Fórum - Zobrazit téma - Jaké zařízení vybrat - Palm TX, E2, T5 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké zařízení vybrat - Palm TX, E2, T5

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Muskwa
nováček
nováček


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne 21. září, 2008 22:25    Předmět: Jaké zařízení vybrat - Palm TX, E2, T5 Citovat

Zdravím,

uvažuji o výběru nového PDA/Palma a zajímalo by mě, co byste mi doporučili. Když pominu takové ty blbůstky, které "bych rád", tak mi jde hlavně o psaní poznámek/úkolů/událostí a synchronizace s Outlookem 2007. Občas bych si prohlédnul nějaký wordovský dokument, možná pustil MP3. Tady by mě zajímalo, jestli když mám bluetooth sluchátka, jestli dokáže nějaký Palm vysílat zvuk rovnou do sluchátek přes BT? Rozhoduju se mezi Palm TX a Palm E2 (uvažoval jsem kupovat z eBaye), ale nevím v čem se liší třeba Palm T5?

Pak na eBay byl ještě nějaký Palm E, který mě zaujal tím, že byl nabízen s předinstalovanými lékařskými programy, což by se mi mohlo hodit. Ale nevím, co je zač Palm E.

Ten TX má asi nejhezčí displej, možná bych se občas podíval na nějakou fotku, ale určitě nebudu používat Palma třeba na přehrávání videa, spíš opravdu jako zápisník. Wifi není na škodu, ale bez ní bych se obešel. Cena má význam, nechci se o to příliš starat a obávat, takže ideální 2-3500 Kč (beru i bazarové).

Díky za názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 21. září, 2008 22:55    Předmět: Citovat

No rozebírat výhody a nevýhody jednotlivých modelů by bylo na dlouho, ale za ty peníze, co uvádíš, by se snad dal sehnat i Palm TX a pokud ano, pak je volba jasná. Lepší PDA od Palmu fakticky není (když pominu LifeDrive, kterej bych ale moc nedoporučoval).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Muskwa
nováček
nováček


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne 21. září, 2008 23:06    Předmět: Citovat

Já se rozhoduju i mezi WM/Palm, ale teď jsem spíš na straně Palmu. Měl jsem už jednoho černobílého Palma, myslím nějak m505 a ovládání mi přišlo jednodušší než můj druhý model, MDA Compact. U toho Compacta mě štvalo hlavně zadávání textů, navíc jsem příliš PDA v té době nepotřeboval.

Jenom mám trochu obavy, jak je to s podporou synchronizace přes BT s MS Office 2007 / resp. s Outlookem? Bude to bez problémů fungovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 21. září, 2008 23:08    Předmět: Citovat

Bude to fungovat, jen na to audiospojení přes Bluetooth budeš potřebovat aplikaci Softick AudioGateway.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Muskwa
nováček
nováček


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne 21. září, 2008 23:16    Předmět: Citovat

No tak to by bylo super, kdyby to fungovalo. Koupil jsem si totiž bluetooth sluchátka a zatím nosím připevněnou takovou krabičku strčenou do 3,5" jacku. Pokud by to šlo i bez ní, tak by to bylo výborný... teď už jen sehnat Palma TX za bazaru Radostný

Díky moc za info!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lada
nováček
nováček


Registrace: 14.3. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 12:46    Předmět: Citovat

Tady se zrovinka prodava PalmLifeDrive - http://aukro.cz/item441565170_palm_lifedrive_dnes_unikat.html.
Kdyz k tomu prikoupis CF kartu a das ji misto MicroDrive, budes mit paradni zarizeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 17:02    Předmět: Citovat

LD by opravdu nebylo špatné. S Dmitriho powerdrivem jsem zvládnul výměnu MD za CF na první pokus i já a to jsem hodně nešikovný uživatel. Ještě se mě to nakonci zeptalo jakou chci RAM a od té doby mám 256 MB RAM i když teď asi nemám šanci ji zaplnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Muskwa
nováček
nováček


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 17:05    Předmět: Citovat

A myslíte, že je tedy lepší koupit LifeDrive než TX?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lada
nováček
nováček


Registrace: 14.3. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 17:06    Předmět: Citovat

ja to zvladl s postupem, kterej jsem nasel na internetu - a bylo to hotovy i s rozebranim a slozenim za 40 min. Je pravda, ze mam vetsinu sroubovacku a naradi doma, tak je to vyhoda. Pokud by nekdo chtel, klidne mu tu vymenu udelam :). Jinak tu RAM na 256MB snad ani nejde v PalmOS vyuzit :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 17:17    Předmět: Kdyz uz resite LD ;-) Citovat

http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=6452710#6452710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 21:32    Předmět: Citovat

Na to co píšete, že s ním hodláte podnikat by Vám asi stačilo Tx. Tx je podle mě pro Vás lepší než LD s MD. Za těch 1500 na aukru by pro Vaše potřeby asi nebyl. Pokud si ale přikoupíte tu CF, tak si myslím že by byl LD lepší, ale to je jen můj subjektivní názor. Já ho totiž hodně používám na fotky, filmy a navigaci. Tungsten E by na fotky moc nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 24. září, 2008 15:35    Předmět: Citovat

To chce vedet, v jake sfere ho budete pouzivat. T|X mi prijde reprezentativnejsi, takze do "business" prostredi bych ho asi volil spis nez LD, ten je naopak dobry spis na soukroma multimedia o velkem objemu. Ja osobne bych na to, co zde pisete, volil asi T|X. I kdyz to je asi vec nazoru, chce to ty pristroje videt na vlastni oci, vyzkouset a pak se rozhodnout...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 26. září, 2008 17:15    Předmět: Citovat

Tak prave ted je tady na PH bazaru dost dobre vypadajici nabidka T|X... Doporucuju reagovat rychle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Muskwa
nováček
nováček


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá 26. září, 2008 18:41    Předmět: Citovat

Díky za tip. Už jsem zkoušel, ale je prodaný. Nakonec jsem ale v některém jiném bazaru sehnal jiného TX, tak už je na cestě Radostný

Díky všem za pomoc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CYBI
nováček
nováček


Registrace: 5.9. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út 02. prosinec, 2008 23:57    Předmět: Citovat

Palm E bude nejspis Tungsten E. Na fotky neni zas tak spatnej Radostný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412