Fórum - Zobrazit téma - TX alebo E2 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TX alebo E2

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 08. září, 2006 15:01    Předmět: TX alebo E2 Citovat

Zdravim.
Chcem kupit svoj prvy palm. A rozhodujem sa medzi tymito dvoma modelmi. Potrebujem to hlavne do skoly na pracu s Wordom a Excelom. Praca s referatmi a meraniami za behu v terene.

Potreboval by som vediet prakticke skusenosti majitelov.
Je naozaj E2 taka pomala pri zadavani pomocou Graffiti?
Je velky rozdiel vo velkosti pamete, ked panujem SD karu.
Wifi nieje az tak dolezite, skor cena rozhoduje.
Co ma TX navjac a je to pouzitelne v praxi a oplati sa za to priplatit?

Ake su prakticke nedostatky jednotlivich modelov, o ktorych sa v recenziach nepise? Alebo nastanu az pri dlhodobom pouzivani.
Taktiez male nedostatky, ktore v podstate nestoja za zmienku.Ale v praxi z nich sediveju vlasy.

Prosim len nezaujate odpovede. Lebo vo vecsine pripadou kezdy chvali len to svoje a pluje na ine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 08. září, 2006 15:56    Předmět: Citovat

Na excel si myslím, že potřebujete spíše větší obrazovku.
U excelu dokonce spíše závidím kolegovi, který má VGA
na HX4700.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 08. září, 2006 17:46    Předmět: Citovat

No, E2 neni tusim HiRes+. Co se Graffity tyce, tak nez jsem nainstaloval Graffity 1.99 od Dmitryho, tak to taky stalo za velky p r d. TX je fajn. Nemuzu si stezovat, ale v Excelu toho moc nenadelam, pac toho ani moc delat nejde. Nejak mi v te vestavene D2G verzi nefungujou vzorecky, ale myslim, ze to je normalni. (sice nevim proc mi tam nefungovalo A1+A2, ale nebudu to resit)
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá 08. září, 2006 20:25    Předmět: Citovat

Naprosty souhlas s Lemikem. Navic E2 je statisticky nejporuchovejsi stroj a hrozi s nim nehezke peripetie... Pokud ty penize na TX jsou, urcite je to lepsi investice, ktera vydrzi dele... Ja jsem s TX naprosto spokojen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 08. září, 2006 22:31    Předmět: Citovat

Tak o tej poruchovosti E2 pocujem prvy krat. A vazne ma to soklo.
Pravdu povediac, viac som sa priklanal k E2 ako k TX.
TX som nechcel preto, lebo som prave o nom pocul. Ze je poruchovy. Clovek v dnesnej dobe nevie, komu ma verit Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 08. září, 2006 23:30    Předmět: Citovat

No, poruchovost E2 se tady uz resila. Ja bych veril panum z palmhelpu, prece jenom delaji servis.

Ja na o TX jeste nic zleho neslysel.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pikis
nováček
nováček


Registrace: 22.1. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so 09. září, 2006 1:07    Předmět: Citovat

Osobne pouzivam TX asi rok a som s nim velmi spokojny. Hlavne s jeho stabilitou, vobec sa neresetuje. Spociatku sa mi sice resetoval dost, ale to som hadzal do neho vsetko co som nasiel na internete. Co sa Wordu a Ecelu tyka, pouzivam Docs To Go verziu 8 a to kazdy den a nemam problemy. Vsetko funguje ako ma. Niekedy je sice problem pri otvarani suboru (je to zriedka) ale vtedy je neocenitelny RBackup (zalozny soft).

... zacinal som pri Zire 21, neskor som presiel na Tungsten E. Vela prechodov za tak kratky cas. Rada pre teba: Kup hned to lepsie. USETRIS v konecnom dosledku.

Tungsten E nebol zly, reset bol vsak na dennom poriadku. O vydrzi baterky ani nehovorim. cca 4 hod. Pri TX min. raz tolko. Cenovy rozdiel zas nieje tak markantny. Oplati sa priplatit (navyse PDA nekupujes kazdy mesiac).

... vela stastia pri vybere
_________________
pikis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 09. září, 2006 23:59    Předmět: Citovat

lemik napsal:
...Co se Graffity tyce, tak nez jsem nainstaloval Graffity 1.99 od Dmitryho, tak to taky stalo za velky p r d...


Co konkrétně řeší tahle utilitka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne 10. září, 2006 0:09    Předmět: Citovat

Docela zrychlila odezvu G2. Do te doby jsem docela brecel.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 10. září, 2006 0:12    Předmět: Citovat

Tak to zní zajímavě, asi to testnu. Doufám, že to nezvyšuje nestablitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 10. září, 2006 0:50    Předmět: Citovat

Tak jsem to chtěl testnout a při synchronizaci mi to hodilo tuhle hlášku:

- Install failed: C:\Program Files\Palm\Badel\Install\Graffiti1999.prc
Install synchronization failed

Protocol Error: Read-only. (4009)

Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne 10. září, 2006 14:10    Předmět: Citovat

Zkus to nainstalovat z karty. Myslim, ze jsem to taky tak instaloval.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 11. září, 2006 15:13    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak jsem to chtěl testnout a při synchronizaci mi to hodilo tuhle hlášku:

- Install failed: C:\Program Files\Palm\Badel\Install\Graffiti1999.prc
Install synchronization failed

Protocol Error: Read-only. (4009)

Smutný


Jak jiz bylo receno, pokud vim, tak nekde u toho softu bylo napsano, INSTALOVAT POUZE Z KARTY! Co se tyce stability - ja zadny negativni poznatky po instalaci Graffiti 1.99 nepozoruji. Co se tyce psani - opet jsem zacal mit rad psani/zadavani znaku.... to neco vypovida! Proste nebe a dudy! Srovnatelne s TT3!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 13. září, 2006 13:10    Předmět: Re: TX alebo E2 Citovat

miko3891 napsal:
Zdravim.
Chcem kupit svoj prvy palm. A rozhodujem sa medzi tymito dvoma modelmi. Potrebujem to hlavne do skoly na pracu s Wordom a Excelom. Praca s referatmi a meraniami za behu v terene.

Potreboval by som vediet prakticke skusenosti majitelov.
Je naozaj E2 taka pomala pri zadavani pomocou Graffiti?
Je velky rozdiel vo velkosti pamete, ked panujem SD karu.
Wifi nieje az tak dolezite, skor cena rozhoduje.
Co ma TX navjac a je to pouzitelne v praxi a oplati sa za to priplatit?

Ake su prakticke nedostatky jednotlivich modelov, o ktorych sa v recenziach nepise? Alebo nastanu az pri dlhodobom pouzivani.
Taktiez male nedostatky, ktore v podstate nestoja za zmienku.Ale v praxi z nich sediveju vlasy.

Prosim len nezaujate odpovede. Lebo vo vecsine pripadou kezdy chvali len to svoje a pluje na ine.

Měl jsem Zire 31 a teď mám druhé E2...
E2:
První E2 mělo nefunkční levý kanál, šlo to na reklamaci, kde zjistili že se jedná o neopravitelnou závadu ( mno Pochybující ). Takže jsem dostal druhý kus. Ten šel v poho, ale displej docela pískal a pak se začal rozcházet digitizer, nakonec už to nešlo kalibrovat. Takže zase reklamace. Před 2 dny mi to přišlo a vypadá to OK.
Zire 31: Nepřišel jsem ani na jednu HARDWAROVOU chybu při intenzivním používání. Několikrát mi 31 spadlo na tvrdou zem ale v poho. Digitizer OK, pískání neexistovalo.

Takže ačkoliv s TX zkušenost nemám, asi bych ho doporučil víc než E2. Ano, E2 používám, ale jako student si nemohu moc vyskakovat a investovat do drahých hraček... Být TX o 300Kč dražší než E2, hned bych do TX šel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 13. září, 2006 16:35    Předmět: Citovat

Takze som pocuvol rady odbornikov a siel do TX.
Prave mi lezi na stole. Som pred prvou instalaciou. Ale uz mam za sebou prvy kyks. Zle som nalepil foliu Nazlobený takze tam mam par bubliniek Nešťastný

Ale nevesam hlavu. Dufam ze to bude len lepsie Machr
Prve dojmy niesu zle Posměváček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 13. září, 2006 17:02    Předmět: Citovat

miko3891 napsal:
Takze som pocuvol rady odbornikov a siel do TX.
Prave mi lezi na stole. Som pred prvou instalaciou. Ale uz mam za sebou prvy kyks. Zle som nalepil foliu Nazlobený takze tam mam par bubliniek Nešťastný

Ale nevesam hlavu. Dufam ze to bude len lepsie Machr
Prve dojmy niesu zle Posměváček

Fólie, to je první problém.. Levné tenké fólie dělají bublinky. Fólie typu Brando už ne, nejedná se v podstatě o fólii ale o tlustší vrstvu na displej. Bublinky to nedělá, vyzkoušeno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 13. září, 2006 17:22    Předmět: Citovat

miko3891 napsal:
Zle som nalepil foliu Nazlobený takze tam mam par bubliniek Nešťastný


Pokud se nejedná o nějaké extrémní bubliny, tak časem samy sublimují a fólie bude vypadat pěkně. Horší jsou otisky prstů nebo nečistota na vnitřní straně fólie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 13. září, 2006 19:29    Předmět: To chce cas Citovat

miko3891 napsal:
Takze som pocuvol rady odbornikov a siel do TX.
Prave mi lezi na stole. Som pred prvou instalaciou. Ale uz mam za sebou prvy kyks. Zle som nalepil foliu Nazlobený takze tam mam par bubliniek Nešťastný

Ale nevesam hlavu. Dufam ze to bude len lepsie Machr
Prve dojmy niesu zle Posměváček


To chce cas, dej tomu par dnu a bublinky by se meli zmensovat a zmizet. Ikdyz zrovna o vikendu jsem zapasil s folii, ktera na bublinkach trvala i po nekolika dnech. Nejlepsi folie byla stejna ta Koppelova. Za 50 Kc si ji clovek koupil 2 plata 10 x 30 cm a mel na hodne dlouho vystarano na pda i mobily Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fibi
nováček
nováček


Registrace: 12.10. 2006
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 14. říjen, 2006 13:47    Předmět: Citovat

pikis napsal:
Osobne pouzivam TX asi rok a som s nim velmi spokojny. Hlavne s jeho stabilitou, vobec sa neresetuje. Spociatku sa mi sice resetoval dost, ale to som hadzal do neho vsetko co som nasiel na internete. Co sa Wordu a Ecelu tyka, pouzivam Docs To Go verziu 8 a to kazdy den a nemam problemy. Vsetko funguje ako ma. Niekedy je sice problem pri otvarani suboru (je to zriedka) ale vtedy je neocenitelny RBackup (zalozny soft).

... zacinal som pri Zire 21, neskor som presiel na Tungsten E. Vela prechodov za tak kratky cas. Rada pre teba: Kup hned to lepsie. USETRIS v konecnom dosledku.

Tungsten E nebol zly, reset bol vsak na dennom poriadku. O vydrzi baterky ani nehovorim. cca 4 hod. Pri TX min. raz tolko. Cenovy rozdiel zas nieje tak markantny. Oplati sa priplatit (navyse PDA nekupujes kazdy mesiac).

... vela stastia pri vybere



A displej ti nepíská???
_________________
Fibi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412