Fórum - Zobrazit téma - Pořídit Centro? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pořídit Centro?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 16:31    Předmět: pdf Citovat

blbo sa na tom pozeraju pdfka ale inak je to dobry pristroj.kryty nevyskytne sa v palmshope nahodou silicon case na centro?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 17:20    Předmět: Citovat

No chtěli jsme ho objednat, ale naposledy ho neměli ještě ani Číňani. Snad po Novém roce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 17:52    Předmět: :) Citovat

inak na centro odporucam Alu-Leather Case (Palm Centro Series) - Flip Type. je dost prakticky a dost odolny.na centro ako stvoreny Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 17:54    Předmět: sakris Citovat

zabudol som ,je to vyrobok od firmy proporta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 17:54    Předmět: Citovat

Myslíš tohle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 18:13    Předmět: ne Citovat

ne toto : http://www.proporta.com/F02/PPF02P05.php?t_id=3983&t_mode=des
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 20:37    Předmět: Citovat

To se ale v ČR neprodává, pokud vím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 20:46    Předmět: Citovat

neviem.ja som v uk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 21. listopad, 2008 23:31    Předmět: Citovat

Tak mi dneska večer T680ka žbluňkla do louže. Vylovil jsem ji asi dost rychle, ani se nestihla vyšlusovat a vypnout, takže baterka hned šla ven, vyklepat vodu, doma vyfénovat a vysušit.
Momentálně funguje (teď přes ni modemuju), ale pro případ že by to nerozdejchala a zkolabovala později, se rozhoduju mezi Centrem a TreoPro.
Pro Centro mluví cena (za stejné prachy 2 kusy proti jednomu Radostný ) a hlavně PalmOS a možnost používat dál nakoupený soft (v řádu min. 2kKč navíc k ceně telefonu), pro TreoPro perspektivnější systém s lepší podporou "tvůrce", wifi, to že se jedná o high-end proti low-endu a lepší spolupráce s Vistou a předpoklad spolupráce s Windows7 (čeká mě nový služební book), podpora národního kódování na úrovni systému, relativně standardní konektor, a tak vůbec.
Nezbývá než doufat že T680ka to vydrží a rozhodování se tak odloží ještě o cca rok Pochybující
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: so 22. listopad, 2008 10:57    Předmět: Citovat

@MasoxCZ
Tak to držím palce, aby to T680 přežila Mrkající Protože přechod na platformu Win bych alespoň já rozhodně nerozdejchal Vysmátý Naštěstí jsem to já, kdo rozhoduje, co se má koupit a co ne ... a rozhodně to nebude nic z malé a měkké stáje Mrkající Hodně si slibuji od Androida, protože používám služby Google, ale ALPu držím palce, protože by mi zachoval kompatibilitu s aplikacemi pro Garneta. V současné době mi Centro splňuje všechno co potřebuji ... až na WiFi, ale to se dá oželet, když mám datový tarif.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 22. listopad, 2008 11:36    Předmět: Citovat

Mno, ono to není tak jednoznačné. Pokud to 680ka přežije, čeká ji stejně během příštího týdne hardreset a reinstalace, a pak se uvidí. Po zkušenostech s její pofidérní stabilitou (i když na tom měla lví podíl zmršení lokalizace od RedGrepu) a s ohledem na občasnou problematičnost VersaMailu jsem se už rozhodl, že kdyby Treo chcíplo, nahradí ho v případě setrvání u PalmOSu Centro (Treo 500 není varianta).
Jak se v posledních měsících ukazuje, minimálně na desktopech není Lino taky žádným svatým grálem, a závažnost některých dlouho neodhalených bugů dokonce mnoho chyb a děr Windows dokázalo dokonce trumfnout. Rozhodně bych lino na mobilech nepovažoval za lepší proti WM rozdílem třídy; a mezi námi děvčaty, pokud to funguje je mi šumák jaké to má logo a komu jsem za to zaplatil. Pokud to naopak nějak drasticky nefunguje (a to byl zpočátku přesně případ T680), zajímá mě to naopak velice, abych věděl kdo při dalším nákupu dost možná přijde o výdělek.
A co se týče Androida ... nevím jak sleduješ zahraniční periodika, ale po počáteční euforii teď G1 dostává pěknou sodu za slušnou řadu drobných bugů, ztrátu funkčnosti po odinstalování SW od Googlu, přičemž stále není vyřešeno jestli vůbec půjde aplikacemi 3.stran vůbec nahradit, a dost závažnou botu v architektuře (aplikace lze instalovat výhradně do vnitřní paměti která má 70MB a je sdílená pro jejich běh). Takže za takový odvaz ho taky nepovažuju.
A co se týče ALP ... podobně jako kdysi PalmSource, Access už o ALP schopném spouštět POS aplikace zase jen 4 roky kecá, a vypustili zatím betu ořezané verze, která POS aplikace celkem očekávatelně (po tom co jim Palm udělal se zpětným odkupem a odříznutím od POS2Nova) neumí a nejspíš umět už nikdy ani nebude. Nedoufej. To spíš věřím tomu, že Access bude ALP tlačit směrem k Androidovi, aby uměl používat Androidí GoogleAPI, AppShop, a především jeho aplikace. Protože jinak z toho bude sólová platforma s nulovou podporou (kdo z běžných uživatelů vůbec ví že nějaký Access vůbec existuje, kromě microsoftí malé databáze?), nulovým tržním podílem a nulovou budoucností.

Takže to shrnu: nejpravděpodobnější je Centro, jeho nákupu by nahrál okamžitý kolaps Trea a ovlivnilo by to nákup noťase (XP downgrade proti Vistám, případně odložení a nákup rovnou s Win7). A to hlavně proto, že:
1) Android tu zatím není ke koupi
2) iPhone jsem s ohledem na tajtrlíkování Apple kolem iTunes, chlívu v licencích a absenci MMS a alespoň malé lokalizace úplně vyloučil
3) WM zařízení mě nabídkou softu, jeho cenou, a hlavně poměrem cena / výkon oslňují hlavně v tom negativním slova smyslu
4) pro PalmOS mám hromadu softu včetně zakoupeného, jsem na jeho ovládání zvyklý a máloco mě na něm překvapí, jeho nedostatky jsem se naučil kompenzovat, zlepšení proti Treu jsou sice malá ale velmi potěšující, a v neposlední řadě pro Treo mám i nějaké příslušenství které bych takhle mohl vyhodit. VoIP používám velice sporadicky, takže wifi jsem schopen zatím oželet, podpora 3G sítí je v ČR naprosto iluzorní a v zahraničí prohibičně drahá, a tak vlastně není moc co dál řešit.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: so 22. listopad, 2008 12:31    Předmět: Citovat

Já měl předtím taky Treo680, s Hawkovou lokalizací bylo docela v pohodě, teď mám Centro a jsem velmi spokojený - plní všechno co od mobilu a PDA v současnosti potřebuji. Sice používá starý systém, ale není nic tak rychlého, srovnání s WM nebo Symbian je víc jak jednoznačné. Taky jsem investoval peníze do software a už kvůli tomu bych platformu teď neměnil.
Spíš přemýšlím do budoucna - Android je teď v první verzi a na prvnm zařízení, takže je jasné, že je plný chyb, dřív než za rok a na jiném zařízení ho nechci. Žádný software není bez chyb, ale rozhodně dám raději přednost systému do kterého je vidět a který je otevřený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 27. listopad, 2008 16:13    Předmět: Citovat

Dneska se rozhodlo, nový book bude mít Visty (bez XPdowngrade), protože říďa chce maximálně šetřit a pro danou konfiguraci downgrade není. Docela mě šokovalo, že proti ceně vypadlé z konfigurátoru u výrobce nám to náš dodavatel dá o třetinu levněji.
Takže rozhodne chybovost PalmDesktopu na Vistách.

update: hehe, tak to dopadlo líp než jsem čekal. Notes dorazil s výjimkou CPU v plné náloži, a jelikož 90% zákazníků ho objednává s downgradem na XP, expedujou to všechno rovnou s XP a Visty jen přibalujou na DVDčku. Takže mě čeká jen přesypání dat.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412