Fórum - Zobrazit téma - T2 aneb zpátky mezi palmisty - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

T2 aneb zpátky mezi palmisty

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 20. březen, 2013 9:03    Předmět: T2 aneb zpátky mezi palmisty Citovat

Tak jsem si udělal minulý týden radost a na nejoblíbenějším českém aukčním portálu jsem si zakoupil krásný, zachovalý kousek Palm Tungsten T2, který byl téměř za hubičku. S Palmem zároveň dorazila téměř nepoužívaná USB kolíbka a síťový zdroj k ní. T2 jsem pořídil kvůli tomu, že pro současné vyspělé platformy doposud neexistuje dobrá grafická kalkulačka, která by měla zároveň dobré ovládání (stylus + bodový digitizér je v tomto ohledu prostě nej). Včera Palm dorazil a opravdu mě překvapilo, že je ve stavu nového. Po koupi hned přišlo na řadu kompletní vnitřní vyčištění, které ukázalo, že interní baterie je zánovní (Samsung 900mAh). Hned ze začátku jsem si však všiml dvou neduhů:

- stylus nedržel ve štěrbině: zobáček, který jej držel byl nalomený. Vyrobil jsem si proto svůj z kousku plastu, co jsem našel doma a nyní stylus drží pevněji, než tomu je u originálního řešení.
- otravné pískání displeje - způsobuje ho rezonování digitizéru. Dočasně jsem problém vyřešil aplikací warpSpeed od Dmitryho Grinberga, nicméně tento problém lze ladně vyřešit i skleněným digitizérem, který namontuju hned, jakmile se začne rozjíždět ten originální plastový (ten je zatím na chlup přesný).

Večer dodám nějaké foto tohodle mého nového přírůstku Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. březen, 2013 10:20    Předmět: Citovat

Ono je stejně zvláštní, že Palm OS je i po tolika letech v mnoha směrech stále nejlepším řešením. Sám zatím nevidím důvod, proč se zbavovat Palmu TX, protože jsem nenašel adekvátní náhrady např. za tyto aplikace:

- DateBk
- SuperMemo
- SuperNames
- HandyShopper
- Palm Bible+
- PicoTrak (v tomto případě sice existuje dostatek kvalitních náhražek, žádná mi ale nějak nevyhovuje a to i přesto, že sync do cloudu by se mi hodně líbil, což platí i o výše uvedených aplikacích)
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 27. březen, 2013 17:37    Předmět: Citovat

PalmBible+? A já myslel, že jsem asi jediný, kdo takovou věc stále používá. Na přednáškách mi listování v ní více vyhovovalo než dostupné programy pro Linux. Jen by to chtělo český liturgický překlad, který ale stejně oficiálně nejde sehnat do žádného programu.

Já zase nemohu nějak opustit své Treo680. Stále mi vyhovuje rychlost, kterou jsem jinde nenašel, a taky třeba 2playMe, které umožňuje mě ráno vzbudit přece jen příjemněji. A klávesnice - Xperia od SE si může jít lehnout pod strom.

Zato si troufám tvrdit, že až se objeví nějaká čtečka s PalmOS a E-Ink displejem, odložím Palm T|X. Prakticky mě drží jen cardTXT a MHD2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: st 27. březen, 2013 22:03    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Prakticky mě drží jen cardTXT a MHD2.

To mě u Centra taky, navíc slovník BDicty a Opening Hours. A Palm T|X u postele - čtečka a budík. Další mobil bude T650, kterou si složím ze dvou rozbitých... Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt 28. březen, 2013 16:40    Předmět: Citovat

Vídíš, na Opening Hours jsem zapomněl. Co používáš na T|X jako budík?

Další mobil neplánuju, prostě to budu řešit, až Treo doslouží.

Ale když jsme u těch starších Palmů, osobně mě velice zaujalo iQue 3000, které jsem koupil levně na Aukru. Nejvíce mě zaujalo, že podporuje Garminovský aktuální formát map - takže jsem navigaci vyzkoušel s aktuálními podklady a funguje velice dobře. Až třeba začnu více jezdit, bude se hodit. Doporučuji sehnat do sbírky Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 29. březen, 2013 17:20    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Co používáš na T|X jako budík?


Systémovej budík... Dlouho kupuju na aukru Palmy, Clié, Handspringy s PalmOS větší, nebo i menší, než 5... A kdysi jsem používal budík, který měl snad sedm profilů a hafo vychytávek, ale nefungoval na každém hardware... Už nevím, jestli změnou OS, nebo přidáním telefénního modulu?
Mašinky jsem si vždycky "ošahal", maximálně vyměnil baterku, což např. u Clié bývala hodně velká pakárna, a poslal do světa, do rodiny nebo mezi známý jako čtečku s DVDéčkem knih.
Takže i Garmina jsem měl, doplnil jeho doublebaterii a vyzkoušel. Mám pocit, že byl problém s kompatibilitou Hirez+ Garmina s programy pro TT3? A GPS mě nezaujala, jsem chodec. Takže šel nazpět na aukro.
Na aukru stále pokukuju, nejvíc mi toho vyfoukne DěčínV, protože nechodím s cenou vysoko, když potom rozdávám.

A zapomněl jsem na nejdůležitější program na Treích a Centru - Callblok. Ten mi asi bude nejvíc chybět.

Poznámka pro ostatní: iQue 3000 podporuje formát map, viz výše, ale že i starší, mající Hirez+, to bych si nebyl jist. Doporučuji si to ověřit předem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. březen, 2013 18:42    Předmět: Blackberry Citovat

Pro Opening Hours a TiBR bych na svem soucasnem Blackberry brecel. Bohuzel palmy uz mi doslouzily kvuli karte a konektoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: so 30. březen, 2013 11:32    Předmět: Citovat

Zdravim,

co se tyce budiku jsem velice spokojeny s klasickym Treoalarm.
Jinak jiz ca 2 roky hledam nastupce Centra a bohuzel pokud mne neprekvapi nove Blackberry s HW klavesnici tak zustanu asi na Centru/PalmOS jeste par let

PS: Centro porad neni k zahozeni:tento tyden jsem potreboval neco ukazat doma na streamu (doma nemam pres tyden notas) Pritelkyne ma nejaky zakladni dotykac od Samsungu, sice ma Wifi, ale stream neprehral. Centro mi nahravalo video sice o dost dele (gprs), ale video se rozbehlo a prehralo. Takze telefon ca stary 6 let podal lepsi vysledek nez rok stary Samsung. Kdyby melo centro Wifi, tak snad u nej zustanu na vzdy! Nove dotykove placky mi nic nerikaji....

Hezky vikend
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne 31. březen, 2013 1:48    Předmět: Citovat

nneedd napsal:
Zdravim, co se tyce budiku jsem velice spokojeny s klasickym Treoalarm.


To je další z budíků fungujících jen s nějakým HW. Právě jsem ho zkusil, na TX se ani nespustí po kliknutí na ikonku hned error (sys 0505)(0,841). A na Centru funguje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 03. duben, 2013 11:20    Předmět: Citovat

Kinter: Díky, že jsi to testnul, už nemám důvod to na T|X zkoušet Radostný

Jinak jsem si takřka jist, že starší Hires+ Garminy ten NT formát (snad si to dobře pamatuji...) nepodporují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: po 15. červenec, 2013 23:58    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Kinter: Díky, že jsi to testnul, už nemám důvod to na T|X zkoušet Radostný


Poskládal jsem si zmiňované Treo650 ze dvou vraků... Machr

Tak teď zkouším i alarmy, na TX jede Watchmaker-Lite-2.0a v lite verzi dva časy a spousta nastavení... dokonce si i načetl ze systému česky dny, atd.

http://watchmaker.en.softonic.com/palm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 17. červenec, 2013 10:57    Předmět: Re: Blackberry Citovat

nox napsal:
Pro Opening Hours a TiBR bych na svem soucasnem Blackberry brecel. Bohuzel palmy uz mi doslouzily kvuli karte a konektoru.


Ahoj, na blackberry fakt neexistuje neco na styl open hours?
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 17. červenec, 2013 14:32    Předmět: Odpoved Citovat

Skorpi: Dodnes jsem nic takoveho nenasel ani pro BB, ani pro Javu, kterou BB zvlada. Resim to TXT souborem. Neergonomicke, nicmene funkcni. Kdyby nekdo o necem vedel, napiste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 18. červenec, 2013 12:25    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Skorpi: Dodnes jsem nic takoveho nenasel ani pro BB, ani pro Javu, kterou BB zvlada. Resim to TXT souborem. Neergonomicke, nicmene funkcni. Kdyby nekdo o necem vedel, napiste.


No spíš jsem měl nedávno nápad udělat svojí app, funkce jako Opening Hours na palmu a navíc import z google maps api, kde už i u nás většina obchodů otevírací dobu má. Aplikaci bych dělal asi v Enyo 2, které běží údajně i na BB. Tuhle kombinaci jsem nenašel na žádné platformě, vždy je nutno zadávat otvíračky jen ručně a to je otrava.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 18. červenec, 2013 16:17    Předmět: Odpoved Citovat

Skorpi: No kdyby se ti do toho chtelo, nebyl bych proti. Muzu pomoct s testovanim, v ramci svych moznosti (BB9900, wifi). Jinak treba me osobne otviracky rucne vyhovuji. Navic tam mam treba ordinacni doby doktoru a tak, ktere v Gmaps asi nanajdes. Ale funkce by to byla zajimava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: pá 19. červenec, 2013 0:49    Předmět: re: Citovat

Používá ještě někdo ty moje počeštěné verze Opening Hours atd? WIN/ISO?

Jinak vás všechny zdravím.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: po 22. červenec, 2013 0:51    Předmět: Re: re: Citovat

DanteMC napsal:
Používá ještě někdo ty moje počeštěné verze Opening Hours atd? WIN/ISO?


Jasně Machr Díky...
A ještě kMeteo, nevím, jestli od Tebe, nebo někdo z týmu Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: po 22. červenec, 2013 1:18    Předmět: Re: re: Citovat

kinter napsal:
DanteMC napsal:
Používá ještě někdo ty moje počeštěné verze Opening Hours atd? WIN/ISO?


Jasně Machr Díky...
A ještě kMeteo, nevím, jestli od Tebe, nebo někdo z týmu Vysmátý


Taky jsem dělal já.Alespoň myslím.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: po 22. červenec, 2013 1:25    Předmět: Re: Odpoved Citovat

Skorpi napsal:
nox napsal:
Skorpi: Dodnes jsem nic takoveho nenasel ani pro BB, ani pro Javu, kterou BB zvlada. Resim to TXT souborem. Neergonomicke, nicmene funkcni. Kdyby nekdo o necem vedel, napiste.


No spíš jsem měl nedávno nápad udělat svojí app, funkce jako Opening Hours na palmu a navíc import z google maps api, kde už i u nás většina obchodů otevírací dobu má. Aplikaci bych dělal asi v Enyo 2, které běží údajně i na BB. Tuhle kombinaci jsem nenašel na žádné platformě, vždy je nutno zadávat otvíračky jen ručně a to je otrava.



+1 kdo by pomohl ,palec nahoru za nápad
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412