Fórum - Zobrazit téma - Nová aplikace Google Mapy pro WebOS - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nová aplikace Google Mapy pro WebOS
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Líbí se vám tato aplikace?
Ano
100%
 100%  [ 4 ]
Ne
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 4

Autor Zpráva
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2012 8:44    Předmět: Nová aplikace Google Mapy pro WebOS Citovat

Ahoj všem,
asi tři měsíce mám Palm Pre Plus a úplně mě iritovalo, že na to už nejsou nějaký použitelný Google Mapy (ani náhražky v podobě gMaps, BFG, atp. mi nevyhovují). Bing Maps jsou výsměch, v Evropě tam naleznete leda hlavní města, jinak k ničemu, statická kružnice přesnosti u GPS atp.. ostuda HP! Rozhodl jsem se tedy si je sám naprogramovat. První verzi dávám sem, aby si jí někdo vyzkoušel. Udělal jsem jí v MOJU, takže i uživatelé starších Pre si přijdou snad na své.

Co je hotovo:

- Klasické procházení mapy
- Fulltext vyhledávání
- Zobrazení vyhledaného místa
- Přepínání typů mapy
- Zobrazení pozice podle LBS a GPS
- Kružnice okolo polohy je dynamická dle přesnosti zaměření (jen si nejsem jist, zda jsem to dobře udělal, jestli přesnost je rádius kružnice nebo průměr - se uvidí Radostný )
-StreetView - ale funguje mi jen v emulátoru, prosím vyzkoušejte a napište zda to někomu jde na telefonu! A pozor, StreetView mě restartuje občas Lunu, ale nic se nestane. Jinak, neřeším zatím, zda na poloze streetview je dotupné nebo ne, takže pro vyzkoušení se ujistětě na počítači, zda tam streetview google má.. nechci se s tím babrat, pokud se ukáže, že to stejně na reálném zařízení neběží
- základní podpora TouchPadu - nemám ho, kdo ho má, ať prosím zkusí a napíše

Co plánuji dále:
- zrychlení prohlížení, multitouch gesta
- Plánování cesty
- Dopravní info
- a další a další... prostě aby to mělo nějakou úroveň

Aplikace je ve stádiu úplné alphy, nevyčištěný kód... ikony atp. jsem moc neřešil.. na UI nebylo moc času. A je to moje první app pro MOJO vůbec, před týdnem jsem neměl tušení jak vůbec na to... ale zvykám si a musím říct, že programovat pro WebOS je paráda.

Tady pár screenshotů:










A ke stažení zde:
http://www.volny.cz/hp2/webos/maps/cz.72ka.googlemaps_0.0.4_all.ipk
_________________
HP Pre3, Vodafone


Naposledy upravil Skorpi dne po 26. březen, 2012 13:11, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2012 11:47    Předmět: Citovat

Skvělé. Otestuji co nejdřív na Veeru Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2012 14:07    Předmět: Citovat

Perfektní počin. Vybírám nástupce Nokie E71 a zdá se, že možná sáhnu pro Pre^3 - bude to fungovat i na něm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 16. březen, 2012 15:20    Předmět: Citovat

ahoj, melo by to jit na vsech webOS telefonech, akorat touchpad je vice jiny, tam jsem musel udelat par funkci, ale jen podle navodu na netu, ozkouset to nemuzu. Jinak budu na tom pracovat kdy se da, dneska jsem zacal to planovani cesty. Uvitam i napady, jak to udelat co nejpouzitelnejsi.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 22. březen, 2012 14:23    Předmět: Citovat

Tak v základu jsem dodělal funkci plánování trasy, zatím funguje naplánování trasy a poté zobrazení na mapě, trasa se zatím smaže až s opuštěním aplikace.

Přidal jsem také funkci zoomování na multitouch gesto a pár drobných změn.





Odkaz na stažení jsem upravil na začátku vlákna, verze aplikace 0.0.02.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt 22. březen, 2012 16:19    Předmět: Citovat

Vypadá to dobře, testuji na PRE3 AT&T
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá 23. březen, 2012 10:17    Předmět: Citovat

A šla by i česká verze? Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 23. březen, 2012 12:03    Předmět: Citovat

Zippich napsal:
A šla by i česká verze? Radostný


Není vůbec problém to lokalizovat... zatím to buduju hlavně co se týče funkcí.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 23. březen, 2012 12:04    Předmět: Citovat

medvitek napsal:
Vypadá to dobře, testuji na PRE3 AT&T


Fajn... v emulátoru s nastavením jako PRE3 mi nešlo posouvat mapu atp... jde to v reálu? A jde streetview?
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá 23. březen, 2012 13:40    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
medvitek napsal:
Vypadá to dobře, testuji na PRE3 AT&T


Fajn... v emulátoru s nastavením jako PRE3 mi nešlo posouvat mapu atp... jde to v reálu? A jde streetview?


To je pravda, mapa posouvat nejde. Funguje multitouch zvetseni a zmenseni ale dost velkymi skoky. Ve street view vidim fotku, ale nemohu ovlivnit smer pohledu. nezobrazuje se takovy to ovladaci kolecko co ma byt nahore vlevo. je tam jen vlevo dole + a -. kdyz mackam + tak se divam vic a vic do nebe.

Jinak mam v Luncheru Bookmark do maps.google.com a to funguje podobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 24. březen, 2012 14:59    Předmět: Citovat

Dik za popis, zkusim zjistit v cem je pre3 jine. A udivuje mne ze se ti zobrazi fotka ze streetview. Celkove me docela zklamava, ze co pristroj, to jine chovani... Ty prirustky zoomu na multitouch zmensim, dal jsem to jako nastrel, hlavne ze funguje. Diky za report.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: so 24. březen, 2012 21:14    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Dik za popis, zkusim zjistit v cem je pre3 jine. A udivuje mne ze se ti zobrazi fotka ze streetview. Celkove me docela zklamava, ze co pristroj, to jine chovani... Ty prirustky zoomu na multitouch zmensim, dal jsem to jako nastrel, hlavne ze funguje. Diky za report.


Pre3 ma delší display 480x800. Starší aplikace psané v Moju se pak projevují černým pruhem u spodní hrany obrazovky. Existuje na to finta která ale nefunguje vždy:
v adresari nainstalované aplikace ( u pre 3 je to: /media/cryptofs/apps/usr/palm/applications/[APP ID] ) se upraví index.html.
V souboru se vyhledá první HTML tag, a hned za něj se umístí něco co sem neumím vložit ale je to tady:

http://www.webosnation.com/remove-black-bar-app-pre3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 25. březen, 2012 12:40    Předmět: Citovat

Ten HTML tag co píšeš tam mám, o tom jsem věděl... černý pruh tam není žádný, jde o to že nejde posouvat mapou... a zkoušel jsem teď zabalit třeba i originál bing maps examlpe z SDK a také nejde posouvat.. ale mapy v romce posouvat jdou... tak tam někde musí něco být... až budu mít čas, zkusím zabádat.

Stejně... uvažuju že možná tohle stopnu a začnu to předělávat do Enya.. protože jsem koukal, že Enyo už je i pro starší WebOS.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne 25. březen, 2012 22:12    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:


Stejně... uvažuju že možná tohle stopnu a začnu to předělávat do Enya.. protože jsem koukal, že Enyo už je i pro starší WebOS.


Jo, taky bych v tom rád dělal. PDK, SDK a VM mám nainstalovaný, kdysi jsem něco delal v java scriptu, ale zatím nevím jak dotoho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2012 8:39    Předmět: Citovat

Tak jsem se pokusil vyřešit problém s posouváním mapy na WebOS 2.2.x zařízeních, tak to prosím zkuste kdo můžete. Založil jsem vlákno i na webosnation a tam mi reportovali, že to dělalo i na Pre2. Zjistil jsem, že jen ve WebOS 2.2.x javascriptová mapa neodchytává eventy z touchscreenu, takže jsem musel udělat systémové odchytávání a posouvání skrz ně.
Updatovaný link ke stažení je hned na začátku vlákna, verze 0.0.3

EDIT: tak uz jsem vydal i verzi 0.0.4, kde by mělo jít kloudně i streetview na 2.2.x zařízeních... a opraveno i chování na touchpadu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2012 13:40    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Tak jsem se pokusil vyřešit problém s posouváním mapy na WebOS 2.2.x zařízeních, tak to prosím zkuste kdo můžete. Založil jsem vlákno i na webosnation a tam mi reportovali, že to dělalo i na Pre2. Zjistil jsem, že jen ve WebOS 2.2.x javascriptová mapa neodchytává eventy z touchscreenu, takže jsem musel udělat systémové odchytávání a posouvání skrz ně.
Updatovaný link ke stažení je hned na začátku vlákna, verze 0.0.3

EDIT: tak uz jsem vydal i verzi 0.0.4, kde by mělo jít kloudně i streetview na 2.2.x zařízeních... a opraveno i chování na touchpadu.


Posouvání mapy už chodí !

Streetview ukáže fotku a ztuhne , možná je to připojením, vyzkouším na WIFI později .

sympaticky se zmensily ikony (-+ atd)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2012 18:42    Předmět: Citovat

Ahoj, ztuhne aplikace nebo lze jít zpět do mapy? O tom že se streetview občas nenačte vím, chci tam přidat rutinu co to nezobrazí dřív, než se načtou dlaždice. Díky za test.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2012 21:14    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Ahoj, ztuhne aplikace nebo lze jít zpět do mapy? O tom že se streetview občas nenačte vím, chci tam přidat rutinu co to nezobrazí dřív, než se načtou dlaždice. Díky za test.


Zdálo se, že aplikace zatuhla, ale jenom asi minutu trvalo než se vrátila mapa zpět. Mám v práci hodně mizernej signál. Doma na WIFI to funguje skvěle. Dokonce to streetview není jen statická fotka , ale mohu se rozhlížet kolem dokola. Gesta nahoru a dolu však posuvají celý obrázek nahoru a dolu. I tak je to asi zatím nejlepsí aplikace se street view.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 27. březen, 2012 7:33    Předmět: Citovat

Díky, to rozhlížení je samozřejmě schválně a dalo to práci Radostný ještě chci dodělat aby šlo "chodit"... můžeš mi vysvětlit ta gesta nahoru a dolů? V tomhle mám asi mezery a už vůbec nevím, jak to navodit v emulátoru....

Jinak se potvrdilo, že musím udělat rutinu na potvrzení načtení scény, jinak to jakoby tuhne... díky.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út 27. březen, 2012 10:16    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
"... můžeš mi vysvětlit ta gesta nahoru a dolů? .


Tak se omlouvám, funguje to. Stačilo zazůmovat aby bylo větší přiblížení. Potom posunem prstu třeba od středu dispaye nahoru - dívám se se na nebe, od středu displaye dolu -vidim kanaly. Pokud je zoom 0 pak tato gesta posouvají obrázek ven z displaye dole (nahoře ) vzniká bílá plocha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412