Fórum - Zobrazit téma - Pořídit Centro? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pořídit Centro?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 8:31    Předmět: Pořídit Centro? Citovat

Řeším teď dilema, jestli prodat TX+Nokii 6300 a pořídit místo toho jedno zařízení - Centro. Absence wifi je *cenzura* ale není to klíčové pro rozhodnutí, spíš se chci zeptat, jestli vám stačí 64 MB RAM? Už teď s TX mám volných jen nějakých 40 MB a to tam mám nainstalovány jen nutné aplikace (hry od PDAMill, eReader, HappyDays, PalmPDF, Kinoma, Lingea Lexicon, TCPMP, Google Maps, WifFi, magic the gathering Tools + Spell Book, Filez, NVBackup, Keyboard, QuickLaunch, pár dokumentů v DTG). Zbytek věcí (hudba, fotky z dovolených atd.) mám na kartě. Tak pokud si tohle nainstalím na Centro, nezbude už žádné místo Smutný Na kartu nerad instaluju kvůli pádům (např. Lexicon)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 11:28    Předmět: Citovat

Tak třeba ty hry rozhodně patří na kartu, víc pádů ti to určitě způsobovat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 12:00    Předmět: Citovat

Co si pamatuju, tak ja naopak pokud mozno vse daval na kartu (pomoci Zlauncher) a nikdy zadny problemy, spis naopak. A kdyz ne zlauncher, tak treba pomoci Powerrun nebo tak.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gamebler01
nováček
nováček


Registrace: 3.1. 2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Drnholec

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 14:10    Předmět: Citovat

Ja mam na vnitřní paměti jen to nejdůležitější - přerávače, programy pracující se systémem a podobně. Zbytek hned dávám na kartu(hry, navigace...), takže mám ješte asi tak 30MB volného prostoru. a co se týče samotného zeřízení, nemůžu si stěžovat. Centro mám od června a až na to, že sou dost obouchané a ošoupané plasty, tak šlape jako hodinky. Což mě přivádí k otázce: Kdy budou na palmshopu kompletní kryty pro Centro?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 14:58    Předmět: Citovat

Kryty už nejspíš prodávat nebudeme. Je o ně malý zájem, což se ani nedivim, protože vycházejí dost draho a cena nových přístrojů přitom pořád klesá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
albinek
nováček
nováček


Registrace: 31.1. 2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 15:01    Předmět: Citovat

- zrovna jsem to chtěl napsat, ty kryty to je trochu drahý špás...já bych teda nepotřeboval na Centro ale na 650 ale kvůli ceně bude už jenom použitáRadostný...jinak k původnímu tématu, rozhodně budeš mít lepší 1 zařízení, pokud ti teda nebude chybět wi-fi:-)
_________________
Treo 650, Tungsten E
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 19:24    Předmět: Citovat

Souhlasim s albinkem, pokud nevisis na WiFi tak bude Centro dobra volba. Jo a Badeli, jak muze projit cenzurou slovo *cenzura* (viz 1. prispevek) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 21:48    Předmět: Citovat

take se priklanim k tomu ze je centro dobrou volbou,kdyz chces spojit mobil s PDA,sice absence wi-fi tam je ale pokud ti to nevadi...Proc ne Radostný
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 22:44    Předmět: Citovat

Já se ptal před nějakými dvěma měsíci na podobné - jestli jít do Centra místo Trea 680. A i na radu tady jsem do něj šel a nelituji. Stabilita perfektní, za dva měsíce jen dva resety a to jen "díky" externí aplikaci, kterou jsem už odstranil. Pokud si zvykneš na menší displej - mě to trvalo asi týden, tak jinak v pohodě. Je fajn, mít vše v jednom a netahat sebou dvě zařízení. Co chybí je podpora WiFi, ale to řeším doma i v práci připojením k internetu přes Bluetooth a venku to nezbytné tahám přes GPRS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 1:54    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Jo a Badeli, jak muze projit cenzurou slovo *cenzura* (viz 1. prispevek) ?


Jak vidíš, tak už je to napraveno. Toto slovo chybělo v databázi vulgarismů. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 8:18    Předmět: Citovat

Je možné si prostředí Centra "osahat" např. v Palm OS Emulátoru? Nemám zkušenost s Palmovými smartphony, ale v případě, že má telefon qwerty klávesnici, postrádá úplně v systému grafitti?

edit: a ještě se chci zeptat, jestli mi na něm pojede Palm UW keyboard?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
albinek
nováček
nováček


Registrace: 31.1. 2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 10:56    Předmět: Citovat

...graffiti by sis musel doinstalovat, ale nechápu proč když má qwerty, keyboard by měla fungovat
_________________
Treo 650, Tungsten E
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trejlu
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po 17. listopad, 2008 13:40    Předmět: Zadní kryt Centra Citovat

Je to dobrý přístroj, hlavně výrazně delší výdrž proti T680. Bohužel mi začal dost značně vrzat zadní kryt, tlačítka telefonu a home jdou ztěžka. Pomůže mi nový kryt?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: po 17. listopad, 2008 19:05    Předmět: Re: Zadní kryt Centra Citovat

trejlu napsal:
Je to dobrý přístroj, hlavně výrazně delší výdrž proti T680. Bohužel mi začal dost značně vrzat zadní kryt, tlačítka telefonu a home jdou ztěžka. Pomůže mi nový kryt?


No to vrzání zadního krytu mi pilo krev taky - ale vyřešil jsem to po svém Radostný Na baterii jsem nalepil oboustrannou vulkanizační pásku (dva proužky vedle sebe po celé délce baterie) u které jsem ale ze strany krytu nechal ochrannou folii. Tím vznikla pružná vrstva, která vyplňuje volný prostor mezi baterií a zadním krytem. Sice se teď hůř zavírá zadní kryt v případě výměny baterie nebo resetu (ten ale u Centra je potřeba fakt vyjímečně), ale celé Centro je teď mnohem pevnější a vrzání je skoro úplně pryč. To stejné jsem před tím dělal i u SonyEricsson 750i a i tam mi to pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: po 17. listopad, 2008 23:26    Předmět: Citovat

Jsem rad, ze jsem tu tenhle thread nasel, sam o Centru uvazuju. Ted mam N6300 a Tungsten T a jelikoz N6300 moc na baterii nevydrzi, zvlast kdyz BlueToothuje s Tungstenem, tak mne hlavne zajima, jak je na tom Centro s bateriema? Ted nabijim obden, nekdy prakticky denne.

A taky otazka - jak se na Centru pise? Kdysi jsem mel v ruce Tungsten W a ten byl na psani fakt v pohode, takze jak se pise na Centru?
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trejlu
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po 17. listopad, 2008 23:43    Předmět: Citovat

logout napsal:
Jsem rad, ze jsem tu tenhle thread nasel, sam o Centru uvazuju. Ted mam N6300 a Tungsten T a jelikoz N6300 moc na baterii nevydrzi, zvlast kdyz BlueToothuje s Tungstenem, tak mne hlavne zajima, jak je na tom Centro s bateriema? Ted nabijim obden, nekdy prakticky denne.

A taky otazka - jak se na Centru pise? Kdysi jsem mel v ruce Tungsten W a ten byl na psani fakt v pohode, takze jak se pise na Centru?

Píše se slušně, tlačítka jsou menší - dá se ně zvyknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 17. listopad, 2008 23:44    Předmět: Citovat

Psaní je taky v pohodě, výdrž baterie jeden až tři dny v závislosti na intenzitě používání. Centro je velmi dobře použitelné zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trejlu
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po 17. listopad, 2008 23:50    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Psaní je taky v pohodě, výdrž baterie jeden až tři dny v závislosti na intenzitě používání. Centro je velmi dobře použitelné zařízení.

Souhlas, až na to hrozné vrzání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 9:38    Předmět: obema palci Citovat

Nejvic mne zajima, zda se da na klavesnici psat dvema palci. Neplanuju to totiz jen na SMSkovani, ale na psani prispevku na svuj blog, abych si ukratil cesty metrem, ktere jsou jinak strasne neproduktivni. Z toho duvodu jsem vahal mezi N61i/N71 a prave Centrem. Na Centru mne nejvic laka PalmOS, protoze (co si budeme povidat) je to asi nejsviznejsi kapesni OS. Nicmene v megarecenzi jsem se dozvedel, ze psani obema palci neni az tak uplne idealni (jestli jsem to dobre pobral).
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 12:30    Předmět: Citovat

Psaní dvěma palci je o vlas horší než na Treu 680, ale jinak je naprosto v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412