Fórum - Zobrazit téma - Jen pro zasmání... (i když jak pro koho) - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jen pro zasmání... (i když jak pro koho)
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 21. květen, 2009 13:44    Předmět: Jen pro zasmání... (i když jak pro koho) Citovat

Jelikož příležitostně mrknu i na WMhelp, nemůžu si pomoct a dám sem k lepšímu co jsem v poslední době zaznamenal. Nerad bych fakt vyvolával nějakou flamewar, ale nedá mi to.

Jak je Garnet považován za zastaralý (a jak mi Palm se vzájemnou částečnou nekompatibilitou jednotlivých modelů pije krev), musím se prostě pochechtávat pod fousy jaké doslova katastrofy uživatelé na WMhelpu jsou nuceni řešit. Jen příklady:
- rozbordelený registr, který znemožní v lepším případě fungování aplikací, v horším vyvolává havárie systému
- neexistenci (nebo spíš zablokování) možnosti synchronizace některých PIM dat na některých edicích operačního systému zařízení (jmenovitě WM6 SmartPhone - bez dotykovky)
- záhadné smazání části systémových souborů v systémových složkách, následně havárie nebo nestartování zařízení (obzvlášť tohle že je možné je celkem 'šoking')
- ztráta některých funkcí bez příčiny, jako např. ztráta schopnosti přehrát některé formáty mediálních souborů
- a teď čerstvá perla - při přesunu mediálních souborů zamítnutí dotazu na přepis existující složky v desktopu, takže se ze zařízení nic nezkopírovalo ale přesto se to na mobilu smazalo
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 21. květen, 2009 15:50    Předmět: Citovat

Je to podobné chování jako desktopová verze windows Radostný Je pravda že takové zásadnosti jsem na palmu nikdy neřešil, nejhorší kiks co jsem zažil bylo že nešla odesílat pošta z jiných aplikací. Ale vyřešilo se to rychle přes editaci unsaved preferences.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 21. květen, 2009 16:11    Předmět: Citovat

Jojo, presne tak, vsechny wokna sou stejny. Jak desktopovy, tak kapesni... Ja taky nic takovyho nikdy neresil, nejhorsi co se stalo byla nefunkcnost blazeru, bohuzel sem to vyresil az HR ale to ani tak nevadilo, jednou za cas ho porebuje kazdej Nešťastný
PS: flamewar a tady??? kdo tady bude obhajovat kapesni wokna Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. květen, 2009 16:39    Předmět: Citovat

Pod svícnem je největší tma. Náš redaktor UsiReV je zapřísáhlý woknista. Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 21. květen, 2009 17:30    Předmět: Citovat

To sice je, ale na foru se moc casto neukaze Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka125
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 9:01    Předmět: Citovat

No je to napsané hodně jednostraně. S tím, co je tady vypíchnuto, jsem se na WM nikdy nesetkal. Bohužel systém nemůže za svého majitele, který se neustále v něčem vrtá a potom se foru snaží z lidí dostat, jak z toho ven Mrkající

Jinak když budu hledat tady na palmhelpu, tak najdu taky jobovky Vysmátý Třeba toto:

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1366

Než jsem migroval k WM, tak jsem Palm hodně dlouho používal a nemůžu zapomenout na PIM aplikace. Ty jsou neprekonaný. To je asi jediný, co mi u WM chybí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 9:22    Předmět: Citovat

Jirka125 napsal:
Jinak když budu hledat tady na palmhelpu, tak najdu taky jobovky Vysmátý Třeba toto:

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1366


Si nemyslím, že to je úplně jobovka. Prostě blbá nehoda, co se může stát každýmu. Ale taky si všimni, jak elegantně se to vyřešilo (záloha a HR), i když moc nechápu uživatelův počáteční odpor k HR.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 9:22    Předmět: Citovat

Doufám, že mi bude T|X šlapat ještě hoooodně velkou dobu. Nerad bych pořizoval nějaký PoPelniČní stroj, to už radši Symbian, třeba na takové Nokii E71. Ale WM nikdy POZOR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 9:40    Předmět: "jobovka" Citovat

za tu jobovku si muzu sam, proste jsem pristroj srazil ze stolu, kdyz byl pripojenej. palma jsem chytil pred dopadem na zem, ale na kabelu jsem ho neudrzel, no Radostný to fakt neni vec systemu, i kdyz by se samozrejme dalo diskutovat o tom, ze by se "nahle odpojeni" dalo urcite resit po strance systemu nejak korektneji, ale pak by se dalo resit i to, ze by clovek nemel prijit o data, kdyz to vykoupe, necha prejet nakladakem apod... odpojte za behu disk na pc a uvidime... Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 11:34    Předmět: No nevim Citovat

Tak uz vim jak se rozpoutava flamewar i kdyz MasoxCZ hnde v uvodu pise ze nic takoveho nema v umyslu.... Posměváček

Dlouha leta jsem pouzival Palm (Treo 600, 650 a LD) a nyni jsem na WM a Maemu, takze o tech platformach neco vim. A z mych zkusenosti mam u kazde platformy vysledovane obdobne problemy (spatna synchronizace, smazani registru ci preferenci, zatuhnuti systemu, resety se ztratou dat atd.). Ale 99% tech problemu zpusobi uzivatel instalaci nestabilnich (nebo vzajemne nekompatibilnich aplikaci), zasahem do systemu, prekotnou instalaci vseho nac narazi .......
Jakmile jsem pochopil princip kazdeho z tech systemu, pouzival jsem jen "kvalitni" a odzkousene aplikace nemam problem!

A na zaver - s PalmOS a zejmena jeho PIM jsem byl maximalne spokojeny, ale vratim se k nemu, az nabidne integrovanou WiFi, GPS a podporu zobrazeni cestiny bez nutnosti instalace lokalizace nebo hacku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 11:50    Předmět: Re: No nevim Citovat

Mareka napsal:
A na zaver - s PalmOS a zejmena jeho PIM jsem byl maximalne spokojeny, ale vratim se k nemu, az nabidne integrovanou WiFi, GPS a podporu zobrazeni cestiny bez nutnosti instalace lokalizace nebo hacku.


Tak to abys pomalu začal šetřit na Pre Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 12:42    Předmět: Citovat

Az na to, ze Pre uz neni (podle me) Palm - s nastupem webOS Palmy jako takove konci, a s nimi vsechny jejich vyhody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 13:13    Předmět: Citovat

To bych neřekl. Ta platforma vypadá velmi zajímavě, takže o výhody bych se nebál. Mě jenom děsila ztráta některých aplikací pro Palm OS, ale po ohlášení emulace už nevidim žádnej problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 13:25    Předmět: Citovat

Platforma sice vypada zajimave, ale je videt ze Palm se vydal cestou nacancanyho prostredi (coz by ale zas az tak nevadilo), a jak se pozdeji zjistilo tak bohuzel se ztratou funkci a zavedenim nekterych doslova "kravin" (napr. proc mam posilat SVOJE SOUKROMY DATA na jakysi jejich server?). A ani ta koncepce ovladani neni moc efektivni, takze to uz nebude hlavne organizacni nastroj, jakymi Palmy vzdycky byly a proto je mam tak rad. Radsi nakoupim nekolik Center do zasoby a budu doufat, ze jeste par let bude fungovat GSM Zlomyslný ... Ale to uz sme trochu OT od tematu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 14:33    Předmět: Citovat

Mně se nový ovládání zatím líbí a pokud bude nějaká aplikace slabší, tak je tu pořád ta možnost emulace. Jinak odesílání dat na jejich server mi navadí, nepracuju v BIS... Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 14:36    Předmět: Citovat

Mně chybí stylus Smutný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 14:41    Předmět: Citovat

Stylusy pro kapacitní displeje se pokusíme sehnat a dovážet je sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 16:05    Předmět: Citovat

Czechnology napsal:
Mně chybí stylus Smutný


Podle všeho stylus nebude potřeba, resp. stylusů budeš mít tak 5 na každé ruce, né?
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 16:08    Předmět: Citovat

Podle mě také ne, ale někteří lidé si stylusy pořizují i pro iPhone, tak nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 22. květen, 2009 17:01    Předmět: Citovat

Kdyz se vratim k puvodnimu tematu, tak me napada, jak na tom bude webOS se stabilitou? Opet nestabilni app = reset, nebo uz to bude reseno nejak "praktictejc" Otázka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412