Fórum - Zobrazit téma - Aladin pro webOS - počasí - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Aladin pro webOS - počasí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 29. duben, 2013 15:10    Předmět: Aladin pro webOS - počasí Citovat

Ahoj,

jedna z nej aplikací pro Android je podle mě Aladin, který zobrazuje perfektní předpověď počasí pro ČR. Mou frustraci nadchlo uveřenění online verze v HTML5, ale stejně rychle nadšení vychladlo že na webOS to pořádně nefunguje.
Zakousnul jsem se do toho a přepracoval online aplikace na offline aplikaci pro webOS s tím, že jsem aplikaci opravil tak, aby na webOS ukazovala vše co má (hlavně grafy). A předělal jsem lokalizaci GPS nativně na Mojo.
Výsledek je super, konečně mám Aladina pro webOS a stahuje se pouze data o předpovědi! Stejně jako aplikace pro Android. K nahlédnutí pár screenů zde:




Máte o to někdo zájem? Pokud bych to měl nějak zveřejnit, musel bych to nějak vyřešit s Androworks, netuším jakou mají licenční politiku, i když je původní aplikace zdarma...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 03. květen, 2013 8:05    Předmět: Citovat

V čem je to lepší než třeba AccuWeather?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 03. květen, 2013 13:09    Předmět: Citovat

Především je to předpověď z Aladina, co používá accuwetaher nevím.... Dále pro mě osobně accuweather pro webOS poskytuje daleko méně informací. Aladin jsem si oblíbil proto, že přesně vidíš, v kolik hodin začne/přestane pršet, sněžit atp, jak bude foukat vítr a je to na grafu... pro mě je graf nejpřehlednější forma - vidíš tendenci.
Šel jsem s aplikací ještě dál a dodělal jsem si tam i nějaké věci navíc, updatoval knihovny atp...
Ještě asi dodělám šipky směru větru jako na Androidu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: út 07. květen, 2013 2:14    Předmět: Citovat

Aladin bere data z ČHMÚ, ne? Accu Weather pravděpodobně z nějakého mezinárodního počasozpravodajského serveru.
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 07. květen, 2013 7:52    Předmět: Citovat

Už to bude asi týden co jsem psal na Androworks jestli můžu aplikaci zveřejnit - bez odezvy. Od té doby jsem tam přidal spoustu oprav a úprav kódu a chování aplikace... asi to pak zveřejním a bude, třeba se pak ozvou. Licenční ujednání jsem nikde žádné nenašel...
Jinak minulý týden a i teď mi přijde tedy ze Aladin hodně ujiždí, nadávali na to kolegové i na Androidu, že je úplně mimo... copak s tím asi čhmú vyvádí...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 27. červenec, 2013 14:33    Předmět: Citovat

Ahoj, přidáš teda aplikaci do Preware, nebo zveřejníš alespoň tady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 29. červenec, 2013 10:31    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Ahoj, přidáš teda aplikaci do Preware, nebo zveřejníš alespoň tady?


Ahoj, no... Androworks doteď neodpověděli, takže bych to asi mohl zveřejnit ať si dělaj co chtěj když nereagujou...

STAHUJTE ZDE: http://www.volny.cz/hp2/webos/aladin/cz.72ka.aladin_0.0.1_all.ipk

A dejte mi jen vědět jak to chodí - cílem je, že to ukazuje a dá se to jakžtkaž ovládat. Funguje samozřejmě i zaměření přes GPS, ale já to nepoužívám, mám uloženy tři místa a to mi stačí, je to rychlejší.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Daemon
nováček
nováček


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne 22. září, 2013 0:17    Předmět: Citovat

Nevím co dělám špatně, ale po spuštění mi na obrazovce rotuje kolečko a ukazuje se hláška "Stahuji aktuální předpověď". Bohužel se ale nikdy nic nestáhne, počasí nefunguje a hlavně vůbec netuším, kde si lze nastavit požadovaná města. Nebo aplikace ukáže počasí pouze podle GPS polohy? GPS totiž nepoužívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 25. září, 2013 14:58    Předmět: Citovat

Daemon napsal:
Nevím co dělám špatně, ale po spuštění mi na obrazovce rotuje kolečko a ukazuje se hláška "Stahuji aktuální předpověď". Bohužel se ale nikdy nic nestáhne, počasí nefunguje a hlavně vůbec netuším, kde si lze nastavit požadovaná města. Nebo aplikace ukáže počasí pouze podle GPS polohy? GPS totiž nepoužívám.


Ahoj, kolečko bude po prvním spuštění rotovat tak dlouho, dokud nepřijme GPS fix a na základě z toho data z internetu (čili musíš mít zapnutou lokaci a data). Pak už lze nastavovat města i pro příští spuštění. Zkokušíš to v české republice? Je tam bug, že by ti rotovalo donekonečna v jiných zemích, ale v ČR by se to stát nemělo.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Daemon
nováček
nováček


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 30. září, 2013 11:16    Předmět: Citovat

Ahoj. Zkoušel jsem mít telefon venku asi 15 minut a stále to rotovalo. Teď ještě otázka, funguje to i s internetem přes WiFi? Nemám totiž v tarifu datové přenosy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 01. říjen, 2013 15:38    Předmět: Citovat

Daemon napsal:
Ahoj. Zkoušel jsem mít telefon venku asi 15 minut a stále to rotovalo. Teď ještě otázka, funguje to i s internetem přes WiFi? Nemám totiž v tarifu datové přenosy.


Jo jde to i přes wifi. Zkus postup, spusť si nějaký mapy a počkej až budeš mít GPS pozici, potom se ujisti že jsi na wifi a spust Aladina. Z internetu stahuje jen krátký soubůrek dat, je to okolo 1kB.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Daemon
nováček
nováček


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st 09. říjen, 2013 20:11    Předmět: Citovat

Zdravím. Pral jsem se s tím dlouho - Internet jede, GPS jede, ale v Aladinovi pořád jen rotuje ukazatel načítání a nic. Zkouším to na HP Veer s webOS 2.1.1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 09. říjen, 2013 21:05    Předmět: Citovat

Ahoj, manželka má taky Veer s webos 2.1.1 a funguje to. Takže asi nějaký debug by nebyl? Jestli znáš aplikaci Lumberjack (pro debugování aplikací, je v preware), tak ji spust, vyber si aplikaci Aladin pak zapni follow log. Poté spust Aladina a pošli sem nebo do PM výpis z logu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út 05. listopad, 2013 15:51    Předmět: Citovat

Perfektní, funguje skvěle! (Veer 2.1.1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 05. listopad, 2013 16:28    Předmět: Citovat

Zippich napsal:
Perfektní, funguje skvěle! (Veer 2.1.1)


Díky, sice mi to na "víru" přijde hodně pidi, ale informace jsou snad i tak čitelné.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412