Fórum - Zobrazit téma - SmartMaps - nulová podpora - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SmartMaps - nulová podpora
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 13. únor, 2009 15:00    Předmět: Citovat

Souhlas... Taky by to mozna chtelo mensi update tech podkladu, protoze napr. pri jizde do Jihlavy smerem od UDH je na mape jeste stara cesta takze jedu jakoby po poli -> prepocet trasy -> reset. Kazdopadne uz to odstraneni resetu by bylo supr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá 13. únor, 2009 18:47    Předmět: Citovat

SmartMaps: Tak jsem asi úplný idiot, když jsem za seznam kompatibilních modulů považoval toto: http://www.smartmaps.cz/podpora/kompatibilni-pristroje/

Dole jsou ty žádané GPS moduly...

Jinak by mě také zajímalo, jestli slibovaná aktualizace (jestli to tak mohu chápat, ten váš příspěvek) bude někdy do letní sezony?

Jinak starý protokol GPS jsem samozřejmě zkoušel a žádná změna, což mě ale nepřekvapilo. SmartMaps jsou slušné mapy (byť lehce neaktuální) a ten zbytek... Darmo mluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 16. únor, 2009 8:28    Předmět: Citovat

Dotaz na SmartMaps:

Připravujete/máte v plánu připravovat mapy západní Evropy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SmartMaps
nováček
nováček


Registrace: 25.10. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 17. únor, 2009 13:29    Předmět: Citovat

Seznam GPS modulů nijak nereflektuje kompatibilitu v rámci jednotlivých platforem (Palm, Symbian, Windows), toto skutečně není technicky možné.

Aktualizace by měla být dostupná do několika týdnů.

Velice rádi bychom nabídli větší počet novinek, nicméně pro systém, který byl několik let ve stádiu klinické smrti a kdy nyní byl prakticky i pohřben bohužel není ekonomicky možné upřednostňovat vývoj na úkor ostatních platforem. Počet uživatelů Garnetu přeci jen klesá...

Mapy západní Evropy nejsou pro nás technicky možné, jen pro ČR poskytujeme data v řádech gigabajtů a pracuje na nich početný tým lidí.
_________________
smartmaps@jabber.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 17. duben, 2009 10:24    Předmět: Citovat

Tak jsem přikoupil z PalmShopu ten BTGP38+ a je po problémech s chytáním se GPSky Machr

A co víc; zmizely tim i ty resety a problémy s přepočítávání trasy; dneska ráno jsem to donutil přepočítat cestu do práce asi 10x a furt to jelo Šokovaný Šokovaný ; podrobím to dalšímu experimentování a dám vědět.

Že by ty resety nebyly problém s pamětí, ale s komunikací??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 17. duben, 2009 14:42    Předmět: Citovat

Člověk by se sice neměl chlubit vlastním peřím, ale neodpustím si to Potměšilý Tahle no name GPS je opravdu super, máme s ní lepší zkušenosti než s většinou značkových modulů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 17. duben, 2009 14:52    Předmět: Citovat

No tak k tomu chlubení eště přidám, že sem to objednal v úterý v poledne, v úterý večer přes netový bankovnictví zaplatil a ve čtvrtek v 7:30 byla rozbalená na stole Šokovaný

A prej že to nejde Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 17. duben, 2009 15:17    Předmět: Citovat

Taky se musim pridat, tenhle receiver je opravdu lepsi nez rada znackovejch modulu... Navic ja ho mel za prijemnych 0 Kc, to je pak jeste lepsi Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 20. duben, 2009 9:57    Předmět: Citovat

SmartMaps napsal:
Velice rádi bychom nabídli větší počet novinek, nicméně pro systém, který byl několik let ve stádiu klinické smrti a kdy nyní byl prakticky i pohřben bohužel není ekonomicky možné upřednostňovat vývoj na úkor ostatních platforem. Počet uživatelů Garnetu přeci jen klesá...


Mám trošku technickou otázku ke SmartMaps - zmiňujete, že vývoj pro PalmOS je neekonomický - je problém udělat jen základní program pro PalmOS a používat na něm mapové podklady pro všechny platformy (tak jako to má TomTom)? Tím by prakticky odpadla investice do vývoje aplikace v Garnetu a jen by se nahrávaly nové multiplatformní mapy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SmartMaps
nováček
nováček


Registrace: 25.10. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 20. duben, 2009 13:28    Předmět: Citovat

Mapové podklady máme multiplatformní. Současné mapy jsou pro Symbian, PocketPC/PNA a PC. Palm ale využívá z historických důvodů jiný formát, tedy právě ta použitelnost nového formátu by vyžadovala přepsání aplikace. Obdobná situace je i u routingových dat a POI. Vše již máme v nových formátech a není bohužel myslitelné přepisovat aplikaci, nebo ji dokonce naprogramovat znovu pro platformu, která již není aktuální (noví uživatelé nepřibývají).
_________________
smartmaps@jabber.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po 20. duben, 2009 21:01    Předmět: Citovat

Mám tomu rozumnět tak, že 3.4.X byla poslední verze pro Palm a další už nebude? Zrovna jsem se chystal reportovat pár chyb... v aplikaci, které asi souvisí s těmi resety.

Respektive, ani opravené mapy už nebudou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po 20. duben, 2009 21:08    Předmět: Citovat

SmartMaps napsal:
(noví uživatelé nepřibývají).


Heč, já sem neviditelnej, že jste to nikdo nevěděl? Pobavený Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 11. prosinec, 2009 18:11    Předmět: Help Citovat

Tak mě Plan Studio fucklo s podporou na Smart Maps pro Palm (konec podpory). Máte někdo radu? Instaloval jsem Navigator Basic a když dám hledat cestu, moje TX se resne a po resetu zmizí navigační funkce. Musím SM odinstalovat a znovu nainstalovat vč aktivace (docela opruz). Předem dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SmartMaps
nováček
nováček


Registrace: 25.10. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 14. prosinec, 2009 11:22    Předmět: Citovat

Bylo by vhodné uvádět všechna fakta, aby nevznikaly dezinformace. Např. na tech. podpoře jste neuvedl, že Palm po výpočtu jde do resetu, jen jste uvedl, že navigační funkce nefunguje. To jsou poměrně odlišné popisy problému. Na tento problém je jinak poměrně jednoduchá odpověď (nikoli řešení), máte potíže s dostatkem paměti, je ji třeba uvolnit. Palm TX disponuje dostatkem paměti (na rozdíl např. od T/T1) a je zde aplikace plně funkční.
_________________
smartmaps@jabber.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út 15. prosinec, 2009 19:46    Předmět: Citovat

SmartMaps napsal:
Bylo by vhodné


....občas reagovat i na otázky uživatelů; tedy v reálném čase; to vás musí jeden pomluvit, abyste se ráčili ozvat? Víte co je pak výsledek? Že si člověk příště koupí od někoho jinýho....

Mimochodem z vašich stránek není patrné, že Palm už nepatří mezi podporované platformy. Asi by to tam chtělo napsat a možná sem tam odpovědět na e-mail Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st 16. prosinec, 2009 20:30    Předmět: Citovat

SmartMaps napsal:
Bylo by vhodné uvádět všechna fakta, aby nevznikaly dezinformace. Např. na tech. podpoře jste neuvedl, že Palm po výpočtu jde do resetu, jen jste uvedl, že navigační funkce nefunguje. To jsou poměrně odlišné popisy problému. Na tento problém je jinak poměrně jednoduchá odpověď (nikoli řešení), máte potíže s dostatkem paměti, je ji třeba uvolnit. Palm TX disponuje dostatkem paměti (na rozdíl např. od T/T1) a je zde aplikace plně funkční.

No kdybych uvedl všechna fakta, vč. všech fotek obrazovek a výpisů obsahu Palma, která jsem posílal byl by z toho román, který by nikdo nečetl. Do tohoto stavu (kdy už se mi alespoň navigační funkce alespoň zobrazily) jsem se dostal až poté, co jste mi oznámili, že další podporu nedostanu. Ke cti PlanStudia dlužno dodat, že jsem náhradou dostal mapu Prahy (což oceňuji).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 26. prosinec, 2009 19:28    Předmět: Citovat

Doporučím nepředpokládat že to nikdo číst nebude, a prostě všechny relevantní informace dát k dispozici. Daleko spíš se nikdo nebude zajímat problémem popsaným jak "vono to nejde".
UTG "Jak se správně ptát" (vytištěné by se to mělo přidávat ke každému počítači a před prvním připuštění ke klávesnici dát podepsat seznámení s obsahem).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412