Fórum - Zobrazit téma - Čitelnost souboru - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Čitelnost souboru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 14:20    Předmět: Čitelnost souboru Citovat

Zdravím všechny!
Mám problém s DocumentsToGo 11 Premium, s kterým si už nevím rady. Na jednom počítači jsem si uložil dokument (.doc) do Palma, abych si jej mohl doma přetáhnou zpět do PC - použil jsem jej jako flash disk. Kvůli tomu, že Windowsovská aplikace pro DTG nepodporuje označení synchronizace (nebo aspoň se mi to nepovedlo) pro soubory uložené na paměťové kartě, tak jsem dokument přesunul do vnitřní paměti. Dnes, když jsem chtěl soubor z paměti hodit zpátky do PC jsem se zděsil - soubor se mi podařilo bez problémů přetáhnout do PC, ale má příponu soubor.doc.pdb. Pokud ho přejmenuju zpátky na .doc, jde sice otevřít, ale Word při spuštění vybízí vybrat kódování a následně ukazuje rozsypaný čaj (zkoušel jsem všechny možnosti kódování), i když sem tam lze najít čitelné partaje. Následně jsem zkoušel ono pdb otevírat jak v PalmFiction, tak v PDB readru na PC ale bez výsledku, taktéž selhaly veškeré pokusy to otevřít v Palmu v DTG i OfficeSuite. Jsem tak trošku ztracen, protože to byla semestrální práce a jinou zálohu nemám . Máte někdo nápad, jak to obnovit? Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 14:44    Předmět: Citovat

takže říkáš že ho máš ještě na kartě jo?zkus to hodit na kartu a přes čtečku...já teda syncoval asi 4x v životě pro mě je to dosti pomalý celej sync..i když to někdy je nevyhnutelný..
pak mě napadá původní přípona byla .doc že?zkus odebrat tu původní.pdb tzn. nazevsouboru.doc.pdb na nazevsouboru.doc..
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 14:46    Předmět: Citovat

Všechny možnosti přípon jsem zkoušel. Čtečku nemám, jen přes DriveMode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 14:58    Předmět: Citovat

co v palmu? jak se zobrazuje?
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 15:01    Předmět: Citovat

DTG hodí chybu, že to není platný soubor typu Word. OfficeSuite zatuhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 15:05    Předmět: Citovat

Poslal jsem ti ten dokument (v nekolika podobach) mailem, treba se ti to podari to otevrit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 15:05    Předmět: Citovat

Nevím jak tobě, ale mně zaručeně funguje postup:

1. Otevřít soubor v DTG.
2. Zvolit menu File->Save As... a uložit ho na kartu.

Soubor na kartě je pak normální .doc. Není nutná žádná další konverze.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 16:01    Předmět: Citovat

Hawkovi:
Problém ale je, že se mi v DTG nepodaří ani otevřít ten soubor, natož ho ještě uložit jinam. DTG hodí hlášku, že se nejedná o správný soubor s dokumentem Wordu a vrátí se zpátky do "DTG launcheru".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 16:13    Předmět: Citovat

Tak potom stačí jen odstranit v Hex editoru pár bytů na začátku souboru a budeš z toho mít normální .doc. Jde jen o to zjistit (experimentálně), kolik se toho musí ubrat.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 16:28    Předmět: Citovat

Hawkovi:
máš s tím odebíráním bajtů z Word dokumentu zkušenosti? Nevím totiž kolik a co ubrat. Mohl bych ti kdyžtak ten soubor poslat na otestování odebrání těch několika bajtů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 12. květen, 2010 16:31    Předmět: Citovat

Poslal jsem ti SZ.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 13. květen, 2010 8:15    Předmět: Citovat

Tak už to nepotřebuju, podařilo se mi to doma opravit Radostný Pomocí jiného Word souboru jsem zjistil, kterou sekvencí znaků wordovský dokument začíná a v tom počkozeném jsem tyto znaky od začátku až po tuto sekvenci umazal a ejhle, funguje to Radostný Díky killinghawku Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 13. květen, 2010 11:19    Předmět: Citovat

Tak jednoduché to zase není. Ještě se musí odstranit řetězce DBLK + další 4 byty, které se opakují každých 4096 bytů (1000 bytů hexadecimálně). Jinak to vyhazuje tu chybu, kterou zmiňuješ ve svém prvním postu.

Kromě toho, DTG to dokážou otevřít přímo ve Wordu. Stačí v okně pro synchronizaci DTG ve Windows klepnout pravým tlačítkem myši na daný dokument a vybrat "Open Original File" a on se pak otevře ve Wordu.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412