Fórum - Zobrazit téma - S,M,L - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

S,M,L
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Přežije S,M,L a webOS rok 2011?
ANO
88%
 88%  [ 8 ]
NE
11%
 11%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 9

Autor Zpráva
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 11. březen, 2011 11:35    Předmět: Citovat

medvitek napsal:
a co nabíječka ? je do české zásuvky?

Zástrčka EU + UK Radostný
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne 13. březen, 2011 21:35    Předmět: Citovat

Tak co jsi zvolil za operátora, a jak to šlape?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 15. březen, 2011 18:13    Předmět: Citovat

medvitek napsal:
Tak co jsi zvolil za operátora, a jak to šlape?
Zatím PRE 2 leštím, nějak se mi do té aktivace nechce, netěším se na to jaké překvapení mi PALM nachystá Šokovaný
Také trochu studuji diskuse na precentral, ale zatím z toho moc moudrý nejsem. Ani nevím, zda musím vytvořit nový profil, nebo mohu použít svůj starý s novou SIM. Momentálně mi moje staré PRE dost drhne, ten displej je taky dost mizerný a tak stále více a více používám iPod touch Posměváček
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: st 16. březen, 2011 21:08    Předmět: Citovat

tondapirko napsal:
Také trochu studuji diskuse na precentral, ale zatím z toho moc moudrý nejsem. Ani nevím, zda musím vytvořit nový profil, nebo mohu použít svůj starý s novou SIM.


http://www.precentral.net/unlocked-palm-pre-2-still-geo-restricted-apps


1.Vlozit nemeckou SIM (klidne v Cesku)
2.vytvorit novej "dummy" profil
3. nastavit puvodni profil
4. vlozit ceskou SIM.

body 3. a 4. v libovolnem poradi.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 16. březen, 2011 22:29    Předmět: Citovat

Super, díky, to zní rozumně!
Už se poptávám, jestli někdo nemá německou nebo britskou SIM, ale zatím bezúspěšně, brit a američan co u nás učí angličtinu mi možná něco seženou. Mám doma pár kousků prepaid SIM Trac Fone z USA, ale to raději zkoušet nebudu Radostný
Předpokládám, že je nutné se s kartou přihlásit do sítě. Zabrala by prepaid karta?
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 16. březen, 2011 22:35    Předmět: Citovat

Tohle je z výše uvedeného článku, který ač již přes rok starý, zřejmě je stále platný a pořád mně nahání hrůzu Radostný

In other words, use extreme care when slapping a SIM into your new unlocked Pre 2 - for better or worse, you'll be making a choice that you can't turn back from when you do.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 18. březen, 2011 20:22    Předmět: Citovat

tondapirko napsal:
Tohle je z výše uvedeného článku, který ač již přes rok starý, zřejmě je stále platný a pořád mně nahání hrůzu Radostný

In other words, use extreme care when slapping a SIM into your new unlocked Pre 2 - for better or worse, you'll be making a choice that you can't turn back from when you do.


V tom clanku cituji z Palm Knowledgebase, zapatrej tam jestli nenajdes neco noveho.
Pokud bys byl naaahodou pristi patek nebo sobotu v Brne, mohl bych Ti pujcit nemeckou SIMku O2.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: so 26. březen, 2011 9:20    Předmět: HP PALM PRE 2 Citovat

Tak už mi šlape PRE 2, použil jsem postup od jkf, vše funguje k naprosté spokojenosti! Obchod s aplikacemi mám plný, akorát potřebuju ještě číslo kreditní karty z podporovaných zemí, abych aplikace mohl kupovat :-p

Rozdíl mezi WebOS 1.4 s PALM PRE a PALM PRE 2 s WebOS 2.1 je opravdu zásadní!
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: so 26. březen, 2011 9:49    Předmět: Re: HP PALM PRE 2 Citovat

tondapirko napsal:
Rozdíl mezi WebOS 1.4 s PALM PRE a PALM PRE 2 s WebOS 2.1 je opravdu zásadní!


Rozdíl v ceně taky Vysmátý . Opravdu tam máš WebOS 2.1? Obával jsem se, že tam bude 2.0.1 a OTA update na 2.1 v nedohlednu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: so 26. březen, 2011 11:22    Předmět: Citovat

PRE mi přišel s WebOS 2.0.1 , hned jem si nahrál OTA upgrade na 2.1.

Pokrok je znát
1) PRE 2 je podstatně rychlejší než PRE
2) hláška too many aplications are open se mi ještě neobjevila
3) flash funguje
4) WiFi hotspot funguje skvěle
5) gorilla glass je super, daleko větší požitek z displeje, (proti PRE s ochrannou fólií je to jako když otevřeš špinavé okno)
6) cena na EXPANSIS cca 8123 bez DPH (snížili cenu na 291,6 GPB)
7) groupování aplikací je geniální
8 ) SIM Toolkit!
9) kamera - A4 předlohu lze čitelne vyfotit a to i bez autofokusu!
10) aplikace na pozadi neumirají (nezešednou), jako ve WebOS 1.4
11) lepší vysouvací mechanizmus
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 13:10    Předmět: Citovat

zajimalo by me jak to bylo s upgradem profilu pri prechodu z Palm PRE na Palm PRE2. Zda bylo mozno se prihlasit puvodnim profilem a zda se nainstalovali vsechny puvodne pouzivane aplikace (i ty placene). Chystam upgrade z Palm PRE na Palm PRE3 letos v lete jakmile bude k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 13:32    Předmět: Citovat

milanroubal napsal:
zajimalo by me jak to bylo s upgradem profilu pri prechodu z Palm PRE na Palm PRE2. Zda bylo mozno se prihlasit puvodnim profilem a zda se nainstalovali vsechny puvodne pouzivane aplikace (i ty placene). Chystam upgrade z Palm PRE na Palm PRE3 letos v lete jakmile bude k dispozici.

Postupupoval jsem podle jkf
1.Vlozit nemeckou SIM (klidne v Cesku)
2.vytvorit novej "dummy" profil
3. nastavit puvodni profil
4. vlozit ceskou SIM.

zadna aplikace nezmizela, placenou jsem ale zadnou nemel. Stare aplikace fungujii, mimo Classic. Pri prihlaseni do stareho profilu se objevil update jedne aplikace. Jinak update aplikacii se mi temer neobjevuji. Na IPod mi chodi tak 10 update aplikacii tydne.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 13:34    Předmět: Citovat

A jakpak prosím, s výdrží baterie? A co 3G data taky to topí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 13:46    Předmět: Citovat

medvitek napsal:
A jakpak prosím, s výdrží baterie? A co 3G data taky to topí?

vydrz se zda byt lepsi nez u PALM PRE i pri zapnutem 3G. DATA USAGE asi budu nechavat na ON Radostný
Trochu jeste drhne WebOS, ted mi treba nejde sdruzovat aplikace a ani menit jejich poradi. Take nejde zmensit karty aplikacii a nejde gestem prepinat mezi sousednimi aplikacemi.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 14:01    Předmět: Citovat

tondapirko napsal:
milanroubal napsal:
zajimalo by me jak to bylo s upgradem profilu pri prechodu z Palm PRE na Palm PRE2. Zda bylo mozno se prihlasit puvodnim profilem a zda se nainstalovali vsechny puvodne pouzivane aplikace (i ty placene). Chystam upgrade z Palm PRE na Palm PRE3 letos v lete jakmile bude k dispozici.

Postupupoval jsem podle jkf
1.Vlozit nemeckou SIM (klidne v Cesku)
2.vytvorit novej "dummy" profil
3. nastavit puvodni profil
4. vlozit ceskou SIM.

zadna aplikace nezmizela, placenou jsem ale zadnou nemel. Stare aplikace fungujii, mimo Classic. Pri prihlaseni do stareho profilu se objevil update jedne aplikace. Jinak update aplikacii se mi temer neobjevuji. Na IPod mi chodi tak 10 update aplikacii tydne.


Jasne, ty resis ceskou simku. To ja resit nemusim, ja tam mam stale nemeckou simku a puvodni Pre je take aktivovane nemeckou simkou. Takze mam asi 120 aplikaci, spoustu placenych a profil je ted ve verzi 1.4.5. Poridim si palm Pre 3 s novym webos a prihlasim se tam tim aktualnim profilem. No a ted resim co se stane, zda to ten profil prezije a na novem palmu dostanu vsechny puvodni zaplacene aplikace a co se stane s puvodnim profilem na puvodim Pre, tedy zda tam bude potreba udelat wipe nebo to pobezi paralelne nebo jak na to. Jinak update nejake aplikace se objevi temer kazdej den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. březen, 2011 22:01    Předmět: Citovat

Hezké:
http://www.youtube.com/watch?v=pde6Wjv_7FE&feature=player_embedded
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 30. březen, 2011 22:07    Předmět: Citovat

No neměl bych strach, původní profil bude na novém HP Pre 3 kompletní. Mně PRE 2 při přihlášení do původního profilu napsalo, že profil je již používán a že si mám zazálohovat data ze starého zařízení přes USB než budu pokračovat v přihlašování. To jsem zatím neudělal, mám staré PRE bez SIM a s vypnutou Wi-Fi. Tak ještě nevím co se stane, až staré PRE zapnu. Mám doma dva kousky iPod a ty sdílejí všechny i placené aplikace spolu, obávám se, že PALM tuto strategii nezvolil Smutný

Já teď hlavně řeším QWERTY klávesnici, jsem zvyklý na QWERTZ a mám teď velké potíže psát jak na PRE tak s CENTRO, kde mám QWERTZ. Je to úplný očistec. V diskuzích jsem našel návody na změnu klávesnice z roku 2009, nic novějšího.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
medvitek
nováček
nováček


Registrace: 27.6. 2005
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt 31. březen, 2011 21:06    Předmět: Citovat

Citace:
Já teď hlavně řeším QWERTY klávesnici, jsem zvyklý na QWERTZ a mám teď velké potíže psát jak na PRE tak s CENTRO, kde mám QWERTZ. Je to úplný očistec.

Když jsem sestavoval ROM 2.1 Pro PRE pomocí Metadoctora , jedna z voleb byla zda vybrat QWERTY nebo QWERTZ nebo AZERTY.
Byl to jeden z parametrů v makefile.
Z toho se domnívám , že bez toho abys to metadoctornul to změnit nepůjde.
Což bych si u nového zařízení asi nelajsnul
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po 04. duben, 2011 13:59    Předmět: Citovat

medvitek napsal:
Citace:
Já teď hlavně řeším QWERTY klávesnici, jsem zvyklý na QWERTZ a mám teď velké potíže psát jak na PRE tak s CENTRO, kde mám QWERTZ. Je to úplný očistec.

Když jsem sestavoval ROM 2.1 Pro PRE pomocí Metadoctora , jedna z voleb byla zda vybrat QWERTY nebo QWERTZ nebo AZERTY.
Byl to jeden z parametrů v makefile.
Z toho se domnívám , že bez toho abys to metadoctornul to změnit nepůjde.
Což bych si u nového zařízení asi nelajsnul

To by mě docela zajímalo, jde do WebOS 2.1 nahrát Classic PALM OS emulátor? Šel bych do toho, QWERTY klávesnice - to se vůbec nedá přežít.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412