Fórum - Zobrazit téma - Dokonáno jest - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dokonáno jest

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 16. říjen, 2014 19:44    Předmět: Dokonáno jest Citovat

Dnešní zprávy, fakticka smrt webOS zařízení:
http://www.cnews.cz/hp-v-pulce-ledna-ukonci-provoz-cloudovych-sluzeb-spojenych-s-webos
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 27. říjen, 2014 8:38    Předmět: Citovat

A nám přesává sloužit hardware, manželce odešel Veer, a to už jsem ho jednou opravoval, opět odešel molex kablík u slideru. A taky u nabíjecího konektoru. Na mém Pre3 zas odešel senzor otevření klávesnice, takže mi nesvítí a to se skoro nedá používat, natož teď v zimě... takže se asi s webOS nadobro rozloučím a to jen kvůli HW.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 27. říjen, 2014 15:22    Předmět: Odpoved Citovat

Ja vzdycky tvrdil, ze ty vysuvne vyklopne nesmysly jsou jen proto, aby to casem zdechlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 25. listopad, 2014 16:16    Předmět: Konec Google služeb Citovat

Asi to umírání už začalo. Dneska jsem zkusil zprovoznit jedno Pre 3 a už se mi přes něj nedaří obnovit aplikace ze zálohy, nefunguje AppCatalog, nelze se přihlásit na Google služby ani na Facebook. Máte někdo stejnou zkušenost? Není to nějaká předčasná smrt oproti ohlášenému lednu 2015?!
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 26. listopad, 2014 11:13    Předmět: Citovat

Hmm, smutné, hodně smutné. Kdyby aspoň uvolnili serverovou část nutnou pro chod telefonu, jako open source. Rozpačitý Já už jsem pomalu začal sbírat staré Palmy a pořídil jsem domů další hračky k Lumii 920. Současná sbírka čítá m100, T2 a T5. Dneska by měl dorazit zánovní T3 s veškerým příslušenstvím. Počítám, že to bude můj denní doplněk k Lumii 920, díky tomu, že se T3 dá zmenšit. Mám i dve Universal Wireless connector kolíbky (doma, práce), navíc Palm Desktop jde pořád zprovoznit i na nejnovějších Windows, freewarepalm a další servery stále ještě fungují, takže stále je možnost fungovat skvěle i na PalmOS (a co nejde, zatáhne Lumia).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. listopad, 2014 21:03    Předmět: Citovat

Já už přešel komplet na Apple, ale používám ještě Palm TX na SuperMemo a DateBk. Brzy mi zbyde už jen na SuperMemo.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hrabuvka
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2005
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so 17. leden, 2015 21:29    Předmět: Palm se vrací? :-) Citovat

Alcatel może przywrócić smartfony Palm

Alcatel może wskrzesić markę Palm. Wskazuje na to strona firmy, która plotki wśród branżowej prasy rozbudza wyświetlanymi od niedawna sloganami "coming soon" i "smart move"....

www.palm.com

http://pclab.pl/news61218.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 21. leden, 2015 7:08    Předmět: Citovat

Ono je to spíš trochu jinak, ne Alcatel. Ale TCL si koupilo značku Palm, stejně jako nedávno značku Alcatel a bouchaj šmejdské telefony jeden za druhým, povětšinou s Androidem... a to samé budou zřejmě dělat i pod značkou Palm.

Já sám doufám, že by mohli přijít s nějakým pěkným HW s logem Palm a komunita na něj připraví LuneOS (já se také podílím). Ve stávajícím dění je to velká šance že se to i stihne. Výsledkem by byl nový telefon pro fanoušky webOS.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 21. leden, 2015 13:04    Předmět: Citovat

Skorpi, když se podílíš na vývoji LuneOS, jak je to vlastně s možností nainstalovat tento systém na dosavadní HP-Palm přístroje (třeba Pre 3 nebo Pixi)?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 23. leden, 2015 19:21    Předmět: Citovat

Ahoj, jediný podporovaný přístroj je nyní HP Touchpad (video jak to běží https://www.youtube.com/watch?v=CWz3ITMZnHo). LuneOS je nyní předělaný tak, aby šel zkompilovat pro jakékoli zařízení, pro které existuje Cyanogenmod (Android). Stejnou ideu má i třeba Ubuntu for phones. Je to jediný způsob jak se může systém rozšířit. Pre3 a Pixi jsou bohužel přístroje, na které Android není, kvůli nepřístupným ovladačům HW.
Nicméně LuneOS pokračuje ve šlépějích webOS, spoustu věcí bylo licencováno Palmem a HP a musely se napsat znova. Technicky by bylo možné implementovat i Mojo framework a pustit tak všechny aplikace pro webOS, ale nebylo by to legální. Každopádně tento systém stojí za povšimnutí. Jednou nastane doba, kdy budeme kupovat telefony jen jako HW a instalovat si do nich OS sami. V podstatě už se to děje, díky Androidu a právě cyanogenmodu (obvykle tam instalujeme jiný Android, ale stejně tam to může být právě jiný OS). Z mého okolí znám jen málo lidí co se spokojí s Androidem od výrobce Radostný

Jinak na LuneOS se nepodílím přímo (to bych kecal), ale byl jsem požádán o vývoj mapové aplikace. Ta by měla být součástí distribuce ve výchozím stavu. Stav vývoje zapisuju zde do fóra: http://forums.webosnation.com/webos-development/329031-enyo2-maps-luneos-webos.html

Je to určitě zajímavé i pro nás, protože by měla nahradit moje dosavadní Google Maps psané v Moju (které za 5 měsíců přestanou asi fungovat pokud je nepředělám). Tyto nové mapy tedy pustíte i ve webOS a naznačil jsem také podporu FirefoxOS, kde také trpí nedostatkem nějaké dobré aplikace pro Google mapy. Až mapy dopíšu, rád bych pomohl s dalšími aplikacemi pro LuneOS, protože Enyo 2 framework mě okouzlil.

Po koupi značky Palm zavládlo ve vývoji ještě větší nadšení Radostný
Možná doména palmhelp.cz nebude zase k zahození Vysmátý

Smutné je, že mi odchází HW... manželce odešly 2x Veer, mě odchází Pre3, všechno kvůli blbým flex kablíkům. Naštěstí jsou lidé co jsou ochotní mě podpořit náhradními díly a tak o víkendu budu opravovat Pre3, doufám, že ho nezničím Vysmátý[url][/url]
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 23. leden, 2015 20:51    Předmět: Citovat

No ptal jsem se proto, že ještě máme na skladě tak nejmíň 10 kousků Pre/Pixi, ze kterých budou brzy nepoužitelné kusy Smutný

Na vzkříšení značky Palm nevěřím, předpokládám, že budou prostě vyrábět tuctové čínské Androidy pod americkou značkou.

Jinak Tvé úsilí obdivuji, zvlášť když vše děláš bez honoráře.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 24. leden, 2015 18:11    Předmět: Citovat

Ahoj, dělám to jen protože mě to baví a že se dost naučím. Apropo, ty pre a pixi jsou za ty ceny na eshopu zde?
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 24. leden, 2015 22:59    Předmět: Citovat

No budeme je muset zlevnit, ale zatím jsem spíš rád, že se neprodávají. Nerad bych totiž lidem cpal něco, co bude za chvíli nepoužitelný... Rozpačitý
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 25. leden, 2015 11:31    Předmět: Citovat

Už teď jsou téměř nepoužitelný, protože od ledna nefunguje sync s Google kontakty a kalendářem. Musí se nainstalovat několik patchů a nový synergy pluginy od webOS-ports. A navíc už 15. ledna měli HP vypnout App catalog a HP account, no z nějakého důvodu ještě prodloužili, ale bude to tak pár týdnů, víc nevěřím. Takže za chvíli se ty telefony už nepůjdou dát ani aktivovat běžnou cestou.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 25. leden, 2015 12:45    Předmět: Citovat

Velká škoda. Já sice už přešel na iOS, ale kdykoliv se vrátím k webOS, žasnu nad tím, jak dobře je ten systém vymyšlen.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mythago
nováček
nováček


Registrace: 7.5. 2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2015 0:17    Předmět: Citovat

Zdravím, som na tom podobne. Najviac síce používam Lumiu 920, skúšam aj Blackberry Q10 a Jollu so SailfishOS, ale Pre 3 s webOS má svoje zvláštne čaro. Večná škoda, že to takto skončilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mil
nováček
nováček


Registrace: 22.10. 2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne 11. říjen, 2015 17:05    Předmět: Citovat

[quote=" Večná škoda, že to takto skončilo.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412