Fórum - Zobrazit téma - Čím jste nahradili Palm? :-) - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Čím jste nahradili Palm? :-)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2014 17:13    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Jinak Opening Hours existuji na skoro vsechny platformy krome Javy a Blackberry.


Děkuji z celého srdce Vysmátý
žil jsem tedy v bludu. Překvapený
A čtečku knih v *.pdb píše nějaký Rus, jenom ty knihy zatím nelze dočíst do konce...

http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/fiction-book-reader/c5306975-0b96-439a-8826-b2518cef81f7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2014 19:34    Předmět: Odpoved Citovat

Ctecku bych taky, mel, ale neni zadarmo a jestli je stejne ergonomicka jako v Blackberry, tak za ty prachy nestoji:

http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/isilo/8d994129-7cd5-df11-a844-00237de2db9e
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt 05. březen, 2015 9:42    Předmět: Citovat

Před měsícem jsem si pořídil BlackBerry Q10 a dnes mohu říci - přešel jsem na tuto platformu.

Otravné bylo přeposílání kontaktů a podobných věcí, navíc v Treu jsem měl kódování Win1250, což znamenalo, že poznámky (cca 300) jsem exportoval do txt a ukládal v PC do unicodu, ale v pohodě, už mám vše v novém telefonu.

Jediná nenahraditelná aplikace je pro mě 2PlayMe, proto mě ráno budí stále budí Treo.

Měl jsem i obavy z použitelnosti klávesnice a absence tlačítek pro přijmutí a položení hovoru, ale zvykl jsem si rychle.

Zkrátka se mi zdá, že tohle navrhl někdo, kdo počítal s tím, že to bude sám používat Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 05. březen, 2015 15:29    Předmět: Odpoved Citovat

Resils nejak synchronizaci Ukolu a Poznamek v Remember? Me se to nepodarilo na Z10 rozchodit a bez toho to nemuzu pouzivat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne 08. březen, 2015 18:33    Předmět: Citovat

Přiznám se, že neřeším, ale děsím se situace, že by milé Q10 kleklo bez možnosti to "vypreparovat" ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt 21. květen, 2015 8:09    Předmět: Citovat

Tak, po zkusenosti s BlackBerry jsem se vydal v tomto systemu dale. BlackBerry Q10 prislo vcera. Zatim super spokojenost, vsechny kontakty a zpravy preneseny, proste parada Radostný jak uz nekdo predemnou psal, tak jsem se taky obaval absence trackpadu a systemovych tlacitek ale ani jsem po nich nesahl.

Hezky den Radostný
_________________
Visor Platinum--->Palm m515--->Tungsten T--->LifeDrive(Hitachi has died in action...)--->LF(SanDisk CF 4GB Extreme III 200x) ----> Palm m500 Smutný---> Treo Pro--->HTC HD2--->BlackBerry 9790
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: so 23. květen, 2015 19:34    Předmět: Citovat

Heleme se, taky Q10... Jak ti vyhovuje kalendář? Já jsem po velkém updatu velmi rozladěn a vzpomínám na jednoduchý, přehledný a rychlý kalendář v Palmu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2015 0:43    Předmět: Citovat

Obávám se, že ke kalendáři z palmu neexistuje adekvátní náhrada na žádné ze stávajících platforem Smutný
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2015 7:25    Předmět: Citovat

No, kalendar mi snad nevadi na nicem, kdyz jsem ho prezil na Treu Pro Vysmátý. Pravda, ze vzpominam na Palmovsky kalendar se slzou v oku ale, co se da delat... Oproti staremu systemu BlackBerry(6,7), kde byl krasne jednoduchy a prehledny (skoro jako Palm ;-)) se mi to ale zda trochu jako krok zpet. Holt novy system. Radostný
_________________
Visor Platinum--->Palm m515--->Tungsten T--->LifeDrive(Hitachi has died in action...)--->LF(SanDisk CF 4GB Extreme III 200x) ----> Palm m500 Smutný---> Treo Pro--->HTC HD2--->BlackBerry 9790
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2015 17:09    Předmět: Citovat

Nicméně pořád se mi BB10 zdá jako to nejlepší ze všech špatných variant. Není špatná aplikace "Calendar week View", která má velmi přehledný pohled na týdenní události a na rozdíl od vestavěného kalendáře se nemusí čekat, než se události vykreslí (to soptím při měsíčním pohledu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2015 17:35    Předmět: Citovat

Nad BlackBerry jsem chvíli uvažoval, ale opravdu jen chvíli. Je to sice moc pěkná platforma, ale je odsouzena k zániku stejně jako byl svého času Palm. Dnes je na výběr jen mezi třemi systémy, z nichž s tím jedním (Windows) to také není až tak jisté.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 7:26    Předmět: Citovat

No, nemám dostatek přesvědčujících argumentů, že BB je odsouzeno k zániku. A troufám si tvrdit, že bez detailní analýzy situace nejen v BB, ale i u konkurence, je toto poměrně odvážné tvrzení Radostný

(viz Windows a jejich mobily - jeden by čekal, že to už Microsoft konečně zabalí, a zatím nic. Zejména po výměně klíčových lidí...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 7:59    Předmět: Citovat

No tak vzhledem k tomu, že BB je předmětem soutěže mezi Číňany a právě Microsoftem o to, kdo je koupí, je myslím celkem jasné, jak to s nimi dopadne (mluví se i o Samsungu). A srovnávat je s Microsoftem, dost dobře nejde, to je přeci jen dost jiná váhová kategorie. BB dělá hezké telefonky s hezkým systémem, ale finančně jsou to takoví trpaslíci, že ta firma nemá dlouhodobě absolutně žádnou šanci. Dneska se ta liga kope někde jinde - Google/Apple/Microsoft/asijští obři.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 10:56    Předmět: Citovat

Možná máš nějaké informace ze zákulisí, ale nejjistější bude počkat, jak se situace vyvine, a přitom využívat výhod BB OS10 Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 12:24    Předmět: Citovat

Nikoliv ze zákulisí, ale z denního tisku. Navíc výroční zprávy jsou veřejné a podle nich BB už několik let balancuje nad propastí jen díky neustálému propouštění a zužování podnikatelského záběru. Opravdu nevím, na co chceš čekat. Zázraky se dějí jen v pohádkách. O budoucnosti BB rozhodne především ten, kdo je koupí. Pokud to bude Microsoft, využije jejich patenty a podniková řešení, což by nemuselo být špatné, ale stávající platforma to jistě nepřežije. To Asiaté by do BB možná nalili peníze a vzkřísili i celou platformu, jenže jim zase prodej nechce povolit kanadská vláda z bezpečnostních důvodů.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 13:57    Předmět: Citovat

Mám WP a jsou fajn - nedá se to vůbec srovnávat s minulostí ve formě WM 5.x/6.x, prostě zcela jiný systém. Rychlý, bezpečný a maximálně intuitivní. Říkám si co je to za dobu, že na Android a iOS vychází antivirové programy. Nemyslím si, že WP čeká zánik a už vůbec ne brzký - WP10 jsou na spadnutí, bude tam ještě více sjednocený vývoj pro jednotlivé platformy (PC, tablet, telefon), takže méně kódování pro vývojáře. Nedovedu si představit, že by tento počin znamenal odliv vývojářů - spíše naopak. Troufám si tvrdit, že nabídka kvalitních aplikací ve Store je lepší než v Play, protože většina v Play je odpad. Na životnost PalmOS ale asi nic nemá (1996-2009), tak dlouho tady žádný mobilní systém zatím nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 14:17    Předmět: Citovat

Živnotnost Palm OS ještě neskončila. Na svůj Palm TX stále nedám do pustit, i když hlavní pracovní nástroj už to pochopitelně zdaleka není Posměváček
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 17:08    Předmět: Citovat

Bude-li BB trvat na svém starém systému a postupně ho zdokonalovat, nečeká BB žádná katastrofa v podobě krachu nebo razantního poklesu prodeje. Velký skok ala Palm OS -> WebOS znamená téměř jistou záhubu (jak je vidět na osudu firmy PalmOne resp. Palm). Po příchodu Bono Voxe mohli všichni palmisti spáchat sebevraždu. Blb, který rozumí počítačům jako koza petrželi, tohle možná vymyslí, ale programátor zvyklý pracovat to nikdy neskousne.

Prodej BB by znamenal možné problémy, ale díky prozíravosti vedení firmy a kanadské vlády to nehrozí.

Kanada a BlackBerry = vítězství člověka nad zvířetem!!! POZOR!
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne po 25. květen, 2015 17:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2015 17:18    Předmět: Citovat

Bono Vox levně koupil a draze prodal HP, takový blb bych chtěl být také Machr. To naopak HP to zabili dříve, než to vůbec zkusili prosadit. Takže za blba je tady evidentně ten zkonstnatělý výrobce nefunkčních tiskáren, co se hned po koupi palmu nechat pumpnout o dalších 11 mld dolarů při převzetí vytunelované společnosti Autonomy Posměváček A jestli věříš, že někdo může na tak dynamickém trhu dlouhodobě existovat jen proto, že si bude šudlat svůj minoritní systém pro pár milionů uživatelů, pak jsi velký optimista. Nové technologie a jejich výzkum vyžadují stále větší investice a kdo na ně nemá, ten buď zanikne nebo jej pohltí někdo úspěšnější. Klidně se můžeme vsadit, že déle jak dva roky BB jako nezávislá společnost nevyrží. Už jen proto ne, že akcionáři budou chtít své investice zhodnotit a ne se těšit z hrdinné vzdoropolitiky malé kanadské společnosti.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 26. květen, 2015 10:56    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Živnotnost Palm OS ještě neskončila. Na svůj Palm TX stále nedám do pustit, i když hlavní pracovní nástroj už to pochopitelně zdaleka není Posměváček


Myslel jsem spíše prodeje (faktické ukončení prodejů Centra a TX). I když i tak jsem se zmýlil a Aceeca stále prodává průmyslové PDA s Garnet OS.

A jedna připomínka - fórum nějak nefunguje, po kliknutí na "Obsah fóra" dostanu tohle:

Kód:
lukee, Vítejte na webu www.PalmHelp.cz!

_THISISYOURPAGE



Fatal error: Call to undefined function: nav() in /local/www/palmhelp/www/html/modules/Forums/index.php on line 251
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412