Fórum - Zobrazit téma - Prosba: kde sehnat dotykovou vrstvu na LD ? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba: kde sehnat dotykovou vrstvu na LD ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st 19. srpen, 2009 20:51    Předmět: Prosba: kde sehnat dotykovou vrstvu na LD ? Citovat

Zdravím všechny a mám prosbu - kamarádovi umřela dotyková vrstva na displeji LifeDrive - netuší někdo, kde sehnat jen digitizer ?

Děkuji moooc Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá 21. srpen, 2009 12:43    Předmět: Citovat

Nemam tuseni, jestli se nekde da koupit originalni ale jedine, co me tak napada je, sledovat aukro, jestli tam nekdo neprodava primo dogitizer, nece na nahradni dily za zanedbatelnou cenu...
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 21. srpen, 2009 19:59    Předmět: Odpoved Citovat

Original by mohl take zdvojnasibit cenu PDA. Takze aukro, ebay nebo nejlepe nejit nekoho se stejnym rozbitym PDA ale jinou zavadou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne 23. srpen, 2009 0:19    Předmět: Citovat

Pánové díky za rady,

nakonec jsem našel na netu skleněnej digitizer za 30 dolarů plus poštovný - http://www.gethightech.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=PA1693 - přímo to, co potřebujem, bohužel nezasílají do ČR, což mi ale nevadí, protože to můžu objednat a nechat poslat k mojí tetě do německa Radostný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ghost
nováček
nováček


Registrace: 17.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 26. srpen, 2009 15:49    Předmět: Citovat

Ahoj,
teké řeším problém s digitizerem (na TX) - ještě nějak funguje, ale občas už je to velká magie ho přesvědčit... Na ten skleněný digitizer jsem koukal a i jsem si s nimi vyměnil nějaké maily - do ČR skutečně nepošlou.

Chci se zeptat, jestli by byla šance přes tebe objednat dva a že bychom se rozdělili o poštovné.... ?

LucniKonik napsal:
Pánové díky za rady,

nakonec jsem našel na netu skleněnej digitizer za 30 dolarů plus poštovný - http://www.gethightech.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=PA1693 - přímo to, co potřebujem, bohužel nezasílají do ČR, což mi ale nevadí, protože to můžu objednat a nechat poslat k mojí tetě do německa Radostný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gnopak
nováček
nováček


Registrace: 14.2. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 9:11    Předmět: Objednáno Citovat

ghost napsal:
Ahoj,
Chci se zeptat, jestli by byla šance přes tebe objednat dva a že bychom se rozdělili o poštovné.... ?


Taky jsem si objednal opravu u gethightech. Objednal jsem instalaci skleněného digitizéru plus výměnu akumulátoru. Dle jejich webu měla být cena včetně práce (digitizér+akumulátor+poštovné) 65+50+10=125 USD. Ve skutečnosti naúčtovali 90 USD. Opravu provedli v den kdy jsem uhradil poplatek za opravu. Momentálně čekám až mi to kamarádka přepošle z USA. Poštovné z ČR jsem platil asi 500 Kč, kamarádce musím proplatit asi 700 Kč za poštovné z USA. Celkem 2820 Kč. Výsledek by měl být Palm TX lepší než nový.

Když vyměňují akumulátor tak se tím celá interní paměť Palm TX smaže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ghost
nováček
nováček


Registrace: 17.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 9:42    Předmět: Re: Objednáno Citovat

gnopak napsal:
Když vyměňují akumulátor tak se tím celá interní paměť Palm TX smaže?


Samotnou výměnou akumulátoru se určitě nesmaže (vlastnoručně vyzkoušeno), jedině, kdyby provedli hard-reset. Jinak tedy, já bych Palma do servisu asi posílal s vymazanou pamětí (bez soukromých dat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 18:23    Předmět: Re: Objednáno Citovat

gnopak napsal:

Taky jsem si objednal opravu u gethightech. Objednal jsem instalaci skleněného digitizéru plus výměnu akumulátoru. Dle jejich webu měla být cena včetně práce (digitizér+akumulátor+poštovné) 65+50+10=125 USD. Ve skutečnosti naúčtovali 90 USD. Opravu provedli v den kdy jsem uhradil poplatek za opravu. Momentálně čekám až mi to kamarádka přepošle z USA. Poštovné z ČR jsem platil asi 500 Kč, kamarádce musím proplatit asi 700 Kč za poštovné z USA. Celkem 2820 Kč.


...tak to by tě u nás vyšlo levněji a s menšími složitostmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ghost
nováček
nováček


Registrace: 17.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 19:54    Předmět: Re: Objednáno Citovat

Badel napsal:
...tak to by tě u nás vyšlo levněji a s menšími složitostmi.


Sice nejsem autorem příspěvku, na který reaguješ, ale mohl bys to prosím rozvést. Znamená to, že dokážete vyměnit ten digitizer za skleněný? Resp. to dokážu sám, ale mám problém ho koupit (viz. neochota posílat do ČR)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 22:18    Předmět: Citovat

Asi jsem to četl nějak povrchně. Nevím o tom, že by pro Palm TX existoval nějaký jiný digitizér než original a ten je krytý sklíčkem, i když sám se skládá z několika vrstev, z nichž žádná není skleněná. Podle mě být skleněná ani nemůže, protože palm nemůže mít kapacitní displej, který nefunguje na principu spínání mechanicky prohnutých vrstev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ghost
nováček
nováček


Registrace: 17.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 22:36    Předmět: Citovat

Na výše uvedeném odkazu je "Glass digitizer" - co jsem tak prohledával internet, tak tyto skleněné digitizery mají být o dost lepší, než ty originální/původní.

Dotaz: přes vás se dá sehnat náhradní digitizer pro TX? (řekněme libovolný) Mě už dost vynechává a občas ho musím velmi přemlouvat k funkci. Na jeden den mi už dokonce přestal fungovat úplně (pak se částečně zpamatoval). TX už samozřejmě v záruce nemám, takže bych potřeboval jen tu náhradní součástku (digitizer).

Badel napsal:
Asi jsem to četl nějak povrchně. Nevím o tom, že by pro Palm TX existoval nějaký jiný digitizér než original a ten je krytý sklíčkem, i když sám se skládá z několika vrstev, z nichž žádná není skleněná. Podle mě být skleněná ani nemůže, protože palm nemůže mít kapacitní displej, který nefunguje na principu spínání mechanicky prohnutých vrstev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 22:43    Předmět: Citovat

Samotné displeje jsme až dosud odmítali prodávat, ale tlak na nás ze strany uživatelů je dost veliký, takže nyní zvažujeme, že to přehodnotíme a za jakých podmínek.

Jinak k existenci jakýchkoliv lepších než originálních displejů jsem dost skeptický, ale rád se nechám přesvědčit o opaku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ghost
nováček
nováček


Registrace: 17.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt 03. září, 2009 9:12    Předmět: Citovat

Jen, jestli si rozumíme - já jsem nemyslel celý displej pro TX, ale pouze digitizer, jen tu dotykovou vrstvu. Jak už kolega posílal odkaz:
http://www.gethightech.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=PA1693

Ke kvalitě originálního displeje nemám celkem připomínky, ale digitizer bude mám pocit lepší skoro libovolný jiný než originální, vzhledem k množství "mrtvých originálních kousků" (jak tak pozoruji po diskusních fórech, tak jsem nabyl dojmu, že časem odejdou snad všechny, dlouho jsem si myslel, že mého se to netýká, pak se začal nenápadně "rozjíždět", pak už byla chyba natolik nelineární, že kalibrace nepomáhala, spodní lišta se na TX stala velmi obtížně dosažitelnou a teď značně vynechává v celé ploše").

Badel napsal:
Jinak k existenci jakýchkoliv lepších než originálních displejů jsem dost skeptický, ale rád se nechám přesvědčit o opaku.
[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. září, 2009 12:57    Předmět: Citovat

Jak říkám, rád se nechám přesvědčit o opaku. Až budete mít dlouhodobější zkušenosti, budu vděčný za zpětnou vazbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412