Fórum - Zobrazit téma - PalmOS - Garnet 5.4.9. - Treo 680 - úklid Saved Preferences - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

PalmOS - Garnet 5.4.9. - Treo 680 - úklid Saved Preferences

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 04. září, 2008 9:52    Předmět: PalmOS - Garnet 5.4.9. - Treo 680 - úklid Saved Preferences Citovat

Čau, doporučíte mi někdo poku možno free utilitku pro úklid v Saved Prefs? Zjistil jsem, že občasné resety T680ky spojené se ztrátou registrace aplikací a všech nastavení nejspíš souvisí s tím, že mi SavedPrefs přebublají limit 64 kilo, načež OS spadne a odmítne SP načíst jakožto vadné.
Dokonce ani jejich obnova z NVbackupu pomocí Selective Restore nepomůže, musím vzít zálohu teď už 14 dní starou, nebo je občas pomocí FileZ zazálohovat na kartu a po "havárii" ručně nakopírovat z5 (fungující verze má 59kB).
Takže bych rád našel prográmek, který mi spáruje nainstalované aplikace se záznamy v SavedPrefs pomocí creatorID a nepoužívané záznamy vyhází. Pár takových aplikací jsem našel, ale všechny jsou od 10ti USD nahoru, což mi přijde zbytečně moc, vzhledem k tomu že to potřebuju tak jednou za rok.
Tudíž bych rád, kdyby to někdo měl free, protože jinak mi nezbyde než si to napsat sám nebo udělat ručně. Do hardresetu a reinstalace se mi totiž fakt moc nechce, tolik volného času nějakou dobu mít nebudu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: čt 04. září, 2008 14:35    Předmět: Citovat

A co http://miska.borec.cz/prrm.php ? Nečekej ale žádné párování, je to ruční práce Radostný A taky dost pokus omyl. Ale je free Radostný

Naposledy upravil gimli dne pá 05. září, 2008 9:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 04. září, 2008 15:22    Předmět: Citovat

Ve FileZ je moznost prohlizet a upravovat SP, mozna i s nazvem prirazenym k aplikaci (nejsem si jisty), ale je to taky "manual"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 04. září, 2008 23:20    Předmět: Citovat

To jsou právě obě možnosti stylem
- sepsat seznam creatorID's aplikací které používám
- ručně promazat prefs s cID's která v seznamu nebudou

Takže mi asi nezbyde, než si to napsat (tak uvidíme jak rychle CASL pochopím). Stačilo by,kdyby existovalo něco co seznam cID's vytvoří, ke každému cID přiřadí aplikaci která je nainstalovaná, a dále vysype seznam cID's ke kterým nainstalovaná aplikace nalezena nebyla.
Z nich bych si dál mohl vybrat která cID's v preferencích nechat, a ostatní položky vyhodit (samozřejmě po vytvoření zálohy).
Mám ověřeno že po zprasení SavedPrefs stačí udělat warmreset, pomocí FileZ nakopírovat funkční verzi zpátky, a system reset.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 05. září, 2008 10:33    Předmět: Citovat

Myslím, že budu mít brzy podobný problém, moje Saved preferences jsou teď 63k a taky mám Treo 680. Jaké jsou ty komerční aplikace, které jsi našel? Já jsem našel jen Resco Explorer a ten mi přijde děsně drahý. I když jak říkáš, když to člověk potřebuje jen jednou za uherský rok, tak je i 10USD dost ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 06. září, 2008 11:37    Předmět: Citovat

Clenup a TealClean. Obě jsou spojené s deinstalátory a od 15US nahoru.

Jo a ve FileZ skutečně možnost editace Preferencí (saved i unsaved) je, pro stromy jsem neviděl les. Horší je, že to na mě dělá dojem, že všechno co tam je k něčemu patří Smutný Smrsklo se to o asi 800 bajtů.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412