Fórum - Zobrazit téma - Nástupce Centra? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nástupce Centra?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: so 28. listopad, 2009 20:05    Předmět: Nástupce Centra? Citovat

Zdravim,

jsem palmista asi 4 roky. Zacinal jsem na treu 650 (super stroj) a ted pouzivam nejakou dobu Centro. Bohuzel uz je starsi a brzy ho budu muset asi vymenit. Zajima mne, co by jste mi doporucili jako nastupce.
Centro pouzivam hlavne k praci (telefony, SMS, documents, sem tam nejakou tu hru).
Preferuji: rychlou odezvu vcetne moznosti naprogramovat nejaka tlacitka, velikou pamet na SMS, hovory - aspon jako Centro), hardwarovou klavesnici (z toho duvodu se bojim jit do Pre).
Co by jste mi doporucili? Je pro mne palm Pre vhodny? Ma Palm ci nejaky jiny vyrobce ve sve staji osvedceneho pracanta (vlastne by me vyhovovalo i mensi treo 650:-)). Diky za Vase napady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
albinek
nováček
nováček


Registrace: 31.1. 2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: so 28. listopad, 2009 22:35    Předmět: Citovat

...a Pré nemá HW klavesnicku???
_________________
Treo 650, Tungsten E
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne 29. listopad, 2009 15:13    Předmět: Citovat

Možná Treo Pro( nejvíc ho používám na Sms, volání, sem tam GPS, nějakou tu hru, internet/icq/skype a dokumenty zvládá v pohodě...) Přechod z POS na Wm byl sice trochu tvrdší ale přežít se to dalo.. Ač jsem byl zarytý palmista tak Treo Pro mi tak na 90% vyhovuje.. Radostný
_________________
Visor Platinum--->Palm m515--->Tungsten T--->LifeDrive(Hitachi has died in action...)--->LF(SanDisk CF 4GB Extreme III 200x) ----> Palm m500 Smutný---> Treo Pro--->HTC HD2--->BlackBerry 9790
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne 29. listopad, 2009 15:16    Předmět: Citovat

albinek napsal:
...a Pré nemá HW klavesnicku???


Asi mu vadí, že je to slider... Radostný
_________________
Visor Platinum--->Palm m515--->Tungsten T--->LifeDrive(Hitachi has died in action...)--->LF(SanDisk CF 4GB Extreme III 200x) ----> Palm m500 Smutný---> Treo Pro--->HTC HD2--->BlackBerry 9790
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 29. listopad, 2009 19:06    Předmět: Citovat

Fockewulfik napsal:
albinek napsal:
...a Pré nemá HW klavesnicku???


Asi mu vadí, že je to slider... Radostný


ani nevim, proc jsem Palm Pre rovnou vyradil. Kouknu jeste na nej. Centro Pro jsem se dival a bojim se prave prechodu na ty Windows. Kdysi jsem je mel na PDA a musim rici, ze Palm software mi vyhovuje vice. Za kazdou radu predem dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 6:49    Předmět: Citovat

On přechod na WebOS bude taky změna, takže to je asi jedno. Možná by mohla vyhovovat Nokia E71, je to poměrně povedený strojek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 8:35    Předmět: Citovat

Prechod z Centra na Pre je znacnej posun, ale zvyknout se da.
Co Ti na Pre bude chybet:
- okamzita odezva
- mnozstvi hw tlacitek
- ocean aplikaci > predevsim onboard editace dokumentu zatim neni nativne doresena, prehravani DivX ... je toho vic, ale do budoucna by to nemel bejt problem
- lokalni synchronizace s desktopem
- vydrz baterie

Co Te na Pre potesi:
- vetsi rozliseni a barevnejsi displej
- kapesni rozmery pri zachovani rozumne ovladatelnosti
- hw klavesnice je jen o malicko 'slabsi' nez ta na Centru
- GPS
- fotak (sice fixed focus, ale pouzitelnej)
- webOS a kvetouci komunita okolo nej
- online experience - surfovani, maily, RSS, podcasty, IM (po aplikaci hacku) ... zkratka v siti je Pre jak ryba ve vode
- touchstone ... teda pokud si jej poridis

Osobne s sebou vetsinou taham jak Centro, tak Pre i presto, ze mi v Pre bezi koupenej Classic a v nem vetsina zasadnich 'office' aplikaci. Zkratka se Centra jeste nevzdavam, takovyho pracanta bych tezko pohledal.
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 14:06    Předmět: Re: Nástupce Centra? Citovat

nneedd napsal:
Zajima mne, co by jste mi doporucili jako nastupce.
Centro pouzivam hlavne k praci (telefony, SMS, documents, sem tam nejakou tu hru).
Preferuji: rychlou odezvu vcetne moznosti naprogramovat nejaka tlacitka, velikou pamet na SMS, hovory - aspon jako Centro), hardwarovou klavesnici (z toho duvodu se bojim jit do Pre).


Pockej do jara, to by mohlo byt v Evrope Pixi. DocumentsToGo pro webOS snad uz taky budou, takze vsechny tvoje klicove pozadavky budou splneny.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 14:26    Předmět: Zkusenost Citovat

Zacinal jsem na Treo 600, pak 650, 680, LD.....

Ted uz vice nez rok pouzivam Samsung SGH i780 - a doporucuju jej vzit v uvahu.
WM muze byt pro nekoho problem ale touchpad u i780 je hodne navykovy - veskere ovladani jednou rukou a stylus pouzivam jen na kalibraci displeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 16:08    Předmět: Citovat

touchpad na mobilu? to jako že po tam maličkým displeji šoupeš kurzorem myši? to mi přijde fakt úchylný, i když pro ovládání palcem je to míň krkolomný než ťupání přímo na ovládací prvky na displeji Vysmátý i když hádám že se na to dá snadno zvyknout.
a jo, Docs2Go jsou už skoro měsíc ohlášený a údajně budou do vánoc hotový.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: út 01. prosinec, 2009 13:35    Předmět: Je treba vyzkouset Citovat

On ma sice ten touchpad jen cca 1x1cm ale ovladani je diky nemu (i diky nastavitelnosti citlivosti) velmi dobra (primo vynikajici) - je treba vyzkouset...

Mne osobne se lepe pracuje s timto touchpadem nez s beznym touchpadem na notebooku. Prave ta jeho "malost" umoznuje dobre ovladani palcem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 01. prosinec, 2009 16:36    Předmět: Citovat

Někde na prodejně to prubnu. Dík za tip.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st 02. prosinec, 2009 6:56    Předmět: Doplneni k touchadu Citovat

Zapomel jsem jeste doplnit ze touchpad pracuje ve dvou rezimech. V prvem je to klasicke ovladani mysi jako u notebooku, ve druhem pak mys zmizi a pohybem prstu nahoru, dolu a do stran dojde k posunu o jedno pole dle zvoleneho smeru. V obou rezimech pak zmacknuti touchpadu potvrdi danou volbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st 02. prosinec, 2009 12:57    Předmět: Citovat

Dekuji za nazory. Oba dva telefony (Samusung i Pixi) vypadai zajimave. Ja se bojim hlavne odezvy u Pre. Moc tuto oblast nesleduji...vzdy si 1x za x let vyberu telefon a pak uz o novinkach nic nevim.
Vyradil jsem tedy Pre z vyberu.

Mareka: jaky je problem prejit na Windows z Palmu. Zvyknul jsem si rychle? Nemyslim ted na telefon, ale na ten system. Ja jsem ho mel kdysi na starem Aceru a prave kvuli nemu jsem skoncil u Palmu....

Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st 02. prosinec, 2009 14:36    Předmět: Zkusenost s prestupem na WM Citovat

Taky jsem používal PalmOS rád ALE: neexistuje zařízení s GPS a wifi v jednom, zobrazování češtiny bylo možné jen díky instalované (mnohdy nestabilní) češtině a nebo díky Hawkovu počeštění, občasný samovolný reset (někdy i se ztrátou preferencí) apod.

Takže jsem hledal nástupce a právě i780 díky podobě s Treeem a díky touchpadu mi přišlo jako nejlepší řešení a nezklamalo.

Ohledně přechodu PalmOS-WM. Ano logika je trochu jiná, ano občas se mi točí barevné kolečko na displeji a musím chvíli čekat, ano musím najít jiné aplikace než jsem používal dosud. ALE: nikdy jsem nezažil samovolný reset (a že jsem zpočátku zkoušel kde co), mám zařízení all in one (wifi, GPS, zobrazování diakritiky), spousta užitečných pracovních aplikací včetně navigace atd.

Jediné co mne trochu mrzí je pomalá odezva Agendusu na WM (ale dá se nahradit např. Pocket Informantem). Bál jsem se delších odezev systému ale není to tak hrozné, no a největší obavy jsem měl z nutnosti používat stylus (kupoval jsem prvé WM když "dotekové" nadstavby systému nebyly tak rozšířené). Avšak díky touchpadu na i780 je to ovládání skutečně bezstylusové i v origo WM aplikacích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412