Fórum - Zobrazit téma - Centro a výdrž baterie - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Centro a výdrž baterie

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vili
nováček
nováček


Registrace: 26.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá 21. březen, 2008 20:20    Předmět: Centro a výdrž baterie Citovat

Zdravím Vás,
pořídil jsem si Centro za Treo 650 a nechce se mi uvěřit, že baterie nevydrží ani den. V porovnání s Treo 650 při podobném využití je to Centro 3/4 dne a Treo 650 4 dny. Buď se jedná o špatný kus, nebo je zde podobný problém jako byl u 680-tky a nebo soudruh Palm udělal někde chybu.
Jaké jsou Vaše zkušenosti s výdrží baterie Centra?

Vili
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hrabuvka
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2005
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so 22. březen, 2008 10:18    Předmět: Citovat

už jsem to tady taky někde psal, že baterka stojí za houby. taky jsem si myslel, že mám vadný kus, ale dle ostatních je ta výdrž normální. kdyby centro bylo kupované u nás tak ho bez váhání vrátím. a ještě k tomu údajně dobrému zpracování - tím jak je malé tak svádí k nošení v kapse. to ale v žádném případě nedoporučuji pokud nechcete začít zažívat pocit jak plasty začnou "pochodovat" a hlavně VRZAT. slečně vrzání nevadí, výdrž prodloužila omezením používání chatopusu atd. no prostě pro sebe už ho nechci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vili
nováček
nováček


Registrace: 26.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so 22. březen, 2008 13:59    Předmět: Citovat

Tak jsem trochu experimentoval a vybíjení baterie způsobuje nějaká aplikace. Včera večer jsem udělal HR a hle, za celou noc baterie klesla jen o 2% (před HR cca 50%). V centru jsem měl pouze Agendus Pro 12, 3xcom, Files (aplikace z položky My centro), nějaké mp3 jako zvonění, na kartě 4Gb SDHC NVBackup, Tomtom6. Karta na baterii vliv nemá, zůstala tam i po HR. Mám podezření na aplikaci Files, která manipuluje s kartou a myslím, že ji neustále kontroluje. Uvidím, obnovím původní nastavení a postupně budu odinstalovávat, až se vybíjení odstraní.

Vili
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so 22. březen, 2008 18:16    Předmět: Citovat

Mě vydrží tak 2 dny "bežného" provozu, max 3 dny, když moc nevolám. Ale díky tomu, že se nabíjí přes sync kabel a v autě v kolébce, tak mě to tak nepálí.

Zpracování je ale fakt dost mizerné ...tenké plasty, prohýbá se to, vrže to - prostě lowend ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 7:46    Předmět: Citovat

Vili, prisel jsi na to co tu baterii tak zdimalo? Ja totiz zacinam sledovat obdobny jev a to toho nemam zatim moc nainstalovaneho. O pulnoci jsem Centro vypnul a plne nabite ho odpojil od nabijecky. Kdyz jsem se v 6 hodin probudil, tak baterie mela jenom 70% a to jsem mel vsechno vypnute (GSM, BT, IR, GPRS). Zkusim nechat Centro pres noc po hardresetu, pripadne s vyndanou baterii a uvidim. Rozpačitý
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 7:57    Předmět: Citovat

Co vsechno mas nainstalovany? Zkousels battery reset?
edit: prestane to vybijeni po normalnim resetu? za jak dlouho se vybije uplne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 9:41    Předmět: Citovat

Centro mam asi tyden, velmi casto si s nim hraju, takze zatim nemam zadne souvislosti vysledovane. Zalibil se mi program PowerHero, jenom si rikam jestli neplni opacnou funkci nez ma. Jinak mam dale nainstalovanou RedGrep lokalizaci, NVBackup, mhd2, navigaci Garmin (kterou vypinam pomoci Ukoncit, jinak bezi na pozadi) a mozna tam jeste byl CardReader. Zkusim to nejak vysledovat. Asi neexistuje nejaka utilitka ktera by mi vypsala aplikace ktere bezi na pozadi? Pozn.: Co je battery reset? Radostný
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 10:10    Předmět: Citovat

Vsechno krome PowerHera mam vyzkouseny a s zadnym takovymhle problemem sem se nesetkal. Vim ze kdysi se t tady resilo a usvedcili sme aplikaci H (takovy zvlastni hodiny), ze po vypnuti uzira az do resetu Palma. Battery reset je reset, kterej nuluje ukazatel baterie, kdyby nahodou byla chyba v nem - myslimze se provadi tak, ze za pripojeny nabijecky resetujes palma, ale uz si nejsem jistej. Ad utilitka - takovou neznam, ale klidne muze nejaka existovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 18:10    Předmět: Citovat

pantata napsal:
Mě vydrží tak 2 dny "bežného" provozu, max 3 dny, když moc nevolám.


Jsem na tom stejně, s Treem680 to bylo horší. Centro nosím v kapse riflí, nešetřím ho a nic nevrže. Když chci resetovat, tak spíš mám problém ho otevřít, jak pěkně všechno lícuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 02. březen, 2009 7:53    Předmět: Citovat

Tak jen přispěju...
Bonsai to není, HandyShopper2 taky ne, eReader, Mobipocket, Plucker, Butler, CardReader, PasswordsPlus, pTunes, TCPMP, Metro, GoogleMaps, Documents2Go, CallBlock, RecorderX 2b2, GooSync, CardInfo, hawkova lokalizace, Files ani PalmFighter to taky nejsou.
Ty všechny totiž mám přímo v zařízení a když nechám Treo připnuté k GSM síti, do rána užere tak 8%, při vypnutí všech bezdrátů 1%.

Doplním: po dvou letech intenzivního provozu kdy jsem 680ku fakt nešetřil i po battery resetu ukazuje při odpojení nabíječky 85% kapacity a při velmi střídmém používání má výdrž 2 dny, při běžném pracovním (tedy cca 3,5 hodiny jako PDA + 2 hodiny hovoru) je to tak jeden pracovní den a na nočním stolku přistává kolem 20ti%.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.


Naposledy upravil masoxCZ dne po 02. březen, 2009 16:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: po 02. březen, 2009 11:13    Předmět: Citovat

Další co v tom seznamu nejsou a baterku nežerou Pobavený

FastLaunch (aktivní), Afrodita, Astro Info, Bdicty (můj CZ-EN slovník), BellTime (aktivní), CallRec (aktivní), CardReader, Centroid (aktivní), cotoGPS, Cryptex, Currency, DAkey (neaktivní), Destaller Lite, DiddleBug, Gizmo (neaktivní), HandZipper, Kalendar, kMeteo MHD2, MiniTones, MyCallLog, NVbackup, PalmFiction, PalmPDF, SlovoEd, SOnTime (aktivní), Snap, UniDec, USB Modem, VisualCalc, WhereIAm a hafo nějakých her Pobavený

A naopak jsem velmi spokojený, baterku to nežere, mnohem lepší jako T680, kterou jsem měl před tím. Asi je to na vrub menšího displeje, nevím. Ale dva dny jsou u Centra v pohodě, tři když se moc nevolá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 15. březen, 2009 13:43    Předmět: Citovat

Zapnul jsem si v PowerHero aby kazdych 5 minut zaznamenaval spotrebu. Kdyz mam v noci vsechny bezdraty vypnute a vse je zrejme v poradku, tak je spotreba 0 az 3 mA. Ale obcas to proste kontinualne zere kolem 80 mA. A stale nevim proc. Nešťastný
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po 16. březen, 2009 11:39    Předmět: Citovat

Tak jsem se tim zacal trochu vice zabyvat a zjistil jsem, ze se to na zahranicnich forech docela resilo. Figl je zrejme v tom, ze tento problem nastava pouze pokud mate vypnuty IR.

Dobra pomucka je toto: TreoBattery32.zip (nevim proc, ale tato aplikace mi jde spustit pouze z karty, pokud ji nahraju pres HotSync, tak ji v systemu nevidim). V menu nastavim 'Turn on orange LED in REM sleep'. REM sleep rikaji prave tomu stavu kdy pristroj vypnete, ale ve skutecnosti zcela vypnuty neni. Pak teda cervenym tlacitkem vypnete Treo/Centro a chvili sviti oranzova LED (na Centru zelena) a zhasne. Kdyz nezhasne, tak je pristroj v tom savu REM sleep a ma velkou sportebu (pri veskerych vypnutych bezdratech okolo 70mA misto 0-3mA.

Pak uz zbyva to ozkouset:
- aktivovat, nebo deaktivovat IR
- restart!
- po restartu je nutno znovu nastavit 'Turn on orange LED in REM sleep' (zrejme kvuli tomu spousteni z karty)
- vypnout pristroj cervenym tlacitkem a sledovat LED jestli zhasne

U me to opravdu funguje - po deaktivaci IR a restartu se Centro nekorektne vypina. Nekdy to ma teda lepsi chvilky a pri deaktivovanem IR a po restartu vypinani funguje korektne, ale vetsinou staci dat jeste jeden restart.

Jeste dodavam, ze po hardresetu se mi nekorektniho vypinani docilit nepodarilo, takze to zrejme dela nejaka aplikace v kombinaci s vypnutym IR. Ale blyska se na lepsi casy. Radostný
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412