Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre 2 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre 2
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 12:57    Předmět: odpoved Citovat

Badel: On se nikdo nebude namahat vloupat se do tveho pocitace, radeji ziska data vsech lidi najednou, protoze je to efektivnejsi. A s nejvetsi pravdepodobnosti to nebude nekdo z vnejsku, ale z vnitrku. Bud sama firma nebo nejaky jeji zamestnanec, ktery to vynese ven. Vrazda je taky trestna, cili se nevrazdi?

Vetsinou mas ve smlouve s prislusnou firmou (banka, pojistovna, atd), ze firma muze pouzivat tyto data pro svoje potreby, vcetne ostatnich oddeleni, atd. Uz jsem parkrat videl i ze je muze poskytovat dale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 13:19    Předmět: Citovat

I kdyby k tomu došlo, tak o jakých datech tady mluvíme? Tvůj e-mail se tak nebo tak dříve či později stane nástrojem spamu a ostatní Tvá i má data jsou k ničemu, protože prostě žádnými zajímavými daty nedisponujeme. Pokud bych dělal politika a bral úplatky, tak bych do éteru samozřejmě nesynchronizoval. A když nad tím tak přemýšlím, tak mě vlastně ani ten spam zas až tak nevadí Radostný Prostě ho jednou za čas promáznu, občas je v něm dokonce i něco zajímavého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 13:30    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: Tak treba ta telefoni cisla jsou dost dobre prodejna. Navic predstava, kdy si zapisu "zaridit havarijni pojisteni" a cely den me budou otrvovavat telefonem a mailem ruzne nabidky, me fakt nelaka. Nebo si treba zapises, neco, co se nekomu nehodi - treba o pochybne statni zakazce a dotycny ti zaridi, abys byl dukledne kontrolovan policii, financakem, atd. Pripadne pri poznamce se jmenem nejakeho cloveka a vyjadrenim se o nem jako o nekterem nevabnem zvireti dostanes rovnou na krk zalobu.

Jasne, ze neposilas na net klice k odpaleni atomove bomby, ale casto je to dost na to, abys byl zlikvidovan, okraden, podveden nebo ti byl alespon zneprijemnen zivot. Navic pokud se v tom lide nauci zit, tak se vratime k autocenzure, kdy se vsichni budou bat neco rict ci napsat, aby to nebylo pouzito proti nim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 15:41    Předmět: Citovat

Problém je, že to, čeho se obáváš, už stejně dávno leží v různých databázích a čas od času je to i zneužíváno. Takže se tomu stejně neubráníš. A je daleko pravděpodobnější, že tvoje údaje zneužije zaměstnanec nějaký místní pojišťovny než Velkej bratr Google.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 18:21    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: To mi povidej, kazdou chvili vola nejakej zlodej, abych s nim uzavrel pro nej vyhodne smlouvy. Ale prece jim v tom jeste nebudu pomahat ne? Rozdil bude v tom, ze ten mistni zamestnanec pojistovny zneuzije par cisel, google a podobni jsou to schopni delat v milionech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Iceman
nováček
nováček


Registrace: 30.10. 2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so 30. říjen, 2010 15:01    Předmět: Citovat

Me by spis zajimalo jak dostat levne palm pre 2 do cr ? Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: po 01. listopad, 2010 0:03    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
Czechnology: Muzu se zeptat, jak resis ukolovnik? Pro me je to stezejni aplikace, bohuzel co jsem se zatim docetl, tak ji Android v zakladu nema. Ostatne iPhone a WM7 taky ne. Jedinou vyjimkou je snad Blackberry. Nevis jestli je mozne nejaky externi ukolovnik synchronizovat a s cim? (MyPhoneExplorer, Outlook, web?)


Zatím nejlepší je asi Astrid Tasks, až na mizerný widget. Synchronizaci po pravdě řečeno neřeším a nepoužívám, na počítači nemám potřebu k tomu přistupovat.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 01. listopad, 2010 16:37    Předmět: odpoved Citovat

Czechnology: Diky, pro me je bohuzel synchronizace dulezita, nebot k nekteremu ukolu si z PC kopiruji dlouhy text, ktery nehodlam prepisovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 04. listopad, 2010 1:42    Předmět: Citovat

http://twitter.com/weloveastrid/statuses/28563423447

Ale nezkoušel jsem, přes PC na úkolovač nepřistupuju a kalendář používám ten googlovskej.

Něměli bychom na palmhelpu pomalu založit subfórum pro android? Pobavený

Ostatně když nás palm podvedl i s M$ WM, mohl by zkusit taky Android, co říkáte? Radostný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 08. listopad, 2010 9:17    Předmět: Citovat

Mno, po týdnu s SE X10 minipro hodnotím následovně:
- systém sám osobně docela dobrej, ALE
- na PalmOS nic jinýho nemá, a to hned z několika důvodů

1) SMARTphone, neboli chytrý telefon, má jako jednu z definujících vlastností OBOUSMĚRNOU synchronizaci PIM mezi telefonem a desktopem, nebo alespoň s účtem někde na serveru. Což pod Androidem dodnes NENÍ kompletně vyřešeno.
SEčka mají bundlovaný RoadSync od DataVizu, který ovšem...
- kontakty synchronizuje pouze jednosměrně, tedy ze serveru do telefonu. Pokud si někoho do telefonu naklofete, máte peška a na gůgl se to nepošle
- úkoly neumí s gůglem synchronizovat vůbec; na to je nejlepší Astrid (Gtasks je takovej divnej a navíc to na mě dělá dojem že má prasečí fonty a neumycésky)
2) Budu v tomto týdnu testovat AndroidManager, který by měl umět obousměrnou synchronizaci PIM s desktopem po wifině, ale ještě nemám staženou desktopovou půlku
3) na pohotovost a bleskové ovládání PalmOSu, tuplem s instalovaným Butlerem, nemá NIC, pak NIC, pak dlouho NIC, a nakonec jednoduše NIC.
4) na klávesnici Treo680 nemá NIC, NIC, a opět NIC. Možná bych byl ochoten uznat, že klávesnice na alespoň 13" kvalitním notesu je lepší, třeba Dell má i v lowendech klávesnice výborný, ale pokud vybíráte telefon podle klávesnice, jednoznačně vítězí T680 a všichni ostatní si broukají někde v koutě
5) na PocketTunes nemá NIC
6) na TCPMP nemá opět NIC (až na nepodporu WMx souborů pod PalmOSem)
7) navigace: TomToma se mi podařilo nahradit Waze. Je to kompletně bezplatná navigace, lokalizovaná, hlasové povely mi jedou anglicky ale možná je to tím že češtinu jsem se stahovat neobtěžoval, policejní hlídky, radary, dopravní info v reálném čase přes data, aktualizace mapy taky, dokonce když někde zatím chybí silnice, zapnete si "asfaltérký režim" a jejím projetím ji namalujete. Jen to na mě dělá dojem že zatím neumí popisná čísla. Zatím jsem jezdil po Praze, a plánování tras je docela rozumné, výpočty průměrných rychlostí na ulicích sedí, dojezdové časy taky. Výřez mapy přehledný, ovládání snadno pochopitelné. Jen zatím nevím jestli se to dá přehodit do režimu bez datových přenosů pro cesty za hranice. Pokud jo, nemá to konkurenci.
Bundlovanej WisePilot je hroznej (dříve Wayfinder Navigator), o ceně licence radši ani nemluvit (100EUR / 2 roky).
Sygic Aura je sice ve zjednodušený a časově omezený verzi gratis, ale nepodařilo se mi ho stáhnout, že mu server nedal soubory. Obchodní model vymykající se mému chápání.
K doplnění zeměpisných aplikací doporučuju sosnout ještě Google SkyMap (planetárium), Compass, Sonar (akustický dálkoměr) a Surveyor (teodolit). Zejména poslední dva v kombinaci jsou bomba. Sonarem si opinknete výšku telefonu nad zemí, a Surveyorem můžete jako teodolitem měřit vzdálenost libovolných viditelných bodů POD horizontem (apl. předpokládá, že měřené body jsou ve stejné výšce, využívá triangulaci z výšky nad rovinou a sklonu spojnice telefonu s bodem kde se měřený předmět roviny dotýká). Docela se hodí i některá z mnoha aplikací simulujících sklonoměry a vodováhy. Jo a existuje i detektor kovových předmětů (fajn když si nechcete doma provrtat plyn a elektriku, to mazlíčci nemají rádi)
Machr náhrada HandyShopperu se jmenuje rShopping, zdá se že se HS blíží asi nejvíc
9) banka hesel: doporučuju KeePassDroid: má i desktopový protějšek, existuje pro většinu mobilních platforem, a všechny verze mají vzájemně kompatibilní soubory
10) Pro telefony s Androidem 1.6 jsou absolutní nezbytností Bluetooth File Transfer (přidává OBEX, příjem a odesílání souborů, a výborného filemanagera) a PDAnet (USB dialup pro připojení počítače k internetu); pro všechny pak WifiFoFum (wifi sniffer) a WifiAnalyzer (analyzátor wifi spektra; supr věc pro ladění wifi sítě)
11) záznamník hovorů je asi nejlepší CallRecorder; palmovský CallBlock se dá nahradit CallFilterem, ale nemá to tak komfortní a mnohostranné nastavení
12) sledování aktualizací aplikací obstará aTrackDog, správu aplikací a likvidaci nepohodlných AppRemover
13) existuje i klient pro DropBox (internetové úložiště, tuším 20GB zdarma), GoogleDocs a GoogleReader jako RSS čtečka.
14) pro čtení knížek je PalmBookReader (stačí na kartu nahrnout PDBčka) a Kindle (k němu existuje "knižní klub" doporučující a recenzující knihy - BookClub)
15) od DataVizu se dá stáhnout i bezplatná verze DocumentsToGo, která ovšem neumí editovat; jen prohlížet. Ale plná je snad za 19USD, což je sranda
16) pro správu autoparku doporučuju aCar, pokud nemáte montáž na telefon nebo sluchátka, hodí se Car Mode pro jednoduché přepínání hlasitého režimu
17) samozřejmě Opera mini v aktuální verzi, ale vestavěný prohlížeš umí skoro všechno taky; jen nemá takové možnosti nastavení, neumí synchronizaci záložek, ale zas na druhou stranu umí mobilní flash

Všechny výše uvedené aplikace jsou bezplatné. Dál bych ještě doporučil CIO World Facts, klienta wiki Wapedia, a pro naivky Why Islam, iQuran, Discover Islam.
Pro špindíry StainBrain sponzorovaný Tidem, fotografům PhotoTools a PhotographicExposure (expozimetr), pro muzikanty gStrings (univerzální ladička) a pro elektrotechniky ElectroDroid (elektřina a elektromagnetismus v kostce).
A dvě supr hry na konec: iDemolished (demolice budov) a Guns'n'Glory (masakrování osadníků na divokém západě).

To je tak ve stručnosti zatím všechno, jen jsem ještě nenašel náhradu za Bonsai; ta mi bude chybět hodně, a na poradu tak holt budu dál chodit s noťasem s desktopovou verzí.
A přikláním se k tomu udržet zdejší společnost pokupě a založit tu pro androida aspoň větev.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 08. listopad, 2010 14:55    Předmět: Odpoved Citovat

Bod 2) AndroidManager - dej prosim vedet, jak to slape a zda to ma cele PIM (Kalendar, kontakty, ukoly, poznamky).
Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 09. listopad, 2010 21:42    Předmět: Citovat

Masox:
5) Zatím nejlepší, co jsem našel, je MixZing. Předtím jsem měl DoubleTwist a neuchvátilo mě to.
6) Přestože mi TCPMP nadále chybí, RockPlayer alespoň umí přehrávat většinu video formátů.
7) Waze mi přijde takový zvláštní a nepřehledný. Navíc vyžaduje datový tarif, což já nemám, k internetu přistupuju jen přes Wifi. Škoda, že MapDroyd nemá více funkcí, mapy má slušné.
8) Já raději ToMarket.

K zajímavým aplikacím přidám Flightradar24 Pro či Scanner Radio ;)
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: st 10. listopad, 2010 14:34    Předmět: Citovat

Vypada to, ze Palm PRE2 bude resit jeden z podstatnych nedostatku - SimToolkit

http://forums.precentral.net/worldwide-gsm-cdma/268389-sim-toolkit-application-found-webos-2-0-a.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412