok vypadal trochu jinak, stačí však selský rozum: Pod "PALM OS HANDHELD DEVICES" by mělo být PALM HANDHELD. V ikonce NESMÍ být vykřičník (ta žlutá cedule). A doporučuji projet celý seznam pro jistotu, zda se tam nevyskytuje PALM .... .
Pokud není žlutý vykřičník, není chyba v ovladači. Chyba pak bude v kabelu, případně PDA. Ale spíš v tom kabelu.
Pokud je vidět vykřičník, tak doporučuji odinstalovat Palm Desktop a ručně odebrat PALM OS HANDHELD DEVICES ze správce zařízení. Po tomto mi to vždy chodilo

edit: šmarjá, já jsem vůl.. Pochybující Nedošlo mi, že když funguje IrDA, pak není chyba v softwaru, ale nejspíš v kabelu. Ovladač pro to je stejný.. Ach jo, ta hlava Pochybující
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 13. březen, 2007 21:22    Předmět: Citovat

Je mi líto, ale uvedený postup není zárukou vůbec ničeho. Na PalmHelpu máme s těmito problémy bohaté zkušenosti. Pokud budeš nainstalovávat a odinstalovávat různé modely palmu na jedny Windows, dříve či později se nevyhneš nefunkčnímu HotSyncu, aniž bys ve správci zařízení našel žlutý vykřičník. Synchronizace přes IrDA přitom funguje vždy bez problémů. Tudíž se jedná o softwarový problém na straně Windows způsobený pravděpodobně instalátorem Palm Desktopu (ale to je jen domněnka).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 13. březen, 2007 21:54    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Je mi líto, ale uvedený postup není zárukou vůbec ničeho. Na PalmHelpu máme s těmito problémy bohaté zkušenosti. Pokud budeš nainstalovávat a odinstalovávat různé modely palmu na jedny Windows, dříve či později se nevyhneš nefunkčnímu HotSyncu, aniž bys ve správci zařízení našel žlutý vykřičník. Synchronizace přes IrDA přitom funguje vždy bez problémů. Tudíž se jedná o softwarový problém na straně Windows způsobený pravděpodobně instalátorem Palm Desktopu (ale to je jen domněnka).

Ano, to jistě. Ale pouze při přeinstalaci. Při přechodu ze Zire 31 na E2 jsem nic nového neinstaloval. Nechtělo se mi to martyrium instalace opakovat. Tak jsem to zkusil jen tak připojit a šlo to Vysmátý
Pokud ten vykřičník není, ale hotsync nejde, je to conduitama. To jsem zjistil dost dobře při migraci z PalmDesktop na Utlouk a zálohama přes ConduitBuddy...
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st 14. březen, 2007 9:21    Předmět: Citovat

Diky vsem za Vase odpovedi. Po vycisteni kontaktu se mi Treo spojilo s PC uplne normalne. Diky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 14. březen, 2007 12:40    Předmět: Citovat

nneedd napsal:
Diky vsem za Vase odpovedi. Po vycisteni kontaktu se mi Treo spojilo s PC uplne normalne. Diky moc

1) to jsi jich tam musel mít určitě pár tisíc..
a nebo
2) conduit je v háji?
Synchronizuje to kontakty teď? Mě se občas stane, že kontakty synchronizuje, ale při vyhledávání přes 5way mi to zasekne PALM a musím resetovat...
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st 14. březen, 2007 12:49    Předmět: Citovat

Kontakty - myslel jsem hardweru (pripojek). Kontaktu v Treu mam dost, ale nemyslim, ze ho nekdy zaplnim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st 02. květen, 2007 21:47    Předmět: problém při synchr. Trea 680 Citovat

Měl jsem problém se synchr. Trea 680 přes kabel. Při připojení na kabel se ani nerosvítila kontrolka na Treu. Při pokusu o synchr. se objevila hláška, že port používá jiná aplikace. Ale která? Jak zjistím co mi to blokuje, když se problém vyskytne znova? Rozpačitý Jinak pomohl restart Trea.
_________________
NOKIA 6120c, TREO 680,
SD Kingston 2.0 GB, BT GPS Nokia+ TT6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 03. květen, 2007 11:36    Předmět: Re: problém při synchr. Trea 680 Citovat

Mrkni jestli nemáš v Hotsyncu nastavenou synchronizaci jen přes COM. Pravým ikona HotSync, povolit local USB.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 03. květen, 2007 17:18    Předmět: Citovat

Kdepak, to mám nastavený dobře. To připojení normálně fungovalo. Udělalo to ale už dvakrát. Teď to zase funguje.
_________________
NOKIA 6120c, TREO 680,
SD Kingston 2.0 GB, BT GPS Nokia+ TT6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 04. květen, 2007 15:21    Předmět: Citovat

Na mě to dělá dojem že se ti drží statika na konektorech, přestože by neměla. T5ka mi to udělala jednou, musel jsem ji úplně vybít do mrtva a pak se to probralo.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 04. květen, 2007 17:52    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Badel napsal:
Je mi líto, ale uvedený postup není zárukou vůbec ničeho. Na PalmHelpu máme s těmito problémy bohaté zkušenosti. Pokud budeš nainstalovávat a odinstalovávat různé modely palmu na jedny Windows, dříve či později se nevyhneš nefunkčnímu HotSyncu, aniž bys ve správci zařízení našel žlutý vykřičník. Synchronizace přes IrDA přitom funguje vždy bez problémů. Tudíž se jedná o softwarový problém na straně Windows způsobený pravděpodobně instalátorem Palm Desktopu (ale to je jen domněnka).

Ano, to jistě. Ale pouze při přeinstalaci. Při přechodu ze Zire 31 na E2 jsem nic nového neinstaloval. Nechtělo se mi to martyrium instalace opakovat. Tak jsem to zkusil jen tak připojit a šlo to Vysmátý
Pokud ten vykřičník není, ale hotsync nejde, je to conduitama. To jsem zjistil dost dobře při migraci z PalmDesktop na Utlouk a zálohama přes ConduitBuddy...


Existuje situace (zažil jsem to opakovaně), kdy ani v těch conduitech není problém. Při totální deinstalaci všeho, co se palmu týče včetně vyčištění registrů a po následné čisté instalaci z origo CD stejně synchronizace nejede. Pomůže jen reinstal Windows.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412