Fórum - Zobrazit téma - opustit palm? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

opustit palm?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 14:31    Předmět: Citovat

tak tak já na centro taky nedám dopustit...Vysmátý navíc už nás je na tu firmu víc...Vysmátý
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 18. červenec, 2011 8:07    Předmět: Citovat

nneedd napsal:
Kamaradka kupovala v cine svatebni saty (taky jsem tomu puvodne neveril) a pry vyroba tam vysla na 30% nez u nas pujceni.

Mojí manželce jsem je také nechal ušít na míru v Číně a nelitujeme, krásný, nový šaty za cenu půjčovného v Praze. Půjčené šaty co si zkoušela byly všechny zaprané, opotřebované atp... Navíc k tomu přibalili korálky atp. k došití podle vlastního gusta... nakonec se využily také. Ale je to mimo téma Radostný

Psal jsem o speciálních aplikacích, takže na Androidu jsou pro mě už i speciality jako pro RC modeláře nebo pro práci produkty Autodesku či jiné pomůcky pro konstruktéry, výpočtáře apod, někdy i české aplikace, doprava v Praze, kamery, porovnání cen na Heuréce z EAN atp... tak takové používám dost často. Jo a mám čínský mobil na 2 sim s Androidem a chodí tam skoro vše, aplikace na kartu instalovat jdou, už od verze 2.2 je to od výrobce možný. Některý věci tam nesnášim, ale pozitiva převládají.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 18. červenec, 2011 13:48    Předmět: Odpoved Citovat

Skorpi: Opravdu jsou VSECHNY aplikace instalovat na kartu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jsaidl
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2009
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 18. červenec, 2011 14:49    Předmět: Citovat

Díky, počkam na Pré 3. Snad nás fanoušjů do tý doby zase pár přibude:), nebo alespoň neubude. Ale jestli se palm neprobere, tak s těžkym srdcem řeknu adijéé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: po 18. červenec, 2011 15:25    Předmět: Co dál? Citovat

Sám mám sice moje Centro stále jak nové - používám ho teprve druhým rokem a bez neoprénového oblečku nevycházíme - ale vždycky jsem měl telefony dva a jako ten druhý střídám jeden kousek za druhým, abych mohl srovnávat.

Android - díky nechci. Moc výrobců, moc velká roztříštěnost, nejednotné GUI a za vším stojí Google, firma která je schopná mít v pěti vlastních online službách pět různých WYSIWYG editorů, z nichž ani jeden pořádně nefunguje. Občasné hlášky typu "Je nám líto, ale aplikace přestla reagovat na uživatelské vstupy" bych ještě překousl, vznikající vlnu malware už ale ne. Pokusný subjekt (=manželka) naštěstí se svým Samsungem jen volá, fotí a geokešuje, tak ji to netrápí. Taky se mi líbilo, když v recenzi LG Optimus 2 (dualcore 1GHz ARM) její autor psal "menu ještě občas poškubává, prostor pro optimalizace tu je". Díky nechci.

Windows Mobile - mrtvé jak kalhoty do zvonu s kapsama na kolenou, přesto v té bídě dneška jsou ještě relativně použitelné, zejména pro geokešingové lidi. Nečekal bych, že se dožiju doby, kdy budu WMo hodnotit pozitivně, ale je to tu. Proti takovému iOS vás nechají procházet souborové systémy, instalovat co chcete, modifikovat co chcete a dokonce umí odeslat soubory Bluetoothem, což iOS nezvládá.

iOS - pokud jste sluníčkokytičkový applista, nemáte problém. Vždycky když ťuknete na nějaké tlačítko, tak to udělá co má, vše je barevné a hýbe se to. Nepočítejte ale že byste známému poslali z mobilu do mobilu bluetoothem pomocí OBEX protokolu třeba vyfocenou fotku. Tak triviální aplikace jako ToDo je až v betaverzi posledního systému a kupodivu vypadá jako by ji ukradli z webOS.

webOS - moc pěkný systém, zatím nejlepší co jsem testoval, byť jsem ho měl jen týden. Bohužel systém není vše a když mateřská společnost neví co dál a developeři moc nedevelopí, tak je to smutné. Pre3 bude skvělé, hardwarově relativně na výši, ale chce to programy, programy, programy. A taky aby se prodával na našem trhu.

Je to méně než 24 hodin, co jsem si koupil starší Blackberry. Budu tedy zkoušet další, za rok už čtvrtou mobilní platformu a jsem na ni moc zvědav. Jsem ale pořád větší a větší skeptik.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 8:06    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Skorpi: Opravdu jsou VSECHNY aplikace instalovat na kartu?


95% ve vychozim stavu ano (mam tam Android 2.2.1), s rootem a APP2SD jde uplne kterakoli. Spatny je to, ze tam mam strasne moc aplikaci (asi jako jsem mel na Palmu) a launcher nema kategorie... tim trpim. Jsou sice aplikace co udelaji kategorie, ale kam se to hrabe na Palm.. vubec se to neda srovnat.

Celkově je pro mě jako pro starého Palmistu hodně nedotažený a nedodělaný, vzhledem k tomu, co bylo před hodně lety už hotovo na Palmu nebo před několika lety na Nokii s Maemo. Např. výchozí kalendář je tragédie, když ho pustím v režimu Agenda, tak se zobrazí události nadcházející, pak třeba celý den visí app na pozadí a běží a když kalendář znovu spustím, tak tam je pořád události nadcházející z rána - tudíž už dávno hotové, a musím do menu, aktualizovat to.... panebože, nepoužitelný. Na tohle by se měli zaměřit... poslední dobou, i podle reklam mi Android příjde jako platforma pro spuštění Angry Birds....
Používám hlavně volání, browser (skvělý), google mapy (super) a spoustu drobných pomocných speciálních app a pár her.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 9:07    Předmět: Citovat

To jsme na tom podobně. Já androida kupoval vloni začátkem léta, když mi odešla základní deska v T680ce. S ohledem na to co bylo v tom momentě na krámě, jsem měl na výběr mezi Wildfirem a X10minipro, a jelikož píšu víc než volám, byla volba jasná. I po updatu na 2.1 a rootnutí mi spousta věcí doslova pije krev, takže místo Trea používaného na úplně všechno mám stroj pro:
- psaní SMS a volání
- upozornění na poradu
- mailování s manželkou
- 2 různé navigace (waze a navdroyd)
- občasné kouknutí na meteoradar
A to je všechno.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 12:30    Předmět: Citovat

Všechny tyhle problémy jsem vyřešil tím, že vedle nedodělku webOS (či Android, OS X, ... to je vlastně jedno) používám ještě Palm TX. Je to ideální kombinace a mám dojem, že u ní zůstanu snad navěky. Jediné, co mi teď chybí na Pre, je RecorderX a to tak hodně, že se velmi často vracím k Centru (teď jej znovu používám už pár týdnů jen kvuli této jediné aplikaci Smutný )
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 12:42    Předmět: kombinace zařízení Citovat

Já jsem to nakonec vyřešil tak, že na blyštivé a barevné webové kravinky mám iPod touch a ten po jailbreaku připojuju na internet skrz Centro. Na Centru pak telefonuju a dělám vše newebové.

Nicméně optimální to právě není.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 15:03    Předmět: Odpoved Citovat

Skorpi: me bylo jednou receno, ze na kartu jdou dat vetsinou prave ty male aplikace a velke to neumi. Mluvim o nerootnutem Androidu. Ty kategorie (nejen v launcheru) mam pocit ze nema snad zadny "moderni" OS.

Badel: kolik rezervnich TX mas ve skrini? Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 15:23    Předmět: Citovat

V tuto chvíli jich máme na skladě asi tucet. Stále se dobře prodávají.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 18:33    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: Ja myslel ty osobne. Akorat mi zrovna nedoslo, ze mas trosku jine moznosti nez ostatni smrtelnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 18:40    Předmět: Citovat

No nicméně počítám, že někdy začátkem příštího roku s prodejem všech Palm OS zařízení definitivně skončíme a pak už jen webOS mašinky. Byznys je byznys... Pochybující Stydící se
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 19:25    Předmět: Citovat

Proč budete přestávat s něčím, co se dobře prodává? Nějak tam nevidím ten byznys. Na webOS vám jednou bude konkurovat samotné HP (zas tak dlouho to trvat nebude), na Palm OS jste bez konkurence.

Že by tedy Palm OS komerce definitivně skončila?
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 22:49    Předmět: Citovat

Těžko se prodává, když není co Smutný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. červenec, 2011 22:56    Předmět: Citovat

logout napsal:
Proč budete přestávat s něčím, co se dobře prodává? Nějak tam nevidím ten byznys. Na webOS vám jednou bude konkurovat samotné HP (zas tak dlouho to trvat nebude), na Palm OS jste bez konkurence.

Že by tedy Palm OS komerce definitivně skončila?


Problém je, že se to sice dobře prodává, ale i tak se to prodává mnohem méně než dříve. A ta sestupná tendence bude pokračovat. Počítám, že po Vánocích se to zlomí ještě více. Navíc brzy začne být problém s náhradními díly, což pak bude opravdová potíž s dodržením záruky. Takže ten konec prodeje v prvním kvartále příštího roku je spíš takový můj odhad.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 11:01    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Skorpi: me bylo jednou receno, ze na kartu jdou dat vetsinou prave ty male aplikace a velke to neumi. Mluvim o nerootnutem Androidu.


Ono se to vyviji, kdysi to platilo, zalezi jen na samotne aplikaci, zda se "umi" na kartu presunout a v teto dobe uz to jsou temer vsechny (vývojáři je aktualizovali), i velké, snad jen iGo to zatím neumí, jinak snad vše, hlavně hry které mají třeba i 19MB to se opravdu hodí. A mluvím o nerootnutém telefonu. Já root používám kvůli něčemu jinému.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 12:00    Předmět: Citovat

Ahoj, osobně jsem přešel na Nokii E72 a je to vcelku v pohodě, něco jsem přechodem ztratil (hlavně DateBk), ale zase docela dost získal, především co se týče HW. Jako doplněk mám HTC HD2 s Androidem, který používám nejvíc na net a mapy. Kdyby bylo něco ve formátu E72 s jejími HW parametry a s PalmOS, tak bych neváhal a hned kupoval, ale to je dnes už jen čirá utopie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 12:08    Předmět: Citovat

Badel napsal:

Problém je, že se to sice dobře prodává, ale i tak se to prodává mnohem méně než dříve. A ta sestupná tendence bude pokračovat. Počítám, že po Vánocích se to zlomí ještě více. Navíc brzy začne být problém s náhradními díly, což pak bude opravdová potíž s dodržením záruky. Takže ten konec prodeje v prvním kvartále příštího roku je spíš takový můj odhad.


Jo tak to je pak prostě smutná realita. Připomíná mi to Kompaktservis s.r.o., který blahé paměti jako poslední ve střední Evropě prodával klony ZX Spectra od Didaktiku, ještě někdy v roce 2002. Když mu došly skladové zásoby, tak to holt musel ukončit a přejít na prodej PC. Radostný
Co naplat...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 20. červenec, 2011 12:09    Předmět: Citovat

teret napsal:
Ahoj, osobně jsem přešel na Nokii E72


Tak to je tak trochu z bláta do louže, ne? Symbian končí, Nokia už ho předala Accenture k dvouleté údržbě a postupnému útlumu, do budoucna už jen Windows Phone 7.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412