Fórum - Zobrazit téma - Mrtva MMC karta - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mrtva MMC karta

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
benny
nováček
nováček


Registrace: 5.2. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt 23. listopad, 2006 0:34    Předmět: Mrtva MMC karta Citovat

Zdravim,
s Treem od palmhelpu jsem dostal i 512MB MMC kartu Kingston. V treu normalne fungovala (prenesl jsem na ni nejake programy a nahral zalohu). Bohuzel asi po hodine z ni palm prestal cist (tvrdil, ze nenasel kartu). Nejde cist ani ve ctecce pod windows. Ani PC ani palm uz ji ani nenaformatuje (windows hlasi, ze to nejde, palm nedela nic, jen pise ze formatuje - nekolik desitek minut). Je opravdu totalne mrtva, nebo se s ni da jeste neco delat?

Dik za rady
Benny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BobsenClark
nováček
nováček


Registrace: 23.11. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 23. listopad, 2006 0:46    Předmět: Citovat

Tohle se mi jednou taky stalo a pomohlo smazání karty v Nokii 6230i.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 23. listopad, 2006 8:52    Předmět: Re: Mrtva MMC karta Citovat

benny napsal:
Zdravim,
s Treem od palmhelpu jsem dostal i 512MB MMC kartu Kingston. V treu normalne fungovala (prenesl jsem na ni nejake programy a nahral zalohu). Bohuzel asi po hodine z ni palm prestal cist (tvrdil, ze nenasel kartu). Nejde cist ani ve ctecce pod windows. Ani PC ani palm uz ji ani nenaformatuje (windows hlasi, ze to nejde, palm nedela nic, jen pise ze formatuje - nekolik desitek minut). Je opravdu totalne mrtva, nebo se s ni da jeste neco delat?

Dik za rady
Benny

Mám podobnou zkušenost, ale se SD kartou a čtečkou Kingston pro PC. Mám stařičkou 256mb kartu (tuším za 5000Kč Vysmátý ). Svoje léta má za sebou a před měsícem mi najednou nešla načíst jak v rozmazleném PDA, tak ani ve starém foťáku KODAK který vezme všechno. To už mi bylo divné a tak šup do PC. Jediné co to dokázalo bylo po 5 minutách zamrzlého PC ukázat novou jednotku ale nic nešlo. Takže jsem na to násilně kliknul pravým, minutu čekal než se objevily možnosti a dočekal jsem se nakonec k formátu. Jednou jsem četl radu, že v případě karet je dobré při poškození zkusit zformátovat na jinej filesystem a pak zpátky na požadovanej. Takže jsem to zformátoval na NTFS, pak na FAT32 a nakonec na FAT. Šlo to ale prostě jsem pročekal asi tak 25 minut...

Další co bych mohl poradit - mám takovou zkušenost, že starší zařízení nejsou tak citlivá na chyby SD/MMC karet jako PDA. Zkus si tedy od někoho půjčit třeba foťák a tam zformátovat. Udělej to víckrát a pak to hoď do PC, zformátuj a do PALMu.
Ale prodejce by ti jistě mohl kartu vyměnit, teda předpokládám Stydící se Mrkající Badel bude jistě vědět víc a poradí lépe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
benny
nováček
nováček


Registrace: 5.2. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt 23. listopad, 2006 10:09    Předmět: Citovat

PC mi bohuzel nabizi jen moznost formatovat na FAT a to se mu nepodari (formatuje a pak hodi hlasku, ze to nejde dokoncit) ... Treo ani TT3 mi ji nezformatuji ... zkusim to jeste v zeny Nokii 6600 ... nic starsiho na SD/MMC karty doma nemame Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 14:04    Předmět: Citovat

Možná že moje reakce nebude zrovna ku pomoci. Právě jsem ale vyřešil "problém" s kartou, na kterou najednou nejde ukládat zálohy, CardBackup v2.1a nefungoval - hlásil neznámou chybu. Stejně tak nešla synchronizace dokumentů na kartě a ani Snap nedělal obrázky. Nevyřešily to ani 2 Hardresety, i když se mi podařilo z té karty zálohu nahrát.
Prostě byla zamčená...
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412