Fórum - Zobrazit téma - Přechod z Palmu na Android - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Přechod z Palmu na Android
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misakh
nováček
nováček


Registrace: 5.4. 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so 27. listopad, 2010 10:44    Předmět: Přechod z Palmu na Android Citovat

Rád bych se podělil, jako dlouholetý uživatel Palmů, se zkušeností co se týe přechodu na jinou platformu. Palmy jsem používal cca 12 let, od prvních Palmpilotů, přes Palm TX, Palm Treo až po Palm Centro. Byl jsem přemluven k pořízení HTC Desire HD (ok, cenově to je skutečně někde jinde než Palm, ale lze sehnat i levnější alternativu). Co jsem na Palmu využíval nejvíce byl Splashmoney na finance, Agendus jako kalendář a Supermemo na angličtinu. Za všechny tyto aplikace lze na Android sehnat ekvivalentní náhrada za relativně směšné částky. (mimo Agendusu, na něj stále čekám a modlím se). Tlefon nevydrží zdaleka tak dlouho jako Centro, ale na dva dny se při rozumném využívání také dostanu. Psaní na virtuální klávesnici je po menším tréningu rychlejší než na hw klávesnici Palmu. Datové přenosy, Internet a email je úplně někde jinde než byl Palm, to samé rychlost a spolehlivost. HTC nás (ČR) kupodivu docela protěžuje, takže odpadají jakékoliv problémy s Češtinou, což byl na všech Palmech sakra problém. Polud uvažujete o přechodu tak si myslím, z vlastní zkušenosti, že se není čeho bát. Palm jsem měl moc rád, byl jsem mu věrný kam až to šlo ale přiznejme si, že Palm je dnes už mrtev, díky debilnímu managementu a neschopnosti se přizpůsobit. Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: so 27. listopad, 2010 11:39    Předmět: Citovat

Taky o Androidu uvažuju. Dokonce jsem teď někde viděl akci u Vodafonu, že pokud si člověk u nich koupí paušál na IČO a provolá minimálně 777,- za měsíc, dostance HTC Desire (HD?) za nějakých 3.577,-.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: so 27. listopad, 2010 14:08    Předmět: Citovat

Kamarád si koupil T-Mobile G1. Sehnal ho ve výprodeji za cca 6.000 a to zní dobře. Jenže:

1- Synchronizace jen přes Google. Nevím, zda toto nějak lze ošéfovat skrz aplikaci třetí strany, ale pro mě to je dost silný argument, proč nebrat.

2- Výdrž. Treo 680 je při podobné zátěži na tom o den lépe. Uznávám, to není tolik, navíc existují kapacitnější baterie...

3- V systému 1.6 nejsou poznámky! To je pro mě dosti zásadní, aktuálně mám 174 poznámek...

4- nekompatibilita aplikací - znovu hledat to, co mám již osvědčené.

Ale jinak, proč ne? Jen bych požadoval zařízení s klávesnicí. Datlit na displeji neberu Machr

A nakonec se musím podělit se story. Kamarád aktualizoval hned po vybalení z krabice a vložení SIM systém. Připojil se přes domácí Wi-fi a pohoda. Nicméně, na faktuře u T-Mobilu měl pak dva tisíce za datové přenosy. Jak je to možné? Až ve verzi 1.6, na kterou aktualizoval, lze zakázat připojení k netu přes GSM síť, a přístroj se rozhodl, že prostě to přes operátora pustí... Nicméně, ke cti T-Mobilu, peníze mu vrátili, protože v příručce se píše, že "tato aktualizace je bezplatná"

Takže mám ještě za 5-Přílišná návaznost systému na internet (v Treu nepoužívám ani mail, ani web)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 27. listopad, 2010 14:15    Předmět: Odpoved Citovat

Ronoath:
1. Nektere modely od HTC umi sync s Outlookem (neni v baleni), jinak vsechny modely by mely fungovat s MyPhoneExplorerem-freeware
2. Zrovna na G1 existuje velkokapacitni baterie. I na nekolik dalsich modelu, ale znamena to hrb a je to fakt jen na nektere
3. Ani ve vyssich verzich systemu nejsou nejen poznamky, ale pro me hlavne ukoly. Da se to stahnout jako aplikace 3. strany, ale pozor aby to slo nejak synchronizovat
4. To cloveka ceka pri kazdem prechodu mezi OS

Story: Klasika, programatori stale ziji v predstave, ze zarizeni je nekonecne rychle, ma nekonecne mnozstvi pameti a ma neomezene rychly a bezlimitni pristup na internet. Pristup na internet pres GSM lze tusim zapinat/vypinat aplikaci APNdroid.

5. Jsme na tom stejne, bohuzel pro nas kazde nove zarizeni bude podstatne horsi nez stare.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne 28. listopad, 2010 15:07    Předmět: Citovat

Nox: Ano, ale i ta aplikace, pokud se nepletu, je funkční až od 1.6. Takže prostě člověk musí napřed přístroj používat bez SIM, aby se tomu vyhnul:-)

Jinak se tebou naprosto souhlasím, že každé nové zařízení bude horší než to staré. Třeba skrz vkládání českých znaků přes hardwarovou klávesnici, které je u G1 o něco složitější než na Treu - a to nepřispívá rychlému psaní.

Jinak díky za tip s MyPhoneExplorerem - vyzkoušíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 28. listopad, 2010 17:39    Předmět: Odpoved Citovat

Ronoath: Mohl bys prosim popsat konkretneji tu klavesnici?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakh
nováček
nováček


Registrace: 5.4. 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 28. listopad, 2010 17:51    Předmět: Citovat

Můj první Android byl HTC Magic, Android v. 1.5. Aplikace na vypínání datových přenosů jedním stiskem fungovala bezchybně. Telefon ma sice defaultně snahu se neustále někam připojovat a synchronizovat se, ale jde to naštěstí zakázat.
Psaní na sw klávesnici je opravdu o zvyku, z počátku jsem byl hodně skeptický, ale vzhledem k tomu, že v landscape modu je klavesnice cca 2x tak velka nez byla hw na Centru, tak se píše docela luxusně. Překlepů nemám o nic víc než na hw.

Synchronizace s Outlookem funguje ok, na poznámky a ukoly mam aplikace třetích stran.

Problémem byl převod databází Supermema, nakonec se podařilo ale ztratil jsem veškerý progres, takže začínám odznovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 01. prosinec, 2010 9:07    Předmět: Citovat

Nox: Funguje to takto: Pokud chci napsat ě, je třeba podržet tlačítko "e" a naskočí tabulka, ze které si písmeno vyberu. Finta je v tom, že trackball na G1 je poněkud mimo dosah, navíc neexistuje (jako to dělám běžně na Treu)možnost, že pokud mám správné znaménko (tedy ě), stačí napsat jakékoli další písmeno a hotovo. Kdepak, musíš potvrdit Enterem či stisknutím trackballu -> strašné zdržení (když píši rychle)

Navíc, byť tato G1 je koupena od T-Mobile, má lokalizaci, tak jsme neobjevili, kde je možné nastavit české rozložení klávesnice - tedy qwertz.

A horní řada číslic, která zavání luxusním psaním českých znaků, nelze využít.

A propos, neřešili jste toto někdo nějakou aplikací třetí strany? (Jako třeba u Trea mám rozložení qwertz...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 01. prosinec, 2010 15:38    Předmět: Odpoved Citovat

misakh: To o te SW klavesnici plati jen v klidu, nebo i za chuze?

Ronoath: Dost mizerny system. Me se nejvic libi stisknuti specielni klavesy plus prislusneho pismene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 01. prosinec, 2010 17:57    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Kamarád si koupil T-Mobile G1. Sehnal ho ve výprodeji za cca 6.000

To je kapku drahé, ne? Běžně se prodávají se zárukou tak za poloviční cenu.
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), Nokia e61
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá 03. prosinec, 2010 12:35    Předmět: Citovat

pavelbures: To bych neřešil. Chtěl ho, má ho. Moje prachy to nebyly Vysmátý

nox: Je to mizerný systém. Ale osobně mi nejvíce vyhovuje systém stisknout speciální klávesu a pak písmeno, ať se nemusím učit nové věci oproti psaní na počítači. Ale na Treu to taky není špatné, jen je to naopak
Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út 14. prosinec, 2010 8:49    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Kamarád si koupil T-Mobile G1. Sehnal ho ve výprodeji za cca 6.000 a to zní dobře. Jenže:

1- Synchronizace jen přes Google. Nevím, zda toto nějak lze ošéfovat skrz aplikaci třetí strany, ale pro mě to je dost silný argument, proč nebrat.

2- Výdrž. Treo 680 je při podobné zátěži na tom o den lépe. Uznávám, to není tolik, navíc existují kapacitnější baterie...

3- V systému 1.6 nejsou poznámky! To je pro mě dosti zásadní, aktuálně mám 174 poznámek...

4- nekompatibilita aplikací - znovu hledat to, co mám již osvědčené.

Ale jinak, proč ne? Jen bych požadoval zařízení s klávesnicí. Datlit na displeji neberu Machr

A nakonec se musím podělit se story. Kamarád aktualizoval hned po vybalení z krabice a vložení SIM systém. Připojil se přes domácí Wi-fi a pohoda. Nicméně, na faktuře u T-Mobilu měl pak dva tisíce za datové přenosy. Jak je to možné? Až ve verzi 1.6, na kterou aktualizoval, lze zakázat připojení k netu přes GSM síť, a přístroj se rozhodl, že prostě to přes operátora pustí... Nicméně, ke cti T-Mobilu, peníze mu vrátili, protože v příručce se píše, že "tato aktualizace je bezplatná"

Takže mám ještě za 5-Přílišná návaznost systému na internet (v Treu nepoužívám ani mail, ani web)


1) HTC sync umi sync i s Outlookem (Kalendar, Kontakty =OK ) + hudbu, fotky, zalozky, dokumenty (to se mi ale nepodarilo rozchodit). Co zasadne chybi je sync Uloh/Tasks

2) souhlas, denne nabijim

3) pro poznamky je spousta volneho softu, nejdou ale synchronizovat s Outlookem. (muzete napr. s Google Tasks nebo ToodleDo ale k idealu daleko)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 14. prosinec, 2010 14:49    Předmět: Odpoved Citovat

Dakar: Jsem rad ze nejsem sam, komu chybi synchronizovatelne poznamky a ukoly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jakuje
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne 02. leden, 2011 19:10    Předmět: Citovat

Také mi byl poskytnut krátký pohled na nějaký nový android a docela mě zaujal. Teď mám pre a proti němu byl zase o krok napřed, o starém Treu ani nemluvím. Proti Pre je tento systém výrazně rychlejší.
_________________
Palm m130 [X] -> Palm Zire 72 [X] -> [Palm T|X] + [Palm Treo 680] -> [Palm Pre] -> Palm Pre 3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zdenekt
nováček
nováček


Registrace: 3.8. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 06. červenec, 2011 13:15    Předmět: Česká klávesnice v Androidu. Citovat

Ronoath napsal:


A horní řada číslic, která zavání luxusním psaním českých znaků, nelze využít.

A propos, neřešili jste toto někdo nějakou aplikací třetí strany? (Jako třeba u Trea mám rozložení qwertz...)


Na Android Marketu lze stáhnout jedinou jakž takž použitelnou SW klávesnici: Smart Keyboard. Je placená. Existuje verze Trial, která občas obtěžuje okénkem, které se musí odklepnout, lze ale vyzkoušet.

Má jako jediná horní řadu českých kláves. Lze jednoduše napsat všechna česká písmena, jen u ď a ň se musí vybírat "tažením" prstem po delším stisku příslušného písmene bez diakritiky. Na ť, ú a ó stačí jen to přidržení.

Žádná z klávesnic neumožňuje používání mrtvých kláves, asi to je problém API Androidu, nebo jsou všichni autoři anglosasové. Ale dá se s tím žít.

Pokud používáte diakritiku, nemá zatím cenu uvažovat u Androidu o HW klávesnicích, pokud vím tak žádná neumí diakritiku bez hmatání na displej.

Jinak zlatá T3 a SE W810i.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 18. červenec, 2011 14:25    Předmět: Citovat

X10minipro píše diakritiku obdobně jako Palm: podrží se Symbol a mačkáním písmene se vybere akcent. Akorát jsou potřeba obě ruce, Palm to měl podstatně lepší.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chanchal
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2022
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so 30. červenec, 2022 8:25    Předmět: chanchal Citovat

To get started with norton antivirus,you need to visit Norton.com/setup and enter the norton product key. Norton setup prduct key is a 25 digit activation code.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chanchal
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2022
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 05. srpen, 2022 8:40    Předmět: Citovat

Type the correct phone number. Lastly enter the password you want to create (Your password must be strong), Click on Create account button. Install TurboTax with license code Save the download at your preferable destination on your computer where you easily locate it. TurboTax Canada is the number #1 tax preparation software in Canada as it makes complicated tax season a breeze. turbotax.ca/download The software comprises of different features and tools that help in the automatic preparation and filing of tax. It also prompts the necessary updates and notifies the time of tax payment. turbotax.ca/download With all these functionalities integrated, makes TurboTax even more useful.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chanchal
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2022
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 05. srpen, 2022 8:40    Předmět: Citovat

TurboTax is a software package for the preparation of American income tax returns, produced by Intuit. TurboTax is a market leader in its product segment, competing with H&R Block Tax Software and TaxAct. Install TurboTax with license code TurboTax was developed by Michael A. Chipman of Chipsoft in 1984 and was sold to Intuit in 1993. You can also visit : installturbotax.com to know more and activate your turbotax code.Canon Printer Setup delivers amazing printing quality and is known for their adaptability and competence. Canon printers are one of the best in as per current users demand. ij.start.canon helps to set up canon printer.the user can set up the Canon Printer Model.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chanchal
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2022
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 05. srpen, 2022 8:40    Předmět: Citovat

Enter the 8-digit code you see on your TV to activate the Disney Plus channel on your device. disneyplus.com/begin Sometimes, when you&#8217;re setting up one device, you will need to connect with a second device to confirm your subscription. Turbotax.ca/download - Intuit TurboTax is our best overall pick for small business online tax software because of its intuitive interface, extensive deduction and credit database, and startup-focused support. install turbotax with license code It's an easy and comprehensive solution for small businesses of every size and type, despite costing more than other tax software programs.On Windows and MAC detailed guide for series printer with help of a quick responsive information. the user can set up the Canon Printer Model. Canon.com/ijsetup When you do connect the Canon printer into your pc, your system does not need to install the driver on it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412