Fórum - Zobrazit téma - Centro: Nereagují 3 tlačítka - možný problem softu? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Centro: Nereagují 3 tlačítka - možný problem softu?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 13. prosinec, 2009 13:59    Předmět: Centro: Nereagují 3 tlačítka - možný problem softu? Citovat

Zdravim,

vlastním Centro. V posledni dobe mne dela problemy klavesnice a konkretne pismena N,J, U. Z nejakeho duvodu prestaly reagovat. Problem je, ze pokud je nekdy mackam delsi dobu (ca 20-30x), stane se, ze zacnou vsechny 3 opet najednou reagovat a vsechny funguji urcitou dobu (mereno na hodiny) standardne. Bohuzel tato metoda "znovuzapnuti" nefunguje vzdy. Myslel jsem, ze to bude hardware problem, ale napadlo mne, zda se muze jednat o chybu softwaru (tlacitka funguji a nefunguji najednou).

Centro je uz mimo zaruku. Pokud to neni software, vyplati se mi nechat Centro poslat do opravy? Problem zatim resim virtualni klavesnici, ale nejak mi nevyhovuje a hlavne s ni nejde hledat v kontaktech.

Za Vase rady a nazory predem dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 13. prosinec, 2009 17:25    Předmět: Citovat

Zkoušel jsi hard reset?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 13. prosinec, 2009 18:14    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Zkoušel jsi hard reset?


Zatim jsem ho nezkousel. Prave jsem radeji napsal nejdrv sem, abych se od neceho mohl odrazit. Zkusim ho tedy snad zitra dam vedet, zda to pomohlo. zatim diky za prvni tip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: po 14. prosinec, 2009 6:58    Předmět: Re: Centro: Nereagují 3 tlačítka - možný problem softu? Citovat

nneedd napsal:
Zdravim,

vlastním Centro. V posledni dobe mne dela problemy klavesnice a konkretne pismena N,J, U. Z nejakeho duvodu prestaly reagovat. Problem je, ze pokud je nekdy mackam delsi dobu (ca 20-30x), stane se, ze zacnou vsechny 3 opet najednou reagovat a vsechny funguji urcitou dobu (mereno na hodiny) standardne. Bohuzel tato metoda "znovuzapnuti" nefunguje vzdy. Myslel jsem, ze to bude hardware problem, ale napadlo mne, zda se muze jednat o chybu softwaru (tlacitka funguji a nefunguji najednou).

Centro je uz mimo zaruku. Pokud to neni software, vyplati se mi nechat Centro poslat do opravy? Problem zatim resim virtualni klavesnici, ale nejak mi nevyhovuje a hlavne s ni nejde hledat v kontaktech.

Za Vase rady a nazory predem dekuji.


Jj, to znám. Akorát už zlobí celá klávesnice Radostný A bohužel také mimo záruku... Nicméně hard reset jsem ještě nezkoušel, tak si rád počkám na zkušenosti ;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZoZo
nováček
nováček


Registrace: 12.6. 2005
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po 14. prosinec, 2009 15:24    Předmět: Citovat

Zkus konektor od klavesnice. Muze byt malicko povysunuty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá 18. prosinec, 2009 15:15    Předmět: Citovat

Bohuzel jsem se jeste nedostal k hard resetu. Mam v Centru dost dulezita data, ktere bohuzel musi zustat v telefonu (i kdyz jdou prevest SMS na pocitac, tak pry v PC ztraci duveryhodnost). Existuje nejaky soft (freeware), kterym vytahnu SMS ze Centra, udelam restart a zas bych je tam nahral?

Co se tyce konektoru klavesnice...na to nemam dost bohuzel zkusenosti ani zrucnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 18. prosinec, 2009 15:59    Předmět: Citovat

Všechny SMS jsou uloženy v souboru "Messages Database", který je v RAM. Stačí tento soubor jakkoli zazálohovat/zkopírovat na kartu nebo do počítače a po hard resetu opět nakopírovat do RAM. Jsou v něm všechny SMS i další informace nutné pro jejich úplnou obnovu.

Zálohu a obnovu lze provádět v podstatě jakýmkoli nástrojem, např. FileZ, Resco Explorerem, Resco Backupem, NVBackupem atd. FileZ a NVBackup jsou freeware.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: so 26. prosinec, 2009 15:28    Předmět: Citovat

Zdarvim,

tak jsem se vcera rozhodl provest ten hard reset. Ihned po novem nacteni systemu jsem zkusil ona tlacitka a vse fungovalo OK. Udelal jsem synchronizaci kontaktu a nahral sms. Po tomto nahrani (mam ulozeno v pameti ca 6000sms)se mi jako by ty 3...tlacitka zpomalily (subjektivni pocit), ale fungovali dal. Dnes kolem 13:00 (tedy ca 24 hodin po resetu) jsem zpozoroval, ze tlacitka nekdy vypadnou.....staci zas x-krat zmacknout a zatim se vzdy hned (ca na 5stisknuti) vzpamatovali.
Pokud nastane jakakoliv zmena, dam hned vedet. Mozna priste zkusim reset s omezenym presunem SMS.
Kazdopadne v soucasnem stavu Treo funguje pro mne tak na 98% a to mi staci:-)
Tak ci tak to spis jiz vypada na softwarovy problem a ne hardwarovy (coz jsem si prvotne myslel).

Diky vsem za rady a nazory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá 01. leden, 2010 16:35    Předmět: Citovat

Tak tu mam neprijemnou zmenu. Centro po ca 2 dnech se vratilo do stavu kdy nefunguji 4 tlacitka (N,J,U a nove Enter - mozna Enter nesel ani minule, jen jsem si toho nevsimnul). Dnes jsem provedl novy hard reset s tim, ze je snad opet rozjedu. Bohuzel novy stav je takovy, ze ani na tovarne nastavenem centru tyto 4 tlacitka nefunguji.

Ma nekdo radu co s tim? Vyplati se Centro poslat na opravu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 04. leden, 2010 8:53    Předmět: Citovat

Pokud je v záruce tak není co řešit. Pokud je mimo záruku, stálo by za to ho rozebrat a vyčistit (ovšem jen pokud víš co a jak, a tím myslím především jestli máš k ruce isopropanol nebo obdobný čistící přípravek na elektroniku).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: po 04. leden, 2010 9:17    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Pokud je v záruce tak není co řešit. Pokud je mimo záruku, stálo by za to ho rozebrat a vyčistit (ovšem jen pokud víš co a jak, a tím myslím především jestli máš k ruce isopropanol nebo obdobný čistící přípravek na elektroniku).


To je ten problem. Uz je mimo zaruku a ani nevim, jak to mam vycistit (asi bych to ani nezvladl). Kolik muze tak stat oprava mimo zaruku? Rad bych to doklepal se Centrem nez prijde Pixi,ale hledani v seznamu bez 3 pismen je dost mimo (nejde dat virtualni klavesnice).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 04. leden, 2010 10:31    Předmět: Citovat

No jestli půjde jenom o vyčištění, tak to odhaduju něco kolem pětistovky i s poštovným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412