Fórum - Zobrazit téma - opustit palm? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

opustit palm?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 12:11    Předmět: Citovat

Na druhou stranu mám tušení, že prodej TouchPadů nebude vůbec marný. Jakmile bude alespoň trochu více aplikací, tak půjde o nejlepší produkt ve své kategorii na trhu.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 12:51    Předmět: Citovat

A rýpavá otázka - kčemu jsou ty všechny xxxPady? Jo pár lidí v okolí jsem s tím viděl.. obvykle to vyndali, zahýbali prstem po nějakých ikonách, nahodile si něco spustili a zavřeli a pak tu placku zase schovali... zatím jsem opravdu nikoho neviděl to nějak používat - i pro konzumaci obsahu, narozdíl od no(e)tebooku a mobilu. Ale chápu a vím, že prodejnost a použitelnost spolu vůbec nesouvisí Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 13:56    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Na druhou stranu mám tušení, že prodej TouchPadů nebude vůbec marný. Jakmile bude alespoň trochu více aplikací, tak půjde o nejlepší produkt ve své kategorii na trhu.


Zvlast pokud HP dozene to co mu ostatni nandali v hmotnosti zarizeni. Uz iPad 1 mi prisel tezky...

... a jeste bych dodal ze "nejlepsi produkt na trhu" bude vzdy zajimat mene lidi nez "produkt od Apple". Je to smutne, je to ale tak. HP neni cool company...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 14:25    Předmět: Citovat

Přesně tak.. nikdy nebudou mít tak poblázněné lidi, jako třeba tady, kdy si číňan postaví svůj vlastní tablet a dá mu logo Apple http://www.clonedinchina.com/2011/07/video-chinese-young-man-made-his-ipad-3.html
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 15:01    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: Nebode pak nejaky vyprodej nahradnich dilu? Mam doma nefunkcni TX, ze bych si po vanocich koupil puzzle.

Skorpi: Aspon nejaka zmena k lepsimu, snad se i iGo polepsi. XXXPad muze byt fajn vec, bohuzel asi ne u nas. Predstava, ze lezim nekde venku na lehatku a pres wifi se divam na StarGate z iTunes neni spatna. Ale to bych musel bydlet v USA a mit na to odpovidajici plat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jsaidl
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2009
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 15:03    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Nejlépe si počkat na Pre 3. Cokoliv staršího je už dnes mrtvé a HP to určitě nebude dále podporovat.


a Pre 3 budete prodávat? a kdy? Potřebuju to z Česka kvůli DPH a taky nějaký záruce. Centro mám taky od vás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 7:07    Předmět: Citovat

logout napsal:

Tak to je tak trochu z bláta do louže, ne? Symbian končí, Nokia už ho předala Accenture k dvouleté údržbě a postupnému útlumu, do budoucna už jen Windows Phone 7.


Jo to sice jo, ale na Centru mě už pak časem štval vzhled a rozměry, pomalý net (jen EDGE), nepřítomnost GPS, mizerný foťák. Symbian tu ještě pár let bude fungovat v pohodě a přístroj budu měnit jen v případě potřeby nějakého HW rozšíření (např. LTE), nebo řádově lepší OS, případně výdrže nebo nějakého totálního kolapsu HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 9:53    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
A rýpavá otázka - k čemu jsou ty všechny xxxPady?


Všude se dnes omílá, že ke konzumaci obsahu a já s tím naprosto souhlasím. Pro tento druh využití je to často opravdu lepší zařízení než notebook, protože je to lehčí, klávesnice by spíš překážela a ovládání prsty je okamžitější. Nehledě na to, že pro mnohé aplikace je dotykový displej velkou výhodou. A další věc - přenášení aktuálního stavu dotykem dvou webOS zařízení vypadá také velmi účelně, stejně tak navázání funkcionalit na jednotlivé TouchStony. Myslím, že diskuze o tom, jestli je lepší notebook nebo tablet je stejně zbytečná, jak když se lidé vymezují vůči jakýmkoliv jiným novým produktovým kategoriím. Prostě je to nový druh zařízení, který půjde svou cestou a jistě bude mít určité své vlastní opodstatnění, který ale ne každý využije.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 9:54    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Badel: Nebode pak nejaky vyprodej nahradnich dilu? Mam doma nefunkcni TX, ze bych si po vanocich koupil puzzle.


To nevím, ale díly budeme naopak spíše schraňovat kvůli servisu.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 9:55    Předmět: Citovat

jsaidl napsal:
Badel napsal:
Nejlépe si počkat na Pre 3. Cokoliv staršího je už dnes mrtvé a HP to určitě nebude dále podporovat.


a Pre 3 budete prodávat? a kdy? Potřebuju to z Česka kvůli DPH a taky nějaký záruce. Centro mám taky od vás.


Určitě budeme, jen nevím kdy Radostný Je to jen otázka toho, kdy se nám podaří zajistit solidní nákupní podmínky, což je zatím problém.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 10:31    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Skorpi napsal:
A rýpavá otázka - k čemu jsou ty všechny xxxPady?


Všude se dnes omílá, že ke konzumaci obsahu a já s tím naprosto souhlasím. Pro tento druh využití je to často opravdu lepší zařízení než notebook, protože je to lehčí, klávesnice by spíš překážela a ovládání prsty je okamžitější. Nehledě na to, že pro mnohé aplikace je dotykový displej velkou výhodou. A další věc - přenášení aktuálního stavu dotykem dvou webOS zařízení vypadá také velmi účelně, stejně tak navázání funkcionalit na jednotlivé TouchStony. Myslím, že diskuze o tom, jestli je lepší notebook nebo tablet je stejně zbytečná, jak když se lidé vymezují vůči jakýmkoliv jiným novým produktovým kategoriím. Prostě je to nový druh zařízení, který půjde svou cestou a jistě bude mít určité své vlastní opodstatnění, který ale ne každý využije.

Tablet se da prirovnat napriklad k funkci Instant on na Sony notebookach. Bohuzel ten Instant on ma proti tabletu nekolik nevyhod. 1) to bezi z normalni disku a ne z pametove karty 2) Sony pro tento mod vyvinulo jen nekolik malo aplikaci, vicemene je tam skype a webbrowser, prehravac medii a to je tak vsechno, zadne moznosti rozsireni.
Naopak vyhodou u Vaia je hw klavesnice pri stejne hmotnosti jako ma tablet.
Ja jen doufam, ze jednoho dne vyjde HP se zaricenim, ktere bude vypadat jako Touchpad, bezdratova HW klavesnice bude umistnena v obalu toho zarizeni a pujde na tom spustit v pripade potreby plnohodnotny system, at uz linux nebo windows 8. HP se kdysi nechalo slyset, ze WebOS bude davat do notebooku ci netbooku prave jako takovyhle rychly system, ale ja bych spise ocenil opacny model, tedy ARM zarizeni, kde velky system bude fungovat jako mozny spustitelny add-on.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 10:42    Předmět: Citovat

Myslím, že celý obor pomalu ale jistě směřuje k takovýmto konvergencím.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 11:08    Předmět: Citovat

Instant On branduje pod svým názvem i několik dalších výrobců, je to nějaký kříženec linuxu s něčím, produkuje to jedna firma a dodává to jako image, který je někde na disku a dá se alternativně spustit. Je to pohodlnější než běžný OS ale s tabletem nesrovnatelné.

Tablet je (ať výrobce říká co chce) přerostlé PDA. Lze to používat na čtení čehokoliv, sledování filmů, konkrétně u iPadu prožívají orgie amatérští i profi hudebníci (znám jich z první skupiny několik, všichni iPad mají a všichni ho používají). Bezvadné je to taky na anotace dokumentů, například jeden jiný můj známý koupil iPad čistě kvůli čtení a anotování studentských diplomových prací. Tablet nikdy nebude univerzální zařízení typu PC desktop/laptop, ale doba univerzály nechce. Taky už v dnešním autě nemůže člověk dělat co chce, složitá elektronika mu nedovolí se jentak v něčem hrabat, ale pořád s ním může jezdit.

Jednoduché ťukací zařízení mají potenciál v masách nemyslících uživatelů, co jen ťukají, čili tam kouká jasný byznys. Těchto uživatelů bude už jen přibývat...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 14:08    Předmět: Citovat

po tom, co se do mě začala spousta lidí trefovat s narážkama na moje Treo 650 - "ty máš satelitní telefon, jo?" jsem začal uvažovat nad tím, co si pořídím dál. Měl jsem služební Nokii E71 a Nokii jako takovou jsem hned zavrhl pro naprostou nespolehlivost, umělému zdržování načítání GPS atp.
Takže jsem chvíli koumal nad bráchovo Androidím LG OO a musím uznat, že to není špatný, ale není to ono.
Takže jsem skončil u Palm Pre Minus z druhé ruky. Byl nahrán již novější WebOS 2.1 takže jsem byl ušetřen experimentů.
Po nějaké době se stále nemůžu rozhodnout, zda koupě webos zařízení byl dobrý krok.
Plusy:
° rychlost odezvy
° řazení sms a zpráv jako takových
° webový prohlížeč (i když taky to není ono, nespolupracuje např. s WHS2011. Nerozumí si s aspx. Internetové bankovnictví jsem zkoušel jen u mBank - tam funguje. A u KB ne - skončí na ověřování podpory JAVA)
° funguje Adobe Flash - i když mám pocit, že jen někde
° snadno instalovatelné patche a homebrew aplikace
° multitasking je opravdu multitasking
° wi-fi
° Touchstone - je to sice jen taková frajeřinka, ale ... Vysmátý
° foťák - nefotí to vůbec marně
° svítilna z LED blesku - sice je zapotřebí aplikace nebo patch, ale funguje to a to je hlavní.
Minusy:
° Neběží čas při vypnutém či vybitém telefonu, takže po zapnutí je nutno spustit synchro času!!!
° při úplném vybití baterky nelze nabíjet na touchstone. Nutno nabít přes kabel aspoň do bootu OS
° při vypnutém telefonu neprobudí - nutno používat Airplane režim
° po restartu neběží některé alarmy(budík) - je nutno spustit patřičné aplikace
° neexistuje pořádná profi navi. Navit je jen taková náhražka a "profi" Ndrive poskytuje mapy jen zemí, kde se ten telefon prodává - takže i když jste němec, tak jet na výlet do Prahy musíte poslepu.
° neexistuje editor doc a xls
° neexistuje nějaká all-in desktop synchro aplikace. Synchro na web se mi nezamlouvá
° neexistuje na to snadno instalovatelná podpora českých znaků (vyřešil jsem si po svém úpravou systémových souborů)
° šoupátko na vypnutí zvuků je spíš na okrasu - zvuky z aplikací to stejně pustí (existuje na to patch, který ty zvuky ztlumí na prakticky neslyšitelnou úroveň)
° pokud nemáte datový tarif, tak vás při prvním spuštění trošku oškube. Bez ptaní se hned připojí na net a zakládá profil. Vypnout či přeskočit to asi nejde. Nepřišel jsem na to jak vypnout jednoduše data - musel jsem instalovat patch na on/off dat ze statusbaru
° nejde odesílat či přijímat soubory přes bluetooth
° nevím jak s origo 1.4.5, ale s 2.1 je bootování tragédie - 3 minuty jsou fakt moc
° závislost app catalogu na aktivaci telefonu ve "správné" síti.

Bez váhy na hodnocení:
° šíleně mi chybí D-pad, ale už si zvykám na gesta
° design - je to hezké, ale furt upatlané. Displej není nejodolnější, už jej mám poškrábaný. A folii si díky celkové zaoblenosti na tom nedokážu představit. Hold až to bude k nevydržení, tak si objednám novej dekl - je za necelý čtyři stovky.
° jediné provozu schopné ICQ jsem našel pouze ve formě synergy pluginu - tj. ICQ zprávy se píší a řadí ve stejné aplikaci jako běžné SMS.
° výdrž na baterii - jsem na třech dnech nehračičkovitého používání (GSM data vypnuta, wifi zapnuté). Není to špatné, ale týdne u T650 to nedosahuje.
° zatím se mi nepodařilo rozjet "Classic" mód pro spouštění starých PalmOS aplikací. Co jsem se tak dočetl, tak funguje jen ve WebOS 1.x.x
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD


Naposledy upravil eLzyx dne čt 21. červenec, 2011 15:11, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 14:52    Předmět: Citovat

logout napsal:
Instant On branduje pod svým názvem i několik dalších výrobců, je to nějaký kříženec linuxu s něčím, produkuje to jedna firma a dodává to jako image, který je někde na disku a dá se alternativně spustit. Je to pohodlnější než běžný OS ale s tabletem nesrovnatelné.

Tablet je (ať výrobce říká co chce) přerostlé PDA. Lze to používat na čtení čehokoliv, sledování filmů, konkrétně u iPadu prožívají orgie amatérští i profi hudebníci (znám jich z první skupiny několik, všichni iPad mají a všichni ho používají). Bezvadné je to taky na anotace dokumentů, například jeden jiný můj známý koupil iPad čistě kvůli čtení a anotování studentských diplomových prací. Tablet nikdy nebude univerzální zařízení typu PC desktop/laptop, ale doba univerzály nechce. Taky už v dnešním autě nemůže člověk dělat co chce, složitá elektronika mu nedovolí se jentak v něčem hrabat, ale pořád s ním může jezdit.

Jednoduché ťukací zařízení mají potenciál v masách nemyslících uživatelů, co jen ťukají, čili tam kouká jasný byznys. Těchto uživatelů bude už jen přibývat...

Ja jsem dlouhou dobu pouzival kombinaci mobil (na vse co se da stihnout do minuty), maleho cestovniho notebooka (video, muzika, internet, cteni knih, etc) a velkeho domaciho notebooka (strihani videa, programovani, testovani, etc..) No a moje predstava byla, ze maleho cestovniho notebooka nahradim tabletem. To se podarilo tak na 90 procent, ale bohuzel stale existuje spousta tasku, kde se bez pocitace neobejdu. Takze na posledni cestu jsem vyrazil jak s tabletem, tak s notebookem. Bohuzel mas pravdu, ze naprosta vetsina uzivatelu si vystaci pouze s tabletem, ale ja doufam, ze se preci jen dockam a ze jednoho dne takovy tablet prijde, ktery mi umozni rici cestovnimu notebooku sbohem. Vyhody pouzivani tabletu, zvlaste okamzity start ale zatim prevazuji a tedy cestou zpet pouzvat mobil a maly notebook se nechystam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 15:26    Předmět: Citovat

eLzyx napsal:

Minusy:
° při úplném vybití baterky nepočítá čas, takže po zapnutí je nutno spustit synchro času (neověřoval jsem, jestli čas běží aspoň při vypnutém telefonu)

Nejlepsi je cas site, kdyz se telefon nabije natolik ze se do site prihlasi, tak pak sam i nastavi cas.
eLzyx napsal:

° při úplném vybití baterky nelze nabíjet na touchstone. Nutno nabít přes kabel aspoň do bootu OS

Jo, tohle me take stve, ale alespon ze je kablik z touchstone vyndavaci, takze to zase neni az takovy problem. Jen je na to potreba myslet
eLzyx napsal:

° po restartu neběží některé alarmy(budík) - je nutno spustit patřičné aplikace

tohle neni normalni chovani. dela to u uplne vsech aplikaci? Ono interne si to vsechny alarmy registruje v nejakem tom palm dispatcheru, ktery by se o to vse mel starat.
eLzyx napsal:

° neexistuje pořádná profi navi. Navit je jen taková náhražka a "profi" Ndrive poskytuje mapy jen zemí, kde se ten telefon prodává - takže i když jste němec, tak jet na výlet do Prahy musíte poslepu.

navigace me na tom take stve asi uplne nejvic. Pro GeoCaching pouzivam sveho outdooroveho Garmina, ale pro autonavigaci bohuzel stale jeste pouzivam Treo650. Posledni aplikace ktera jeste bezi na Treo.
eLzyx napsal:

° neexistuje editor doc a xls

Tak tohle neni muj obor, ale pry se zatim docela obstojne daji pouzivat online google docs.
eLzyx napsal:

° neexistuje nějaká all-in desktop synchro aplikace. Synchro na web se mi nezamlouvá

me spise nez synchronizace chybi wifi backup, tedy kompletni zaloha vsech dat po wifi na domaci backup storage
eLzyx napsal:

° šoupátko na vypnutí zvuků je spíš na okrasu - zvuky z aplikací to stejně pustí (existuje na to patch, který ty zvuky ztlumí na prakticky neslyšitelnou úroveň)

staci stlumit zvuky pomoci klaves hlasitosti. Zapracovat by to na tom ale rozhodne chtelo, nejlepe nastaveni urovni zvuku v kazde spustene aplikaci separatne.
eLzyx napsal:

° pokud nemáte datový tarif, tak vás při prvním spuštění trošku oškube. Bez ptaní se hned připojí na net a zakládá profil. Vypnout či přeskočit to asi nejde. Nepřišel jsem na to jak vypnout jednoduše data - musel jsem instalovat patch na on/off dat ze statusbaru

No mit takovyhle telefon a nemit k tomu nonstop data.... ale kazdemu podle jeho gusta Radostný
eLzyx napsal:

° nejde odesílat či přijímat soubory přes bluetooth

Tak si tak zkousim vzpomenout kdy jsem naposledy potreboval odeslat soubor nahodnemu cloveku a poslednich par let to nebylo. Na odesilani souboru znamym lidem pouzivam dropboxify -> Mam vytvorene adresare pro kazdeho cloveka s kym sdilim data a nastavene sdileni.

eLzyx napsal:

° jediné provozu schopné ICQ jsem našel pouze ve formě synergy pluginu - tj. ICQ zprávy se píší a řadí ve stejné aplikaci jako běžné SMS.

Pouzivam Agile messgenger

eLzyx napsal:

° výdrž na baterii - jsem na třech dnech nehračičkovitého používání (GSM data vypnuta, wifi zapnuté). Není to špatné, ale týdne u T650 to nedosahuje.

Ja mam problem dostat se na jeden den, mam touchstone jak v praci tak doma a stejne jsem porad s baterkou blizkou nuly
eLzyx napsal:

° zatím se mi nepodařilo rozjet "Classic" mód pro spouštění starých PalmOS aplikací. Co jsem se tak dočetl, tak funguje jen ve WebOS 1.x.x

No a jake aplikace by jsi tam chtel pouzivat? Ja mam Classic od zacatku a jedina aplikace ktera mi chybi ve webos a podarila se mi tam rozjet k plne spokojenosti je supermemo. Bohuzel classic neni mozne pouzit ani na provoz TomToma, ani v nem nebeha cestina, takze vicemene to nic neresi. Nejhorsi jsou scrollbary, ty se proste v classic prstem ovladat nedaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 16:01    Předmět: Odpoved Citovat

eLzyx: WebOS jde synchronizovat s Outlookem a s PalmDesktopem pluginem. Bohuzel puvodni adresa uz nefunguje a to co jsem vygooglil neni zadarmo ale za nehoraznych 50 dolaru. Tohle by mel mit kazdy v zakladu! Zkus si pogooglit:
http://www.myappbox.com/appLink/com.companionlink.clusbsync/
http://www.companionlink.com/webos/palmdesktop/

Badel: Skoda, mohl jsem si hrat.

Jinak obecne by se mi libila myslenka tabletu s normalnima USB portama, k tomu nejakou malou klavesnici, mys a do USB a externi disk. Samozrejme bych s sebou nosil jen to co potrebuji a zbytek nechaval doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 16:06    Předmět: Citovat

s tou synchronizací je to o to víc k naštvání, že HP bylo MS partnerem v projektu resp. OS WindowsHomeServer. Od její nové verze 2011 se HP distancovalo. To by byla paráda mít všechny data na svém serveru a mít je přístupná přes HP WebOS zařízení. Samozřejmě se vzájemnou synchronizací.


bohužel soubory to pouze vidí, stahovat nelze - chyba v aspx. Upload bohužel taky nejde. A automatické synchro je utopie. Tohle je možná jediná páka, která mě přetáhne k WP7. Pokud to bude fungovat.

ad data - já v tu dobu měl jen služení SIM bez dat a tak mě to celkem vylekalo. Páč 1kb=0,24Kč. Nicméně, shodou okolností jsem tam končil, tak si toho nevšimli. Teď už řeším převod čísla a následně budu řešit data.

ad bluetooth - cizím lidem málokdy něco posílám, ale doma by se to šiklo. Stáhnu nějakou aplikaci, wallpaper a chci ji nahrát do telefonu - musím vzít kabel.

ad Classic - ten jsem chtěl rozjet hlavně kvůli doc2go
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD


Naposledy upravil eLzyx dne čt 21. červenec, 2011 16:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 16:14    Předmět: Citovat

noxi - díky za linky. Podívám se na to
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt 21. červenec, 2011 16:20    Předmět: Citovat

eLzyx napsal:

ad bluetooth - cizím lidem málokdy něco posílám, ale doma by se to šiklo. Stáhnu nějakou aplikaci, wallpaper a chci ji nahrát do telefonu - musím vzít kabel.

Mozna ze to co hledas je neato!
http://www.precentral.net/how-use-neato-send-stuff-your-browser-your-webos-phone-video
nebo pripadne WifiMediaSync
http://www.precentral.net/review-wifi-media-sync

Ja uz jsem kabel nepripojil ani nepamatuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412