Fórum - Zobrazit téma - MSMount - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

MSMount

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 6:03    Předmět: MSMount Citovat

Zdravím všechny Palmisty,jak je známo spousta nás má občas problémy s RAMětíRadostný...Buď to není místo nebo se prostě spouštěný soubor do RAM nevejde i když některé modely mají problém méně .
, jiné více.
Existuje spousta programů na spuštění z karty (PowerRun,Linkstart apod.) avšak tyto aplikace pracují typem přesouvání...proto jsem si řekl zda to nějak nevyřeším a zagooglil jsem.Nalezl jsem MSMount.Program který umožňuje programy z karty přímo spouštět(i non VFS).
Databáze se vkládají do složky na kartě. Doporučuju soubory preferencí,config,savy vložit do skutečné RAM a mountovat pouze prc a pdb.
Vytvoří zástupce v RAM které se chovají jako skutečná aplikace fungují i alarmy,plánování atd. To znamená že např Snappermail si sám stáhne maily ,Resco neews RSS kanály.
Z vlastní zkušenosti mohu říct že program používám velmi spokojeně.

Spouštím aplikace např.Warfare Inc,Revival,Google maps,PalmPDF,DTG,BOD2 ,Palm Fiction a plno velmi velkých databázi..
Resety moc časté nejsou a systém je drobně zpomalen ale není to viditelné.
K závěru bych chtěl popřát hodně zdaru případným uživatelům...Dantemc:-)
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 22:52    Předmět: Citovat

Ten odkaz směřuje na verzi, která na PalmOS 5 nechodí. Existuje již verze MSMount5, která pod PalmOS 5 funguje (viz MSMount5).

Nicméně ani tato verze nechodí tak, jak by měla (mnou testovaná aplikace se vůbec nespustila).

Uděluji tímto Dantemu titul bludný balvan (Bl.B.) za to, jak mate všechny, kteří ještě nepřešli na iPhone.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 23:38    Předmět: Citovat

tato aplikace normálně funguje...
mohu ti na mail poslat verzi s jiným creatorem...nevím proč bludný databáze lze normálně spustit...
klidně ti prihodím screen že je u mě spuštěná...testováno na treu 650 tvoje rom bez versamailu..
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 23:53    Předmět: Citovat

U mě je ten program taky spuštěný, ale ne ten tvůj. Ten tvůj odkaz směřuje na verzi, která pod Palm OS 5 hodí jen restart při klepnutí na tlačítko "Enable".

Jinak se mi ty soubory normálně mapují do vnitřní paměti. Problém je v tom, že ta aplikace nedělá nic, co by už nebylo možné s PowerRUNem, ZLauncherem nebo LinkStartem. Jediné, co to umí navíc, je to spouštění aplikací na pozadí.

Jinak ale způsobuje naprostý chaos při zálohování a všech ostatních operacích ve vnitřní paměti. Při spouštění navíc jen kopíruje soubory do RAM úplně stejně, jako výše zmíněné aplikace. Takže celkový přínos tohoto programu je 0.0 až -100 (na stupnici od 0 do 100).

Takže titul Bl.B. si plně zasloužíš (nejen za toto vlákno).

Informace pro Badela: Pojem RAM zde označuje vnitřní paměť, což je termín používaný u PDA s Palm OS 5.4. S operační pamětí to nemá nic společného, protože vnitřní paměť je synonymum pro flash ROM. RAM se tomu říká proto, že u starších verzí Palm OS to byla opravdu operační paměť. U Palm OS 5.4 se však již nejedná o operační paměť, ale o prostor ve flash ROM, ze kterého se spouštějí aplikace. Pro operační paměť se zde zavádí pojem DB cache resp. heap memory. Doporučuji Badelovi, ať se doučí základní pojmy.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne so 18. srpen, 2012 17:09, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 0:55    Předmět: Citovat

No že by nějaký launcher spouštěl aplikace přímo z karty, aniž by je předtím pracovně zduplikoval do operační paměti, je už z principu nesmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 1:13    Předmět: Citovat

Dobrá jen mi připadalo dobré pomoci někomu komu by se to hodilo...
Jen bych tedy žádal o vysvětlení jak pracuje když při velikosti volné ram například 3 mb například Powerun by mi hlásil plnou paměť při natahování databází třeba Warfare inc.(asi 4,5 mb) a následoval by soft reset.Zde je však aplikace spuštěna a normálně pracuje i když není dostupná fyzická paměť v ram..jak to funguje? Pro mě má tato aplikace přínos při spouštění velkých databází bez dlouhotrvajícího uvolňování ram.Díky za vysvětlení Dantemc.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...


Naposledy upravil DanteMC dne st 04. srpen, 2010 1:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 1:36    Předmět: Citovat

Jinak nazývat někoho BLBEM je trochu smutné jen za to že se snaží něčím přispět a vypomoct...Holt pro dobrotu na žebrotu.
Jinak samozřejmě nemám tvé zkušenosti viz.Malé lokalizace a plno jiných věcí a tak se rád poučím.Mrzí mě že div nejsem za příspěvek ukamenován.Smutný
Jinak mi připadá divné že "umí to co tyto programy" nýbrž chtěl bych vidět jak nějaký z nich spustí např při volné RAM 4MB hru The Quest i datadisky(cca 24MB).Radostný
nebo to Warfare(asi 4,2MB)...zatím při pokusech vždy reset a po nastartování kriticky malá pamět(narvané databáze v RAM)....to se mi zdá divné...Jinak děkuji Dantemc
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 1:47    Předmět: Citovat

To bych řekl popírá přesunutí do RAM...Spíš bych řekl že je soubor ukládán do DBcache nebo nějak jinak opravdu nevím...Užitek to má protože stačí nahodit bez zdržovaní s uvolňováním paměti...
Je pravda že stabilní úplně není..
S tou zálohou máš pravdu ale to řeším odpojením těchto souborů a následným zalohováním(NV Backup).Problém s Hotsyncem řeší zaškrtnutí Disable during Hotsync.Jinak resety skoro nemám.Proto jsem taky ještě pro úpravu změnil creator z panl na appl aby šel vložit do Uncache.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 1:52    Předmět: Citovat

O verzi pro OS5 vím tu samozřejmě používám neboť 1.0.3 pro OS 3.5 hází okamžitý reset...
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 2:27    Předmět: Citovat

Jiank alternativní programy co toto umí jsou PiDirect a AliasExt...
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 9:00    Předmět: Citovat

Jinak opět se musím zastat Dantemca. Za každou chybu je tu pranýřován, ačkoliv on už dávno nepatří k lidem, kteří by se ptali na každou hloupost, kterou si mohou zjistit sami, ale naopak fórum aktivně obohacuje o své poznatky. Pokud občas napíše něco, co je potřeba korigovat, pak v právě v tom vidím smysl takovéhoto fóra. Prosil proto pro příště o více vstřícnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 11:39    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No že by nějaký launcher spouštěl aplikace přímo z karty, aniž by je předtím pracovně zduplikoval do operační paměti, je už z principu nesmysl.

Tady nejde o to, zda je zduplikuje do operační paměti, ale o to, že je zduplikuje do vnitřní paměti (tedy flash ROM) označované jako RAM.

Kdyby je jen přesunul do operační paměti, tak proti tomu neřeknu ani slovo. To ale bohužel tato aplikace nedělá.

Z mého pohledu tedy nic neřeší, jen způsobuje dalším problémy.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 04. srpen, 2010 11:42    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Jinak opět se musím zastat Dantemca. Za každou chybu je tu pranýřován, ačkoliv on už dávno nepatří k lidem, kteří by se ptali na každou hloupost, kterou si mohou zjistit sami, ale naopak fórum aktivně obohacuje o své poznatky. Pokud občas napíše něco, co je potřeba korigovat, pak v právě v tom vidím smysl takovéhoto fóra. Prosil proto pro příště o více vstřícnosti.

Možná, že kdyby nebyl tak aktivní, tak by nám všem bylo trochu lépe. Já jsem těch dobrých příspěvků od něho moc nečetl. A to toto fórum navštěvuji dost pravidelně.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CARDI
nováček
nováček


Registrace: 28.2. 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne 22. duben, 2012 23:40    Předmět: Citovat

Zdravim. Taky jsem se dostal k programu MSmount, snažil se s ním pracovat, ale vždy, když jsem spustil nějakou aplikaci, napsalo to Launch error: The application cannot be launched because of system error. Žádný reset, nic, jen toto hlášení. Mám verzi 1.03 i verzi 1.0, zkouším to rozjet na Palm m505 a na Sony Clie, oba maji Palm OS 4. Je chybná verze nebo mám radši hledat úplně jiný software? Mimochodem jsem tu četl, že s verzí 1.03 tu prý jsou nějaké problémy, ale nemůžu jinou sehnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 18. srpen, 2012 16:46    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No že by nějaký launcher spouštěl aplikace přímo z karty, aniž by je předtím pracovně zduplikoval do operační paměti, je už z principu nesmysl.

Opět jsem si přečetl toto vlákno a chci Badolvi vzkázat, že je z principu stejný blb jako Dante.

Informace pro Badela: Pojem RAM zde označuje vnitřní paměť, což je termín používaný u PDA s Palm OS 5.4. S operační pamětí to nemá nic společného, protože vnitřní paměť je synonymum pro flash ROM. RAM se tomu říká proto, že u starších verzí Palm OS to byla opravdu operační paměť. U Palm OS 5.4 se však již nejedná o operační paměť, ale o prostor ve flash ROM, ze kterého se spouštějí aplikace. Pro operační paměť se zde zavádí pojem DB cache resp. heap memory. Doporučuji Badelovi, ať se doučí základní pojmy.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 18. srpen, 2012 19:04    Předmět: Citovat

Milý Hawku, děkuji za poučení. To co píšeš, samozřejmě vím, nicméně si dovolím i nadále používat zjednodušující názvosloví, abych BFU nemotal hlavu. Tvá potřeba neustálé konfrontace, machrování a osobního napadání mne zaráží a pořád jsem nepochopil, z čeho pramení. Nevím, na kolika fórech by ti dovolili takovéto osobní invektivy vůči jejich provozovateli, ale už i mně pomalu dochází trpělivost a to snesu ledacos. Buď se začneš chovat slušně a nebo jsi tu jednou provždy definitivně skončil. Blba tu ze sebe děláš jen ty sám...
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 18. srpen, 2012 20:07    Předmět: Citovat

Milý Badele, BFU tady mateš jenom ty tím, že říkáš, že se něco kopíruje do operační paměti, když se ve skutečnosti jedná o flash ROM. Jestli jsi tohle všechno věděl, proč jsi tohle vůbec psal? A konfrontační tón jste tady nasadili vy (nebo ty) s pomocí vymyšlených postaviček, které sem posílají příspěvky, kterými ostatní jenom marní čas tím, že je musí číst. Je totiž jasné, že Dante a Badel je jedna a ta samá osoba nebo alespoň stejná skupina vzájemně propojených lidí.

A opět opakuji, že bych sem nikdy znova nešel, kdybyste si mě sem sami nepozvali (viz Nové lokalizace zdarma!).
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 18. srpen, 2012 20:29    Předmět: Citovat

Běžný uživatel neví, co je to DB cache, zatímco každý si umí představit o čem je řeč, pokud se použije pojem operační paměť. Několik let naši lidé dělali oficiální technickou podporu pro Palm Inc., takže s tím mám bohaté zkušenosti a mohu tě ubezpečit, že geekové jako ty mluví pro běžné lidi naprosto nesrozumitelnou řečí.

Na tvé další poznámky o vymyšlených postavičkách nebudu reagovat. Jednak to není pravda a jednak tyhle tvé výlevy opravdu nikoho nezajímají.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 19. srpen, 2012 23:56    Předmět: Citovat

Jenže tím, že zaměníte pojem operační paměť a flash ROM, nikomu nic neobjasníte. Tím jen ze mě uděláte někoho, kdo neví, že se programy musí zkopírovat do operační paměti předtím, než se spustí. Což jsem ale neřekl.

Už jen toto konstatování a tvoje vysvětlení, že jsi tohle všechno věděl, stačí k tomu, abych vás (tebe) mohl obvinit z útoku proti mně. Nedivte se potom mým reakcím. Ty jsou naprosto adekvátní vašim pokusům udělat ze mě to, co se ze mě snažíte udělat už dlouho a co dokazuje moje tvrzení, že proti mně vedete permanentní válku.

A zakazovat, mazat a rušit účty a příspěvky pak můžete dle libosti. Jen to ukazuje, jací jste demokrati a jak zde není žádná cenzura.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 20. srpen, 2012 0:39    Předmět: Citovat

Hawku, začínám vážně uvažovat o tom, jestli netrpíš nějakou duševní poruchou. Ten komentář, kvůli kterému se tady tak rozčiluješ, nebyl vůbec určen tobě, ale DanteMCovi Pobavený

A nefandi si tolik - nemám žádný důvod vést proti tobě nějakou válku. Jdi už do háje s těmahle blbostma a bude nám všem líp. Tohle má bejt fórum o palmech a ne o tvejch mindrákách! Jestli trpíš stihomamem, tak si zajdi na psychiatrii a neřeš to pořád tady na veřejným fóru. Už je tu více příspěvků o tvém dotčeném egu, než o něčem věcným. Jestli máš nutkání si se mnou povídat o nesmyslech, využij k tomu SZ. Oznamuji všem, že další příspěvky na toto téma mažu, ačkoliv nejsem příznivcem cenzury. Se spamem je ovšem nutno nakládat, jak si zaslouží... Mrkající
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412