Fórum - Zobrazit téma - Vícedenní událost v kalendáři - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vícedenní událost v kalendáři

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiri10
nováček
nováček


Registrace: 5.6. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st 06. srpen, 2008 9:56    Předmět: Vícedenní událost v kalendáři Citovat

Ahoj, mám následující dotaz. Na počítači v aplikaci iCal (MacOS X) mám možnost definovat událost jako vícedenní (např od 5.6 do10.6) tak se mi v iCalu taky zobrazí. Bohužel při synchronizaci se mi v Palmu zobrazí tato událost sice jako celodenní, ale pouze v první den (jen 5.6.). Existuje způsob jak v Kalendáři na Palmu definovat vícedenní události?

Pro synchronizaci používám MyssingSync.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 06. srpen, 2008 10:54    Předmět: Citovat

Chtělo by to vyzkoušet, jak budou s MissingSync spolupracovat nadstavby Datebooku jako je např. DateBk 6.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 06. srpen, 2008 13:02    Předmět: Citovat

Způsoby jsou dva:
1) událost začíná jeden den a končí den následující (ovšem za předpokladu že v hodině před začátkem, tedy např. začátek 16:00 a konec 14:00 další den): vytvoříš ji v den začátku a konec nastavíš na hodinu konce. Palm sám pozná že to jde přes půlnoc a vytvoří navazující události se stejným obsahem, svázané tak, že když v jedné uděláš změnu, zeptá se jestli ji promítnout i do druhé
2) událost je delší než 1 den: nastavíš ji tak aby reflektovala obsah dne začátku a pak jí dáš denní repeat na potřebný počet dní nebo nastavíš datum konce (s denním opakováním). Blbé je, že tak nejde nastavit, aby začala řeba ve středu v 11:00 a skončila v pátek v 18:00, s tím že její čtvrteční výskyt bude od půlnoci do půlnoci. Buďto ji dáš:
a) bez udání času
b) od 11ti do 18ti každý den
c) celý den (All Day) každý den, a pak bude mít v každém dnu nastaveny časy začátku a konce pracovního dne

Ve všech případech ale vzniknou vazby mezi událostmi, takže po úpravě jedné Palm nabídne promítnutí změny do
a) pouze upraveného dne
b) všech výskytů
c) pouze výskytů následujících po upraveném výskytu
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: st 06. srpen, 2008 13:11    Předmět: Citovat

Na Linuxu při používání KOrganizeru toto funguje, vícedenní událost se do Palma přenese správně, resp. na všechny dny. KOrganizer přitom taky používá iCal. Takže problém je v té aplikaci MissingSync, s iCal si zjevně Palm rozumí OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: ne 07. září, 2008 0:23    Předmět: Citovat

Mno já mám trošku jiné zkušenosti na mém treu. Napsal jsem si parser na můj rozpis šichet s tím že je tam i export do iCal. Všechy mnou testované programy s vyexportovaným ics souborem neměly problém (ani Google calendar neprotestoval) jen v treu se noční šichta udělala duplicitně.. (vznikla správně ale končila půlnocí, a druhý den byla stejně chybná) což způsobovalo fakt že den po noční byl zase chápán jako noční šichta.. Byť tebou zmíněný korganizer to interpretoval správně.. nepomohl ani import do korganizeru a následný export. Treo 680 to stále interpretuje chybně. Proto usuzuju, že na vině je soft v treu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412