Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre a ČR - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre a ČR
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 24. listopad, 2010 1:40    Předmět: Citovat

Tohle jsem psal před necelým měsícem jinde:

===
Pro ty, co sledují diskusi -- komunikuji intenzivně s českým HP (americké zastoupení mě odkázalo zpět do Česka). Produktový manažer Personal Systems Group mi slíbil předat můj požadavek marketingu, zároveň však nechtěl komentovat uvedení telefonu v ČR. Prozradil však, že v Česku žádné Pre 2 nemají a zatím nezačali s českými operátory jednat. Dobře však věděl, o jakém zařízení je řeč (což je velmi dobrá zpráva když to srovnám s chováním českého zastoupení Palmu v době uvedení původního Pre). Ihned píše, že uvedení je věcí evropského managementu, což je docela pochopitelné.
===

Na Twitteru jsem pak dostal odpověď, že v ČR žádné Pre 2 nemají a neví, kdy bude a zda vůbec bude. Tudíž můžeme počítat opravdu nejdřív s těmi telefony, které Palm vychrlí příští rok. Zdá se však, že se blýská na lepší časy.

BTW, pokud budete někdo kupovat Pre na eBayi nebo na HP.com (s vývojářskou slevou), tak myslete na to, že vám v ČR nebude fungovat 3G kvůli odlišným kmitočtům, které v USA používají. V Británii prý zase nejsou odblokované, Rebel SIM nebude bez flashnutí modemu fungovat a čekat na Nextgenserver je docela vopruz. Ideální je asi francouzská AZERTY varianta s tím, že si v doktorovi nastavíte jiné rozložení kláves (a případně na eBayi koupíte jinou klávesnici).
_________________
Zire 72 -> Treo 650 -> Treo 680 (AT&T) -> Pre (O2 UK) -> Pixi Plus (AT&T) -> Pre 2 -> Pre3 -> Veer + TouchPad

Autor malé češtiny pro webOS a české klávesnice pro TouchPad -- palmcesky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 28. listopad, 2010 20:50    Předmět: Citovat

no tý kráfo, to jsou ale ťavojebi. jsou největší výrobce výpočetní a kancelářský techniky, mají celkem POUHÝ 2 modely starý 2 roky a nejsou schopni pár stovek až tisíc kusů dodat? co je to za klauni todleto? ať si to strčej do kanceláře nebo podobnýho tělesnýho otvoru, tahle sebranka vygumů je na totální odpis. sorry ale slušněji to napsat f*ckt nejde.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 28. listopad, 2010 20:59    Předmět: Citovat

Už jsme mluvili s odpovědnýma lidma z HP v ČR a vypadá to dost špatně podle mě. Oni nic nevědí, nijak je to netankuje a dle všeho dříve než v létě se tu nic nezačne dít. Navíc se ke všemu stavěj stylem "my jsme HP a nikoho nepotřebujeme". Vzhledem k jejich síle to tady jednoho dne nejspíš přeci jen převálcujou, ale zatim to teda vypadá dost bledě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: so 04. prosinec, 2010 0:42    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
nejsou schopni pár stovek až tisíc kusů dodat? co je to za klauni todleto?


Pobavený

Pre pod šest s daní...

http://www.pixmania.cz/cz/cz/6813809/art/palm/pre-webos-smartphone.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 04. prosinec, 2010 22:10    Předmět: Citovat

kinter napsal:
masoxCZ napsal:
nejsou schopni pár stovek až tisíc kusů dodat? co je to za klauni todleto?


Pobavený

Pre pod šest s daní...

http://www.pixmania.cz/cz/cz/6813809/art/palm/pre-webos-smartphone.html


tak mě napadá, co ta mnohokrát omílaná aktivace?
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 05. prosinec, 2010 20:55    Předmět: Citovat

kinter napsal:

Pobavený

Pre pod šest s daní...


Jako služební telefon nepoužitelné. Zprostředkování od distributora v zahraničí pro daňové účely není dodání. Takže stále platí že NEJSOU.
A na servisní a záruční podmínky se ptát radši ani nebudu. Tohle není ani amatéřina, protože to by byla urážka amatérismu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 06. prosinec, 2010 17:50    Předmět: Citovat

proky napsal:

tak mě napadá, co ta mnohokrát omílaná aktivace?


v app catalogu budes videt aplikace uvolnene pro zemi operatora ktereho SIMkou Pre aktivujes.:
IMHO kdyz aktivujes s ceskou SIMkou, neuvidis nic

http://www.precentral.net/unlocked-palm-pre-2-still-geo-restricted-apps
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: po 06. prosinec, 2010 20:54    Předmět: Citovat

mám dojem že existuje patch který všechny aplikace zobrazí...
http://palmpreblog.cz/appscoop-dostante-se-k-aplikacim-pred-jejich-schvalenim/
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gregovsky
nováček
nováček


Registrace: 8.1. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út 07. prosinec, 2010 16:02    Předmět: Citovat

potreboval bych poradit, Palm pre pouzivam uz dyl jak rok, ted jsem presel od Vodafonu k T-Mobile ale nefunguji mi data, samozrejme u operatora je mam aktivovany, v nastaveni jsem zkousel zadat i manualne APN, jmeno a heslo jsem nikde na netu ale nenasel, takze nefunguje, kdyz manualni zadavani zrusim tak data bohuzel taky nejedou... nemate nekdo nejaky tip? diky moc predem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gyd
nováček
nováček


Registrace: 7.12. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 07. prosinec, 2010 19:04    Předmět: Citovat

Gregovsky napsal:
potreboval bych poradit, Palm pre pouzivam uz dyl jak rok, ted jsem presel od Vodafonu k T-Mobile ale nefunguji mi data, samozrejme u operatora je mam aktivovany, v nastaveni jsem zkousel zadat i manualne APN, jmeno a heslo jsem nikde na netu ale nenasel, takze nefunguje, kdyz manualni zadavani zrusim tak data bohuzel taky nejedou... nemate nekdo nejaky tip? diky moc predem


Mám T-Mobile. Zapni kartu volání, přepni Manual Settings na On a v Edit Network Settings vypiš jako APN: internet.t-mobile.cz, jméno a heslo nevyplňuj. U mě funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gregovsky
nováček
nováček


Registrace: 8.1. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 08. prosinec, 2010 17:00    Předmět: Citovat

Gyd napsal:
Gregovsky napsal:
potreboval bych poradit, Palm pre pouzivam uz dyl jak rok, ted jsem presel od Vodafonu k T-Mobile ale nefunguji mi data, samozrejme u operatora je mam aktivovany, v nastaveni jsem zkousel zadat i manualne APN, jmeno a heslo jsem nikde na netu ale nenasel, takze nefunguje, kdyz manualni zadavani zrusim tak data bohuzel taky nejedou... nemate nekdo nejaky tip? diky moc predem


Mám T-Mobile. Zapni kartu volání, přepni Manual Settings na On a v Edit Network Settings vypiš jako APN: internet.t-mobile.cz, jméno a heslo nevyplňuj. U mě funguje.


hmm tak tohle u me nefunguje Smutný pise to INVALID APN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SpaceExit
nováček
nováček


Registrace: 2.10. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá 10. prosinec, 2010 9:23    Předmět: Citovat

Co se tyce instalovani aplikaci, ktere u nas nejsou povoleny, ja k plne spokojenosti pouzivam aplikaci IPK fetcher. Staci vyhledat na googlu a hodi vas to k odpovidajicimu tematu na precentral.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vojtieh
nováček
nováček


Registrace: 2.1. 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne 02. leden, 2011 18:09    Předmět: Citovat

jakuje napsal:
Mám Palm Pre v síti T-Mobile. Data jedou. Registrace Palm profilu taky šla v pohodě. Ale po pár dnech jsem zjistil, že nejdou posílat SMS. končí to hláškou "Message failed to +420(číslo příjemnce), Unknown service center address, Contact your carrier."

Na PreCentral jsem našel nějakej návod na nastavení sítě, ale ten je pro starší verze a po zadání smscNumber (které ve výchozím souboru z nějakého důvodu chybělo) +420603052000 (doufám že je dobře pro T-Mobile CZ) jsem nezaznamenal žádnou změnu ani po restartu.

Nějaké nápady?


Ahoj,
mám stejnej problém. Taky Pre1, T-Mobile a nejdou posílat SMS. To číslo service center má být jiné: +420603051 (je jiné a kratší)

Ale nevím, jak to nastavit. Prosím pomoz mi.

dík
V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. únor, 2011 23:57    Předmět: Citovat

Tip pro zájemce o Palm Pre:
http://palm.cz/PALM.2361-Palm-Pre-ze-servisu.html
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dubis
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 17. březen, 2011 14:33    Předmět: Citovat

Vojtieh napsal:
jakuje napsal:
Mám Palm Pre v síti T-Mobile. Data jedou. Registrace Palm profilu taky šla v pohodě. Ale po pár dnech jsem zjistil, že nejdou posílat SMS. končí to hláškou "Message failed to +420(číslo příjemnce), Unknown service center address, Contact your carrier."

Na PreCentral jsem našel nějakej návod na nastavení sítě, ale ten je pro starší verze a po zadání smscNumber (které ve výchozím souboru z nějakého důvodu chybělo) +420603052000 (doufám že je dobře pro T-Mobile CZ) jsem nezaznamenal žádnou změnu ani po restartu.

Nějaké nápady?


Ahoj,
mám stejnej problém.

Taky Pre1, T-Mobile a nejdou posílat SMS. To číslo service center má být jiné: +420603051 (je jiné a kratší)

Ale nevím, jak to nastavit. Prosím pomoz mi.

dík
V.


Naprosto stejny pripad.
Pre 1 z nemeckeho O2 s Vodafone bez problemu sms i data.
Ted jsme u T-Mobile smsky sice odchazeji, ale kdyz nekdo posila SMSku, tak mu prijde dorucenka a na moje Ppre 1 obcas neprijde ta smska.

A ted mi nejde zapnout data. Internet APN mi nejde nastavit at jsem zkusil cokoliv a MMS nastaveno, ale stejne nechodeji...

Nemate prosim nekdo nejake info, radu, zkusenost atd?

Pripadne diky H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 17:09    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tip pro zájemce o Palm Pre:
http://palm.cz/PALM.2361-Palm-Pre-ze-servisu.html


Další novinka v PalmShopu:
http://palm.cz/PALM.2409-Palm-Pre-repas.html
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 28. březen, 2011 18:38    Předmět: Citovat

...a další:
http://palm.cz/PALM.2410-Palm-Pre-open-box.html
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 04. duben, 2012 15:59    Předmět: Citovat

Tak po delší době jsem odložil Pre+ do servisu a nuceně jsem se vrátil k Centru. Ano, hrozně mi chybí RSS čtečka, GPS, normální mailový klient, slušný web browser a spousta dalších věcí. Ale co se týče telefonování a SMS, musím znovu konstatovat, že staré dobré Centro/Treo nemá konkurenci. Troufnu si říci, že lidstvo pro tyto účely dosud nestvořilo lepší zařízení Pobavený
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: st 04. duben, 2012 16:15    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak po delší době jsem odložil Pre+ do servisu a nuceně jsem se vrátil k Centru. Ano, hrozně mi chybí RSS čtečka, GPS, slušný web browser a spousta dalších věcí. Ale co se týče telefonování a SMS, musím znovu konstatovat, že staré dobré Centro/Treo nemá konkurenci. Troufnu si říci, že lidstvo pro tyto účely dosud nestvořilo lepší zařízení Pobavený

Mam telefon s WebOS od prvniho dne a jeste jsem s nim neudelal ani jeden hovor ani neposlal ani jednu SMS Radostný Budu to muset nekdy vyzkouset jak se to dela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 04. duben, 2012 16:25    Předmět: Citovat

V tom případě tvuj mobil nemá chybu Pobavený
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412