Fórum - Zobrazit téma - Paměťová karta - divné chování - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Paměťová karta - divné chování
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
suva
nováček
nováček


Registrace: 6.6. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 21. červenec, 2006 19:15    Předmět: Paměťová karta - divné chování Citovat

Dobrý den. Rád bych se na toto fórum obrátil s následujícím dotazem. Zakoupil jsem si novou paměťovou kartu Kingston 1 Gb. Kartu jsem naformátoval v Palmu (T5). Protože jsem na ní chtěl nahrát více souborů, tak jsem jí po naformátovaní v Palmu vyndal, dal do čtečky a nahrál soubory, bohužel po opětovném zasunutí do palmu se objevila hláška - Nepoznaný formát, chcete kartu naformátovat? Jestliže dám ne, tak jí palm nepozná, když ano tak se bez problémů naformátuje, ale soubory jsou samozřejmně ztracené. nemáte někdo s tím nějaké zkušenosti, nebo co dělám blbě? Při tom, když takto postupuji s mojí starou 256 Mb kartou (kingston), tak je vše OK.
Díky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá 21. červenec, 2006 19:58    Předmět: Citovat

Dobry den
Nerozpoznany format, chcete kartu naformatovat mi palmik psal kdyz jsem mel kartu poskozenou. Nakonec to skoncilo reklamaci a dali mi v obchode jinou Překvapený)

Mne to ale tuhle hlasku psalo dost nahodne a bylo jedno co na karte je. Ale taky vim ze mi to hazelo, kdyz jsem manipuloval s vetsimi soubory (200MB)

Vyzkousejte jestli vam to zpravu hazi porad, i jen z par malymi soubory ..

cHaOOs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suva
nováček
nováček


Registrace: 6.6. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 21. červenec, 2006 21:01    Předmět: Citovat

Máte pravdu, tahle hláška je náhodná, někdy to nahrálo, někdy ne. Je pravda i to, že jsem tam nahrával větší soubory. Ale jak to mám reklamovat, když v PC se to chová korektně (nahrává, maže). To mi nikdo, kdo to dá do čtečky neuzná.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 21. červenec, 2006 21:09    Předmět: Reklamace Citovat

Vezmete palm s sebou a předvedete to in natura. To je vyhoda kapesnich zarizeni Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suva
nováček
nováček


Registrace: 6.6. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 21. červenec, 2006 21:17    Předmět: Citovat

Jak prosté milý Watsone. Věci které jsou jasné člověka hned nenapadnou. Nicméně děkuji, zkusím to otestovat s různými soubory a uvidím a dám vědět. Posměváček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá 21. červenec, 2006 21:43    Předmět: Citovat

to je jak jsem ted resil problem s novymi krasnymi skiny do Pocket Tunes ... a nenapadlo me ze by se to mohlo triskat s Fonts4OS Radostný taky uplne jednoduchoucky, jenom me to nenapadlo Radostný


ted jsem fonts4os donutil aby pro Pocket Tunes pouzival defaultni fonty a slape to jak hodinky Radostný a rozplyvam se blahem nad tou nadherou Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 23. červenec, 2006 23:15    Předmět: Re: Paměťová karta - divné chování Citovat

suva napsal:
Dobrý den. Rád bych se na toto fórum obrátil s následujícím dotazem. Zakoupil jsem si novou paměťovou kartu Kingston 1 Gb. Kartu jsem naformátoval v Palmu (T5). Protože jsem na ní chtěl nahrát více souborů, tak jsem jí po naformátovaní v Palmu vyndal, dal do čtečky a nahrál soubory, bohužel po opětovném zasunutí do palmu se objevila hláška - Nepoznaný formát, chcete kartu naformátovat? Jestliže dám ne, tak jí palm nepozná, když ano tak se bez problémů naformátuje, ale soubory jsou samozřejmně ztracené. nemáte někdo s tím nějaké zkušenosti, nebo co dělám blbě? Při tom, když takto postupuji s mojí starou 256 Mb kartou (kingston), tak je vše OK.
Díky za radu

Teď si nepamatuju jakej formát podporuje PALM.. Ale stalo se mi přesně to samé - můj foťák má vlastní systém souborů. Žádnej fat, prostě nic takového. Vložil jsem kartu poprvé do palmu a napsalo to stejnou chybu. Tak jsem jí zformátoval.
Takže je jistota tak 90% že čtečka naformátovala kartu na nějakej formát co T5 neumí (tipuju že FAT32 nebo něco podobného, ale opakuji že nevím co T5 umí za formát a co nee).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
McOwn
nováček
nováček


Registrace: 25.12. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 16:49    Předmět: format failed Citovat

Ahoj, koupil jsem si do trea 650 2Gb kartu Digimax. Po vložení karty se mi objevuje hláška o formátování, když se pokusím kartu zformátovat - poté hláška Format Failed. Čím to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 17:23    Předmět: Re: format failed Citovat

McOwn napsal:
Ahoj, koupil jsem si do trea 650 2Gb kartu Digimax. Po vložení karty se mi objevuje hláška o formátování, když se pokusím kartu zformátovat - poté hláška Format Failed. Čím to?

Zkusil bych to ještě zformátovat v PC. S nějvětší pravděpodobností půjde o to, že ty 2GB jsou víc než přístroj zvládne. Mám 2 dny starou zkušenost se dvěma 2GB kartama a E2. Jedna karta se dala v E2 naformátovat bez problémů. Pak i chodila. Konkrétně Digimax. Druhá však napsala taky FORMAT FAILED a hotovo. Zkusil jsem to zformátovat v PC a najít chyby pomocí čtečky, ale ani Ň. Nevím proč, ale prostě jednu kartu to vezme a druhou ne...
Treo 650 nemám, takže se případně omlouvám za chybu, ale Treo 650 nebá FAT32. U FAT který se používal ve "starších" zařízeních je ten problém, že mají omezení 2 GiB. Tudíž karty nad tuto hranici už pravděpodobně v zařízení nebudou pracovat. Možností je stáhnout si FAT32 driver který nejmenovaný vědátor odkudsi vypreparoval a nebo používat 2x 1GB kartu.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 17:28    Předmět: Citovat

tady najdes ten jacktalkingem zminovany FAT32 driver , zkus to...

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=816
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
McOwn
nováček
nováček


Registrace: 25.12. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 17:47    Předmět: format failed Citovat

Díky

Po synchronizaci se mi napíše:

HotSync operation started for T650 on 01/04/07 17:42:49

- Install failed: C:\Program Files\palmOne\T650\Install\FAT32.patched.prc
Install synchronization failed

Nemám v PC čtečku karet, zkusím ji naformátovat v nějakém jiném zařízení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 18:15    Předmět: Citovat

Zkus ten soubor do Trea dostat z paměťové karty třeba pomocí FileZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 19:12    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
tady najdes ten jacktalkingem zminovany FAT32 driver , zkus to...

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=816

Díky kolego, nedal jsem to sem kvůli tomu, že se jedná o patchnutý driver a není to moc košer. Takže jsem nechtěl dělat tady na fóru problémy..

Ještě dodám že se musí upravit ten fat32 driver třeba pomocí Resco. Tuším že se musí změnit CreatorID nebo co. Mě to tak ani tak nefunguje..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 05. leden, 2007 9:37    Předmět: Re: format failed Citovat

jacktalking napsal:
McOwn napsal:
Ahoj, koupil jsem si do trea 650 2Gb kartu Digimax. Po vložení karty se mi objevuje hláška o formátování, když se pokusím kartu zformátovat - poté hláška Format Failed. Čím to?

Zkusil bych to ještě zformátovat v PC. S nějvětší pravděpodobností půjde o to, že ty 2GB jsou víc než přístroj zvládne. Mám 2 dny starou zkušenost se dvěma 2GB kartama a E2. Jedna karta se dala v E2 naformátovat bez problémů. Pak i chodila. Konkrétně Digimax. Druhá však napsala taky FORMAT FAILED a hotovo. Zkusil jsem to zformátovat v PC a najít chyby pomocí čtečky, ale ani Ň. Nevím proč, ale prostě jednu kartu to vezme a druhou ne...
Treo 650 nemám, takže se případně omlouvám za chybu, ale Treo 650 nebá FAT32. U FAT který se používal ve "starších" zařízeních je ten problém, že mají omezení 2 GiB. Tudíž karty nad tuto hranici už pravděpodobně v zařízení nebudou pracovat. Možností je stáhnout si FAT32 driver který nejmenovaný vědátor odkudsi vypreparoval a nebo používat 2x 1GB kartu.


Já jsem musel svoji 2 GB kartu naformátovat v PC do formátu FAT (nebo ve foťáku) a T3 ji v pohodě bere. Když byla naformátovaná standardně na FAT32, neznal ji. Jen na ní neumí zapisovat, což ale není problém, protože ji mám stejně jen multimédia a spolupráci s PC se nelze vyhnout.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 05. leden, 2007 11:57    Předmět: Citovat

Mozna hloupy dotaz, neni ta karta zamčena proti zapisu?
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 05. leden, 2007 13:42    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Mozna hloupy dotaz, neni ta karta zamčena proti zapisu?

Hehe, to zatím nikoho nenapadlo Vysmátý Jestli to bude fungovat, tak budu bydlet v jeskyni a palm budu používat jako pazourek na křesání
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
McOwn
nováček
nováček


Registrace: 25.12. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 05. leden, 2007 13:51    Předmět: format failed Citovat

Otázka je pro mne na místě, ale napadlo mne to jako jedna z prvních variant. Karta je odemknutá. Po naformátování v PC se mi po vložení karty Treo opakovaně samostatně resetuje. Ještě zkusím ten "fat".
Díky všem Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 05. leden, 2007 14:03    Předmět: Citovat

S tím FAT32 ovladačem pozor. Pokud ho jen zkopíruješ do RAM, tak se treo dostane do cyklického resetu a pomůže jen hard reset.POZOR!

FAT32 ovladač funguje jen v ROM. Nejlepší je asi použít Treo ROM Tool, ale vzhledem k tomu, že tento server slouží jako oficiální podpora zákazníkům, se sem neodvažuji dát odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 05. leden, 2007 14:56    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
S tím FAT32 ovladačem pozor. Pokud ho jen zkopíruješ do RAM, tak se treo dostane do cyklického resetu a pomůže jen hard reset.POZOR! ....


Ehm, nejen Treo. Ale třeba i taková T3. Ještě je CardBackup je tak úžasně jednoduchej:)
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 10:49    Předmět: Citovat

Mám dotaz ohledně divného chování karty. Mám 1GB MMC, mám na ní ebooky, nějakou hudbu a nějakou gamesku (Asi Panzer Asault?). Ale když je tato karta v palmu a najedu na záložku, kde jsou hry (Launcher X), jde palm do resetu. S jinou kartou, na které jsou hry nebo jiné aplikace není problém. Tyto aplikace a tuto kartu jsem tak 3 měsíce nepoužíval, ale předtím jsem hry z této karty hrál. Tak nevím. Karta jede ok, jen musím přeskočit záložku s hrama Pochybující
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412