Fórum - Zobrazit téma - Články na přání - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Články na přání

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní PalmHelp
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 1:08    Předmět: Články na přání Citovat

Pokud byste si vysloveně přáli nějaký článek na konkrétní téma, dejte to, prosím, sem a my s tím (snad) zkusíme něco provést. Díky za každý návrh! Šipka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 6:55    Předmět: Citovat

Tak jo, pár nápadů by se našlo.
Např. něco z oblasti programování. Tohle téma u nás snad neexistuje. Jednou za čas proběhne někde seriálek o programování v "C", v podstatě vycházející ze stále stejných materiálů a to je tak vše. Co třeba probrat existující nástroje na programování pro Palm, takové srovnání, co co umí a neumí, cena, kvalita a dostupnost dokumentace, použitelnost v oblasti multimédií pro OS5 (podpora zvuku, grafiky, spritů ..) apod. (jednoduchý výčet si víceméně udělá každý sám, ale něco podrobnějšího). Pak třeba vybrat nějaký takový programovací nástroj, nic moc složitého, nejíp free nebo ne moc drahý a přijít se seriálkem programování. Kromě toho zmíněného céčka u nás nic nevyšlo (nebo aspoň nevím o tom), přitom na Palm existují různé basicy, pascal, python atd. Některé přímo programovatelné v palmu, jiné na PC. Prostě v téhle oblasti je strašně moc možností protože se tomu nikdo nevěnoval dosud. (Pořád myslím, že "palmí" komunitě citelně chybí nějaký jednoduchý, víceméně klikací programovací nástroj, cosi jako byl kdysi Click n Create od Corelu, nebo dnes Game Editor na PC a PPC. Ne každý se chce a má čas učit C-čko a aplikací na palm tak pomalu ubývá. )

Nebo jiné téma: srovnání výukových nástrojů. Nedávno jsem cosi hledal a celkem mě udivilo množství různých Flash a jiných "cards". Takový přehled a srovnání z nejznámějším SuperMemo. (vyplatí se kupovat, nebo stejnou práci odvede některý jiný free prográmek?)

nebo ještě něco jiného: méně běžné příslušenství k palmu. Přídavným mikrofonem pro TX počínaje. Kdysi třeba existovala pro staré palmy "snap" - nasazovací klávesnička. Šouplo se to na sync konektor a psalo se. Dneska existují snad jen stolní klávesnice do kterých se palm posadí. Neexistuje třeba takové řešení pro TX? A co třeba výstup z palmu na monitor nebo televizi? A tak dále, prostě podobné ne běžně dostupné a všem známé doplňky.

A naposled: Možná by stálo za to napsat něco i o takových běžných věcech jako je třeba Plucker a převod dokumentů/stránek. Ne každý ví že existuje něco víc než Plucker Desktop, a pořád ještě jsou palmí nováčci, co prostě tyhle, pro někoho normální a samozřejmé věci neví. Ledacos se sice dá vyhledat po diskuzích, ale něco přehledněji zpracovaného by neškodilo.

To je jen tak co mě teď ve chvíli napadlo. Určitě toho bude mnohem víc, co by se dalo zpracovat. Myslím že netřeba mít obavy že by nebylo o čem psát Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 9:24    Předmět: Citovat

jsem pro část toho co řekl petr:
srovnání výukových nástrojů, flash cards. PAdict o němž jsem nedávno trochu psal toto také umožňuje a takových prográmků je skutečně dost a mohu potvrdit že pro zapamatování slovíček či znaků je toto opravdu dobrá pomůcka, která se využívá i na mnoha školách (tzv. kartičková metoda, kdy student učící se čínské znaky má kartičky a musí uhodnout třeba čtení, význam,..). S tím i úzce souvisí slovníky, takže to klidně spojit s recenzí slovníků

A také info o méně známých doplňcích pro naše naPalmy Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 11:34    Předmět: Citovat

S tematem Flashcards (a s temi slovniky) se neco delat da celekm bez problemu, az bude trochu casu, tak se na to klidne muzu vrhnout...

Horsi to bude s temi ostatnimi zalezitostmi. Co se toho programovani tyce, museli bychom sehnat nekoho, kdo tomu rozumi a pro Palmy tedy programuje. Jenze silne pochybuji o tom, ze by pro takoveho cloveka bylo kdovijak lukrativni napsat o tom pro nas serial. No, uvidime, treba ma Badel nejake eso v rukavu Radostný

Jinak recenze prislusenstvi se take chystaji, ceka se vlastne jen na to, az se dostatecne rozsiri sortiment zbozi v PalmShopu a az se snad v rozumne mire bude dovazet originalni prislusenstvi. Recenze by pak mely vetsinou byti srovnavaci v ramci dane kategorie. S tim neobvyklym prislusenstvim je ten problem, ze pokud jej proste nemame v nabidce PalmShopu, tak mame jen minimalni sanci se k nemu dostat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 14:30    Předmět: Citovat

petr napsal:
Tak jo, pár nápadů by se našlo.
Např. něco z oblasti programování. Tohle téma u nás snad neexistuje...


No ona je otázka, kolik lidí tohle opravdu zajímá. Většina uživatelů zůstává spokojeně jen na té uživatelské úrovni. Nakonec kategorie "Programování" je jako jediná na tomto fóru zcela prázdná.

Jinak článek o Pluckeru mám již delší dobu v plánu, jen se k tomu pořád nějak nemůžu odhodlat. Stydící se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 14:34    Předmět: Citovat

Před nějakou dobou na pdasoft.cz byl článek o programování pro PALM a docela podrobný (tedy dle mého)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 15:09    Předmět: Citovat

Badel napsal:
petr napsal:
Tak jo, pár nápadů by se našlo.
Např. něco z oblasti programování. Tohle téma u nás snad neexistuje...


No ona je otázka, kolik lidí tohle opravdu zajímá. Většina uživatelů zůstává spokojeně jen na té uživatelské úrovni. Nakonec kategorie "Programování" je jako jediná na tomto fóru zcela prázdná.

Jinak článek o Pluckeru mám již delší dobu v plánu, jen se k tomu pořád nějak nemůžu odhodlat. Stydící se


Uz aby to o tom pluckeru bylo, cekam na to potvrzovani odkazu d-padem jako na smilovani. Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 16:01    Předmět: Citovat

Nechci nic slibovat, ale když bude dobrá konstelace hvězd, žádný skvrny na slunci a já budu mít chvilku času, tak příští tejden bych na tom mohl zapracovat Potměšilý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 18:40    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Nechci nic slibovat, ale když bude dobrá konstelace hvězd, žádný skvrny na slunci a já budu mít chvilku času, tak příští tejden bych na tom mohl zapracovat Potměšilý

To spíš znělo jako konstatování aktuální politické situace v jedné nejmenované zemi ve střední Evropě kde se politici mackují Pobavený Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 10:45    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Před nějakou dobou na pdasoft.cz byl článek o programování pro PALM a docela podrobný (tedy dle mého)


Jo, to právě byla ta "klasika" na programování v "C", sice dobře udělaný, ale jde mi o něco jiného.

Mám na mysli právě alternativy, ne "C". V céčku se programuje těžko a učit se ho, zvlášť v "palmí" variantě má smysl jen tam kde to člověka živí nebo na škole, kde to je jaksi rozšíření výuky Radostný Tudíž logicky, těch co programují na palm je jak šafránu. Kdo umí dobře "C" čko má jistě řadu jiných možností jak to využít jinde a lépe. Cčko je prostě "profi". A protože programovat na palma se nevyplatí, nikdo se tím moc nezabývá. Mám dojem že to je i vidět na softu, zdá se mi, že nových věcí je stále méně. Není divu že rubriky "programování" zejí prázdnotou. Kdo má dneska na to čas kromě pár nadšenců.. Takže si říkám, že mít nějaký jednoduchý nástroj, kde "napsat" (nebo možná naklikat Vysmátý ) program trvá chvilku že by se našlo víc lidí kteří by něco zkusili. Vždyť na palm snad neexistuje jediná česká textovka (a to zas není nic až tak náročného) Prostě, dost lidí si najde čas jedno odpoledne nebo víkend, ale málo lidí obětuje týdny a měsíce na programování. Zvlášť když se v případě palmu jedná o rekreační záležitost buď úplně zadarmo, nebo je na tom zisk takový že to nestojí za řeč. Nejde o nějaké super věci, ale jak říkám, spíš oddechovku, je jasné že systémové záležitosti to nebudou. Ale někdy stači akorát aby se dalo pracovat s databázemi, umělo to nějak s grafikou a obrázky a nějaký ten zvuk a dá se udělat plno věcí docela rychle. (vždyť pokud si vzpomínám, kdysi Corel v materiálech ke Click n Create uváděl že lze vytvořit hru (adventuru nebo nějakou hopsačku) do jedné hodiny. Pochopitelně to mělo řadu omezení a nepočítala se do toho příprava grafiky a zvuku, ale jak dlouho by to asi trvalo v "C"čku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá 11. srpen, 2006 12:21    Předmět: Citovat

a něco z bezpečnosti a požární ochrany by se nenašlo, koukám i jinde a je fakt, že toho moc není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá 11. srpen, 2006 14:22    Předmět: Citovat

cesilko napsal:
a něco z bezpečnosti a požární ochrany by se nenašlo, koukám i jinde a je fakt, že toho moc není.


Co máte jako konkrétně na mysli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá 11. srpen, 2006 15:56    Předmět: Citovat

DZP (dokumentace zdolávání požárů), nebezpečné látky, výpočty dálkové a kyvadlové dopravy vody, posouzení požárního nebezpečí objektů (ČSN 73 0804, 73 0802 aj), zhodnocení rizik nebezpečí na pracovišti, jinak je plno dokumntace, kterou mám ve wordu (jako vzory) pouze doplňím údaje. Třeba Wiser (NEBLAT), ale je v ang, jinak zdolávání požárů, výpočty jsou, našel jsem, ale platné v té zemi, u nás je to trochu jinak. ale kolik hasičů či bezpečáků má PDA Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 11. srpen, 2006 16:38    Předmět: Citovat

A nestačilo by překonvertovat ty dokumenty do PDF nebo PalmDOC?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: pá 11. srpen, 2006 17:33    Předmět: Citovat

cesilko napsal:
DZP (dokumentace zdolávání požárů), nebezpečné látky, výpočty dálkové a kyvadlové dopravy vody, posouzení požárního nebezpečí objektů (ČSN 73 0804, 73 0802 aj), zhodnocení rizik nebezpečí na pracovišti, jinak je plno dokumntace, kterou mám ve wordu (jako vzory) pouze doplňím údaje. Třeba Wiser (NEBLAT), ale je v ang, jinak zdolávání požárů, výpočty jsou, našel jsem, ale platné v té zemi, u nás je to trochu jinak. ale kolik hasičů či bezpečáků má PDA Pobavený


Teda to by mě upřímně zajímalo, na co potřebuješ takovouhle literaturu Otázka Kolik bezpečáků a hasičů má PDA, to ti zhruba mohu říct, vzhledem k tomu že jsem z oboru. Spočítal bys je na prstech několika málo rukou Mrkající Ale i když jsem z oboru, tak to se na mě nezlob,ale na servrech o pda hledat informace o DZP by mně teda ve snu nenapadlo Pobavený
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá 11. srpen, 2006 18:53    Předmět: Citovat

VDC
kdo hledá - najde, někdy, jsem trochu i nekonvenční, jinak máš pravdu, proto smích, kolik lidí v oboru má PDA, ano, málo, i dyž, vím o jednom, který si kooupil PDA, jak to viděl u mne a co to umí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní PalmHelp Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412