Fórum - Zobrazit téma - Začátek s webOS - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Začátek s webOS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 11:20    Předmět: Začátek s webOS Citovat

Při úklidu jsem doma objevil Palm Pre 2, který před lety nafasovala v práci manželka, já o něm pak napsal několik článků, ona ho časem redukovala na ranní budík a co je na mateřské se naň jen prášilo. Udělal jsem hardreset, všechno si úspěšně nastavil a poprvé začal seriózně s webOS. Sám jsem s Palmem jako hlavní značkou mého telefonu skončil u modelu Centro, než mi zastaralo, tak Palm koupilo HP a bylo po legraci. Začínám tedy a nestačím se divit - hlavní telefon z toho kvůli nemožnosti zadat české znaky asi nikdy neudělám, ale je to vynikající systém - když vidím, kolik zajímavých věci třeba v mém BlackBerry 10 má základ tady, je to k nevíře.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 13:50    Předmět: Citovat

České znaky zadáš ... sám jsem to rozchodil na Pre3 a na Veer, i tady na fóru jsem to psal.

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1928
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 13:58    Předmět: Citovat

Díky, kouknu na to, rozhodně mi to za to stojí Radostný
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 14:19    Předmět: Citovat

Možná ti to budu muset poslat, ono se to totiž nesmí šířit kvůli licenci. Ale vzhledem ke stavu webOS (mrtvý) už je to jedno Radostný
Jinak taky na něj nedám dopustit a ve své době to byla š*cenzura*. A takový "jiný" HW než ostatní výrobci...
já teď prodávám Pre 3, budu zamačkávat hodně slz.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 14:28    Předmět: Citovat

Já zamačkávám slzu zejména nad tím, že jsem místo pokusničení s iOS a Androidem, které mi ani trochu nesedly mohl směle používat webOS. No teď jsem naštěstí na BlackBerry 10 kde je to taky samé gesto a stále se prodávají i modely s klávesnicí, takže vlastně o nic nepřicházím.

Dumám ale nad výhledovou koupí něčeho, na čem běží LuneOS, aby taky ten systém někdo používal, webOS nesmí umřít Radostný
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 14:38    Předmět: Citovat

LuneOS je super počin, ale tam to bude ještě trvat.
Jinak kdybys sháněl nějaký hry na webOS, tady je celkem slušný odkaz https://drive.google.com/drive/#folders/0B0nUXxIcAOR6MHd5SGFqVl9JMHM
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 18. březen, 2015 14:46    Předmět: Citovat

Ha, vidím tam i N900. Doufám, že časem si koupím i tu Radostný

Vůbec - Sailfish OS, LuneOS a BB10 toho dneska mají z hlediska uživatele dost společného a jsem rád, že ty systémy jsou - ten mainstream je pro mě pěkná nuda...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 19. březen, 2015 7:19    Předmět: Citovat

Tak zvaž koupi ubuntu phone nebo firefoxOS, to rozhodně není mainstream. Jinak ve webOS mi hodně vadí primitivní prohlížeč fotek, kde nejde zjistit ani datum a čas vyfocení. Na druhou stranu správa účtů a jejich integrace jsou podle mě zatím nepřekonané.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 19. březen, 2015 8:03    Předmět: Citovat

Pravdu v oblasti integrace mi FFOS i Ubuntu přijdou dosti primitivní. Jak jsem poznal BlackBerry 10, už bych jinak nechtěl - všechny události aplikací jsou integrované na jedno místo (Hub), odkud se dají i vyřídit, obvykle bez nutnosti lest do konkrétní aplikace - jedno jestli je to mail, sms, mms, nějaký messenger - vše je chronologicky v Hubu a aplikace která notifikaci způsobila poskytuje rozhraní pro odpověď.

Například Dropbox je integrovaný tak, že se tváří jako další paměťová karta, takže do něj můžou všechny aplikace, aniž by to věděly. A poté co jsem si nainstaloval Evernote jsem zjistil, že do ní umí ukládat i výchozí poznámkovník.

Myslím, že konkurenční systémy jsou v tomhle dost pozadu, samé hopsání po aplikacích. Zkusil jsem už prakticky všechny ostatní mobilní OS ale BB10 vede. A jak jsem psal, až teď vidím, že hodně z toho bylo už ve webOS.

Jinak, pokud by to zajímalo, o BB10 jsem napsal pár článků:

http://blog.i-logout.cz/bb10.php

http://blog.i-logout.cz/bb10-a-vymena-dat.php

http://blog.i-logout.cz/0xff-dni-s-blackberry-z10.php
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 19. březen, 2015 14:48    Předmět: Citovat

No já teď objevuju Windows Phone, už delší dobu jej má brácha a líbilo se mi to. V létě by měla vyjít verze Windows 10, kde by právě mělo jít vše z notifickační lišty okamžitě vyřídit. Windows jsem pořídil proto, že to není mainstream a přesto nabízí slušné zázemí a aplikace. Akorát už teď mi chybí ten pocit, že ve webOS na všechno šlo udělat patch... to je prostě super a taky proto jsou ty telefony použitelné.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: pá 20. březen, 2015 16:11    Předmět: Citovat

Jasně, WP znám, mě to osobně neuchvátilo, ačkoliv půl příbuzenstva to má také. Já rád ovládání gesty, plný multitasking a karty se spuštěnýma aplikacema a BB10 to má. A jak jsem zjistil, webOS to měl vše taky Radostný
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412