Fórum - Zobrazit téma - Centro nepřijímá MMS (Vodafone) - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Centro nepřijímá MMS (Vodafone)
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 09. srpen, 2009 15:04    Předmět: Centro nepřijímá MMS (Vodafone) Citovat

Ponevadz jsem drive nevlastnil telefon s podporou MMS, tak jsem doposud nemel u Vodafone aktivovanou sluzbu MMS, takze kdyz mi nejaka prisla, vyzvedaval jsem si ji na webu. Ted mam Centro a aktivoval jsem si tedy dorucovani MMS primo na mobil. Ovsem kdyz mi nekdo posle MMS, tak mi neprijde a ani ji nemam na webu, proste o ni vubec nevim. Kdyz jsem do Centra dal SIM T-Mobile, tak prijem bez problemu. Jake jsou vase zkusenosti? Moc nevim cim by to mohlo byt. Sice tu sluzbu nejak extra nepotrebuji, ale sem tam by to clovek i uvital. U Vodafonu mi odvetili, ze to neni oficialne podporovany telefon, hm.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 09. srpen, 2009 20:04    Předmět: Citovat

Mozna to neni oficialne podporovany telefon, ale tady je chyba v siti, ne v telefonu. Proste je pozadej at ti tu sluzbu aktivuji, Centro by to melo zvladnout (a podle mejch zkusenosti zvlada, i kdyz ja uz MMS telefon mel) bez vetsich problemu, koneckoncu nastaveni si samo zjistuje prave ze site...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pawlik
nováček
nováček


Registrace: 26.7. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne 09. srpen, 2009 20:59    Předmět: Citovat

Neviem či hovoríme o tom istom, ale mal som asi taký istý problém v slovenskom T-mobile.
Vyriešil som to tak , že v preferenciach Network som okrem pripojenia ktoré používam na net, urobil nové na MMS. ( User Name: mms APN: mms ... nastavenie som našiel na nete u T-mobile). Potom v Preferenciach v "správach" záložka Network - Network Configuration: - manual - edit - Network profile: vybrať to predtým v Network preferenciach vytvorene MMS pripojenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po 10. srpen, 2009 8:57    Předmět: Citovat

Tak je to tak, stacilo v SMS preferencich nastavit nastaveni site na manual. Ono kdyz tam bylo automatic a prisla MMS, tak se Centro zrejme zaclo chybne pripojovat na internetovy GPRS profil a MMS tedy nestahlo. Stydící se Dekuji.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 18:50    Předmět: Citovat

Ahoj lidi
chtěl bych oživit tohle téma. Mám aktivované MMS u Vodafone, přepnuto na MANUAL, jak je zde popsáno, odesílání funguje bez problémů, ale příjem nějak nechodí, mám zaškrnuto i "Automatically collect". Na telefonu, ze kterého je MMS poslána je status ODESLÁNO a NEDORUČENO. Jinak nepříjde ani SMS pro vyzvednutí MMS na webu. Je potřeba ještě někde něco donastavit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá 20. listopad, 2009 13:41    Předmět: Citovat

Podle me jsou u Vodafonu dve moznosti, bud si vybiras MMS na webu s tim, ze ti prijde info SMS a nebo ti prijde MMS primo na telefon, ale oboji zaroven nejde. Takze kdyz mas aktivovany prijem MMS na telefon a on ji nezvladne prijmout, tak mas podle me proste smulu. Ja to mam nastaveno jako na obrazku nize a myslim, ze to funguje (uz jsem to dlouho nezkousel). Ten 'Vodafone CZ MMS' datovy profil se v Centru objevil sam, nenastavoval jsem ho rucne.

Bylo by prijemne, kdyby se dala z webu Vodafone posilat nejaka testovaci MMS aby to clovek vychytal, nebo to nekde maji? U T-Mobile jsem tuto funkci na webu nasel, myslim ze prijde logo T-Mobile.


_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 20. listopad, 2009 15:10    Předmět: Citovat

xtreo: Mno nechci ti do toho kecat, ale když není na webu, tak jsi ji asi nemohl dostat. Protože to u Voda.CZ funguje tak, že každou MMS zaslanou na tvoje číslo si můžeš na webu vyzvednout (i když ti přišla do telefonu), protože přístupové heslo se nemění. Je ale potřeba pamatovat na to, že přes web jsou přijaté MMSky přístupné jen 14dní po doručení a pak se zahazují. A pokud ve "schránce" žádnou nemáš, je schránka neaktivní. A SMS s upozorněním dostaneš pouze v případě, že se nepodaří ti MMSku natlačit do telefonu.

Testovací MMS odeslat samozřejmě jde. Přihlaš se do sámošky, Služby, nastavení telefonu, testovací MMS. Měla by dorazit do 5ti minut.

Jinak nastavení telefonu by mělo být úplně stejné jako na Treu, a tam jsem se starou SIM měl veliké problémy (výměna SIM mi z Trea které jsem chtěl vyhodit udělala telefon na který nedám dopustit). Někdy MMS nepřišla vůbec, jindy SMS, někdy přišla jen hlavička a obsah se nestáhl.
Jsou dvě místa, která je třeba zkontrolovat:
1)
System-Prefs-Network:
Service: Vodafone CZ MMS
connection: GPRS
uid: mms
pwd: mms
Details: failback NONE
Advanced: IP a DNS zafajfkovat (DHCP)

2)
Messaging-menu-Options-Preferences-Network:
- na T680 mi bez problému funguje Autocollect/Automatic settings, autodownload v roamingu vypnutý
- pokud chceš zkusit ruční nastavení, tak ho máš na tom obrázku správně:
SMSC (message center number): +420608005681
MMS gateway: 010.011.010.111:9201
MMS URL: http://mms
Network Profile: Vodafone CZ MMS
WAP 2.0 vypnuto

3) ještě bych si nechal vyměnit SIMku, ale ta ti přestane fungovat do hodiny po žádosti na prodejně (kde zároveň dostaneš novou) a novou síť vpustí úderem půlnoci. Doporučuju řešit na prodejně s hodně pozdní zavíračkou, např. v Tesku v Letňanech (zavírají 21:00). A pokud používás SIMku jako klíč k bankovnímu účtu, musíš pak zajít do banky a nechat si kartu spárovat s účtem.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 20. listopad, 2009 15:37    Předmět: Citovat

Maly detail, nevim jak ted ale ja si nechaval SIM vymenit asi pred mesicem a nova zacala fungovat hned jak starou vypli... Jinak to nastaveni od masoxe muzu potvrdit, me s nim MMS chodi v naprostym poradku (vyzkouseno)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 10:21    Předmět: Citovat

Knihomol: Mě měnili SIMku někdy v červnu, starou jsem na prodejně ve 2030 rovnou zlomil (lituju, nefunkční karta by se občas hodila pro zapnutí telefonu který vloženou SIMku vyžaduje), a nová se do sítě přihlásila asi 14 minut po půlnoci. Možná to zrychlili.
Jo a trochu mě štve, že zrušili MMS Studio (i když 50,- měsíčně byla fakt lumpárna).

xtreo: ještě můžeš zkusit hardreset, případně pokud máš starší firmware, prubnout přeflashovat (ale jelikož Centro nemám, nevím jestli je nějaký novější k dispozici; u Trea 680ky pomohl reflash na 1.12ROW a později na anglický 2.12ROW v kombinaci s opuštěním lokalizace RedGrep ve prospěch aktuální hawkovy doubleplus hodně moc).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 10:00    Předmět: Citovat

Tak stav je takový, že odesílání chodí stoprocentně, ale příjem je tak padesát na padesát, tak to snad nějak odladím, pokud není problém někde na straně VF. Některé mms mi přijdou, některé přijdou na web, některé nedorazí vůbec. Nastavení mám na MANUAL, tak jak je to tady popsáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 10:57    Předmět: Citovat

Takhle se MMSky přesně chovaly se starou SIMkou (V.1.0). Jestli máš možnost, přezkoušej to u stejného operátora s co nejnovější kartou (pokud možno s aktuální V1.3, číslo verze najdeš na zadní straně pod IMSI jako poslední položku).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 12:07    Předmět: Citovat

Jen se hloupě zeptám, na zadní stranu čeho se mám podívat (pokud je myšlena např. ta kartička, z které se SIM vyloupne, tak tu už dávno nemám) ? A ješte se zeptám jestli vám Centro funguje s novýma SIMkama bez problémů. Jinak já tam mám ješte tu původní od Oskara cca. z roku 1999.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 13:37    Předmět: Citovat

Sorry ale to přece nemůžeš myslet vážně. Píšu o verzi SIMky, tak asi nebudeš koukat na zadní stranu ledničky.

SIMky Oskara / Vodafonu mají na zadní straně (ANO, i v plugin velikosti, tedy na zadní straně čipu) jak IMSI, tak verzi karty, minimálně od roku 2001, kdy jsem k tehdy ještě Oskarovi přešel.
Neměly to jedině staré SIMky Paegasu, které s vyloupnutím nepočítaly a pro telefony na malou SIM se musely vyřezávat z velké "kreditky".
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 15:24    Předmět: Citovat

Ano, než jsem napsal svůj hloupý příspěvek, tak jsem kouknul na mou SIM kartu (Oskar) a ta co používám, na sobě nemá ani IMSI ani verzi SIM. Co je IMSI a jak vypada vím velmi dobře, jsem v tomto oboru lehce vzdělán (tzn. umím hledat na WIKIpedii), SIM mám v tuhle chvíli na stole dvě, ta druhá je od O2 a je rok stará, ale ani na jedné z karet IMSI stopro není. Možná skutečně pošoupnu tu ledničku a budu hledat tam... Vysmátý Na jedné SIM je vzadu čísel 13 a na druhé dokonce 18 a IMSI pokud se nepletu jich má 15, verzi SIM taky nějak nevidím, čísla ani trochu nesplńují předepsaný formát MMC, MNC apod. Taky nechápu, proč ho lidi tak často vyčítají z mobilu přes AT příkazy a rovnou nečtou z karty, když je chtěji klonovat. Neměl bych zapnout UV lampu (nebo mozek), třeba se tam vzadu na kartě ještě něco objeví ... ? Ale možná mi jen něco uniká a zaspal jsem dobu.

Verze bez IMSI:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Typical_cellphone_SIM_cards.jpg

Verze s IMSI:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/T-Mobile_SIM_card_front_and_back.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 15:48    Předmět: Citovat

teret: Zeptám se asi opravdu blbě, ale tohle fakt myslíš vážně?
Ještě to schválně jednou velmi stručně zrekapituluju (chronologicky, možná tě to konečně trkne):
- ty: blbne příjem MMS
- já: se starou SIM jsem měl problémy (příznaky souhlasí), výměna vyřešila. Doporučuju zkusit výměnu SIM.
- já: výměna provedena v červnu 2009, stará karta V1.0, nová V1.3, v obou případech uvedeno na zadní straně SIM pod IMSI. Problémy byly při příjmu. Další možnost zkusit reflash, pokud je relevantní.
- ty: kde najdu verzi SIM?
- já: na zadní straně SIM, je tam nejpozději od roku 2001, kdy jsem k Oskarovi přišel (z toho plyne, že s kartou z roku 2001 byly problémy při příjmu MMS, karta z června 2009 vyřešila)
- ty: já to tam nemám, mám kartu z roku 1999

Takže se zeptám pro jistotu ještě jednou: Už se chytáš?

A pro všechny případy: vsadím svoje Treo proti tvému Centru, že nová SIM to vyřeší.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 26. listopad, 2009 20:54    Předmět: Citovat

To, že si mám vyměnit SIM jsem pochopil už na začátku, asi jsem to měl napsat, jen mě udivilo, že asi nevíš o tom (i když asi jo), že ještě pořád existují i karty bez napsaného IMSI a verze (je jich valná většina), tak jsem se teda zeptal, kde že jako vzadu to mám hledat a pak už následovala moje ironická esej na téma SIM karty a IMSI. Dík moc za pomoc a omlouvám se za mé nerelevantní příspěvky, dám pak vědět jestli výměna pomohla.
PS: Asi mě nějak rozhodila ta lednička Vysmátý
PS2: Jinak jsem se tam dnes kouknul a fakt to tam není... (to jen pro ostatní, kdyby náhodou nečetli celou diskuzi a skočili rovnou na tu ledničku) Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 8:51    Předmět: Citovat

Mae culpem. Opravdu mě trochu "šokuje", že ještě dnes má někdo takhle starou kartu v provozu, protože problémy se zastaralou kartou zdaleka nejsou výsadou pouze Palmů ani českého Vodafonu. Např. ještě Paegas svého času SIMky vyměňoval po cca 4ech letech, protože měly kvůli tehdy v USA velmi oblíbenému klonování (a provozu telefonu na cizí účet, kdy škody šly do desítek tisíc dolarů na uživatele) omezenou životnost (natvrdo omezený poměrně nízký počet přípustných autentizací). Byl jsem tehdy jedním z lidí, kterým životnost skončila už po cca 2,5 letech, a dokonce po mě napřed chtěli zaplatit sankci 1.000 Kč za výměnu SIM. Teprve po tom, co jsem jim otloukl o hlavu vytištěné články o tomhle problému od této zlodějské praxe upustili (nechci ani spekulovat kolik lidí takhle okradli). V kombinaci s opakujícími se "chybami" účetního systému ve prospěch operátora (v řádu tisíců za měsíc) a po každém takovém "renoncu" půlročním martyriem s vymáháním přeplatků, jsem odešel.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
IJK
nováček
nováček


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 13:27    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:

SIMky Oskara / Vodafonu mají na zadní straně (ANO, i v plugin velikosti, tedy na zadní straně čipu) jak IMSI, tak verzi karty, minimálně od roku 2001, kdy jsem k tehdy ještě Oskarovi přešel.

Máme tarifní SIMku Vodafone z května 2005 a verzi na sobě napsanou nemá Smutný. Čip je na nezvyklém černém podkladu... Netušíte, která verze to může být - je to už 1.3 nebo starší ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 16:30    Předmět: Citovat

To je fakt divný, karet vodafonu mi rukama prošlo asi 35 a IMSI a verzi měly natišteny všechny.
Zkoušel jsem najít AT příkaz pro vyčtení verze SIMky, ale Treo mi ho odmítá vrátit, dostávám jen verzi firmware modemového modulu LowRider, IMSI karty a IMEI telefonu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 21:08    Předmět: Citovat

tak SIM V1.3 v Centru, ale vysledek se moc nedostavil, takze jeste budu hledat a zkouset
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412