Fórum - Zobrazit téma - Jen pro zasmání... (i když jak pro koho) - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jen pro zasmání... (i když jak pro koho)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 17:25    Předmět: Tak Tak Citovat

Podepisuju nazor Knihomol94 - nechci s novym palmem sdilet data via internet a namisto dyzajnu a libivosti preferuju rychlost a ergonomicnost ovladani PIM aplikaci.

Co se tyce emulatoru PalmOS na Palmu Pre - nekde jsem cetl, ze nebude umet nacitat data (kontakty, kalendar...) z defaultniho uloziste. Ale potom by to cele (alespon pro mne) ztracelo smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 20:16    Předmět: Citovat

Právě práce s PIM daty na webOS mi přijde úchvatná, takže si jednou naimportuju ty z Palm OS a emulaci už nebudu potřebovat. Co se týče stability, tak to ukáže teprve čas, ale nevěřim, že přijdou s něčim horším, než byl Palm OS.

Emulaci naopak využiju na některý specializovaný aplikace, který jsem na jiných platformách zatim nenašel. No a co se týče přenášení dat někam na jejich server, tak tyhle obavy chápu, ale sám je nesdílim. Myslim, že touhle cestou se nakonec chtě nechtě vydáme všichni, protože z toho prostě vyplývá příliš mnoho potenciálních výhod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 21:13    Předmět: Citovat

Ted me nic nenapada, takze se zeptam: jakych vyhod konkretne? Ja bych teda rozhodne nikde svy data mit nechtel, je to hooodne velky nebezpeci (ostatne jako dalsi webovy prkotinky typu Google kalendar apod.) a "kdokoli" se k nim muze s trochou sikovnosti dostat a zneuzit je nehoraznym zpusobem, a vem si kolika lidem by takhle vznikly obrovsky neprijemnosti jen proto ze v Palmu prisli s supermegahyperultra bozim zpusobem "zalohovani" na server.. Taky je otazka, jestli mi potom nejaky podivny individua nebudou spamovat email nebo co je horsi, jestli se ty data nekdo nepokusi prodat. A navic, co se nasich koncin tyce - vis kolik te budou stat datovy prenosy Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 23. květen, 2009 9:14    Předmět: Odpoved Citovat

Badel napsal:
No a co se týče přenášení dat někam na jejich server, tak tyhle obavy chápu, ale sám je nesdílim. Myslim, že touhle cestou se nakonec chtě nechtě vydáme všichni, protože z toho prostě vyplývá příliš mnoho potenciálních výhod.


Proboha nestras. Kdyz si to predstavim, tak se budu muset vratit k papiru. Desi me, ze k tem datum se dostane uplne bez namahy znacna cast zamestnancu dane firmy. A vzhledem k tomu, jak nektere firmy z vysoka kaslou na zalohovani - nechci o vsechno prijit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 23. květen, 2009 22:25    Předmět: Citovat

Ano, teoreticky tu hrozí zneužití dat, ale v reálu si neumím představit, co by někde v Americe dělali s mýma českýma datama a i kdyby, tak ať. Já nic tajnýho nemám a mít ani nebudu. Netrpím stihomamem. Nehledě na to, že je dost dobře možný, že na serveru někde v Googlu nebo Palmu mohou být ta data klidně uložena bezpečněji než na jakýmkoliv online desktopu.
No a co se týče těch potenciálních výhod, tak je asi jasný, že online aplikace všeho druhu maj před sebou zářnou budoucnost, což znamená i mnohem efektivnější využití pro online data. Vemte si např. takový mapy. Dřív jsem používal Route66, ale do dob online map už jaksi nemám důvod je ani spouštět. A takhle to je a hlavně bude i s celou řadou dalších aplikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2009 8:03    Předmět: Citovat

No a kdo rika, ze ty data zustanou v Americe? A taky, jestlize jsem to dobre pochopil, tak tady nejde o ''online aplikace'' jako takove, ale spis o zalohovani, ktery moc vyhod neprinasi. Navic tady jde o data v telefonu, ktery nosime u sebe, a proto tak nejak upada vyhoda mobility (jediny co me napadlo). Tako netrpim zadnou fobii, ale proste mam data ktery by nemel videt nikdo jiny nez ja..
PS: kdyz nemas zadny tajny data, tak bych prosil o databaze poznamek, ukolu, kalendare, vydaju, seznam hesel, udaje k e-mailu, admin pristup na PalmHelp... Porad chces tvrdit, ze nemas nic tajnyho nebo aspon soukromyho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2009 14:45    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
PS: kdyz nemas zadny tajny data, tak bych prosil o databaze poznamek, ukolu, kalendare, vydaju, seznam hesel, udaje k e-mailu, admin pristup na PalmHelp... Porad chces tvrdit, ze nemas nic tajnyho nebo aspon soukromyho?


Věc nabídky a poptávky. Jestli jenom tak nemluvíš do větru, tak ti moje databáze pošlu za 8 tisíc korun. Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2009 14:58    Předmět: Citovat

Ok, behem tydne prodam jedno Centro a pak se domluvime Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 24. květen, 2009 23:07    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
No a kdo rika, ze ty data zustanou v Americe?


To jako že Palm dopustí rozprodej uživatelských dat kamsi do východní Evropy? Toho se opravdu nebojím.

Knihomol94 napsal:

A taky, jestlize jsem to dobre pochopil, tak tady nejde o ''online aplikace'' jako takove, ale spis o zalohovani, ktery moc vyhod neprinasi. Navic tady jde o data v telefonu, ktery nosime u sebe, a proto tak nejak upada vyhoda mobility (jediny co me napadlo).


Ano, tak nějak to asi bude. Nicméně celý webOS je orientovaný na "internetový věk" a to je podle mě to nejlepší, co mohl Palm udělat. Že z toho budou vyplývat i diskutované problémy a počáteční nedůvěra, je sice samozřejmé, ale věřím, že časem si prostě zvykneme na to, že lze důvěřovat velkým seriózním firmám, od nichž budeme chtít využívat online služby. Takhle napsaný to zní dost naivně, ale svěřit někomu svý data, může být podobné, jako svěřit někomu svý peníze. A na to už jsme si taky zvykli, ačkoliv o ně žel také občas přijdeme...

Knihomol94 napsal:

PS: kdyz nemas zadny tajny data, tak bych prosil o databaze poznamek, ukolu, kalendare, vydaju, seznam hesel, udaje k e-mailu, admin pristup na PalmHelp... Porad chces tvrdit, ze nemas nic tajnyho nebo aspon soukromyho?


Nemám žádný tajný data tam, kde nepoužívám šifrování. Tam kde šifrování mám, jsou uložený data, ke kterým by se případný zájemce určitě dostal snadněji jinak, než prolamováním databáze kdesi na serveru v USA. Třeba podplacením nějakýho spolupracovníka. A přesně to je ono. Všichni mají hrůzu z ukládání dat mimo svůj počítač a přitom právě na vlastním počítači jsou většinou nejsnadněji dostupná. Kdyby ne jinak, tak třeba přes ono selhání lidského faktoru.

Ale nechci nikoho o ničem přesvědčovat. Chápu, že někdo může mít opodstatněný obavy z poskytování svých dat někam pryč. Já je ale opravdu nemám a jsem přesvědčen, že v budoucnu si na tohle prostě lidi zvyknou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2009 2:33    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To jako že Palm dopustí rozprodej uživatelských dat kamsi do východní Evropy? Toho se opravdu nebojím.

Úplně stačí, když to tam pošle nějaký zaměstnanec. A klidně i vrcholový, zaplaceno to bude královsky.
Takových už bylo. Stačí se podívat do zahraničí (rozprodaná zdravotní data, bankovní záznamy, ...).
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2009 2:40    Předmět: Citovat

Navíc to že si člověk myslí, že je "správňák" a nemá co skrývat, rozhodně není důvod nechat si ukrajovat ze svých práv a svobod. Sice si nemyslím, že by někoho zajímaly moje telefonáty, ale odmítám, aby mohla policie kdykoli bez kontroly naslouchat. To samé s kamerami na každém rohu, státní GPS kontrola (a omezování) rychlosti apod. apod.
Že si většina občanů-ovčanů nechá s radostným povykem uříznout ze svých práv výměnou za větší pocit bezpečí, to už je bohužel jiná věc Smutný
To samozřejmě trochu odbíhám, jen podotýkám, že nevole uvrhnout se do systému velkého bratra není žádná paranoia. Svoboda není samozřejmost.

Mimochodem v Anglii máte ze zákona na žádost policie povinnost vydat heslo/klíč k zašifrovanému obsahu. Ve Státech je podobná povinnost vydat nešifrovanou verzi obsahu.
Takže ani šifrování nikoho před Velkým Bratrem nezachrání. Pochybující

(autor předcházejících kacířských příspěvků se sám o webové technologie zajímá a tvoří pro ně obsah; většinou i rád Posměváček )
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2009 9:08    Předmět: Citovat

Stejně si myslím, že se dřív nebo později najde koumák, který napíše nějakou věc, která by umožnila zálohování jinam - třeba na kartu. A aplikací na šifrování dat bude určitě taky mrtě...
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 25. květen, 2009 18:58    Předmět: Citovat

Jasně, i s PalmOSem jsem si užil svoje (dokonce by se tu pár brutálních zákysů mnou psaných dalo dohledat), ale nikdy to nebyly katastrofy typu nenastartovatelného zařízení. Vždycky se dalo dostat do výchozího stavu, ze kterého šlo data vyhrát ven a hardresetem "ustřelit hydře hlavy".
PIM aplikace mi pod PalmOSem přijdou v některých aspektech nedomyšlené (speciálně listování v kontaktech Trea680 když nevím pod čím začít hledat je na provaz), a zrovna kontaktovník byl IMO lepší už na PPC 2000. Ale celkově ... nebe a dudy. Ale dost o tom.

Co se týče internetové orientace Préčka, nemám ani tak strach o zabezpečení dat; jejich snadné vykradení si Palm prostě nemůže dovolit, znamenalo by to jeho konec, takže si troufnu tvrdit že nad tím si lámali hlavu určitě dlouho a postarali se, aby zabezpečení bylo pro všechny praktické účely dostatečně neprůstřelné, a že nejslabším článkem bude uživatel sám. Koneckonců služby jako ZYB tu jsou už léta, i když třeba Motorola si se síťovým zálohováním SideKicku pěkně naběhla (viz zveřejněný telefonní seznam Paris Hilton Vysmátý ).
Daleko větší vrásky mi dělá, zda Palm zajistil tzv. "disaster recovery", tedy schopnost zajistit, aby i v případě katastrofálního poškození hlavního datového centra uživatelé ke svým datům mohli (a to je finančně velmi náročný úkol); to zaprvé.
A zadruhé, v případě že by se Pré rozběhlo a přesto Palm po nějaké době z jakýchkoli důvodů skončil, jak bude zajištěna kontinuita poskytování síťových služeb funkčnost aplikací WebOSu zajišťujících? Zatím to vypadá, že minimálně zálohování PIM dat bude mít v exkluzivní režii Palm, ale jak bude ošetřeno předání těchto služeb v případě např. ukončení fungování firmy? Přestanou některé důležité funkce pracovat? Co se s daty v datových centrech stane?
Bude v takovém případě uvolněn jakýsi JailBreak, umožňující uživatelům svá data převést jinam a na datacentru Palmu je zlikvidovat?
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 26. květen, 2009 10:02    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:

Bude v takovém případě uvolněn jakýsi JailBreak, umožňující uživatelům svá data převést jinam a na datacentru Palmu je zlikvidovat?


Myslím, že takoví koumáci se najdou mnohem dřív než bude ukončena značka....
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 28. květen, 2009 9:33    Předmět: Citovat

To jistě ano, ale "problém" bude v tom, že to určitě nebude transparentní funkcí aplikací (tedy skryto očím uživatele), ale bude nutno spustit aplikaci která synchronizaci provede. Vyvstává tak otázka, jak se do telefonu budou tlačit změny, provedené "zvečí", tedy např. ve webovém adresáři. Jedině démonem běžícím na pozadí a periodicky kontrolujícím změny.
Lepší by bylo, kdyby to šlo (podobně jako třeba u SE) nastavit v systému a používat server dle vlastního výběru (pro SE je ZYB pouze doporučen, ale není vyžadován, funguje jakýkoli server jedoucí na protokolu SyncML).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt 28. květen, 2009 15:32    Předmět: Citovat

Pořád se tu řeší jak je bezpečné či nebezpečné zálohovat data někam na net a jak že je to výhodné. Tak mi prosím někdo ty výhody vysvětlete, jaké jsou? Já je nějak nemůžu najít...
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ SDHC 16GB Adata
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 28. květen, 2009 17:34    Předmět: Citovat

Vyjmenovat je neumim, ale třeba to, že máš ke svým datům přístup kdykoliv a ať už jsi kdekoliv, považuju za kardinální výhodu. Dále se tu nabízí možnost propojení s různými online aplikacemi např. od Google, což taky nemusí být špatné. Nehledě na to, že lze pak stavět své vlastní aplikace, které si pro tvá data budou kdykoliv sahat, aniž bys musel někam fyzicky chodit s komunikátorem. Myslim, že další výhody lze těžko předvídat, ale bude jich hodně. Data na netu možná pro někoho představují riziko, ale potenciál pro další práci s těmi daty se prostě násobí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: čt 28. květen, 2009 18:13    Předmět: Citovat

Já tedy nejsem úplně odvařený z dat na netu. Ne, že bych se o ně bál, ale jejich uložení znamená taky přístup k nim - pomocí datového paušálu nebo něco podobného. Moc si nedokážu představit, kolik to bude "žrát" - a jestli je lepší tarifovat data nebo čas... Ale každopádně to předem neodsuzuju, ba naopak jsem velmi zvědavý. Taky věřím, že většina důležitých aplikací bude "offline", a ne že si bez internetu "ani nepšouknu"...
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 28. květen, 2009 18:19    Předmět: Citovat

Tak třeba my máme v práci všichni zcela neomezená data a nestojí nás to ani korunu. O2 nám to dala za odměnu díky tomu, že jsme hodně volali. Z toho je vidět, že data se asi brzy stanou běžnou věcí (aspoň v to doufám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: čt 28. květen, 2009 18:29    Předmět: Citovat

Jsme velkým korporátním klientem O2, ale strašně jsem se podivil, když jsem zjistil, že máme časový tarif. Zjistil jsem, že za online připojení celý měsíc v kuse jsem překročil budget asi tak o 400 % Vysmátý
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412