Fórum - Zobrazit téma - Bezplatný CZ-EN slovník pro BDicty - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bezplatný CZ-EN slovník pro BDicty

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2008 17:25    Předmět: Bezplatný CZ-EN slovník pro BDicty Citovat

Zdravím,

byl by zájem o bezplatný CZ-EN/EN-CZ slovník pro BDicty? Mrkající
V databázi slovníků BEIKS je spousta slovníkových databazí, ale česko-anglický slovník mezi nimi nebyl - a bezplatný už vůbec ne. Což mi přišlo líto, tak jsem se přičinil a ve spolupráci s panem George Zashevem z technické podpory společnosti BEIKS jsme dali dohromady slovník založený na GNU/FDL anglicko-českém slovníku. Já jsem připravil data pro oba směry, a on z nich udělal funkční databáze. Za kvalitu překladu neručím, ale databáze obsahuje cca 138tis. slov, což už je docela mocný slovník. Funguje ve verzi BDicty 5.9 Lite, kterou je možno získat i zde v downloadu. Databáze se slovníky jsem zaslal Badelovi.

Gimli.


Naposledy upravil gimli dne čt 23. říjen, 2008 22:51, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2008 22:38    Předmět: Citovat

Tak už to visí. Díky, dobrá práce OK Jinak jsme to prolinkovali i sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 24. říjen, 2008 10:03    Předmět: Citovat

A kdyby si ty slovníky chtěl někdo sám doplňovat a upravovat, tak stačí koupit komerční verzi BDicty za pouhých 10USD. Akorát, že poslední verze je 6.0 a v té tyto slovníky nejdou (6.0 vyžaduje Unicode), tak se při nákupu musí požádat o zaslání verze 5.9 místo 6.0 a ta už je v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
LMentER
nováček
nováček


Registrace: 13.4. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 24. říjen, 2008 15:10    Předmět: Citovat

Chválitebný počin, srdečná vďaka. Ešte keby bola voľne dostupná SK-EN databáza...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 24. říjen, 2008 15:20    Předmět: Citovat

LMentER napsal:
Chválitebný počin, srdečná vďaka. Ešte keby bola voľne dostupná SK-EN databáza...


Škoda že není, udělat z ní slovník by nebyl problém. Bohužel nevím o tom že by podobný GNU slovník bez copyrightu ve slovenštině existoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: so 01. listopad, 2008 18:28    Předmět: Citovat

LMentER napsal:
Chválitebný počin, srdečná vďaka. Ešte keby bola voľne dostupná SK-EN databáza...


P.S.: A ještě maličkost - potěší, když někdo za dobrovolnickou práci poděkuje, po Badelovi jsi druhý a zatím poslední. Takže díky za uznání a doufám, že i když v češtině, tak ti bude slovník sloužit dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joeklu
nováček
nováček


Registrace: 19.4. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so 01. listopad, 2008 21:28    Předmět: Glimli, ja som s poďakovaním trocha počkal, Citovat

lebo som si slovník chcel trocha otestovať. Musím povedať, že by si si zaslúžil vyznamenanie za vynikajúcu prácu (píšem to s malými písmanami, lebo to myslím úprimne-to aby si si to nepomýlil s tým, ktoré sa dávalo kedysi za socializmu:-)) Mám trojdielny Eng-CZ slovník (Hais-Hodek) v knižnom vydaní -hoci má 25 r. nič lepšie som doteraz na CZ-SK trhu nenašiel. A ten Tvoj s ním znesie porovnanie a v niektorých veciach si trúfam povedať, že ho aj predčí. Ešte raz vďaka! joeklu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: ne 02. listopad, 2008 0:38    Předmět: Citovat

@joeklu: Díky za slovník, tedy myslím za překlad, nepatří mě - jde o slovník, který překládalo spousta dobrovolníků a který je k dispozici i pro PC. Já jsem ho jen upravil, překódoval, vyházel nepřeložené výrazy a další nadbytečné informace, nově setřídil a hlavně ho pomohl dostat do Palmu Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrty
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 02. listopad, 2008 14:40    Předmět: Citovat

gimli ja ti musim taky podekovat, predevcirem jsem si ho stahl a jsem s nim zcela spokojeny okamzite mi to najde to co potrebuji a diky vyskakovacimu oknu vlastne kdykoliv palmu at uz si ctu neco v opere mini a nebo hraji nakou hru.. Je to fakt bomba uz dlouho jsem o necem takovem snil.. diky moc.. Je to super, teda lepsi by bylo se tu anglictinu naucit rovnou, ale kdyz na to nejsou bunky tak pristroj to zachrani... ;)
_________________
Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 03. listopad, 2008 7:46    Předmět: Citovat

gimli: Díky pane Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: po 03. listopad, 2008 8:07    Předmět: Citovat

Rádo se stalo, dělal jsem to s chutí a taky samozřejmě i pro sebe Vysmátý
Tak si ho všichni ve zdraví užijte OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Aldy
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 03. listopad, 2008 11:55    Předmět: Citovat

Gimli já taky děkuji a dávám jedničku z hvězdičkou, já jsem naprosto spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 03. listopad, 2008 14:05    Předmět: Citovat

gimli: Diky moc, presne tohle jsem potreboval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út 04. listopad, 2008 15:34    Předmět: Citovat

gimli: Taky děkuji... Konečně pořádný slovník... OK
_________________
Visor Platinum--->Palm m515--->Tungsten T--->LifeDrive(Hitachi has died in action...)--->LF(SanDisk CF 4GB Extreme III 200x) ----> Palm m500 Smutný---> Treo Pro--->HTC HD2--->BlackBerry 9790
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 04. listopad, 2008 18:48    Předmět: Odpoved Citovat

No ja mam sice zakoupen Slovoed, ale neodolal jsem a vyzkousel. Uzasna vecicka. Nejak se nam ta PalmOS scena zlepsuje - bezplatny slovnik, lokalizace.... Skoda ze to nejlepsi prichazi tak pozde Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrty
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 05. listopad, 2008 13:14    Předmět: Citovat

Mě se taky líbí a do hodně (viz. výše), ale měl bych jednu malou připomínku. Docela mě na Centru otravuje zadávání háčků a čárek, myslíte si že by slovník bez diakritiky měl ňáký smysl, nebo mi to rozmluvíte? Teď mě napadá, že by diakritika mohla ve slovech zůstat, ale po zadání slova bez diakritiky by se vyhledali i ty s ní... šlo by to?
_________________
Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: st 05. listopad, 2008 13:32    Předmět: Citovat

vrty napsal:
Docela mě na Centru otravuje zadávání háčků a čárek, myslíte si že by slovník bez diakritiky měl ňáký smysl, nebo mi to rozmluvíte? Teď mě napadá, že by diakritika mohla ve slovech zůstat, ale po zadání slova bez diakritiky by se vyhledali i ty s ní... šlo by to?


To je zajímavý podnět - něco jako je hledání v telefonním seznamu na Treu/Centru, kdy stačí taky písmeno bez diakritiky a přesto je výběr i s diakritikou. Jestli to půjde technicky nevím, ale zkusím to zjistit.
Slovník bez diakritiky by mi připadal podivný ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt 06. listopad, 2008 15:32    Předmět: Citovat

@Gimli: Musim taky rozsirit rady dekovacu ... DIKY MOC! Dobra prace soudruhu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 02. srpen, 2013 4:22    Předmět: Citovat

gimli napsal:
Já jsem ho jen upravil, překódoval, vyházel nepřeložené výrazy a další nadbytečné informace, nově setřídil a hlavně ho pomohl dostat do Palmu Radostný


Díky za to jen Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412