Fórum - Zobrazit téma - Poznatky: Treo680 1.12ROW + malá lokalizace by Hawk - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poznatky: Treo680 1.12ROW + malá lokalizace by Hawk

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 25. červenec, 2008 10:18    Předmět: Poznatky: Treo680 1.12ROW + malá lokalizace by Hawk Citovat

Od 20080723 mám na T680ce 1.12ROW namísto původně dodané lokalizace RedGrep lokalizaci od Hawka v.0.1.8.
Instalaci předcházelo pouze vypnutí původní lokalizace v Prefs-Locale a po softrestartu smazání Locale z Launcheru (menu-D).
Hardreset neprováděn.

Kromě malé lokalizace mám instalované a intenzivně používám následující aplikace:
PIM (vestavěná správa osobních informací - kalendář, úkolovník, memos, kontakty)
Bonsai 4.0 (outliner)
SmartMaps 2000 (+ mapy ČR cykloatlas, Praha, Brno)
VersaMail 3.5.5 (4 poštovní účty, z toho jeden využívá SSL a všechny se aktualizují při hotsyncu pomocí conduitu VersaMail přímým přístupem k POPserveru)
LinkStart 2.3lite (odhození aplikace na kartu a vytvoření odkazu v Launcheru)
Butler 4.73 (nastaveny opakované alarmy s MP3 zvuky, rychlé spouštění aplikací přidržením klávesy, redefinice většiny tlačítek, změna chování LED, změna prodlev klávesnice, změna chování kláves hlasitosti, přizpůsobený Keyguard, zapnuto vyvolání commandline podržením Menu)
CallBlock 1.32 (filtrování příchozích hovorů a SMS)
CardReader 1.06 (USB mass storage a BT FTP server)
Documents To Go 8.002.187
Files (správce souborů od PalmOne)
FileZ 6.8.3 (správce souborů)
GoogleMaps 1.2.0.9
GooSync 3.0.2.22 (synchronizace kalendáře s calendar.google.com)
HandyShopper 2.9.c, build 7908
IBM Java 5.7.2
mobile iKup (mobilní klient aukčního serveru iKup)
munduIM 4.1.0.p, build 11648
MyCallLog 1.0.A
NVbackup 1.18
Opera mini 3.1.10423
Passwords Plus 1.007.71
Plucker 1.8 včetně aktualizace conduitem
pocketTunes 4.0.6
RecorderX 2.2.b2
TCPMP 0.71 + XviD kocek

Oproti původní lokalizaci RedGrep Locale přibyly následující funkce:
- možnost přepínání mezi kódováním WinCP1250 a ISO8859-2 (byť je nutný softreset) - obsah zařízení zůstává i při přepínání stále čitelný, není potřeba nic překódovávat
- aplikace Phone vyhledává psaním znaků i kontakty obsahující české znaky, Locale tyto kontakty ignorovalo a ty se tak nehledaly

Jedná věc je méně šikovná:
- lokalizace se nenainstaluje jako ovládací panel do Prefs, takže je vhodné si ji hodit do kategorie System

Víceméně nad rámec očekávaného zmizely následující problémy:
- neschopnost zařízení pracovat se soubory s názvem obsahujícím národní znaky (v případě češtiny š, č, ř, ž). Tyto soubory jsou nyní obsluhovány korektně, název se zobrazuje správně, soubory jsou přístupné a data v nich je možno normálně zpracovávat
- prakticky zmizelo několikasekundové "štronzo" zařízení při handoveru, za ty dva dny jsem jej zaregistroval jednoum jinak je odezva zařízení okamžité nebo přinejmenším nepozorovatelná pokud se na sledování prodlev nesoustředím
- drasticky se zlepšila stabilita zařízení ve všech aplikacích. Mám nastavenu denní zálohu NVbackupem v 01:00, přesto jsem s Locale měl jeden až dva samovolné restarty denně a bylo žádoucí alespoň jednou týdně vyhodit baterku. Od přechodu na Hawkovu lokalizaci jsem samovolný restart neměl ani jeden. Uvidíme jestli ještě bude třeba provádět "výplach mozku" vyjmutím baterky nebo ne

Jediná věc se nechová perfektně, a to je
- RecorderX při nastavení pojmenovávání souborů podle jména protistrany vyzobnuté z kontaktů. Pokud jméno protistrany obsahuje národní znaky, ty jsou v názvech souborů nahrazeny kombinacemi znaku % a čísel podle kódovací tabulky. Tato chyba zřejmě souvisí s mechanismem, kterým se autor RecorderX pokoušel obejít problém s Locale, kdy při pokusu o práci se souborem pojmenovaným národními znaky kolaboval souborový systém. Tento problém předávám autorovi RecorderuX a uvidíme jak se to vyvine. Na funkci to nemá vliv, soubory jsou normálně přístupné a čitelné jak na Treu, tak na kartě z Windows, jde o víceméně formální a estetický problém.

Další poznatky zatím nejsou, případná doplnění budu označená datem ve formátu yymmdd.hhmm dopisovat k tomuto příspěvku.

20080806.1319: Tak zatím dvě věci, o nichž si zatím nejsem jist zda se jedná o chybu nebo je to dáno postupem, případně jestli to s lokalizací vůbec souvisí:
1) Treo používám v kódování CP1250, a po přepnutí do ISO se ve všech PIM (ale jen v nich) aplikacích přepíše malé 'ž' na "mašličku" používanou při vkládání systémových zkratek. Při přepnutí zpět se to nevrátí na 'ž', ale na nějaký další klikyhák - jakoby ta změna nebyla ani při jednom směru přepnutí symetrická.
2) Zdá se, že zhrupa po 6ti dnech bez vyjmutí baterky se zhorší odezva několika kláves: I, B, E. Musím je mačkat důrazněji a déle, a po vyjmutí baterky se to vrátí do normálu. Může se jednat klidně o závadu, protože při výměně pouzdra se mi nepodařilo vyloupnout sklíčko čočky foťáku, takže tam teď mám díru, tak možná někde něco oxiduje. A po roce a 3/4 intenzivního používání už je Treo pomalu zralé na generální úklid v servisu Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.


Naposledy upravil masoxCZ dne st 06. srpen, 2008 13:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 25. červenec, 2008 11:08    Předmět: Citovat

Jen pro doplnění - Hawkova lokalizace funguje bez jakýchkoli problémů také na US verzi Trea. Mám Treo původně brandované pro AT&T, pouze jsem si vyměnil původní ROM za standardní (bez aplikací pro AT&T) - takže mám FW: R01.91, Rom Treo680-2.11ATT. Lokalizace od RedGrepu sice částečně fungovala, ale byla velmi nestabilní, především pokus o stažení pošty ve VersaMailu končil téměř jistým resetem - Hawkova lokalizace bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: ne 24. srpen, 2008 4:05    Předmět: Mám problém s malou lokalizací.. Citovat

Ahoj. Včera jsem si koupil treo 680 a po pokusu nainstalovat do něj malou lokalizaci pomoci Kpilot (linuxový soft) se mi nepodařilo Treo zapnout.. Stále do nekonečna tam probíhal ten úvodní progressbar. Po tom co to trvalo asi 3 minuty jsem provedl hard reset, nahrál ji znova a zvolil jiný duh kódování, ale situace dopadla nachlup stejně.. Nevíte jak do Trea dostat malou lokalizaci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 24. srpen, 2008 11:38    Předmět: Citovat

Neměls' tam předtim zbytky nějaký jiný lokalizace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: ne 24. srpen, 2008 17:13    Předmět: Ne-e Citovat

Ale už jsem ten problém fixnul. Nechtělo se jí tam protože tam chyběl ten latest patch zřejmě.. Už mám Treo opatchované a malá lokalizace drží a funguje skvěle. Takže děkuji za brzkou odpověď;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pnowak
nováček
nováček


Registrace: 25.8. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út 26. srpen, 2008 9:39    Předmět: Cyklicky reset Citovat

Zdar, no to tidelalo cyklicky reset, protoze jsi mel starsi verzi ROM. Mne to taky udelalo. S jakou ROM ti to ted beha ???
Ja jsme mel puvodne TREO680-1.04-ROW
a ted mam TREO680-1.12-ROW
Pujde mi to ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 27. srpen, 2008 11:08    Předmět: Citovat

Tak jelikož nám mezitím popojely příspěvky, písnu update jako další post:
Jedná se o aktualizaci doplnění z 20080806:
- necitlivé klávesy se umravnily samy, viděl bych to na nějaký bordel který se "opotřeboval" a přestalo ho to bavit
- přiinstaloval jsem pár aplikací:
- Genius (vyhledávání mnoha směry, supr věc, písnu na něj článeček)
- USB modem (jelikož BT má nižší propustnost než USB (opraveno), byla rychlost připojení na kvalitních buňkách omezena na cca 18kBps)
- PowerMan od Hobbyist Software (energetické profily, asi to taky bude stát za článek).

Poznatky následující:
- Genius je supr, nahradí vestavěné hledání (Option + Shift na T680), umí hledat na Wiki, různých modifikacích Googlu, překlady mezi několika jazyky (čeština božuhell chybí), případně porovnat ceny na různých eShopech a aukcích, problémy nedělá
- USBmodem: jak už jsem napsal, pokud je potřeba jen modem k počítači a není třeba Treo synchronizovat (samozřejmě to jde přes BT, ale je to POMALÉ), celkem podstatně zvedne propustnost spojení, problémy nedělá
- PowerMan: správa energetických a vyzváněcích profilů s možností jejich automatického přepínání v určených časech, umí Treo přihlásit / odhlásit od GSM sítě, ovládat BT, atd. Supr věc, jen mi způsobuje občasný restart se zahozením Saved Preferences - ještě nemám ověřeno, jestli ten problém nezpůsobují pozůstatky něčeho dalšího, zatím jsem ho odinstaloval a zahazování SavedPrefs zmizelo.

Dál se projevuje další potíž: občas při psaní zprávy Treo na 10 až 15 sekund totálně zatuhne (obvykle při zobrazení právě přijaté nečtené SMS/MMS), a po rozmrznutí zešílí lokalizace - po stisku ALT se zobrazí nabídka nesmyslů, nutný alespoň softwarový reset (utilitkou Reset) nebo vyloupnutí baterky. Předpokládám že jako PowerMan má původ v nějakém reliktu po některém problémovém SW, až se dostanu k HR a reinstalaci Trea, uvidí se.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.


Naposledy upravil masoxCZ dne čt 28. srpen, 2008 14:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pnowak
nováček
nováček


Registrace: 25.8. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st 27. srpen, 2008 12:25    Předmět: Citovat

- Power Man je vynikajici SW

- to obcasne zatuhnuti Trea, kdy nereaguje, mne dela v mnoha ruznych situacich (bohuzel take nekdy kdyz zazvoni telefon). Myslim, ze to souvisi s organizaci pameti, kdy stav Trea se udrzi i bez baterie (app a data jsou ve flash), ale pro rychlou praci se to presouva do RAM a tyto obcasne vytuhy jsou okamziky "uklizeni" pameti (? garbage collection).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 27. srpen, 2008 20:11    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
USB modem (jelikož BT má nižší propustnost než BT, byla rychlost připojení na kvalitních buňkách omezena na cca 18kBps)


Jaky je rozdil mezi BT a BT??? Jo plz kde se to da sehnat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 28. srpen, 2008 14:34    Předmět: Citovat

BT než BT opraveno na BT než USB Radostný
PalmInfoCenter má snad do konce srpna akci na spoustu palmího softu.
http://www.mobihand.com

V praxi ale rychlost netu přes mobila závisí hlavně na vytížení buňky a její linky ke switchi (jak se v USA přesvědčili noví majitelé iPhonu3G - dokonce na Apple podali class action lawsuit žalobu, protože v praxi dosahovaných méně než 512kbps se 40% spadlých hovorů a přenosů je poněkud méně než reklamou slibovaných 2 ~ 7 Mbps Pobavený Naproti tomu ne německém TM jsou běžně dosahované rychlosti mezi 2 a 4mi Mbps a spadlé hovory nejsou hlášeny vůbec - konec offtopicu).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412