Fórum - Zobrazit téma - Palm T2 a Windows 8.1 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm T2 a Windows 8.1

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 13. říjen, 2014 20:26    Předmět: Palm T2 a Windows 8.1 Citovat

Tento topic jsem založil, protože chci informovat, že se mi bez jakýchkoliv problémů povedlo rozběhat synchronizaci PalmOS (Tungsten T2) s Windows 8.1 Pro. Použil jsem k tomu Palm Desktop 6.2 (poslední verze někdy z roku 2008, ještě stále dostupná na webu HP) a HotSync ovladač od firmy Aceeca. Synchronizace přes Bluetooth fungovala hned po instalaci Palm Desktopu, přes USB kabel bylo nutné nainstalovat ten Aceeca ovladač. Funguje vše, včetně instalací programů na kartu atp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 14. říjen, 2014 16:18    Předmět: Odpoved Citovat

Mozna bys mohl doplnit, zda slo o 64 nebo 32 bitovou verzi, pro uplnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 14. říjen, 2014 16:21    Předmět: Citovat

Jsou to 64bit Windows.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne 19. říjen, 2014 12:45    Předmět: Citovat

Zajímavé. Zdá se mi, že ačkoli používat PalmOS je stále možné (tedy - jako PIM manažer a podobně), za několik měsíců se jeho následník WebOS ani k tomu hodit nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 20. říjen, 2014 14:34    Předmět: Odpoved Citovat

Neda mi to nerypnout si: To je vyhoda cloudoveho reseni. Dokud ma clovek vsechno doma hezky u sebe, nelze mu nic jen tak z rozmaru reditele zemekoule vypnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 22. říjen, 2014 21:19    Předmět: Citovat

Já si spíš všiml, že současná doba má za cíl udělat z lidí lenochy. To, co šlo dělat na Palmu - především produktivní aplikace, nejde na moderních platformách dělat skoro vůbec. Používají se velké prvky, všechno musí snést dotyk prstu, minimum místa na displeji pro to, na čem je potřeba opravdu pracovat. Např. outliner Natara Bonsai nebo databáze HanDBase. V Palmu díky stylusu perfektní ovládání, jen o malinko horší než v desktopové Bonsai aplikaci. Alternativa pro moderní platformy v podstatě neexistuje - OK, server AlternativeTo říká, že nejoblíbenější alternativa k Bonsai je Wunderlist. Když se ale na něj dívám, neposkytuje ani 20% toho, co Bonsai poskytoval na Palm OS. A takových příkladů můžou být stovky... Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2014 8:42    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem jako alternativu k Palmu Lenovo P780, a nahradil jsem jím T|X. Ale už ne T680 - prostě pro rychlé ovládání mi chybí jistota klávesnice, takže pracovní záležitosti stále obhospodařuje Treo, zatímco roli multimediálního pomocníka Lenovo bylo schopno od T|X převzít (oceňuji zejména bezproblémovou navigaci a dlouhou výdrž)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2014 14:50    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Spis bych to videl tak, ze dneska je to cileno na uplne jiny segment zakazniku. Palm si koupil nekdo, kdo mel potrebu organizovat cas a ochotu se naucit pouzivat novy system. To ovsem splnuje jen zlomek populace. Dnesni zarizeni ocekavaji uzivatele, kteri chteji serfovat na internetu, hrat hry a obcas velmi male neceho jineho, treba te organizace casu. Tomu odpovida soucasny stav. Bohuzel dnes nikdo nechce vyrabet neco, co vyuzije jen mala cast celosvetove populace, protoze cilem je kazdy rok rust minimalne o 10%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2014 22:21    Předmět: Citovat

Domnívám se, že uživatelé jsou pořád stejní, ale priority jsou jiné.

Dříve bylo prioritou rychlá práce se zařízením, neboť se jednalo o zařízení pro práci/komunikaci. Dnes je prioritou internetová konektivita, atraktivní hry a podobné věci, na které dříve PDA/smartphone primárně necílilo, ale mnoho lidí si je pro ně kupovalo. A tak se usnadnilo "hraní se zařízením", a ti, kteří skutečně měli pomocníky pro práci, mají smůlu. Třeba já. A taky jsem se musel učit práci s Androidem (a to mi je 2Machr a jasně jsem se rozhodl, že tento systém prostě nikdy pro práci používat nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: ne 26. říjen, 2014 12:09    Předmět: Citovat

Nemáte někdo T2 na díly? Při rozebírání kvůli pískajícímu digitizéru jsem omylem propíchl flex kabel k LCD - bohužel je nešťastně umístěn pod místem, kde je potřeba bodnout špendlíkem, aby šel odblokovat a úplně vysunout spodní kryt s tlačítky. Protože ve zpětném zobáčku chyběl kus plastového dílu, špendlík projel až k flex kabelu a propíchnul ho. Palm funguje normálně, ale občas vypadne podsvícení LCD, zřejmě špendlík způsobil studený spoj ve flex kabelu. K digitizéru - Palm pískal od té doby, co jsem ho koupil. Zkoušel jsem podle návodu trik s alu fólií mezi LCD a digitizér, ale pískání se téměř nezměnilo. Skleněný digitizér, který mám na T5 a který pískání na T5 eliminoval, se na T2 koupit nedá. Pomohla mi jen aplikace warpSpeed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412