Fórum - Zobrazit téma - Starý nový přístroj? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Starý nový přístroj?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hujahuja
nováček
nováček


Registrace: 27.1. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne 12. červen, 2011 12:25    Předmět: Starý nový přístroj? Citovat

Zdravím.
Asi čtyři roky nazpět jsem jako dárkem dostal použitý přístroj Palm Treo 680. V jedenácti letech člověk neřeší co všechno jeho mobil umí. Stačilo mi pár her, později písniček. Ani synchronizaci jsem nijak neřešil. Jenže teď jsem se snažil dát si do Trea Hawkovu lokalizaci a bum, cyklický restart. Opravdu lituji toho, že svůj přístroj neznám. Budu muset přístroj uvést do továrního nastavení ...
Budu si kupovat ntb na střední školu, chci tam Ubuntu, nebudu na MS platit ani korunu. A také chci své PDA vyuzívat naplno, ikdyž mi lidé okolo tvrdí, že už má doslouženo. Chci, aby si PDA s ntb naplno rozumělo.
Poradíte mi, někdo, prosím, co můžu udělat pro to, aby byl můj přístroj plnohodnotný? Instalační CD jsem někde ztratil a s HotSyncem také nemam moc zkušeností.
Děkuji za jakoukoliv odpověď týkající se "prvních krůčku s Palmem" Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 13. červen, 2011 9:34    Předmět: Citovat

Ahoj, kdysi jsem psal tento článek, snad něco napomůže... http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=994 myslím že většina platí a to co jsem vytýkal snad už běží. Ještě nedávno (asi půl roku) jsem synchronizoval Palm Vx právě pomocí gnome-pilot bez problémů.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 13. červen, 2011 12:17    Předmět: Citovat

hujahuja: gratulace k "znovuobjevení" tohoto skvělého telefonu a k vydání se cestou opensource softwaru Mrkající Synchronizace PalmOS s Linuxem je téměř bezproblémová. Jsem zastáncem jednoduchosti, PalmOS jsem synchronizoval s malým nástrojem JPilot (podobný spíše PalmDesktopu) - vše fungovalo jak má. Pro přístup ke kartě stačí program CardExport, nebo palmí DriveMode, pokud na Treu funguje. Pokud bude telefon využíván pouze s Linuxem, doporučuji Hawkovu lokalizaci v režimu ISO. Na zálohy paměti telefonu snad není lepší nástroj než NVBackup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 13. červen, 2011 20:25    Předmět: Citovat

DriveMode není třeba na Treo680 instalovat. Nefunguje. Tedy alespoň mě nefungoval, a proto jsem si pořídil CardReader Vysmátý

Jinak většina notebooků má dnes čtečky paměťových karet, takže toto není až tak nutný software.

Jinak bych doporučoval navštívit levné knihy, kde jsem objevil knihu "PalmOS podrobně a prakticky" za pár korun (snad ji ještě budou mít...), protože můj kamarád se nyní učí zacházet s Tungstenem E2 a kniha se osvědčila Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 14. červen, 2011 9:35    Předmět: Citovat

CardExport je spíš nouzovka, já to používal pro přenos dokumentů k tisku v místech, kde nebyl přístup k LAN. Problém je, že Palmy s PalmOSem umí jen USB 1.1, takže krmit na kartu po kabelu už muziku je ukrutný masochismus Radostný Pro objem dat větší než jednotky MB je nezbytností čtečka karet přímo v počítači.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412