Fórum - Zobrazit téma - Koupí Nokia Palm? - článek z palmare - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Koupí Nokia Palm? - článek z palmare
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 17:41    Předmět: Koupí Nokia Palm? - článek z palmare Citovat

Ačkoliv palmare beru vždy hodně s rezervou (hlavně jejich ""odborné"" recenze a testování telefonů), toto mě tak trochu nenechalo chladným
Koupí Nokia Palm?
Tak nevím nakolik jsou toto spekulace, případně zprávy "kamarád povídal,...", ale nějak si nedokážu představit PALM, který se v ruce rozpadá a po pádu na zem je na tisíce kusů (viď, Nokie a tvoje výměnné kryty).
Jó, to by mohlo být něco - explodující originální baterie, pak explodující neoriginální baterie, chyba v materiálu klávesnice (samovolný rozklad), tlačítka co jsou tak trochu šejdrem, "vrzající" tělo telefonu.. Jó, to bude potom fajn, teda esli to bude pravda..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 20:54    Předmět: Citovat

No zase na druhou stranu si u své Nokie na výdrž baterky nemohu stěžovat, což u T3 ani nebudu komentovat Vysmátý Krom toho z nokie mi nikdy nevypadl šroubek, který stojí padesát korun a kryt taky nedrží a vrže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:14    Předmět: Citovat

Chceš-li srovnávat Nokii s Palmem, pak by bylo fér srovnávat mobily a ne PDA s mobilem. A co se týče Trea, tam je baterka fantastická a žádnej vypadnutej šroubek jsem v životě neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:45    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Chceš-li srovnávat Nokii s Palmem, pak by bylo fér srovnávat mobily a ne PDA s mobilem. A co se týče Trea, tam je baterka fantastická a žádnej vypadnutej šroubek jsem v životě neviděl.

To byla reakce na mě?
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:52    Předmět: Citovat

Ne, to bych tě citoval. Je to reakce na příspěvek předcházející tomu mému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 9:40    Předmět: Citovat

Jsem si jenom rýpnul, no... Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 11:50    Předmět: Re: Koupí Nokia Palm? - článek z palmare Citovat

jacktalking napsal:
Ačkoliv palmare beru vždy hodně s rezervou (hlavně jejich ""odborné"" recenze a testování telefonů), toto mě tak trochu nenechalo chladným
Koupí Nokia Palm?
Tak nevím nakolik jsou toto spekulace, případně zprávy "kamarád povídal,...", ale nějak si nedokážu představit PALM, který se v ruce rozpadá a po pádu na zem je na tisíce kusů (viď, Nokie a tvoje výměnné kryty).
Jó, to by mohlo být něco - explodující originální baterie, pak explodující neoriginální baterie, chyba v materiálu klávesnice (samovolný rozklad), tlačítka co jsou tak trochu šejdrem, "vrzající" tělo telefonu.. Jó, to bude potom fajn, teda esli to bude pravda..


Ahoj Jacku... No, všechno to jsou samozřejmě stále spekulace, ale poslední dobou sílí. Navíc to zdůvodnění, které jsem v tom článku podal je celkem logické, takže by na tom třeba něco mohlo být. Njn, tady takové články psát nemůžu, na Palmare jo Radostný

Ačkoli Nokii také bytostně nesnáším (to zas nemůžu napsat nikde na idnes.cz Radostný ), tak je prostě fakt, že Palm potřebuje silného partnera. A opravdu, jak píšu v tom článku na Palmare, Apple nepřipadá v úvahu, pro Motorolu je už Palm zbytečný, takže jediný, komu se firma hodí je ten, kdo by měl zájem proniknout na US trh, nebo by se mu hodla značka Palm.

Druhou možností, proč tyhle spekulace poslední dobou tak sílí, je prostě jen snaha vyhnat cenu akcií společnosti dostatečně vysoko, prostě někdo potřebuje vydělat. Uvidíme, jen čas ukáže, co byla pravda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 15:27    Předmět: Re: Koupí Nokia Palm? - článek z palmare Citovat

nexus6 napsal:
jacktalking napsal:
Ačkoliv palmare beru vždy hodně s rezervou (hlavně jejich ""odborné"" recenze a testování telefonů), toto mě tak trochu nenechalo chladným
Koupí Nokia Palm?
Tak nevím nakolik jsou toto spekulace, případně zprávy "kamarád povídal,...", ale nějak si nedokážu představit PALM, který se v ruce rozpadá a po pádu na zem je na tisíce kusů (viď, Nokie a tvoje výměnné kryty).
Jó, to by mohlo být něco - explodující originální baterie, pak explodující neoriginální baterie, chyba v materiálu klávesnice (samovolný rozklad), tlačítka co jsou tak trochu šejdrem, "vrzající" tělo telefonu.. Jó, to bude potom fajn, teda esli to bude pravda..


Ahoj Jacku... No, všechno to jsou samozřejmě stále spekulace, ale poslední dobou sílí. Navíc to zdůvodnění, které jsem v tom článku podal je celkem logické, takže by na tom třeba něco mohlo být. Njn, tady takové články psát nemůžu, na Palmare jo Radostný

Ačkoli Nokii také bytostně nesnáším (to zas nemůžu napsat nikde na idnes.cz Radostný ), tak je prostě fakt, že Palm potřebuje silného partnera. A opravdu, jak píšu v tom článku na Palmare, Apple nepřipadá v úvahu, pro Motorolu je už Palm zbytečný, takže jediný, komu se firma hodí je ten, kdo by měl zájem proniknout na US trh, nebo by se mu hodla značka Palm.

Druhou možností, proč tyhle spekulace poslední dobou tak sílí, je prostě jen snaha vyhnat cenu akcií společnosti dostatečně vysoko, prostě někdo potřebuje vydělat. Uvidíme, jen čas ukáže, co byla pravda...

Hehe, jsem ani nevěděl že to na palmare jsi psal ty Stydící se Stydící se Stydící se
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 15:35    Předmět: Re: Koupí Nokia Palm? - článek z palmare Citovat

jacktalking napsal:

Hehe, jsem ani nevěděl že to na palmare jsi psal ty Stydící se Stydící se Stydící se


Njn Radostný No, na Palmare ted nastavaji velke zmeny, moje clanky se tam budou objevovat casteji. Budou (nebo uz jsou) i dalsi novi redaktori. Zacina se to obracet k lepsimu, no uprimne, horsi uz to byt ani nemohlo... O Palm OS jako takovem ovsem prilis psat nebudeme, pokud nepujde prave o nejake takovehle zpravy... A proc ne? Jednoduse proto, ze v jedne ankete vyslo, ze ze ctenaru Palmare (no, moc jich neni, pravda...) ma Palm OS zarizeni pouhe jedno procento. Pokud se do budoucna ovsem ctenare podari prilakat odbornejsimi clanky, mohl by pocet Palm OS pozitivnich stoupnout, pak by se s tim neco dalo delat... Navic spousta programu je multiplatformnich, takze treba recenze na ne budou zajimave i pro Palm OS uzivatele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 15:54    Předmět: Citovat

Teda to mě docela překvapuje, protože jakákoliv anketa ohledně podílu platforem v ČR zatim vždycky vycházela ve prospěch Palm OS (teda aspoň, co jsem viděl).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 16:01    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Teda to mě docela překvapuje, protože jakákoliv anketa ohledně podílu platforem v ČR zatim vždycky vycházela ve prospěch Palm OS (teda aspoň, co jsem viděl).


No, me se to taky nejak nezdalo, ale treba proste je uzivatele Palm OS nectou idnes Radostný I kdyz u toho Palmare se divim, ze ho jeste vubec nekdo cte... Ted to snad bude lepsi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 17:38    Předmět: Citovat

Jen jestli vyhodnocení tý ankety nedělal nějakej mikrošrotí fanoušek Potměšilý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 17:56    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Jen jestli vyhodnocení tý ankety nedělal nějakej mikrošrotí fanoušek Potměšilý


Mam takovej dojem, ze to vyhodnocoval Matura a ten je zaryty odpurce jakehokoli operacniho systemu Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 19:00    Předmět: Re: Koupí Nokia Palm? - článek z palmare Citovat

nexus6 napsal:
jacktalking napsal:

Hehe, jsem ani nevěděl že to na palmare jsi psal ty Stydící se Stydící se Stydící se


Njn Radostný No, na Palmare ted nastavaji velke zmeny, moje clanky se tam budou objevovat casteji. Budou (nebo uz jsou) i dalsi novi redaktori. Zacina se to obracet k lepsimu, no uprimne, horsi uz to byt ani nemohlo... O Palm OS jako takovem ovsem prilis psat nebudeme, pokud nepujde prave o nejake takovehle zpravy... A proc ne? Jednoduse proto, ze v jedne ankete vyslo, ze ze ctenaru Palmare (no, moc jich neni, pravda...) ma Palm OS zarizeni pouhe jedno procento. Pokud se do budoucna ovsem ctenare podari prilakat odbornejsimi clanky, mohl by pocet Palm OS pozitivnich stoupnout, pak by se s tim neco dalo delat... Navic spousta programu je multiplatformnich, takze treba recenze na ne budou zajimave i pro Palm OS uzivatele...

No tedy, že by úroveň šla nahoru a objevil se přispěvatel, který při recenzích přístrojů ty přístroje skutečně držel v ruce a to déle než pár hodin?!? No to jsou mi teda změny, na starý kolena Vysmátý

Jinak, webů o PALM OS je strašně moc. Namátkou 1rsc. A dovolím si tvrdit, že většina uživatelů PALM OS i umí anglicky. Protože většina programů je v angličtině. Tak i tak, na CZ webu toho je spousta. Palmhelp, pdasoft, palmserver. Nevím jestli palmare má vůbec šanci..

Badel napsal:
Teda to mě docela překvapuje, protože jakákoliv anketa ohledně podílu platforem v ČR zatim vždycky vycházela ve prospěch Palm OS (teda aspoň, co jsem viděl).

Jelikož teď navštěvuju i WM weby, všimnul jsem si docela zajímavé věci - web určený určité platformě má i nadpoloviční podíl uživatelů onoho OS. Tzn. na palmhelp bude anketa "jaký OS nejvíce používáte" a vyjde to že PALM OS, MS OS uživatelé budou zastoupeni naprosto minimálně. Na ce4you to bude zase nějakej MS OS a PALM OS uživatelé zastoupeni naprosto minimálně.
Tyhle statistiky jsou docela k ničemu. Spíš by bylo lepší sledovat statistiku prodeje jednotlivých zařízení s dotyčným OS.
A palmare mi i tak přijde hodně orientované do MS sféry... Pokud za poslední 2 roky porovnám články o P OS a MS, vítězí MS..


nexus6 napsal:

No, me se to taky nejak nezdalo, ale treba proste je uzivatele Palm OS nectou idnes Radostný I kdyz u toho Palmare se divim, ze ho jeste vubec nekdo cte... Ted to snad bude lepsi...

Čtu idnes, čtu tedy i palmare a mobil. V RSS to mám už hodně dlouho Radostný
Ale je pravda, že poslední půlrok to je hoodně okurková sezóna. Ale tuším, že po oficiálním nástupu Access OS (nebo jak se to sakra jmenuje) a WM6 se časy změní a zase se bude psát, recenzovat a kritizovat Radostný
Ale hlavně to zase budou diskuze Radostný) Flame každé ránko Radostný Uživatelé PALM OS proti WM Pobavený Potměšilý
Akorát jsem si na technetu přečetl fundovanou diskuzi o FW, antivirech a o tom že na Linuxu je všechno nej a že Windows je nejstabilnější Pochybující

nexus6 napsal:

Mam takovej dojem, ze to vyhodnocoval Matura a ten je zaryty odpurce jakehokoli operacniho systemu Radostný

Jak to tedy bez OS vyhodnotil? Pomocí psacího stroje, připojeného dvojlinkou na internet? Pobavený Potměšilý
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 19:09    Předmět: Citovat

To jack:

No, na to Palmare sem fakt zvedav, recenze vetsiny pristroju bych snad mel delat ja... Ted tam je nejakej ten Lavicka, co to privedl dost ke dnu a ten fakt nevim, jak ty recenze delal...

S tim Maturou sem to myslel tak, ze nema rad mobilni operacni systemy, je drsny zastance klasickych telefonu bez otevreneho OS...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 19:13    Předmět: Citovat

nexus6 napsal:
To jack:

No, na to Palmare sem fakt zvedav, recenze vetsiny pristroju bych snad mel delat ja... Ted tam je nejakej ten Lavicka, co to privedl dost ke dnu a ten fakt nevim, jak ty recenze delal...

S tim Maturou sem to myslel tak, ze nema rad mobilni operacni systemy, je drsny zastance klasickych telefonu bez otevreneho OS...

No to by bylo fakt super. Ty recenze tam byly snad horší, než na mobilmania.cz .. A to myslím vážně. Bludy co jsem si kolikrát přečetl, to bylo do nebe volající, velebnosti... Buď ten telefon nikdy v ruce neměli a nebo to prostě udělali během čekání na kafe.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 1:36    Předmět: Citovat

Tak po Applu, Motorole, RIM a Nokii tu máme další spekulace o převzetí Palmu, tentokrát ze strany Dell: http://www.palminfocenter.com/news/9286/latest-round-of-palm-is-for-sale-rumors/

Osobně sice věřím, že k takovýmto jednáním skutečně dochází, ale nevěřím, že ke koupi skutečně dojde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 10:36    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak po Applu, Motorole, RIM a Nokii tu máme další spekulace o převzetí Palmu, tentokrát ze strany Dell: http://www.palminfocenter.com/news/9286/latest-round-of-palm-is-for-sale-rumors/

Osobně sice věřím, že k takovýmto jednáním skutečně dochází, ale nevěřím, že ke koupi skutečně dojde.

mě osobně se zdá zvláštní, když firma jako Nokia (příklad) chce odkoupit PALM. Proč to dělat? Nokia má snad svůj OS a poměrně rozšířený. To samé třeba Microsoft - proč by kdy PALM kupoval, když má WM? Nevím, možná k jednáním dochází. Ale pouze k hrstce. Zbytek jsou zprávy z webu. A po zkušenosti s "novým treo" už si dávám pozor na info v této oblasti..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 20:20    Předmět: Citovat

Těm zprávám o rozhovorech a možných převzetí Plamu kýmkoliv se nedivte a nedělejte z nich žádné závěry. To je součást velkého byznysu. Oznámíte, že vedete rozhovory se jedním (a třeba je i opravdu vedete), aby se rozhoupal někdo úplně jiný a dal vám lepší nabídku. Třeba ....

Takže není vyloučeno, že Nokia ve skutečnosti vůbec o Palm zájem nemá, ale zkouší, jestli třeba Microsoft nenabídne svůj OS za lepších podmínek než dosud. Protože Nokoie není malý hráč a je lepší mít ji na své straně, než aby křísila už prakticky mrtvého konkurenta - protože by se jí to mohl podařit a bylo by to pro MS mnohem dražší, než teď pustit WM "za pusu" a po definitvním skonu palm OS si to všechno vynahradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 08. březen, 2007 17:14    Předmět: Citovat

Četl jsem spekulace, že někdo se chce zbavit balíku akcií, a snaží se takhle vyšroubovat cenu. Osobně to považuju za nejpravděpodobnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412