Fórum - Zobrazit téma - Flash Cingular Trea 680 na non-branded - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Flash Cingular Trea 680 na non-branded

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá 15. srpen, 2008 15:14    Předmět: Flash Cingular Trea 680 na non-branded Citovat

Dobrý den,
pořídíl jsem si ze Spojených států Treo 680, je však Cingular brandované. Odblokovat šlo bez problémů, jen bych se rád zbavil všech těch zbytečných věcí, které bez jejich sítě nevyužiju (např. Xpress Mail, Get Good, ...).

Udělal bych flash nebrandovaným firmware rovnou, jen se obávám o funkčnost přístroje, přecejen na palmích stránkách píšou " If you see an AT&T or Cingular logo on the front of your device, you do not have an Unlocked GSM device. This software will not work on AT&T or Cingular branded devices"

Je tedy možné tento firmware použít nebo musím do Palmu nahrát ten AT&T/Cingular? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 15. srpen, 2008 15:34    Předmět: Citovat

Ahoj,

já mám to stejné Treo 680, původně brandované pro AT&T. Upgradoval jsem ho nejprve pomocí standardního update od Palmu na verzi 2.11 (byla tam starší). Rozhodně bych nepřehrával flash na ROW 1.12, není to ani nutné a podle mě by to byl dost risk.

A pak jsem přeflashoval POUZE ROMku podle tohoto odkazu:

http://discussion.treocentral.com/showthread.php?t=144028&highlight=unbranded

Konkrétně verzi pro ATT 2.11 firmware:
Custom Unbranded with apps: DTG, Ptunes, VersMail included.

Funguje to bezvadně, všechny přebytečné aplikace zmizely, žádné problémy, funguje mi v tom Hawkova lokalizace, spokojený jako želva Vysmátý

Gimli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá 15. srpen, 2008 16:21    Předmět: Citovat

Díky, to jsem přesně potřeboval. Zkusím to a snad to bude stejně skvělé jako v tvém případě Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 15. srpen, 2008 17:09    Předmět: Citovat

Tak Ti přeju, aby se to povedlo Radostný

Jinak link přímo na tu ROM co používám je tady:

http://www.4shared.com/file/32007720/e244d801/Treo680-211-ATT-cust_ROM.html?dirPwdVerified=e992fa47

A ještě notička: když jsem tu ROM nahrál na SD kartu a spustil, tak jsem nevěděl, co dál - není tam žádná volba, žádné tlačítko, nic. Až pak jsem přišel na to, že musím z klávesnice napsat slovo "low" a odeslat, teprve pak se upgrade spustil. Pak doporučuju udělat Hard reset. Ale jako první musíš mít upgrade na tu originální ROM 2.11 ze stránek Palmu!! Tím myslím tuhle:

http://www.palm.com/us/support/downloads/treo680update/att.html

Jo a jako bonus si tamtéž můžeš stáhnout bezplatně plnou verzi Astraware Sudoku Vysmátý

Držím palce Radostný

Gimli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so 16. srpen, 2008 1:18    Předmět: Citovat

Tak jsem nainstaloval palmí aktualizaci a potom ještě tu ROM, cos na ni odkazoval a vše proběhlo výtečně. Funkční Palm bez hovadin od operátorů Radostný

Jediný zásek, kdy jsem si už myslel, že jsem pěkně v háji byl po prvním nabootování po hard resetu (kalibrační obrazovka) -- Treo vůbec nereagovalo, ani na klávesnici, ani na touchscreen. Po chvíli laborování mě napadlo zkusit, co udělá vyndání karty...naštěstí to zabralo a systém se začal chovat normálně.

Díky za informace, bylo to snazší než jsem čekal. Přítelkyně je na to Treo už celá natěšená (kvůli hrám, pořád mi bere moji 650ku) Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: so 16. srpen, 2008 8:23    Předmět: Citovat

Tak to jsem rád, že to proběhlo téměř bez problému. Mě se ty potíže nevyskytly, ale to proto, že jsem SIMku vytáhl před update firmware a SDčko před hard resetem.

Ještě si stáhni to Sudoku, je to dobrá hra a zadarmo Radostný

Měj se,

Gimli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412