Fórum - Zobrazit téma - Zahadne zapojeni v nabijecce - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zahadne zapojeni v nabijecce

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 04. listopad, 2006 19:49    Předmět: Zahadne zapojeni v nabijecce Citovat

Dneska jsem rozdelal konektror svoji nabijecky Adpo - universal konektor a zjistil jsem jednu vec. se kterou si nevim rady. Na konektor je jeden z privodnich kabelu pripajen na 2, slovy dva piny!!! Pritom pokud vim tak nabijeni na universal konektoru se odehrava pres 2 nejkrajnejsi piny. Nevite nekdo proc tomu tak je?

Je to tam zapojeny cinem, takze nevim jestli je to umysl nebo vyrobni vada. Potrebuju poradit, jestli si to mam nechat odstranit.

Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 05. listopad, 2006 9:58    Předmět: Re: Zahadne zapojeni v nabijecce Citovat

nox napsal:
Dneska jsem rozdelal konektror svoji nabijecky Adpo - universal konektor a zjistil jsem jednu vec. se kterou si nevim rady. Na konektor je jeden z privodnich kabelu pripajen na 2, slovy dva piny!!! Pritom pokud vim tak nabijeni na universal konektoru se odehrava pres 2 nejkrajnejsi piny. Nevite nekdo proc tomu tak je?

Je to tam zapojeny cinem, takze nevim jestli je to umysl nebo vyrobni vada. Potrebuju poradit, jestli si to mam nechat odstranit.

Diky

Možná by pomohl obrázek.. Špatně si to představuju...

Mno a není to tak že pin 1#+3# na multikonektoru je napájení 5V, pin 5 na napájení přes USB? Mám obrázek od Dmitriho k mikrofonu, tak možná by to mohlo pomoct. Je to déle co jsem vylezl ze školy a nejsem "elektronik", ale takhle bych si to vysvětloval, protože jsou vlasně 2 napájení - USB a síť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 05. listopad, 2006 10:33    Předmět: Re: Zahadne zapojeni v nabijecce Citovat

jacktalking napsal:
nox napsal:
Dneska jsem rozdelal konektror svoji nabijecky Adpo - universal konektor a zjistil jsem jednu vec. se kterou si nevim rady. Na konektor je jeden z privodnich kabelu pripajen na 2, slovy dva piny!!! Pritom pokud vim tak nabijeni na universal konektoru se odehrava pres 2 nejkrajnejsi piny. Nevite nekdo proc tomu tak je?

Je to tam zapojeny cinem, takze nevim jestli je to umysl nebo vyrobni vada. Potrebuju poradit, jestli si to mam nechat odstranit.

Diky

Možná by pomohl obrázek.. Špatně si to představuju...

Mno a není to tak že pin 1#+3# na multikonektoru je napájení 5V, pin 5 na napájení přes USB? Mám obrázek od Dmitriho k mikrofonu, tak možná by to mohlo pomoct. Je to déle co jsem vylezl ze školy a nejsem "elektronik", ale takhle bych si to vysvětloval, protože jsou vlasně 2 napájení - USB a síť...


Mam palm universal, ne multiconector
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 05. listopad, 2006 10:40    Předmět: Re: Zahadne zapojeni v nabijecce Citovat

nox napsal:

Mam palm universal, ne multiconector

Aha Stydící se Ale i tak by to mělo bý stejné, ne? Tím myslím že jisté piny by měly být USB napájení, jiné zase ze sítě.. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 05. listopad, 2006 10:48    Předmět: Re: Zahadne zapojeni v nabijecce Citovat

jacktalking napsal:
nox napsal:

Mam palm universal, ne multiconector

Aha Stydící se Ale i tak by to mělo bý stejné, ne? Tím myslím že jisté piny by měly být USB napájení, jiné zase ze sítě.. ?


No to praveze nevim, hledam nekoho kdo tomu rozumi. Jestli ty piny mam predelat tak jak jsou na USB, aby to poradne nabijelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanv
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 31.7. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne 05. listopad, 2006 18:44    Předmět: Citovat

Nepomůže tenhle odkaz? http://pinouts.ru/PDA/palm_m125_pinout.shtml . Je to ten konektor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 05. listopad, 2006 19:12    Předmět: Je to on Citovat

milanv napsal:
Nepomůže tenhle odkaz? http://pinouts.ru/PDA/palm_m125_pinout.shtml . Je to ten konektor?


Jo je to on, ja ale spis chtel jestli mi nekdo muze vysvetlit, proc jsou zapojeny 3 piny a ne jen 2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 19:40    Předmět: Oprava Citovat

Tak jsem si nechal nabijecku predelat tak, aby nabijela na stejnych pinech jako USB kabel a jsem zvedav na vysledky, budu vas tu o nich informovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: po 05. únor, 2007 6:40    Předmět: Citovat

sice nejsem elektronik, ale párkrát jsem se v universal konektroru vrtal a zajímal se o to a jsem si téměř na 100% jistej, že čínský páječ, který tvou adpo nabíječku vyráběl udělal chybu Pobavený nabíjecí jsou jenom ty dva krajní piny. Z jakého zdroje do palmu proudí požadované volty, jestli z usb nebo ze sítě je fuk. Mrkající
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po 05. únor, 2007 8:22    Předmět: Re: Je to on Citovat

nox napsal:
proc jsou zapojeny 3 piny a ne jen 2.
Faze, nula, zem, prece.... Pobavený
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412