Fórum - Zobrazit téma - TREO 680 - Neprichazi potvrzovaci SMS z banky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TREO 680 - Neprichazi potvrzovaci SMS z banky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucie
nováček
nováček


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 12:54    Předmět: TREO 680 - Neprichazi potvrzovaci SMS z banky Citovat

Dobry den, moje Treo 680 prestalo prijimat potvrzovaci SMS z banky. Rozpačitý Jedna se o kodovane zpravy posilane ze zahranici. Na jiny, jednodussi telefon normalne prijdou, takze na strane banky ani operatora chyba (bohuzel) neni. Nevim, co se na mem Treu prihodilo, bo jsem telefonni analfabet Stydící se , ale drive to fungovalo a zniceho nic ne.
Nevite nekdo naaahodou, v cem by to mohlo byt?? Otázka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 14:02    Předmět: Citovat

Pokud přijdou třeba po hodně dlouhé době (mě se běžně stává že na Vodafonu čekám na šifrované SMSky z Reiff i 20 minut), může to dělat aktivní datové spojení. Speciálně kombinace:
- notes s otevřeným bankingem
- připojený pomocí modemu v Treu
je pro šifrované SMSky naprosto smrtící. Dokud data v notesu neodpojím, SMSka nepřijde ani za boha (na SE K750 je to tak 50:50) nebo v lepším případě po 20ti minutách. Takže musím odpojit, počkat na příjem, připojit, a kód do aktivního připojení do banky přepsat. Zajímavé je, že jak na účtu jednou jsem, prochází klíče k platebním příkazům během max. desítek vteřin.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucie
nováček
nováček


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 21:14    Předmět: Citovat

Tak to bohuzel neni muj pripad. Banking mam otevreny pres jiny PC a v tu chvili mam Treo jen jako mobil. Taky jsem zkusila volat do banky i do T-Mobilu, ale chyba je opravdu na mem telefonu, protoze kdyz prehodim SIMku do jineho telefonu, tak zprava normalne prijde (pro novou operaci) do par vterin.
Nejhorsi na tom je, ze mi to donedavna na tom Treu normalne fungovalo, a ted tohle... Obavam se , ze jsem neco podelala, nebo se uz moje treo se mnou louci Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 23. říjen, 2009 9:11    Předmět: Citovat

A nemáš náhodou nějakou starou SIMku? Mě se někdy v půlce roku Treo příšerně sypalo (havárie, odpadávání od sítě, rozpadání hovorů, příjem stovek kopií jedné SMS), některé z těch chyb se děly i na jiných telefonech, a mohla za to skoro 11 let stará SIM.
Po výměně jak když utne, jen u Vodafonu trvá to doručení bankovní SMSky občas pěkně dlouho (jak na Treu, tak na obyč. telefonu).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 25. říjen, 2009 21:01    Předmět: Citovat

Předpokládám že jde o mBank. Také mi od čtvrtka na Treo 680 potvrzovací sms přestaly chodit. Už jsem kvůli tomu udělal i hardreset a nic. Pokud také dám simku do jiného mobilu, tak sms příjde do pár vteřin. Napadá mě, že sms začaly posílat v nějakém jiném kódování, které Treo nezvládá. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Také mě napadlo, jestli by nemohl někdo poradit zda existuje nějaký jiny prográmek než defaultní Messaging a zda by šel nahradit. Pokud to ovšem bude hardwarová záležitost, tak to bude stejně na nic. S Treem jsem byl celou dobu spokojený a teď se ho budu muset asi zbavit, protože držet kvůli tomu ještě druhý mobil a přehazovat simku se mi opravdu nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucie
nováček
nováček


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne 25. říjen, 2009 22:30    Předmět: Citovat

Je to skutecne mBank. A potvrzovaci SMS mi nechodi uz od zari Smutný Tak to jsme na tom teda dost stejne blbe Rozpačitý No, ale nez se zbavovat Trea, to se radeji zbavim mBank... Mrkající
Jinak jsem v mezicase byla i se SIMkou na TMobilu, jestli neni stara ci vadna, ale "bohuzel" ne, takze tou to teda skutecne neni.
Tak ted vazne nevim co s tim... Zkusim jeste poptat banku, co s tim vyvedli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 25. říjen, 2009 23:08    Předmět: Citovat

Abych to upřesnil, tak ve čtvrtek jsem to zjistil, jelikož většinu předchozích převodů jsem dělal pomocí šablon, kde potvrzovací sms nechodí. Je tedy možné, že už to nefachá déle. Zbavit se mBank je taky dobrý nápad Radostný.
Uvidíme ještě zda tady nějací zkušenější palmisti něco nevymyslí Mrkající.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lada
nováček
nováček


Registrace: 14.3. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 9:04    Předmět: Citovat

Ja teda používám mBank a Treo650 už přes rok a zatím bez problému. Potvrzovací SMS chodí prakticky okamžitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 9:38    Předmět: Citovat

Ja k tomuto muzu jen rici, ze na Centro chodi z mBank potvrzovaci SMS stale v pohode a okamzite. Ceho jsem si vsiml (mozna to bylo v tom zari, nevim), ze SMS z mBank vypadaji trochu jinak nez klasicka SMS (viz prilozene screeny). Jednak se samo zobrazi, ze SMS odeslal mBank-CZ a druhak jsou dole trochu jine cudliky - pochopitelne, kdyz nevidim prichozi cislo.

Pozn.: Mam pomerne novou SIM od Vodafone.


_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lada
nováček
nováček


Registrace: 14.3. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 12:59    Předmět: Citovat

Ano, i na Treu650 je tvar SMS jiný než u normální SMS. Ale tlačítka jsou stejná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 17:29    Předmět: Citovat

Tak ten problém bude v tom, že banka začala kódovat odchozí číslo a místo toho zobrazuje text "mBank-CZ" s kterým si Treo 680 z nepochopitelného důvodu neporadí Smutný.
Možná by pomohla náhrada toho Messagingu za nějaký jiný co umí příjmat sms. Neví někdo prosííím Nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 27. říjen, 2009 17:44    Předmět: Citovat

A jakou mas verzi FW? Mozna by pomohl update na 1.12 ROW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út 27. říjen, 2009 20:49    Předmět: Citovat

Verzi mi to vypisuje MW01.10 a update na 1.12 ROW jsem už kdysi zkoušel, ale neúspěšně. Vypsalo to něco jako že moje verze není podporována. Zda existuje ten jiný prog. na příjem sms nikdo neví Otázka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 27. říjen, 2009 22:42    Předmět: Citovat

update FW nedělej po datovém kabelu, nýbrž z karty a na ACDC adaptéru. Já jedu na FW 2.12ROW (to by měla být britská unblocked) a nemám problém.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st 28. říjen, 2009 0:48    Předmět: Citovat

Na stránkách výrobce jsem našel jen 1.12ROW a to ještě pro instalaci po kabelu. Mohl by jsi mi prosím dát odkaz na ten SDupdater 2.12ROW ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st 28. říjen, 2009 21:37    Předmět: Citovat

Tak jsem tu 2.12ROW našel a pokusil se o update z karty. Vše proběhlo Ok až na poslední hlášku v logu po ukončeni updatu. Vypsalo to:
ERROR: CAN'T CHANGE PARTITION SIZE WHEN RUNNING FROM DEVICE. Error (0x0008): Invalid partition. Treo zůstalo funkční a vypisuje již tu novou verzi firmware i software, ale potvrzovací sms z banky stejně nechodí. Asi už na toho founa šlápnu Nešťastný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 21:36    Předmět: Citovat

Jestli jsi z Prahy, můžem zkusit přehodit SIMky.
BTW na jakém operátorovi a jakou banku máš? Já Voda.CZ / Reiff.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so 31. říjen, 2009 20:37    Předmět: Citovat

Z Prahy bohužel nejsem a operatora mám taky Vodaf. a banku mBank. Ale problem bude v tom Treu. Ještě mi stále nikdo neporadil jestli se dá nahradit ten Messaging na příjem sms nějakou jinou alternativou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 31. říjen, 2009 20:43    Předmět: Citovat

Teoreticky by to jít mělo, v Prefs se pod položkou Default apps dá nastavit i default aplikace pro zprávy. Zkus zagooglit, projet palmgear apod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
palko
nováček
nováček


Registrace: 13.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so 31. říjen, 2009 20:50    Předmět: Citovat

Tu položku kde se to dá měnit jsem právě našel, ale nenašel jsem jinou aplikaci. Našel jsem pouze na hromadné odesílání apod., ale nic na příjem zpráv. Ještě to zkusím prohledat. Zatím díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412